Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 22249 times)
LittleStar
Ex Member




Samomor prijatelja
07.05.2003 at 12:56:38
 
Moram podelit svojo bolečino z vami. Pred pol ure sem zvedela, da je prijatelj naredil samomor. Veljal je za sicer neprilagojenega, jaz sem mu bila srčno naklonjena, četudi verjamem, da res ni bilo njegovim ožjim sodelavcem lahko delati z njim. Bil je premeščen drugam, in tam je bilo zadnje pol leta ful boljše, kakor mi je rekel. Še včeraj sem ga srečala zelo dobre volje.
Ne razumem.
Kjerkoli si, Ivanček, želim ti, da si ozdraviš dušo, kakor tudi tvoji bližnji. Prosim Boga, da ne bi nikoli prišla v podobno skušnjavo.  


Back to top
« Last Edit: 16.05.2003 at 13:58:33 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #1 - 07.05.2003 at 13:05:32
 
Ti ne razumeš, Ivanček je razumel. Naj mu bo mirna pot med zvezde.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #2 - 07.05.2003 at 13:18:46
 
Tudi tega ne razumem. Kaj praviš, Harry, da tisti, ki razume, se raje ubije?

Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #3 - 07.05.2003 at 13:20:58
 
Quote:
Moram podelit svojo bolečino z vami. Pred pol ure sem zvedela, da je prijatelj (sodelavec) naredil samomor. Veljal je za sicer neprilagojenega, jaz sem mu bila srčno naklonjena, četudi verjamem, da res ni bilo njegovim ožjim sodelavcem lahko delati z njim. Bil je premeščen drugam, in tam je bilo zadnje pol leta ful boljše, kakor mi je rekel. Še včeraj sem ga srečala zelo dobre volje.
Ne razumem.
Kjerkoli si, Ivanček, želim ti, da si ozdraviš dušo, kakor tudi tvoji bližnji. Prosim Boga, da ne bi nikoli prišla v podobno skušnjavo.  

Žal mi je... in sočustvujem s teboj... A, življenje zna biti tudi kruto... A, vendar vsak posameznik odloča o svojem življenju sam... Slaba tolažba... A, poskušaj ga ohraniti v najlepšem spominu... Njegova duša pa naj najde spokoj...

Pozdravček,
Vilma

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #4 - 07.05.2003 at 13:47:45
 
Hvala.
Moram povedati še več. Včeraj zvečer sva bila z kolegom skupaj na pici in mu pravim, kako sem v ful čudnem stanju in da bom naredila samomor, da bom dokazala, da ni res, da je to tako skrajno velik greh, katerega potem plačuješ z mučnimi življenji kot mnogokdo pravi. Mi je ful žal za te besede. Ker se sploh nisem zavedala očitno. In jih niti ne razumem. Zakaj sem to šla govorit? Ker zadnji čas se res hudo bojim smrti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #5 - 07.05.2003 at 13:55:17
 
zakaj se bojis smrti?

sej ti si samo sugeriri da si vecna, pa bo sel ves strah "baje" stran. sama pa to potrjujes, a ne?

bo treba se v kaksno drugo dimenzijo kot samo v nase misli pogledat in raziskovat. sam prej bo treba ta "sugestivni" na videz zelo uspesen koncept razkrinkat. kar pa ti zgleda kr dobr ratuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #6 - 07.05.2003 at 14:03:36
 
Bojim se smrti, ker še zmeraj ne vem kdo sem oz. nisem zadovoljna, srečna, svobodna. Nikakor ne čutim, da bi bila kakšno svetlobno bitje. Vsaj večino svojih dni ne.  Predvsem fizičnih bolečin se bojim.

Kaj mi dobro ratuje? Kakšne druge dimenzije? Izventelesne izkušnje? Te zadeve sem izkusila, pa ni bilo nič kaj Božanskega.

Vem, da sem sebična, da zdaj samo nase mislim. Saj je znano, da žalujemo samo iz sebičnih razlogov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #7 - 07.05.2003 at 14:11:40
 
Quote:
Bojim se smrti, ker še zmeraj ne vem kdo sem oz. nisem zadovoljna, srečna, svobodna. Nikakor ne čutim, da bi bila kakšno svetlobno bitje. Vsaj večino svojih dni ne.  Predvsem fizičnih bolečin se bojim.

iz kje ti pa prihaja zelja po teh stvareh, sreci, svobodi itd.? a si raziskala kdaj to?

Quote:
Kaj mi dobro ratuje? Kakšne druge dimenzije? Izventelesne izkušnje? Te zadeve sem izkusila, pa ni bilo nič kaj Božanskega.

ne, mislu sm da ti dobr ratuje to, da sama seb razkrinkavas/demistificiras ucinkovitost avtosugestivnih praks in teoreticnih podlag na kateri slonijo te prakse (...si to kar mislis, itd). v praksi naj bi to prinasal vse tiste stvari ki si jih gor nastevala, ampak sama vids da ni lih ciz tko. drgac pa, samo vedt da ti nisi telo, ti se ne pove kej velik o tem kdo si. in ker teh info nimas te je tud po izventelesnih izkusnjah se vedno strah smrti. zakaj ce pa ti nisi to fizicno telo?? zakaj te je strah? od kje prihaja strah in pred cem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #8 - 07.05.2003 at 15:13:53
 
Quote:
iz kje ti pa prihaja zelja po teh stvareh, sreci, svobodi itd.? a si raziskala kdaj to?

zakaj te je strah? od kje prihaja strah in pred cem?


Aryan, pojma nimam. Po vsej verjetnosti iz mene. Čeprav ful čutim druge in strah drugih. Recimo, ponoči  nisem spala in sem res čutila, da je nekaj wrong. Strah me, da bo mi kdo kaj naredil. Želja po sreči pa.. sreče se je spomnim od nekje, je naravno stanje, samo ozavestit jo moram.


Kreden, misliš, da mora vsak skoz to? Skoz svoje ful strahove?

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Samomor prijatelja
Reply #9 - 07.05.2003 at 15:26:21
 
Kolko vem, se živali tud bojijo (ognja, človeka..). Imajo nagon po preživetju, zato se ogibajo (bojijo) nevarnosti.  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #10 - 07.05.2003 at 15:52:01
 
Quote:
Tudi tega ne razumem. Kaj praviš, Harry, da tisti, ki razume, se raje ubije?

Oglej si Matriko, pa boš razumela. Wink

Drugače rečeno: ja. V nekem pomenu. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #11 - 07.05.2003 at 23:19:27
 
Samomor ni nič drugega, kot samo to da bremena, ki si si ga naložil ne zdržiš in kaj ima tukaj Matrica veze??

Little star samo to drži se.

Ni pa noben greh, razen zoper sebe, pa še to ne, ni nobene kazni. Edino kar je, da v naslednjem življenju živiš še toliko let kot ti je bilo namenjeno v tem življenju in greš znova na pot reševati enake zadeve nič drugega.

Samo meni osebno ni do tega, da bi morala, še enkrat skozi isto, imam čisto dovolj in upam da mi ne bo treba nikoli več. Želim si samo eno in to je naprej ali nazaj, kakor hočeš, domov, po pravi poti. Doooommmooov!!!!

Sorry, tukaj so se mi pa malo trenutna čustva razlila, bom tole raje nadaljevala v svoj dnevnik!

Pa Lp

Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Samomor prijatelja
Reply #12 - 08.05.2003 at 01:07:09
 
Imela sem prijatelja s katerim sem se soočala s to bolečino. Ker je on sam povedal kje ga boli, zakaj naj bi bilo tako - je hitro našel točko, da je znova ujel ritem svojega življenja, na svoje tirnice, kjer je bil že prej, predno so se pojavile te črne misli.

Ob tem se sedaj spominjam vsega, kaj bi jaz čutila, ko bi se nekje vse to dogodilo.
Čustveno vem, da bi težje premagovala vse to - pozabiti prijatelja in živeti naprej svoje življenje.
V nekem delu pa vem, čutim, in ti moram priznati Littlestar, da Zvezda kot si Ti, vedno BOLJ sveti - Osrečuješ sebe, kot ves širši krog v katerem se sedaj nahajaš in ga polniš - čutiš kako močan je.
Vliva ti neko energijo, da obvladaš vse tisto kar nosiš v sebi - tudi strah boš lažje premagovala s to mislijo, da IMAŠ v SEBI Neomejene Izvore Moči, katere samo čakajo, da JIH začneš koristiti.
Verjemi mi, da smrt nikoli ni bila tabu nikogar, še posebno ti moram priznati, da pravijo, da nekateri ko se je dotaknejo  - odidejo z nasmehom. Predvsem pa je vse resnica - dosežejo svoj mir.

Torej, kar si želim Littlestar je eno;
Ohrani prijatelja v dobrem spominu, tako kot je omenila Vilma in sedaj skušaj bolje delovati kot on - ne ponavljaj si njegove slike besed, ker res privrejo nove misli, katere nezavedno izgovarjaš.

In ne boj se - več zaupaj, se pogovarjaj - tako ti bo lažje.
Črnim mislim prepusti, da gredo, ker SONCE VEDNO SIJE in vedno BO. Tudi zate!

Hvala, ker si delila to boelčino - ki bo vse manjša in manjša... in bo zbledela z lepimi mislimi.

Quote:
Kjerkoli si, Ivanček, želim ti, da si ozdraviš dušo, kakor tudi tvoji bližnji. Prosim Boga, da ne bi nikoli prišla v podobno skušnjavo.


Lepo si napisala o prijatelju, za prijatelja. Sprejela si vse, to je zelo lepo.
In
Obljubi mi, da bo temu res tako, kot si napisala zadnje...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #13 - 08.05.2003 at 01:53:11
 
Io wrote on 07.05.2003 at 23:19:27:
Samomor ni nič drugega, kot samo to da bremena, ki si si ga naložil ne zdržiš in kaj ima tukaj Matrica veze??

Če bi stvar gledala bolj podrobno, bi razumela. Sploh pa je stvar bolj pojasnjena v zadnji epizodi Animatrike.
Govori pa točno o tem bremenu, ja, ampak tega si ne naložiš sam. Sam družbeni sistem v katerem danes živimo je hudo psihološko breme. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Samomor prijatelja
Reply #14 - 08.05.2003 at 04:07:26
 
Quote:
Psihološko breme za tistega, kdor se obremenjuje s tem.

Daj ne bluzi, no. Potreba, da danes preživiš... minimalno 8 urni delavnik, 2-3 porabiš dnevno za opravke, potovanje na delo, 8-9 ur spiš... ostanejo ti le še grobe 4 ure, kar zlahka porabiš za prehranjevanje, osebno higieno in nujen kratek počitek... za ostalo pa lepo zmanjka. To je le časovni pritisk. Potem je pritisk tekmovalnosti, konkurence, itd. Kapitalizem - teženje ljudi k materializmu, pozabljanje zakaj sploh živimo, da to niso le te plitkosti. Potem so še pritiski zunanjega sveta, vojne, odločanja, obtoževanja, nepravičnosti, medčloveške neiskrenosti, varanja...

Seveda tebi in tvojemu načinu je lažje, ker deluješ obratno kot jaz. Ti bolečino prizadejaš, jaz jo sprejemam, zato ti ne trpiš. To je bistvena in ključna razlika med nama.
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5