Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 18250 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #15 - 14.11.2005 at 11:10:02
 
t wrote on 14.11.2005 at 11:07:54:
Če nisi prostovoljno vključen v neko organizacijo, potem tudi vse obveze do nje stojijo v neprostovoljnem razmerju...



uživajte!


Zdaj razumem, zakaj se obnašaš kot znervirana opica.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #16 - 14.11.2005 at 11:13:40
 
Quote:
Pri nas je bila babica verna in tako so mene silili, da moram k verouku hodit (pa je blo tam v redu, ker smo mel v redu kateheta, ker nas ni šopal in silil v samo učenje o veri, itd...)  in v nedeljo k maši (itak sem vse prešprical). Potem smo dobili novega kateheta (ravno naslednje leto po birmi), ki je bil čisto drugačen, skraatka meni zoprn in me ni bilo več blizu.

Ko sem se poročil, sem se želel cerkveno poročit, ker so mi tako všeč tiste orgle, ki tako lepo zaigrajo.

Hčerko sem dal krstit. Krst itak ni nič takega, da bi kakorkoli otroka silil v nekaj kar ne želi. Siljenje je to, da ga siliš k verouku in k maši in mu polniš glavo s svojo religijo. Torej naj se sama odloči. In kolikor jo vidim pri šestnajstih letih, jo do sedaj ne zanima še nobena religija.

Za izstop iz RKC pa samo stopiš do matične fare in zahtevaš izpis in dobiš papir in to je to. Vsaj bilo je tako. In so rekli včasih, da te potem tisti župnik tam vpiše v neko knjigo mrtvih. To sem samo slišal, če je res pa ne vem. Nisem preveril. Se še nisem izpisal. Če pa bi moral plačevati davek, bi tudi to naredil.


V šolo marsikateri mulc tudi ne hodi prostovoljno  Grin.

Vsekakor moja izkušnja z veroukom je bila pri katehetih OK, pri župniku pa, glede na to, da je bil pijanec ... spolna vzgoja pa  Roll Eyes

skratka takim ljudem institucija, ki bi želela obdržati legitimnost ne bi smela dovoliti, da imajo prvi kontakt z "ovčicami"
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #17 - 18.11.2005 at 11:25:08
 
TheONE wrote on 18.11.2005 at 10:46:21:
ce bi bil verouk v solah se bi zgodilo nekaj lepega...

jao ... kaj le?

Quote:
kdo lahko rece da ne? ce ne drugega bi otroci dobili vpogled v zgodovino ki je drugace dolgo ali pa nikoli nebi spoznali


Saj res, popolnoma novi pogledi na zgodovino bi se jim odprli   Lips Sealed  z zamolčanjem, potvarjanjem in zanikanjem verjetno, kot to počnejo zmeraj.

Quote:
kot je meni znano pri verouku nikoli in nikdar ni bilo nicesar grdega izrecenega ali pa ucenega


Če tebi ni znano, je pač tvoje znanje silno omejeno. Ali zaslepljeno.

Quote:
..zakaj smo imeli STM? pa se je kdo bunil ker smo se ucili o temeljih marksizma..

me še zdaj zmrazi, ko se spomnim na to ...

Quote:
in naloga j eresnicno da vsak svojega otroka vodi kot so vodili nas in se veliko vec....in na koncu koncev ce otrok spozna da je krst kriminal se lahko pac temu odpove


Saj to je problem. Kristjani se ne odpovedo "misijonarjenja" pri svojih otrocih, tudi ko so odrasli.

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #18 - 18.11.2005 at 11:46:39
 
TheONE wrote on 18.11.2005 at 11:33:54:
bozanski odgovori...cakal sem da pride prva mimo in me preprica v bistvo tega, krst da ali ne

poglej kaj si izluscila Smiley .... ti, ki se samooklicujes za vir znanja za intelegenco Smiley

odgovorila si na vse, se vec - vsi, ki so proti krstu bi reagirali enako Smiley)

krst pa naj le bo.....hv


Hm, čudno. Berem ponovno moj prejšnji post, pa te v njem v čisto nič ne prepričujem, tudi se ne "samooklicujem za vir znanja za intelegenco", niti se ne opredeliljujem za ali proti krstu.

Neverjetno, kaj ti vse vidiš  Shocked   Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #19 - 29.11.2005 at 22:34:55
 
sinjeoka wrote on 14.11.2005 at 07:52:37:
zanimivo je, da se nisi vprašala kaj je tukaj narobe z vero otrokovih staršev, oziroma kaj si počela zraven (hinavila?)


A si mogoče kje prebrala, da se tega nisem vprašala? Marsikaj je narobe pri teh starših, ne samo z vero...(imo)
Mogoče bi res morala bit bolj specifična in rečt, da nobeden od NAS ni čutil tistega, kar je župnik tam govoru. Bo bolje?
Kako misliš hinavila? iZ kakšnega razloga? Ker sem prišla pa nisem čutila tistega al zakaj? Njegovi starši in vsi vejo, kakšno je moje mnenje, tako da tukej ni nobene hinavščine. Al misliš kaj drugega? Prišla sem pa iz istega razloga kot bi prišla na cerkveno poroko al pa kej drugega.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #20 - 05.12.2005 at 16:49:14
 
TheONE wrote on 05.12.2005 at 09:58:26:
hehehe picola..neverjetna...ti sinjeoka pa ....carica Smiley

najlepse pa je to da ne hinavi samo picola ampak se ene velik drugih tuki gor Smiley

hehehehe



A lahko mal argumentiraš?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #21 - 05.12.2005 at 22:56:55
 
*
ce otrok spozna da je krst kriminal se lahko pac temu odpove
*
klele sm na modemu in ne bom isku ...
krst kot tak je iniciacija.
otrok ki je bil krščen tega več ne more spremenit!


o obrezovanju pa imam svoje mnenje
in to pozitivno
iz svoje lastne izkušnje
pa nism ne musli ne žid

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #22 - 06.12.2005 at 15:24:59
 
Aha torej, če otroka krstim je očiščen grehov in postane brezmadežen in božji otrok, čist ko suza.

Dejstvo pa je, da se nekoč ljudje pač niso maral umivat in nekako jih je bilo treba prepričat da voda ni tko slaba. Najlažje z zgodbico.
Vse lepo in prav, prjel se je.

Mogoče še jest kakšno novodobno biblijo napišem. Grin
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #23 - 07.12.2005 at 07:44:23
 
Jaz sem dala hčerko krstiti, vpisala sem jo k verouku in ob nedeljah hodi k maši (med tem ko jaz spim;D)

kako naj damo otroku možnost, da sam izbir, če mu ne damo priložnost da spozna stvari, med katerimi lahko izbira?

Mene načeloma niso nikoli silili, da bi hodila ali delala nekaj kar mi ni pasalo - a če pogledam za nazaj si včasih želim, da bi me - ker obžalujem stvari, ki bi jih lahko naredila oz delala pa jih zaradi mladostne neumnosti nisem.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #24 - 07.12.2005 at 10:11:55
 
TheONE wrote on 07.12.2005 at 09:20:38:
micron,

sicer ne vem kok si star...ampak ce imas otroke te sprasujem

zakaj das otroku jesti, ce pa vrjetno ves da lahko nekateri prezivijo in zivijo brez hrane

zakaj otroku nastavis darilo za bozicka za dedka mraza celo za miklavza ce pa sam ne vrjames da obstajajo?

kako zanimivo ne vrjames pa vseeno otroku nastavis darilo a ne?



ja maš prav to je res zanimivo, da vsi po vrsti lažemo lastnim otrokom, čeprav vemo da bodo slejkoprej spoznali resnico...

...manipulirat z otroško domišljijo je itak najlažje, ker se vsi rojevamo s praznimi glavami in ravno tu leži razlog zakaj otrok ni potreben krsta

kar se pa tiče odraslih in krsta se pa vsak lahko krsti samega sebe doma pod tušem in če hoče tudi večkrat na dan

...voda deluje očiščevalno tako psihološko kot fizično Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #25 - 07.12.2005 at 11:49:56
 
Krst je iniciacija - sprejetje v neko skupnost (občestvo Cerkve). Na tem svetu pripadamo mnogim skupnostim. Tako se pač tukaj živi. In vse, česar del smo (pa če smo se za to odločili samo ali so se za nas odločili drugi), nas določa. Vprašanje je samo, kaj s tem naredimo. Lahko delujemo znotraj okvirov, lahko zunaj njih. To pravzaprav ni tako pomembno. Pomembno je, koliko se tega zavedamo. Bolj ko vemo, kaj nas uokvirja, manj smo ob tem nemočni = bolj smo svobodni. Ko jasno vidiš, kaj in kako te določa, takrat šele se lahko popolnom svobodno odločiš, kaj boš ohranil in kaj opustil.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #26 - 09.01.2006 at 23:14:40
 
veronika wrote on 07.12.2005 at 07:44:23:
kako naj damo otroku možnost, da sam izbir, če mu ne damo priložnost da spozna stvari, med katerimi lahko izbira?


Ja tako da sam spozna kar ga zanima.
Pomoje bi moral biti tudi krst po 18 letu,da se otrok sam odloči po kateri poti bo šel. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
nada1999(Guest)
Guest




Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #27 - 02.02.2006 at 12:17:28
 
Če se želiš izpisat iz društva oz. sekte RKC, napiši dopis z željo, da se izpisuješ (imam kopijo) jo neseš overit notarju in pošlješ tja kjer so te krstili in tja kjer si nastanjen trenutno. o kaj več me kontaktiraj na moj mail marijanada1999@yahoo.com
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #28 - 03.02.2006 at 12:51:52
 
astral wrote on 09.01.2006 at 23:14:40:
[quote author=veronika  link=1105723484/15#23 date=1133937863]

kako naj damo otroku možnost, da sam izbir, če mu ne damo priložnost da spozna stvari, med katerimi lahko izbira?


Ja tako da sam spozna kar ga zanima.
Pomoje bi moral biti tudi krst po 18 letu,da se otrok sam odloči po kateri poti bo šel. Wink [/quote]

ej tud če mene ne bi dali krstiti ne bi "normalna" po normah človeka ratala  Grin

dejstvo pa je - da je hčerka že v tem trenutku dovolj stara da izbira - in ona izbere da bo šla v nedeljo k maši  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: krst ni pravičen niti ustaven !!!
Reply #29 - 03.02.2006 at 12:52:51
 
Quote:
Če se želiš izpisat iz društva oz. sekte RKC, napiši dopis z željo, da se izpisuješ (imam kopijo) jo neseš overit notarju in pošlješ tja kjer so te krstili in tja kjer si nastanjen trenutno. o kaj več me kontaktiraj na moj mail marijanada1999@yahoo.com


Roll Eyes
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3