Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9879 times)
rTulip
1
*
Offline

mmmmm ;-)
Posts: 16

Gender: female
Re: Svet smo ljudje?
Reply #15 - 28.05.2002 at 19:46:39
 
Najprej bom rekla hvala vsem, za taksen odziv  Smiley

Da ne bo prevec smetenja s posti, bom zdruzila vse v en odgovor. Zacela bom pa z malce sirso razlago. Ne strinjam se s to trditvjo. Torej, na nek nacin je nocem sprejeti. Nocem verjeti v tak svet. Ce se izrazim rahlo romanticno, je moje mnenje,  da smo vsi samo ljudje in v srcu/dusi vsi enake barve, navzven so le nianse drugacne.. Vprasanje sem postavila zato, ker je moja okolica drugacnega mnenja. Torej, mnenja ki sem ga napisala. Svet je krut in v njem uspejo le najkrutejsi. In ko tem ljudem postavim vprasanje, zakaj je vredno ziveti, dobim odgovor da je vredno zaradi trenutkov. Skratka, moje okolje se cudi, da pri tej starosti ne dojemam nekaj tako preprostega kot naj bi bila zgoraj napisana trditev. Ker to naj bi bilo zivljenje. Taksno je, in temu se je potrebno prilagoditi, torej tudi sam postati taksen da sploh lahko prezivis. (Kot kameleon?) Saj od tukaj menda izhaja ljudski pregovor da je dobrota sirota...

Gape:
Maske.. ja seveda v prenesenem pomenu mi je oseba svetovala naj si nadenem masko. Torej, ne pokazat svojih custev.  Ampak vidis, jaz se cudim s kaksno lahkoto nosijo ljudje te svoje maske. In s kaksno mirnostjo v duhu prezivijo to svoje zivljenje..

Mike:
Quote:
Včasih je celo bolje, da kar pozaboš nanj in enostavno živiš.

Zelo mi je vsec ta stavek  Smiley

Torej ti si mnenja da ne mores necesa spremenit ce tega ne sprejmes. Hmmm, to nekako ne gre skupaj  s Comp-ovim mnenjem:
Quote:
Zakaj bi stavek, ki mi greni zivljenje vzel za dejstvo.

Ja, sorry ampak meni je to cisto protislovje. Torej, po eni strani (da ne bomo mesali megle) moram sprejeti dejstvo da je svet krut, ker dokler tega ne sprejmem ne morem tega spremenit?  ???

Nekaj od vas vas zagovarja da je svet taksen kot si ga naredimo. Nekaj od vas pa, da je potrebno vse sprejeti – tudi negativne strani in sele nato lahko delamo na spremembi le teh..

Samonekdo:

Zlica vode je bila seveda prispodoba. Je potrebna ena veeeeelika banja ce bi kdo hotu mene utopit  Grin

Je pa hudo. Zaradi tega ker je meni vedno hudo pri srcu, kadar kdo drug ni srecen. Sicer moja pamet ve, da je itak vse odvisno od nje/njega. Ampak..


Valentina:
Hkrati zal to pomeni tudi to da ti privoscijo nesreco..

lp vsem
rTulip  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Svet smo ljudje?
Reply #16 - 28.05.2002 at 21:30:54
 
rTulip wrote on 28.05.2002 at 19:46:39:
Nekaj od vas vas zagovarja da je svet taksen kot si ga naredimo. Nekaj od vas pa, da je potrebno vse sprejeti – tudi negativne strani in sele nato lahko delamo na spremembi le teh..

svet je takšen kot si ga narediš, bolje, takšen kot ga dojemaš - vidiš.
če ga vidiš slabega, je to samo tvoj odziv na ta svet, za nekoga drugega ni tak, je drugačen, za nekoga slabši za nekoga boljši.
zato če ga hočeš spremenit moraš spremenit odziv nanj v sebi, tj spremenit sebe, to pa je najlažje narest s sprejemanjem.
zato ga moraš sprejet, če hočeš seveda, lahko pa ostaneš kjer si.
to gre itak eno z drugim - sprejemanje sebe (oziva v sebi) in sprejmanje sveta - takšnega kot je - okrog tebe; saj nekje drugje je drugačen - ta isti svet.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Svet smo ljudje?
Reply #17 - 28.05.2002 at 21:42:31
 
rTulip wrote on 28.05.2002 at 19:46:39:
Valentina:
Hkrati zal to pomeni tudi to da ti privoscijo nesreco..


Seveda mi lahko privoščijo nesrečo, itak eni mi jo, ampak mene to ne prizadene. Če jim dam dvojko, mi s privoščeno nesrečo ne morejo škodovati. Jaz jih v bistvu sprejmem kot ene reveže, ki so žtrev svojih škodoželjnih misli. Ki v bistvu njim bolj škodujejo kot meni, pa se tega sploh ne zavedajo. Se mi kar smiljo po svoje. Bistveno je pa, da me ne prizadanejo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Svet smo ljudje?
Reply #18 - 29.05.2002 at 09:17:22
 
rTulip wrote on 28.05.2002 at 19:46:39:
Nekaj od vas vas zagovarja da je svet taksen kot si ga naredimo. Nekaj od vas pa, da je potrebno vse sprejeti – tudi negativne strani in sele nato lahko delamo na spremembi le teh..
rTulip  Wink


Kaj pa ce vzamemo, da vsi govorimo o isti stvari? Wink Svet je, kakršen je, in takega je treba sprejet. Tvoja odločitev (oz. odločitev vsakega posameznika) pa je, ce bos na stvari gledala kot negativne ali pozitivne. Da ti škodijo, ali pa ti pomagajo na tvoji poti, priti do novih spoznanj itd. In ko določeno stvar 'predelaš', lahko gresta vsaka svojo pot.

Ah, težko je misli spravit v besede...  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2