Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 37282 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #30 - 05.05.2003 at 09:42:03
 
Quote:
"izbira partnerja
Poleg vsega navedenega, je tretja čakra mesto, iz katerega izbiramo svojega partnerja. Tu se rad malo pohecam, kar pa ne izključuje resnosti.
Ljudje ne izberemo partnerjev iz srca. Tudi Namen to ni. Srce ne izbira, pleksus je odgovoren za to, da nam najde partnerja. Vsi želimo verjeti, da partnerje izbiramo iz srca in iz ljubezni. Za to gre in bo šlo v Novem tisočletju, minula doba pa se še ni razkrila na ta način.


Mogoče malo off topic: kaj pa ko nekoga začutiš prav na 4. čakri? Se je komu od vas to že zgodilo?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #31 - 05.05.2003 at 09:56:16
 
"
  • K prav tej partnerki pa me je pritegnilo še nekaj. Zaradi moje podobe o meni in mojega pozitivnega ali negativnega pleksusa, iščem žensko, ki ima določen izgled, imidž. Iščem partnerko, ki ima določen izgled, imidž. Iščem partnerko, ki navzven izraža to določeno podobo. Če je ta oseba, ki projicira to popolno podobo (moje dojemanje popolne ženskosti) pripravljena biti z menoj...; če lahko hodim po cesti ne z njo, ampak s to podobo, za katero želim, da me vidijo z njo - potem sem jaz v redu človek.
 To je drugo merilo pleksusa, ki ga izpolnjuje naš partner.
In vrnimo se k romantiki. Stvari delujejo, življenje je božanska izkušnja. Ker sem v ljubečem razmerju, sem v spremenjenem stanju zavesti. Ljubezen me je dvignila na raven zavesti, ki zame ni običajna. V tem stanju naredim nevarno napako - moji dragi povem stvari, ki jih bom kasneje obžaloval. Poleg tega se bom z njo dogovoril za stvari, ki jih je mogoče izpolniti samo v tem spremenjenem stanju zavesti. In končna izkušnja je zaključni obred: Prosim, poroči se z mano!
Kaj se pri tem dogaja? Sem v dvignjenem stanju zavesti in to stanje je resnično. Energija Ljubezni me je dvignila in dobivam občutek kaj lahko energija Ljubezni dela mojemu bitju. Mala, ampak glavna napaka pa je - verjamem, da sem v tem stanju zato, ker me ljubi ona. Ona dela isto napako. Greva n aporočno potovanje in vse deluje, celo spolnost. Če spolnost ne deluje, ne rečem ničesar. Saj se vendar ljubiva in to bova že kasneje podelala. To res verjamem. In nekega dne se zbudim, jo pogledam in ona ne živi (več) predstave, ki sem jo poročil. Romantična faza je mimo.
Faza, ki ji rečem Skriti seznam, je izjemna izkušnja.
V McDonalds sem hodil, ker si ti to želela. In tu odkrijem, da nisva bila tako jasna kot sva mislila, da sva. Ona prisega, da sva se strinjala, da bova imela dve garaži, belo ograjo, psa in mačko. Jaz sem popolnoma prepričan o drugačnem dogovoru - živela bova v koči sredi gozda, imela eno vozilo, ki jemoj džip in psa, ki žre mačke. Kaj se je zgodilo? Nočem kvariti vznemirjenja komurkoli, ki je sedaj v romantični fazi odnosa, ampak zgodbo si še enkrat oglejmo.
Srečala sva se, da se pokličeva v najino Celost. Zato je moja partnerka največje darilo, ki mi ga je Bog lahko dal. Poslal mi je osebo, ki me lahko prebudi v mojo Celost in Polnost, osebo, ki mi bo omogočila, da bom postal odgovoren v upravljanju moje energije in čustev. Če sva to pripravljena delati, se bova naučila, kaj pomeni brezpogojno ljubiti. Za to gre. Zakon je orodje učenja, kako brezpogojno ljubiti. Nihče od nas pa noče priznati, da ne ve kako. Vendar to ni največja napaka. Ko smo v dvignjenem stanju zavesti, ko smo bolj kreativni in bolje delujemo, ne vemo, kaj je povzročilo to stanje v našem življenju in ga pripišemo partnerju. To je največja napaka. Če boste to uspeli prepoznati z jasnostjo in zavestjo, če boste to razumeli, boste razsvetljeni."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #32 - 05.05.2003 at 10:02:22
 
m wrote on 05.05.2003 at 09:42:03:
Mogoče malo off topic: kaj pa ko nekoga začutiš prav na 4. čakri? Se je komu od vas to že zgodilo?

Ej, ti si že na naprednejši fazi. Tako jaz razumem tudi zgornji citat, to je vsekakor "boljše". Sploh pa smo mi že v novem tisočletju (tale knjiga je bila izdana 98 ) in se bo to verjetno začelo dogajat vse pogosteje.
Nisem čist ziher (najbrž bi bla, če bi blo res) ampak med dojenjem se mi pa zdi, da sem Gajo kar parkrat tako začutila - brezpogojno. Samo to pride, pa mine, tko da ... Undecided nekako upam, da ko bo enkrat na 4. to res delovalo, da bo trajno?
Če poveš, kako ti to občutiš, pa tud jest še kej povem  Grin

Pa tukaj ni nič offtopic, tudi sektaštvo ne  Wink  Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #33 - 06.05.2003 at 20:53:41
 
"Stanje, v katerem sem, nima nič opraviti s partnerko. Nič. Vstopil sem v to stanje zavesti, v Ljubezen in Kreativnost, ker sem izbral, da bom ljubil. Moje stanje, ko sem (jo) ljubil, me je dvignilo, ne njena ljubezen do mene.
Ljudje nismo na Zemlji, da bi bili ljubljeni. Tu smo zato, da bi ljubili. Ko odpremo ta vrata in prižgemo energetsko stikalo Ljubezni, takrat se življenje razpre v vsej svoji ustvarjalnosti. Nerazumevanje tega je preprosta in globoka napaka v človeških odnosih. Če sledimo tej napaki naprej, pridemo iz faze Skritega seznama v Bitko moči.
Iz bitke moči preidemo v fazo Blokade moči in iz te v ločitev. Zakaj bojevanje in blokada moči? Skušam jo vendar pripraviti do tega, da bi me ljubila, da bi se spet čutil povzdignjenega. Vendar ona za to ne more storiti ničesar, saj ona v resnici ni bila tista, ki me je dvignila. Sam se dvignil z odločitvijo, da bom ljubil. Ljubezen skušamo dobiti od nekod, od koder je ni mogoče dobiti.
Ko skušamo vstopiti v Novo tisočletje, smo mi sami prvi v naših odnosih. Če se boste zaljubili vase, če boste to storili z Izbiro, boste vstopili v osnovo tega, kar ste, v to, kar je Ljubezen. Če ljubite sebe in ste v tem odnosu Ljubezni, boste oboževali svojega Stvarnika, častili druge, videli boste Ljubezen v dežju in soncu, v rožah... Poskus ljubiti Boga, ki je ustvaril vas, ki se ne marate, je boj. To ni možno. In nekateri skušajo ljubiti partnerja, medtem ko verjamejo, da je ta rojen zato, da jih onesreči..."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #34 - 07.05.2003 at 11:06:51
 
"Učimo se torej ljubiti sebe. Drugi odnosi se bodo potem sami natanko zložili na svoje mesto.
To je ključ do Novega tisočletja, ključ za odstranitev vojn in zasvojenosti. Ko se ljudje želimo povzdigniti, to storimo z brezpogojnim izražanjem Ljubezni. Ljubezen ne prihaja k nam ampak iz nas in takrat živimo v novem svetu in novi zavesti. Ta svet je opisan kot Rajski vrt, kot Božje Kraljestvo, Obljubljena dežela. Gre za stanje zavesti, v katerem izražamo energijo, ki je osnova univerzuma in našega duha, energijo, ki ozdravi vsako bolečino, trpljenje ali občutek ločenosti.


Če mislite, da Bog ne ve, koliko otrok ima, se motite.

Ona pozna vsakega otroka po imenu.

Pozna vašo energijo in lastnost vaše biti, kvaliteto vaše duše. Pozna in ve vse o vas, razen ene same stvari - kdaj se boste vrnili domov?

To prepušča vam in glede tega si ne bo premislila."
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #35 - 08.05.2003 at 10:23:03
 
Ljubezen je božanska moč


Ko stojimo na vratih Novega tisočletja in je njegova energija že tu, ste verjetno opazili, da pospešuje svojo hitrost. Ta energija ničesar ne razlikuje, ko gre na vse strani, samo napolnjuje nas vse in hrani. V kateremkoli prostoru smo, ta prostor nahrani. Ko imamo negativna čustva do sebe, se okrepijo; ko imamo ljubeče občutke do sebe, se tudi ti povečajo. Stojimo v času, ko je naš odnos do nas najpomembnejši odnos, ki ga lahko imamo.
Zapuščamo raven, na kateri je veljal Mir proti Vojni in vstopamo na novo raven, ki je Resnica proti Iluziji. Zakaj je to tako pomembno?
Mnogi verjamejo, da se v Novi dobi premikamo v srce, v četrto dimenzijo. Vendar Novo tisočletje ni srčna čakra niti ne četrta dimenzija. Novo tisočletje je peta čakra in peta dimenzija.
Četrto čakro je Jezus predstavil pred 2000 leti in ljudje smo imeli ves ta čas na voljo, da vstopimo v srce. Pred nami je samo še leto in pol <1998 je knjiga izšla> in še vedno sprašujemo Kaj to pomeni. Dosti ljudi ponavlja, da se učimo brezpogojne ljubezni. Še vedno se torej učimo, da se moramo naučiti brezpogojne ljubezni. Ta pa se začne v odnosu s seboj.
Duhovni zakoni, ki pokrivajo razsvetljenje, so na istem mestu od začetka. Niso se spremenili. Ljudje smo se dvignili skozi prve tri čakre in želimo ven skozi vrata srca. Pri vratih srca pa velja duhovni zakon, z (ne)izpolnitvijo katerega lahko ta korak naredimo ali pa ne. Izpolnjeni moramo biti v sebi in glede svojih občutkov Ljubezni in Izpolnitve neodvisni od vseh ljudi.Izpolniti moramo to zahtevo, če se želimo premakniti iz spodnjih čaker v srce.
Ne potrebujemo partnerja za to potovanje.
Ne potrebujemo ničesar, da pridemo do teh vrat. Ne fizično ne mentalno ne čustveno ne duhovno. Srce so vrata brezpogojne ljubezni. Ta pa s potrebo ne gre skupaj.
To je današnji izziv in leto in pol imamo še časa, da nanj odgovorimo z da ali ne. Z enim in drugim odgovorom je vse v redu. Ne eden ne drugi ne bo spremenil Ljubezni Angelov ne Boga do vas.
Ali ste morda opazili, da vas sama energija življenja danes vrača nazaj k temu vprašanju: Kaj bo vaša Izbira? Izbira, največje možno darilo.
  • Ali se boste ljubili in se odklopili od spodnjih treh čaker?
 Sedanje stanje prehoda je izjemen izziv za Človeško Kraljestvo. Na drugi strani prehoda je brezpogojna Ljubezen, ki je Mir in vse, o čemer smo ljudje kadarkoli sanjali. Na tej strani prehoda pa vlada Mir proti Vojni zunaj in znotraj nas; na mestu, kjer smo, je dosti bolečine in bojevanja in zelo zmedeni občutki, povezani z varnostjo. Pred vrati v srce pa si odgovorite:
  • Ali zaupate Bogu ali ne?
 In je trenutek, ko gremo skozi ta vrata, ko se čutimo popolnoma sami.


gape wrote on 06.05.2003 at 10:22:18:
tista tanotranja varnost ... ona je pa čist ena druga varnost in si sploh ne zasluži tega imena ... zanjo bi rabl drugo ime ... zaupanje

Roll Eyes sssekaa  Cheesy
m wrote on 07.05.2003 at 09:08:39:
Smiley

ja, kako ste vedl!?! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #36 - 08.05.2003 at 10:28:54
 
V sebe smo pogledali. Wink

Huuuuuuuuuuuh, ravno tole kar si zgoraj spisala mene zadnja dva dni muči - oziroma muči moj ego, ki se upira na vse štiri.  Grin

Quote:
Pri vratih srca pa velja duhovni zakon, z (ne)izpolnitvijo katerega lahko ta korak naredimo ali pa ne. Izpolnjeni moramo biti v sebi in glede svojih občutkov Ljubezni in Izpolnitve neodvisni od vseh ljudi.Izpolniti moramo to zahtevo, če se želimo premakniti iz spodnjih čaker v srce.
Ne potrebujemo partnerja za to potovanje.
Ne potrebujemo ničesar, da pridemo do teh vrat. Ne fizično ne mentalno ne čustveno ne duhovno. Srce so vrata brezpogojne ljubezni. Ta pa s potrebo ne gre skupaj.


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #37 - 08.05.2003 at 10:37:02
 
mene pa muči npr to, da če bi bla kejčkol pridna, bi to že do 2000 nardila?? al rečmo da mam po resnici do 2007 časa? al kdaj se je Jezus rodil.
In tole me je prbil fajn:
Quote:
In je trenutek, ko gremo skozi ta vrata, ko se čutimo popolnoma sami.

mam res občutek, da sem neki dojela  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #38 - 08.05.2003 at 10:38:25
 
Quote:
mene pa muči npr to, da če bi bla kejčkol pridna, bi to že do 2000 nardila??


Vse pride v točno tapravem trenutku. Wink
Zaupaj.  Kiss

(saj se zavedam da sem tole sama sebi napisala Smiley )
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #39 - 08.05.2003 at 10:56:40
 
Grin
ja, k bi ti vedla, kolkrat jest to drugim pravim  8)  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #40 - 09.05.2003 at 18:40:22
 
Drug pristop v srce ponazarja Jezusova zgodba, ki jo je mogoče povedati na dva načina. Če živite v spodnjih treh čakrah, velja tale:
Boga, ki je moškega spola, smo izdali in zato smo temni, smrdljivi, umazani, nimamo prav, krivi smo in nihče nam ne more odpustiti. Da bi se vsega tega rešili, moramo trpeti in plačati, slediti pravilom. Čeprav smo tako grozni, nas bog ljubi in to tako zelo, da na Zemljo pošlje edinega sina, da ga lahko križamo in v tem najdemo svoje odpuščanje. Tega boga nam ni dovoljeno srečati, ker tega nismo vredni. Potrebujemo torej podobo Jezusa in Cerkev, ki sta vmesna povezovalca, saj mi stika z bogom nismo vredni. To je zgodba religije, po kateri ne moremo živeti, saj smo že obsojeni, ker smo že zavozili...  
Ta ista religija pa ne uči dejstva, da je isto bitje tudi vstalo in se vrnilo v nebo. 2000 let je mimo in večina cerkva Jezusa še vedno obeša na križ, kot da pravijo: Ne pozabite, kaj je storil za nas. In Vstajenje in Vnebovhod sta nekaj, kar vi tako ali tako ne boste dosegli. To je rezervirano samo za božjega sina.  
Drugačna pa je Jezusova zgodba z vidika zgornjih čaker.  
Vsak od nas mora skozi Križanje, Vstajenje in Vnebovzetje, ko napredujemo iz spodnjih treh čaker. Ko diplomiramo, se premaknemo skozi vrata srca. V resnici je to preprost postopek. Zaradi tolikšnega vpletanja mentalnega in čustvenega telesa pa ga zlahka zgrešimo.  
Na določeni točki človeškega razvoja je Veliki Učitelj, ki je to opazil, rekel: Naj se utelesim in vam z vso Jasnostjo pokažem ta postopek.  
To inkarnirano bitje ni edini božji sin, ampak naš brat, kar pomeni eden od nas, ki smo vsi otroci Boga. In ta brat nam reče: Glejte sedaj, naj vam pokažem kako se vstopi skozi vrata srca. Rodili se boste in živeli in poslušali plemenska pravila in zakone in upoštevali napotke staršev in avtoritet in religij ... In nekega dne se bo v vas nekaj zgodilo in prepoznali boste čas za odklop od vseh plemenskih prepričanj. Od vseh. In v tem trenutku odklopa od vseh plemenskih prepričanj se boste znašli sami v Getsemanskem vrtu. In v tem času odklapljanja se bo zgodil kratek trenutek, ko boste pogledali svoje pleme, prijatelje, družino, starše, religijo, in čutili kot da so izdali pravega vas. Čudili se boste, zakaj vam niso povedali resnice o življenju in o tem kdo vi ste.  
V tem trenutku popolne osamitve boste skupaj z drugo energijo, ki je zelo pomembna. Ljubim družino in člane plemena in rad bi, da gredo z menoj na potovanje. Ne želim izkusiti iluzije ločitve, ko delam te korake in oni tudi ne.  
V tem trenutku boste jokali k Bogu in rekli: Ali moram spiti to čašo?  
Če želite stopiti skozi vrata srca, morate narediti te korake in morate jih narediti sami. Takrat se boste predali, opustili in spustili stvari in življenje predali v roke Boga. Takrat boste na nek način križani, samo da boste sedaj že živeli v srcu. Obrnili se boste k tistim, ki vas na videz križajo in jim rekli:  
Odpuščam vam, saj iz mesta, kjer ste, ne spoznate, da ste me osvobodili. Sem v izkušnji vstajenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #41 - 10.05.2003 at 21:51:16
 
To je Mojstrova zgodba.
Za to gre v življenju. Ni druge poti, ne načina, kot iti v vrt, sprejeti kupo, se odklopiti. In križanje je Iluzija, zaupajte mi. In vsi moramo narediti te korake, korake, ki nas ločijo od verjetja, da smo fizična materialna bitja in nas postavijo nazaj v pravo identiteto, ki smo jo samo pozabili - da smo duh.
Občutek osamljenosti je potreben korak. V tem trenutku zapuščenosti in izdanosti zaradi naše navezanosti na vse stvari, na katere smo bili v življenju priklopljeni je zavedanje: Jaz sem Resnica, Pot in Življenje. Ljubim se, ker jaz sem Ljubezen.
Križanje ni izkušnja smrti. Je preobrazba iz fizičnega v duhovno življenje. Mojster nam je prišel korak za korakom simbolično pokazat to izkušnjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #42 - 11.05.2003 at 18:00:30
 
Spomnite se, da smo bitja duha in naš največji učitelj je simbologija. Opustimo in spustimo lekcijo in to, kdo jo je prinesel. Poglejmo samo, kaj nas uči. Skušajmo razumeti dejstvo, da je vsaka stvar, ki smo se je prišli naučit, vsaka brez izjeme blagoslov - potem, ko jo objamemo. Taka izkušnja nas bo vsakič povzdignila. Iz največje žalosti prihaja naše največje veselje. To je narava zemeljske šole o skrivnostih življenja. Lahko se bojujemo z izkušnjami, lahko jih blokiramo in lahko jih - objamemo.
Ko sem delal riding z materjo hčerke, ki je izgubila življenje v prometni nesreči, je omenila, da dnevno blagoslavlja starše, ki so izgubili svoje otroke. Pošilja jim Ljubezen, Svetlobo in skuša v tem najti odpuščanje drugi deklici, ki je vozila avto in preživela. V to so odločno vskočili Angeli: V obliki čistega blagoslova dnevno isto Ljubezen in Svetlobo pošiljaj vsakemu človeku na planetu, ki je ubil otroka kogarkoli. Tako boš našla Odpuščanje. Kot vidite, so Angeli obrnili strukturo plemenskega prepričanja v zvezi z odpuščanjem: Če lahko res blagosloviš človea, ki je ubil kakega otroka in preživel, se boš premaknila za in preko te izkušnje.
To se zgodi, ko se premaknemo v srce. Ves scenarij igre se zamenja. Obrne se. Mojster je rekel: Blagoslovite tiste, ki vas zlorabljajo, ljubite tiste, ki vas sovražijo, dajajte tistim, ki vam kradejo. Obrnite torej scenarij in premaknili se boste v Kraljestvo Boga. Tako preprosto je. Vzemite svoj scenarij z načini svoje obrambe in zaščite in ga obrnite. In doživeli boste izkušnjo Vstajenja. To je Vnebovhod.


mislim: UAU. Evo nam natančen recept.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #43 - 12.05.2003 at 13:51:47
 
Z besedami ni mogoče izraziti moči Ljubezni. Ni načina. Zato je govorjenje o pozitivnem vidiku srčne čakre tako težko.
Naslednja zgodba o ljubezni je resnična. Ženska je sedela v kakem petem avtu od mesta avtomobilske nesreče pred seboj in pomislila je Kaj če bi poslala Ljubezen komurkoli v tej nesreči. Videla tako ali tako ni nič. Začela je torej pošiljati Ljubezen udeležencu(em) v tej nesreči. Ponesrečena je bila ena sama ženska, ki je bila ta trenutek blizu posmrtne izkušnje. Znašla se je zunaj telesa in prva stvar, ki ji je pritegnila pozornost, je bilo prvih nekaj čakajočih avtomobilov takoj za njenim razbitim. Iz teh avtomobilov sta naravnost k njej pritekali jeza in sovražnost... Pet avtomobilov nazaj pa je zagledala belo svetlobo, ki je šla iz avta gor v nebo in dol naravnost k njej. Nad tem je bila tako prevzeta, da je v stanju zunaj telesa šla do tega avtomobila in si zapomnila njegovo registrsko številko. Potem se je priključila rešilnemu avtomobilu, ki je njeno telo peljal v bolnico.
Ponesrečenka je ozdravela. Ko je prišla iz bolnice, je poiskala lastnico avtomobila, katerega tablico si je zapomnila, in s šopkom rož v rokah rekla ženski na vratih: Hvala, potrebovala sem ta blagoslov. In ne vem, če je to rešilo moje življenje ali ne.
Ženska v petem avtomobilu je živela v svojem srcu, ljudje v avtomobilih pred njo pa v spodnjih čakrah.
Resnica srčne čakre je Ljubezen je božanska moč. To je energija srca. In druge vrste Ljubezni ni.
Srčna čakra je tudi središče druženja in prijateljstva. Ko živimo v srcu, nikoli nismo sami. Stalno imamo prijatelja, Živo Ljubezen.

Cry Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe 2.del
Reply #44 - 13.05.2003 at 15:55:33
 
ranologija - nova epidemija

Pa se malo vrnimo v 50., 60. in delno 70. leta. V skoraj vseh plemenih je veljalo pravilo Ne pogovarjamo se o svojih ranah, še priznamo ne, da boli. Sami živimo v svoji bolečini. V 70 letih pa se je nihalo premaknilo popolnoma na drugo stran. Znašli smo se v položaju, ko je popolnoma primerno govoriti o svoji bolečini. Nastale so razne vrste terapij, pojavilo se je na stotine ustreznih tehnik ter različne vrste skupin in organizacij s skupnim imenovalcem Koristno je ukvarjati se s svojo bolečino. Vse to se je pojavilo na pozitivni podlagi, na želji biti pošten in iskren v soočenju s svojo bolečino. Rodilo pa se je nekaj manj pozitivnega - ranologija. Ta se je zagozdila.
Ko se pogovarjamo o svoji bolečini, lahko izgubimo vidik razlike med "podoživljati bolečino" in "opustiti bolečino". Angeli dosti govorijo o potrebi, da stopimo ven iz ranologije. Potreba o delitvi bolečine je začela delovati proti nam, celo uporabljamo jo drug proti drugemu. Ko danes spoznate človeka, se dostikrat najprej srečate z njegovo - ranologijo. Začel bo razlagati o vseh svojih ranah in bolečinah in, če se boste s tem strinjali, boste dobili novega ranološkega prijatelja. On podpira vaše rane in vi njegove. In nikoli ne bosta zlezla iz tega, saj je ranologija temelj vajinega odnosa. Če pa se z njim ne strinjate, se verjetno ne bosta več pogovarjala. Ne pašeta skupaj po zakonitostih ranologije.
Ta epidemija ranologije je samo drug način opažanja, da ne živimo v sedanjem trenutku. Še vedno živimo v preteklosti. Zato je ranologija nevarna. Ljudje se želimo spomniti in se identificirati s stoodstotnim čistim duhom. Torej svoje identitete ne želimo ustvariti ven iz svojih ran. Pika. Ni potrebe, da delimo svoje rane, razen če jih še nismo pripravljeni opustiti. Edini pozitivni čas za delitev ran je, ko to lahko komu pomaga v njegovi rasti. Takrat lahko rečemo: Ja, imel sem to izkušnjo in tako in tako sem šel preko, tako in tako sem jo prerastel.
  • Oglejte si svoje ranološke klube, ki jim morda pripadate in razmislite o odklopitvi.


m-hm Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8