Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11745 times)
Dusevno prisebni
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #15 - 24.01.2003 at 14:03:07
 
Med nasimi prijatelji in znanci je kar nekaj takih, ki se vedno bolj
posvecajo t.i. duhovnosti, ki pa to v praksi ni. Na to kazejo s svojim
prakticnim delovanjem v vsakodnevnem zivljenju:

Stalno imajo polna usta raznih modrosti, odkrivajo nove prakse meditacij, ver, vodij
in ne vem se cesa. Stalno se udelezujejo tecajev, delavnic, hoidijo po zerjavici in so, kao
vsak dan bolj "dvignjeni" (duhovno), upajo, da bo "bad" karma kar sama sla od njih, da se bodo se za casa tega zivljenja toliko razsvetlili, da ne bo treba nazaj... SVASTA! In kaj delajo s
svojim zivljenjem in ljudmi okoli sebe? Nic dobrega:

- se kregajo, kdo ima bolj prav in vec ve o tem ali onem
- kupijo novo knjigo in potem je to to..
- partner jih ociutno izkorisca, se grdo obnasa, hinavscina - ampak, to vidijo kot del svoje naloge (da to obvladajo)
- v vsakem slucaju vidijo bozje delo, pa ceprav so mogoce to sami krivi
- razlog za vse slabe in dobre stvari iscejo ZUNAJ, ne znotraj sebe
- svoje PRIJATELJE ne gledajo vec tako, kot se to sploh dela, ampak so jim nekak izziv za merjenje kdo je bolj duhoven
- svojih otrok ne vzgajajo
- govorijo, da so nematerialni, potem pa vidis kako kopicijo svoj material


IN KJE BI LAHKO BIL VZROK TAKEMU OBNASANJU?
- Lenoba in nezmoznost nekaj narediti konkretno!
- Zafuranost preteklosti in preteklih dejanj, ki jih niso nikoli popravili ali izboljsali, sedaj pa jim    bo duhovnost to resila..(lahko, ampak ne na tak nacin)
- pozabili so kaj je v resnici pomembno njihovim bliznjim - t.j

- iskren pogovor
- razumevanje
- prijaznost
- poslusanje
- se in se

In najbolj ironicno je, da so tudi taksna dejanja osnova za duhovnega cloveka, vendar to manjka, saj so v tej duhovnosti samo teoreticno! Drugace pa se naprej blefirajo drugim in sebi, kako napredovali so, kako manj problemov imajo... Prijateljev pa pocasi zmanjkuje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #16 - 24.01.2003 at 14:15:13
 
Sad  ==>  Smiley

Če se kdo postavi v obrambno pozicijo,  je pogovorov hitro konec, česar se počasi učimo tudi tukaj. Pa se sicer v mnogočem strinjam.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #17 - 01.02.2003 at 20:39:39
 
Quote:
Ne vem,če smo se že kje pogovarjali o tem,ampak zanima me,kdo je odvisen od duhovnosti?


To je narobe postavljeno vprašanje.
Od duhovnosti ne moreš biti odvisen. Lahko pa si odvisen od prepričanj.
"Duhovnost" pač je. Vsakdo je duhoven, le da se tega ne zaveda. In ko se zavedaš svoje duhovnosti, prenehaš biti odvisen.  Smiley
N. in Robi

Zgodbica za razmislit od de Mello-ta:
Versko prepričanje, je rekel učitelj, ni trditev o resničnosti, marveč le namig, ključ do nečesa, kar je skrivnost. Onkraj dosega človeške misli. Skratka, prepričanje je samo prst, ki kaže na luno.
Nekateri verni ljudje nikoli ne presežejo preučevanja prsta.
Drugi so zaposleni s tem, da ga sesajo.
Spet drugi uporabijo prst, da si iztaknejo oči, to so fanatiki, ki jih je religija ali (cerkvena) duhovnost oslepila.
Redki so, ki so dovolj odmaknjeni od prsta, da vidijo, na kaj kaže - to so tisti, ki jih imajo za bogokletne, ker so presegli verska prepričanja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #18 - 01.02.2003 at 20:42:42
 
Duhovnosti se ne moreš naučiti.
Ali jo pridobiti.

Ali si jo ozavestiš, ali pa bo v tebi, skrita za raznimi privzgojenimi prepričanji, ki pa so na nivoju sebičnosti (ega).

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #19 - 01.02.2003 at 20:52:31
 
Odvisen od "duhovnosti" si takrat, ko želiš z masko, ki se ji reče duhovnost, skriti svoj pravi jaz. In to masko na vsak način obdržati. Ker se bojiš soočit s sabo, si od te maske odvisen.
Robi

Quote:
Postala sem preveč resna,preveč se ubadam s svojimi problemi,ki jih v bistvu prej sploh nisem videla,zdej so pa kr naenkrat vsi pred mano in jst sem jih pripravljena celo reševat.Tip mi pravi,da sem res nehala uživat v življenju,da se preveč obremenjujem.

Čestitke. To je tisto, kar te bo pripeljalo do tistega, do česar moraš priti (da boš zadovoljna z življenjem) - do tebe.
Tudi jaz sem to dala skoz.
In se nasmehnem ob misli, da nikoli več ne bo res, da ne bi ničesar imela, ker bom vedno imela sebe.

Več boš razmišljala o sebi (in se manj ozirala na druge, kaj drugi rečejo), bolj se boš poznala, bolj boš vedela, kaj te veseli, kaj si želiš... in to bo potem resnična sreča in zadovoljstvo. Ne bo le igra, ki jo večina igrajo zaradi drugih.
N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola2
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #20 - 02.02.2003 at 11:34:53
 
To je vse res in lepo in prav,samo skrbi me to,ker non stop o tem razmišljam,ker ne mine en dan,da ne bi tipu s tem težila(čeprav je on tisti,ki mi je pomagal odpreti oči,ga to že malo moti),pravi,da dajem duhovnosti prednost pred vsemi stvarmi v mojem življenju in da sem čist preveč okupirana z vsemi stvarmi,ne znam se več sprostit,ne znam se pogovarjat o enih stvareh,ki naj bi ble hec,zabavne,itd,ker mi je to postalo bedasto,zapravljanje časa...itd.To je to,kar me skrbi.In ne vem,al je to v redu al ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #21 - 02.02.2003 at 15:05:00
 
*samo skrbi me to,ker non stop o tem razmišljam,ker ne mine en dan,da ne bi tipu s tem težila*
to da te skrbi ni u redu, to da o tem razmišljaš je u redu
to da non stop, to ni u redu
to da težiš (tipu) itak ni u redu, ker ... ti nekomu ne smeš pomagat, tud če znaš, če ti on tega ne dovoli, še bolje je da te prosi - za pomoč. če hočeš pomagat pa on noče, in ti kr pomagaš ... je to u bistvu črna magija.

* dajem duhovnosti prednost pred vsemi stvarmi v mojem življenju*
to ni glih u redu, čeprov, zihr delaš še kej poleg tega da razmišljaš in meditiraš --- ali pač ne?

*ne znam se več sprostit,ne znam se pogovarjat o enih stvareh,ki naj bi ble hec,zabavne*
to ni u redu - včasih je treba tud to - če tega res ni ... si uzem čas točno za to ... to je težko, da pa se, zavestno.

*,itd,ker mi je to postalo bedasto,zapravljanje časa...itd.*
to je na žalost res, da je bedasto, pe ne glih te reči k si gor zapisala, ampak recimo, bife pa pijani modeli, pa nabijanje o nekih novih lepih avtih, pa športu in podobne bedastoče ... to je res izguba časa ... to je u bistvu čist tko ... izbereš kam boš usmeril(a) svojo pozornost.

to se dogaja tud men, da se velik ukvarjam s 'temi' rečmi in potem nekako 'zmanjka časa' za hec in zabavne stavri ... čeprov redko ... nikakor nebi mogu rečt - posplošit da kr skoz, je pa definitvno to večkrat tako, kot je blo učasih.


*To je to,kar me skrbi.*
to da te skrbi je slabo
*In ne vem,al je to v redu al ni. *
to vse, vsaj kot si napisala ni glih u redu

dobr pa je vedet da to kar ti opisuješ je predvsem v odnosu do tipa (mislm kakšna beseda - a se ti vidiš s tem človekom skupi čez 10 let?) ... in v odnosu je treba zlo pazit na pojem sprejemanje.
se reče ... velik stvari ki jih delamo in nas motijo in motijo tudi partnerja je tukaj samo zato da jih sprejmemo, šele takrt se lahko spremenijo, ali pač pogled na njih.
prej pač ne.
zdej kdo komu kaže kaj in kdo mora sprejet in kdo odpustit kaj ... tuki pač pravila ni ... tuki je samo intuicija ... srce, ki ti vedno in povsod pove kako in kaj ... in vedno ... preden kej blekneš 3x udahn (in izdahn seveda).

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #22 - 02.02.2003 at 15:53:03
 
Gape,lepo si tole spisal,hvala ti za pojasnila.Upam pa,da se bo še kdo oglasil in mi kaj povedal na to temo,da slišim(preberem)še kako mnenje.
Kar se tiče izraza 'tip' imaš pa čist prav.Najbrž se mi je zdelo tako bolj kul(vem,bedasto!!! Undecided),zdej pa vidm,da ni blo v redu kr nekej glumit(ker drugač v življenju rečem fant,mogoče kdaj partner,nikol pa tip oz.zelo redko) in hvala,ker si mi pomagal odkrit še eno stvar:da moram (poskušat) bit vedno to kar sem in ne kr nekej igrat neke frajerke.Hvala.(misla sem napisat thanks pa sm se spomnla,da tut te besede drugač ne uporabljam Grin).En lep pozdrav vsem skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #23 - 02.02.2003 at 16:33:51
 
Quote:
To je vse res in lepo in prav,samo skrbi me to,ker non stop o tem razmišljam,ker ne mine en dan,da ne bi tipu s tem težila(čeprav je on tisti,ki mi je pomagal odpreti oči,ga to že malo moti),pravi,da dajem duhovnosti prednost pred vsemi stvarmi v mojem življenju in da sem čist preveč okupirana z vsemi stvarmi,ne znam se več sprostit,ne znam se pogovarjat o enih stvareh,ki naj bi ble hec,zabavne,itd,ker mi je to postalo bedasto,zapravljanje časa...itd.To je to,kar me skrbi.In ne vem,al je to v redu al ni.


Picola, ko praviš, da si okupirana z vsemi stvarmi... s čim pravzaprav? le napiši, drugače lahko le ugibamo kaj se ti dogaja

sicer pa - življenje JE duhovnost

kaj je duhovnost?
bolj ali manj je to ozaveščanje, raziskovanje samega sebe

in živiš, da raziskuješ

niti ne, da se učiš
raziskuješ, izbiraš, spoznavaš in sprejemaš za svoje, če ti je všeč

če ti morda pomeni duhovnost, da bereš knjige, ok ker tudi to je izbira
to je teorija z malo prakse
je pa tudi bolj čutno doživljanje vsega
popelje te v lep, globok notranji svet, ki ti daje vse
ne pa pravega, surovega izkustva
varuje te
ampak nekoč ti postane jasno, da ga moraš zapustiti
Roll Eyes
poznaš zgodbo o motovilki (deklici, ki jo čarovnica zapre v stolp)?

ločevanje svetov nima smisla (razen seveda tega, da doživiš to ločenost)

če ti pa ukvarjanje z duhovnostjo pomeni, da opustiš stare navade, ki ti ne ustrezajo več, ampak ZATO ker ti ne ustrezajo več, ne zato ker tako nekje piše, potem je pa vse v najlepšem redu in je to fantov problem, če tega ne razume
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
picola2
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #24 - 07.02.2003 at 21:52:03
 
Ixtlan in vsi ostali,hvala za odgovore.Hm,kako naj ti razložim...Ko sem v sčužbi,sem na internetu in berem forum(ker doma nimam računalnika),v nočni berem kako knjigo( na začetku bolj za teoretično znanje,sedaj pa sem si začela izbirati knjige,ki jih lako bolj uporabim v praksi),doma berem,grem na sprehod,naredim avtogeni trening(najraje sem sama-vsaj sedaj,mogoče bo čez nekaj časa drugače...),ko je fant doma,razmišljam o vsem tem(o tem,kako rešit težave z očetom,pa mamo,pa kako sebe izboljšat),sploh se ne znam več(čeprav je zadnjih nekaj dni bolje)sprostit,uživat v trenutku in pustit moje razmišljanje za čas,ko bom sama,sama sebe in druge obremenjujem z mojo osebno rastjo...utrujena sem...In ne znam več preživeti dneva,enega samega dneva,da bi se samo mela fajn,ne razmišljala o tem...in zato imam skos polno glavo neki stvari in ne vem še česa.In potem me enkrat prime in se obremenjujem z onesnaževanjem(in me to čist zafrustrira,ko vidim,kaj si delamo),pa enkrat vojne pa potem spet nekej druzga in se TAKRAT ne zavedam,da ne morem nič konkretnega naredit,ampak samo spremenit sebe pa mogoče kej malga(kot je zdej ta shod 15.,al pa kdaj kako smet pobrat pa jo v koš vrečt).No,to je to Smiley
Aja,mal me spomn spet na zgodbo o motovilki(a bi jo mogla poznat? ??? Embarrassed)...
Mislim pa da je pri fantu problem tut to,da se naglo spreminjam pred njegovimi očmi in me ne more več dohajat in pa seveda zato,ker se še hudo iščem in sem iz dneva v dan drugačna-enkrat vse štekam pa mi čez en teden spet ista stvar ni jasna-v glavnem niham mal v staro Picolo pa mal v novo...in to me mučos izčrpava...
Želim vam vsem skupaj en lep večer in imejte se lepo in seveda radi!
In hvala za VSE dobre nasvete,ki ste jih napisali(komurkoli in sem jih tut jaz vzela za svoje-al kako nja rečem...)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #25 - 08.02.2003 at 14:31:46
 
picola ah, privosci si malo miru noooo (verjetno so to tudi besede tvojega fanta)  Grin

veš, da ni v redu, če se ne sprostiš
veš, da bi rada uživala v trenutku
veš, da te to neprestano razmišljanje izčrpava (!)

vse veš
in čutiš, da ni v redu

razmišljanje, analiziranje... čemu? - sem bil ne dolgo tega postavljen pred dejstvo

predpostavka:
če nekaj razumem, potem se mi poveča meja tolerance
ne obsojam stvari, za katere razumem, zakaj so se zgodile
razumevanje pripelje do večje strpnosti
in to drži

moja strpnost se je z razumevanjem sčasoma povečala za 100000%, iz česar sledi tudi, da precej lažje živim sam s sabo in z okolico

tako sem prišel do zaključka, da je "poskušati razumeti" zelo fajn način delovanja v življenju

in če ti je poleg ostrega razuma kot orodje na voljo še močna intuicija, potem lahko raziščeš in razumeš praktično vse kar se razumeti da
in nadalje raziskuješ še občutke in tudi občutke natreniraš tako, da so ti v veliko pomoč v življenju

vse lepo in prav

pa če se vrneva k razumevanju pa strpnosti

iz strpnosti pride sprejemanje, iz razumevanja strpnost, torej iz razumevanja pride sprejemanje, ampak, bodiva natančnejša, LAHKO pride sprejemanje in NI EDINI vir sprejemanja

lahko ne razumeš in ne sprejmeš (najbolj logično)  Grin
lahko razumeš in sprejmeš (logično, fajn)
lahko razumeš in ne sprejmeš (npr dejanja, ki zadeva tebe in je različno od tvoje izbire)
lahko pa tudi ne razumeš in sprejmeš

zadnja možnost je ljubezen
ne razumeš in sprejmeš

ki te ne izčrpa, ampak celo napolni z energijo (!)
in če lahko privzameš nek način delovanja, boš izbral takega, torej ljubezen... razumevanje potem postaviš na drugo mesto

začneš pri sebi in to ne z razumevanjem in razmišljanjem "kako sebe izboljšati", ampak z ljubeznijo

ljubiš se, to pomeni, da se ne izčrpavaš
če to pomeni, da ne smeš toliko razmišljat, je to to

lahko narediš kompromis in razmišljaš občasno
medtem se pa razvajaš (privošči si čokolado, savno, pojdi v kino), raziskuješ in počneš tisto kar te razveseljuje, napolni z energijo
ja, z energijo je treba previdno delat

in potem privzameš tak način delovanja tudi do drugih
ne poskušaš v prvi fazi razumet očeta ali mame, ampak želiš čutiti kako teče energija iz srčnega centra proti njima... poskušaš razumeti situacijo, z namenom, da jo boš rešila, pa lahko še vedno kasneje.. pa kar naenkrat je manj za rešit Wink

in si samo ena mala "picola", ki ne more SAMA rešiti celega sveta... ah, kar objel bi te in držal toliko časa, da ne bi mislila na nič  Smiley kar pa res lahko stori mala deklica, je to da napolni svoje srce z ljubeznijo in z zgledom nauči tega še svoje bližnje...

medtem pa nabiraš energijo (razglabljanje te ne izčrpava več), s katero lahko storiš še več... ogromno lahko stori posameznik (praktično vse, kar se nam je kdaj zgodilo, so "zakuhali" posamezniki)

in ne skrbi, nič ti ne bo ušlo... razvajej se, občuti toplino srca in bodi pozorna

vse tole sem pisal tudi zase Wink hvala za vzpodbudo!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #26 - 08.02.2003 at 23:02:56
 
Ixtlan,najlepša hvala za tole!!!!Se mi je kr srček ogrel Smiley.Sej stanje se počasi izboljšuje,počasi spoznavam,da se moram met fajn v življenju,da je življenje igra,zabava in ne samo eno tuhtanje.Ja,vse vem,sam naredim tega pa še vedno ne.Mogoče nisem pripravljena(al pa sem brcnila globoko v temo Grin),mogoče rabim pomoč...Ne vem,nekej je že.Hvala ti še enkrat in lepo se imej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #27 - 09.02.2003 at 10:13:25
 
"počasi spoznavam"
spoznala si, sedaj

"mogoče še nisem pripravljena"
pripravljena si bolj kot kdajkoli, sicer se ne bi spraševala o tem

kar lahko storiš danes, ne odlašej na jutri Smiley
ker jutri ne obstaja, vedno je jutri
sedaj se moraš odločiti
in sicer, da boš uživala v življenju
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #28 - 09.02.2003 at 20:53:11
 
UŽIVAM V ŽIVLJENJU!!!!!!!!!!!!! Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: odvisnost od duhovnosti
Reply #29 - 10.02.2003 at 10:23:14
 
Quote:
To je vse res in lepo in prav,samo skrbi me to,ker non stop o tem razmišljam,ker ne mine en dan,da ne bi tipu s tem težila(čeprav je on tisti,ki mi je pomagal odpreti oči,ga to že malo moti

Zgleda, da ti je na napačen način pomagal odpreti oči.
Kaj pričakuje od tebe ?
Se počutiš krivo, ker ne izpolnjuješ pričakovanj ?

Imam občutek, kot, da se obsojaš, namesto, da bi se sprejemala.
Namesto, da bi sprejela, se boriš. Bolj se boriš, bolj nimaš miru.
Zaradi česa ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3