Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4978 times)
Dina
Guest




Ljubezen, sprejemanje
16.01.2003 at 19:59:06
 
Danes sem spoznala nekaj kar me zelo boli, zato sem se odlocila da o tem nekaj napisem.
Clovek pricakuje da ga bo, v konkretnem primeru partner, ljubil takega kot je, kadar je up ali down ... kadar je jin ali jang ... saj ni vazno ... Potem sem se pa zalotila, da sama ne sprejemam in to takih banalnih stvari ... ki so samo hrana za moj ego. Gre za zunanje stvari, fasade, ki nas fascinirajo, moškost, iscem nekega frajerja, al kaj? ene lastnosti ti zacnejo iti na zivce. Ma brez veze ...
Kaj ima to veze z ljubeznijo do nekoga??!!
In potem se mi tudi custva zablokirajo ... V takih primerih se resnicno sprasujem ali sem sploh sposobna ljubiti, cutim kakor da bi me bil sam en ego. To boli in kako to sprejeti, spremeniti? Da sem taksna a hkrati od partbnerja pricakujem ljubezen, ki je sama nisem sposobna dajati.
Kakor da bi mi tudi partner kazal mojo sliko.
V bistu pa kdaj drugic ful cutim in se blazno ujemam z njim, kakor da bi bila dva dela mene.
Sprasujem se tudi ali partnerstvo naredi take stvari, pojavijo se pricakovanja, da hoces biti z njim skupaj ... ampak mogoce bi taktat moral poceti nekaj drugega in te zacne to omejevati, da ne mores biti resnicen, svoboden??!! Ker kadar se vidiva po parih dneh je obcutek ljubezni mocen in se sprasujes kako si lahko takrat cutil drugace?
V bistvu sem zelo razocarana nad to ugotovitvijo, ker sem mislila da sem ze mal na visejm nivoju, da mi zunanje stvari ne pomeni toliko kot mi ... tezko je sprejeti, a hkrati pricakujes nekaj drugega ... in ce mi partnet rece da je pri njemu isto, obtozujem, da ni sposoben ljubiti, da je "povrsinski" clovek.
Kako iti cez te stvari? Ima kdo kaksen predlog?
Gre zato, da ga imam rada in me to zelo, zelo boli, nocem da je tko!!!!!
Hvala za pozornost,
Dina



Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #1 - 16.01.2003 at 20:27:13
 
Sploh ne vem kaj jamraš Dina.  IMaš ga rada pa fertik, včasih si pa  kljub vsemu malo ohlajena do njega. Stranski dejavniki??  MOgoče.

Tukaj je precej žensk na temo ljubezni pisalo.  Po moje sploh nobena  vključno z mano ne ve kaj ljubezen je.  Pač najlažje je napisat ljubezen in to besedo raztegovat kot kurja čreva. Tisto "rad jo imam, rada ga imam," je spet druga stvar. Jaz mam tudi rad full ljudi. Ampak samo rad jih imam pa nič več.. Koga pa ljubim?  Sem bolj pri ta zaprtih.

Glede tistih lastnostih, ki zablokirajo tvoja čustva do njega. Jebi ga Dina. Princa na belem konju ni. Na vsakem moškem, tudi na ženski boš našla nekaj kar ti bo dalo noge skupaj.  Na bremzo mislim. Smiley

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #2 - 16.01.2003 at 20:43:14
 
Quote:

da sama ne sprejemam

Kaj ima to veze z ljubeznijo do nekoga??!!
In potem se mi tudi custva zablokirajo ...

ali sem sploh sposobna ljubiti, cutim kakor da bi me bil sam en ego.

To boli in kako to sprejeti, spremeniti?


Odgovora ti ne znam dati. Lahko le delim s teboj to izkušnjo. Sem se znašla v obeh situacijah.
Da nisem zmogla česa sprejeti pri drugem. Pa ne samo to. Tudi zablokirala sem svoja čustva, kot si sama rekla. Torej, nekaj nesprejeti ali pa celo priti do točke, ko zablokiram čustva, kar je v resnici boleče. Boleče, ker se zgrozim, da se zaprem.

Toda, imam svoje omejitve. J**i ga.
Nisem svetnica. Nisem vedno močna. Nisem vedno dobre volje. nisem vedno zgovorna. Nisem vedno optimistična. Nisem vedno razumevajoča. Nisem vedno tolerantna. Nisem.. marsikaj.

Tudi sama sem se vprašala, koliko sem sposobna
ljubiti?

Andres wrote on 16.01.2003 at 20:27:13:
  Po moje sploh nobena  vključno z mano ne ve kaj ljubezen je.


Bila sem tudi v poziciji, ko je patner pri meni opazil neko mojo lasntost oz. odsotnost te lastnosti.
Videl je, da to, kar je msilil, da tam je, v resnici ni.
In je bil presenečen.

V resnici ne morem vedeti, kaj pomeni sesutje neke iluzije o meni partnerju.
Si pa predstavljam svoje.
Kaj sledi temu, da se drugemu o meni sesuje iluzija?

Me lahko zavrne. Me lahko neha ljubiti. Se lahko umakne.
Predvsem pa je RAZ - OČARAN.

Ali ima to opraviti z ljubeznijo?
Z Egom? Ali sem lahko brez ega? Skoz?
ALI LAHKO LJUBIM? itd.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
milka
Guest




Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #3 - 17.01.2003 at 22:04:55
 
Resnično si ljubljen in ljubiš, ko se sam spremeniš. Dajanje in sprejemanje ter spreminjanje ljubezni so le čustva,ki nas vežejo na partnerski odnos. sprejemanje ter spreminjanje je ločevanje dobrega od zla, spreminjanja sebe in ega, velja še posebno v partnerskem odnosu,kot občutljivo področje. Ampak ni, samo učimo se živeti, tudi partner je le učitelj na naši poti skozi življnje, zato mu bodimo hvaležni za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #4 - 17.01.2003 at 22:50:30
 
Da zablokiraš svoja čustva po mjem pomeni, da si bojiš razkriti resnico o sebi To je zelo nezdravo početje zate ter za človeka skaterim živiš.
Ko se zaljubiš ne vidiš ego Človeka vidiš sebe- svojo božanskost v njemu(to je tudi višji pomen spolnosti). S časom zaljubljenost usiha(zakaj? težko vprašanje) in tvoj ter njegov ego začneta tolči eden ob drugega.Najbolj pomembno po mojem je da razvijata srčno ljubezen močnejša kot je več ega bo požrla.Veretno to že imata če sta dolgo skupaj.
Potrebno je negovat utrjevat svojo ljubezen v srcu.
Kako ?
Veliko zakoncev dobi oporo v veri.
Če ne.
Potem sledi občutju, ne vem.
Vsekakor pa ne tajiti čustev to pelje v temo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #5 - 18.01.2003 at 10:15:46
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #6 - 18.01.2003 at 11:33:38
 
Lahko odhajaš in prihajaš iz veze v vezo, a dokler ne boš sprejela sebe takšne kot si, dokler ne boš brezpogojeno ljubila sebe, tudi drugega ne boš mogla in boš ostajala z njim, ker je pač tukaj, ker pač misliš, da ga imaš rada.
Ostati kjer si, je leahko, a naprej iti, je včasih nemogoče v danem trenutku.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #7 - 18.01.2003 at 12:52:29
 
Quote:
Toda, imam svoje omejitve. J**i ga.  
Nisem svetnica. Nisem vedno močna. Nisem vedno dobre volje. nisem vedno zgovorna. Nisem vedno optimistična. Nisem vedno razumevajoča. Nisem vedno tolerantna. Nisem.. marsikaj.


Kdo pa je vse to? ??? Po mojem nihče.

Lp Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #8 - 18.01.2003 at 20:13:43
 
Milka wrote on 17.01.2003 at 22:04:55:
samo učimo se živeti, tudi partner je le učitelj na naši poti skozi življnje, zato mu bodimo hvaležni za vse.


JA! To pa sem. Zelo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #9 - 20.01.2003 at 10:23:22
 
Dina,

Zadnjič si si priznala nekaj, kar si do tedaj še nisi.

Spremembe razpoloženja, občutkov, pa ti kažejo, da se še marsikaj skriva pred tabo. Kaj šele pred drugimi.

Iz vsake situacija imaš vedno veliko izhodov, tudi tega, da počakaš da se dogodki razvijejo sami od sebe. Meni včasih pomaga, da si čimveč možnih izhodov zapišem. Potem pa zraven še pripišem, zakaj se ne odločim za posameznega oz. zakaj kakšen ni zame sprejemljiv in v teh odgovorih najdem marsikaj zame presenetljivega. Ampak to je recept, ki deluje pri meni, še daleč ne mislim, da bi moral pomagati tudi tebi.

Ti bi pa le svetoval, da pustiš ego, globine in površine, nižje in višje nivoje in druge vrednostno obtežene pop-psihološke konstrukte nekje na strani, ko se boš v prihodnosti najbrž kar pogosto spraševala po svojih občutkih in vzrokih zanje.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #10 - 20.01.2003 at 19:21:40
 
Kako naj tebi kdo preprosto odgovori Dina, ko pa sama toliko kompliciraš?

Saj ga imaš rada. Pa ne dovolj, to zmore vsaka samica.  Potrudi se, bodi bolj strpna in ne pričakuj kar naprej nekaj od partnerja. Lahko so take želje daleč od tvojih dejanskih potreb. Tudi vsakega človeka moraš imeti rada, da lahko sprejemaš sebe kot si. Kar pa še zdaleč ni isto kot ljubiti nekoga. Vsaka mama bi tako rekla za svojega sina, še potem verjetno, tudi če bi jo na oni svet spravil in ko bi lahko. Čeprav je ta vez močna, odkrito ljubezen do partnerja težko dosega.

To kar tebe zelo boli je kopanje po lastni notranjosti, ker rabiš "prosto pot". Preprosto se moraš sprejeti kot si. Vedi le, da smo si v tem enake gradnje. Uporabi to in ukorenini se v sebi, če zmoreš.

Ko se sprašuješ kaj naredi partnerstvo, poglej še malo okrog sebe. Seveda je enostavno gledat gor. Tukaj se že odvija ljubezen, kar je je! Razen seve, če je tebi v edino veselje, da prenašaš svoje blodnje na one, ki jih še na svetu ni. Dina, če le malo ljubiš, tega zdaj ne delaj.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #11 - 28.01.2003 at 01:11:04
 
Nekdo mi je rekel. Breme (ego)smo dobili za popotnico, to je naš križ.

Lepo, da si opazila kakšen je tvoj ego, sedaj pa je pred tabo, da verjameš in ozavestiš, da to nisi ti.

Ego kot sam ne more škodovati, če veš, da je samo ego.Ne bori se proti njemu, kot se in ne istoveti se z njim, predvsem pa NE OBSOJAJ se. S tem si pa res narediš škodo! Ne bo se več tako trdovratno držal in sčasoma bo izpuhtel.

Istoveti se z ljubeznijo, in ne verjemi egu, ki ti govori da to nisi.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Ljubezen, sprejemanje
Reply #12 - 28.01.2003 at 04:00:16
 
Io wrote on 28.01.2003 at 01:11:04:
Nekdo mi je rekel. Breme (ego)smo dobili za popotnico, to je naš križ.

Lepo, da si opazila kakšen je tvoj ego, sedaj pa je pred tabo, da verjameš in ozavestiš, da to nisi ti.

Ego kot sam ne more škodovati, če veš, da je samo ego.Ne bori se proti njemu, kot se in ne istoveti se z njim, predvsem pa NE OBSOJAJ se. S tem si pa res narediš škodo! Ne bo se več tako trdovratno držal in sčasoma bo izpuhtel.

Istoveti se z ljubeznijo, in ne verjemi egu, ki ti govori da to nisi.


Lep nasvet si ji dala Io.  Samo ni mi jasno, kako naj se ne obreemenjuje, če sama to povzroča.

Tebi je težko živeti tako v partnerstvu Dina? Imaš lepe možnosti, da še posvetiš. No na križ te ne bomo zdaj še pribijal.  Si trapa Dina? Včasih se pač ne da nič narediti.  Posadi raje kaj.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1