Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 32647 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
DA   ALI   NE???
19.02.2001 at 15:26:51
 
povejte kaj mislite (ne se kregat ampak samo povejte svoje mnenje) ali naj bi bilo VSE znanje kar ga imamo dostopno vsem preko neta ali ne.
ali naj bo sfiltrirano torej nekaj da nekaj ne, odvisno od moči ali od česa naj bi bilo to odvisno? če sploh kaj mislite Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: DA   ALI   NE???
Reply #1 - 19.02.2001 at 15:47:52
 
Spet jaz (če pa zdaj pač ni drugega). Si me pa res nasmejal, ono - zdaj pa gre zares, dovolj mam!

Jaz mislim, da tisto, kar misliš, da moraš zadržati zase, zadržiš. Ko pa začutiš neki vzgib, saj veš, glasek, intuicijo, takrat pa narediš nekaj-ustreliš, al pa se odločiš za nekaj in potem temu slediš. Če vmes čuješ neki glasek, da nekaj ne štima - nehaš.
Samo ne bit fauš.
Jaz sem ti opisala my way - to bi bilo:

PO FEELINGU!
Pa naj še drugi  




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #2 - 19.02.2001 at 22:41:58
 
vem; sm razložu na sajtu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Damijan
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #3 - 23.02.2001 at 12:49:05
 
Bistvo Interneta je v tem, da po njem krožijo informacije. Ljudje od tega pričakujejo določene koristi. Ena izmed njih je tudi pridobivanje znanja.
Znanje preko interneta naj bi po mojem mnenju krožilo v čim večji meri. Takšni so tudi trendi v svetu. Razvoj izobraževanja preko Interneta je na pohodu. Na voljo je mnogo različnih načinov izobraževanja. Seveda pa vsa ta orodja nič ne pomenijo, če niso tudi vsebinsko dobro podprta.
Sam menim, da bi morala biti izmenjava znanja čim večja. Če se omejim samo na konference (kakršna je ta), potem lahko rečem samo to, da naj si ljudje v čim večji meri delijo znanje, saj je tu (zaenkrat še) zastonj. Znaje pa vse bolj pridobiva na vrednosti, zato bo v prihodnosti cena informacije naraščala oz. narašča že danes.  
Znanje, ki si ga ljudje delimo na konferencah naj bo v slogu te konference: če kdo ve, lahko pove...
Mogoče bi dodal samo še svoje zrno: če kdo ne ve, lahko vpraša.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #4 - 23.02.2001 at 19:33:51
 
torej Dalaj Lama trdi da je (pre)dajanje znanja drugim ena od poti do nesmrtnosti (duše pomoje);

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=36...

On je torej tudi ZA to, da projekt sfuramo do konca, in naprej!!!
očitno!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #5 - 24.02.2001 at 21:39:39
 
Upam, da se bom lahko zbrala.
Mislim, da bi znanje moralo biti dostopno vsem, ker je predpogoj za duhovno napredovanje.Če ti je znanje namenjeno, ga boš sprejel in razumel, če ne, ga boš zavrgel, mogoče le začasno, vendar ga ne boš sprejel.
Dejstvo pa je, da se z določenim znanjem ne gre igrati. Nismo zreli da bi ga sprejeli. Brala sem eno knjigo in je bila not ena vaja, ki sem jo probala. A ni bila za mene, ker je bila premočna. Po njej sem postala nervozna, bolela me je glava in šlo mi je na jok. Zato mislim, da malo cenzure ne škodi, prej koristi. Ker nismo dovolj "pametni", da se ne bi ukvarjali z stvarmi, ki jim nismo dorasli. Govorim zase in verjetno za večino.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #6 - 25.08.2001 at 21:53:15
 
Znanje je na voljo, kokr ga le hočeš...
Sam nisem imel na voljo interneta, pa tudi nekega inštruktorja ne. Vse kar sem imel je bila članska izkaznica za knjižico.
Gapetova stran je hvale vredna že v obliki taka kot je.
Kar se pa tiče znanja, ki ga posamezniki imamo pa smo lahko na voljo na forumu za vse, ki jih nekaj zanima...
...in ti če imaš odgovor, boš določil/a ali je to za javnost ali pa samo za njega k sprašuje...če je za javnost mu odgovoriš na forumu, če ni mu pošlješ na emajl ali pa se zmeniš za srečanje...
Kar se pa tiče učenja veščine, pa se morate toliko ceniti, da to zaračunate...lahko ste zlo ugodni, ne pa brezplačni...
Moje mnenje je DA&NE
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #7 - 12.09.2001 at 17:27:47
 
Znanje DA, zaslužek pa je prepuščen tvoji odločitvi. Primeri drugih portalov so ti lahko vodilo, čeprav... Zakaj nebi tistih člankov prispevkov avtorjev ki se strinjajo, da je vse freee to objavil, tisti ki pa hočejo dinar, pa se to lepo napiše,

Vsak je svoje denarnice kovač!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: DA   ALI   NE???
Reply #8 - 23.03.2002 at 22:54:15
 
Ja, problem mislim da je sledeč:
nekdo se trudi razvijati neko tehniko ali znanje ter tako pride do določenih odkritij. nato pa se najdejo frajerji, ki to znanje, če je zastonj, poberejo in se delajo face, da nekaj znajo: V bistvu pa nimajo nobene podlage.
Sicer pa zagovarjam tezo, da je znanje potrebno deliti zastonj, kajti vseeno bo tisti, ki stvar razvija, le to poznal v dno duše in bo nekak tiha eminenca spoštovana od vseh.
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #9 - 29.03.2002 at 23:08:40
 
Moj odgovor je ne.
Marsikod, določenega znanja ne razume, če ga potrebuje, ga bo pa znanje že našlo.
Se ne strinjate in mislite, da ko bo čas, ga bo razumel in v tem času ne bo naredil škode?
Če si razumen človek, ti že ne bo škodil. Kaj pa če si nerazvita duša.
Realen primer; ali naj bo načrt za izgradno bombe na internetu?
Povsem logičen odgovor je; NE
Ljudje lahko znanje izkoristijo v škodo drugih.

To je ena čisto logična razlaga. Drugi del mojih možganov pa pravi, Zakaj pa ne. Če ne najde na internetu, lahko najde v knjižnici, pri prijatelju ali nekje čisto tako. Zato ker bi cenzurirali informacije, bi pravi ljudje lahko bili prikrajšani za marsikatero pametno stvar. Vsi pa vemo, da v življenju ni naključji, zato tudi ni potrebno informacij in znanj skrivati. Tistemu, ki je vsojeno, jo bo dobil, ne en ali drugi način.

In kakšen je moj realni odgovor? Sam Bog ve, kaj je bolje. Z drugimi besedami, vsak naj odgovor poišče v sebi.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #10 - 30.03.2002 at 16:36:48
 
veronika wrote on 29.03.2002 at 23:08:40:
Realen primer; ali naj bo načrt za izgradno bombe na internetu?
Povsem logičen odgovor je; NE
Ljudje lahko znanje izkoristijo v škodo drugih.

moj odgovor, na to isto vprašanje,  pa je DA, kajti povej mi kako naj preprečimo da tak info pride na net in the first place. kako sploh vemo da tega tko itak ni gor ...

vse znanje na vidjelo in ljudem omogočiti vedenje, da s tem znanjem ne bodo počeli neumnosti
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #11 - 31.03.2002 at 23:44:04
 
Tudi moje mnenje je definitivno DA. Znanje mora biti dostopno vsakomur, kajti to še ne pomeni, da bo nekdo uporabil to znanje v zle namene. Kdor pa hoče sejati zlo, bo vedno našel način, da to tudi izpelje.
Več ko ljudje vemo, manj nas lahko drugi manipulirajo.
Ko se stvari skrivajo ne morejo napredovati.
Tipičen primer kaj se zgodi, če znanje ni dostopno vsakomur je že sama zgodovina (srednji vek...), neznanje povzroča, da se bojimo česar se drugače sploh ne bi  bali.
Kar se tiče same izdelave bomb, si lahko pogledamo Palestino, Afganistan ipd. Znajo 10 letni otroci delati bombe in dvomim, da so recept dobili na internetu.

Torej cenzura ni način za izkorenitev zla.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #12 - 31.03.2002 at 23:47:02
 
Opa,

pozabila sem še dodati, da mora biti znanje seveda ZASTONJ!!!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #13 - 01.04.2002 at 11:21:54
 
Imam takšen čuden občutek, kot da obadva nista prebrala mojega drugega dela odgovora. Res da prvi del vsebuje velik ne, drugi del pa opisuje razloge, zakaj pa bi vseeno bilo lepo, da bi se znanje znašlo za prosto uporabo.
Kot vse na svetu je tudi ta zadeva dvorezen meč. Predstavljajte si najstnika, ki v mladostni norosti najede načrt za bombo na netu in jo za foro sam poiskusi narediti, pa pride do nesreče in fant ali je pohabljen ali celo umre.
Sedaj si pa predstavljaj, da si eden od staršev. Kaj boš rekel. Ja, saj razumem, vse informacije morajo biti dosegljive vsem, je bila pač usoda. Ali pa boš dejansko preklel vsakega, ki to dovoli. Fant, ki tega ne bi našel na internetu, drgače nikoli ne bi poiskusil.
Na žalost smo ljudje razlikčni in različne stvari dojemamo drugače.
Glej primer v Ameriki, ko so naredili radijsko igro, da so zemljo napadli vesoljci. Kakšna panika je zajela ljudi, nekateri so naredili celo samomor, čerpav je bilo vmes večkrat objavljeno da gre samo za igro.

Tako z gotovostjop reči, kaj je bolj prav, da so informacije dostopne vsem, ali ne, ne more nihče reči. So le prepričanja posameznikov in potrebe. Sem pa vsekakor proti, da  se skrivajo informacije, s pomočjo katerih se manipulira ljudi.

Res pa je, da sem jaz zelo srečna, če grem lahko v brskalnik, odtipkam eno besedo in dobim informacije o tej zadevi. Sem pa (upam) tudi dovolj trezen človek, da iščem le lepe stvari, ki ne  škodujejo nikomur.

Pravi odgovor se skriva v pameti vsakega posameznika. A nežalost je zgodovina dokazala, da marsikdo nima pameti.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #14 - 01.04.2002 at 12:52:36
 
glej veronika gor piše da naj vsak pove svoje mnenje, ker jest jasno še nisem podal mnenja sem ga zdaj, v bistvu nisem hotu da bi kdo reku, ja če je gape za sm pa tud jest in ta reč je stala precej časa in zdej se je spet zbudila, glih ob pravem času, da se mal 'pokregamo' kolkr sm pred časom napisu ... ker očitno ljudje nimajo izoblikovanega mnenja o tem (tko kt ti, NE ampak ...).
pa ga dejmo izoblikovat.

zdej se bom spet na tvoj primer spravu
najstnik je v svoji norosti, gut, in on najde sajt z bombami, kr tko ga ne najde, ga more iskat, torej ga to zanima, mene npr ni nikol zanimalo in lahko rečem da kr precej presrfam, pa nism nikol najdu načrta za bombo, enkrat sm naletu na info o tem da tak sajt obstaja, kjer najdem navodila kako narediš samomor in podobne bedarije ... pa nism šu niti pogledat, me ne zanima.
zdej, kaj je tega najstnika pripravilo do tega da ga to zanima, da tja sploh odsrfa in tam išče odgovore na vprašanja, ki se mu pojavljajo, zakaj on ne gre na gape.org, kle ni takih načrtov?
se reče, on je tam in je najdu načrt in gre delat bombo ... in jo za foro proba narest (ne pozabi da to njega zanima), in bomba poči in on umre ... fajn ... če nebi umrl, bi čez čas ko bi mu to ratala preokupacija, življensko delo, bi naredu super bombo (sej ja že od malega sanja o tem), ki bo pobila miljon ljudi ... kdo je zdej kriv za njihovo smrt?
model k je postavu gor načrt za prešvoh bombo, ki ga ni ubila ampak samo ranila in ki mu je pustila jezo na vse ljudi?
al mogoče družba, starši ... skratka okolje?
kdo je kle slab?
lastnik web strani?
družba?
starši?
najstnik?
kdo???

zdj kdorkoli 'prekolne' kogarkoli, s tem prekolne sam sebe, kdor tega ne ve ... sorry ... not my fault ... jest to vem in vem da če se mi taka reč primeri da sem precejšen del sam kriv in ne prekolnem nobenega ... upam ... da se mi to ne bo primerilo ... verjamem ... vem

nisem niti mislu da bi kdo z gotovostjo mi povedu kako je zdej s temi informacijami ... zanimalo me je vaše mnenje.

tud pamet (inteligenco) ima vsakdo ... je pa zelo zelo zmanipulirana
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7