Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12824 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Dinamična meditacija
18.05.2002 at 23:02:45
 
Meditacija...zakaj že se ukvarjam s tem...aja ker me to zanima, ker me umiri in ker me nafila... Men je ful zanimivo, da še vedno doživljam vedno nove in nove načine, kako se da meditirati... Prvo kot prvo pa bi rad predelal Zakaj se sploh meditira?
JA prejšni moj odgovor je žal zlo pomanjkliv, to pa zato, ker še ne vem, zakaj se meditira... Pa vseno lahko povem, nekaj... Meditacija je pripava na skok v neznano...in le tega pa se ne da naučiti... Da se pa in še kako se da to izkusiti... sicer mam bolj medle izkušnje sam šele sedaj dojemam kaj je mislil Osho, da je tko preprosto vse skupaj, da ko enkrat veš potem veš in ko veš ti ni teško... Tisto stikalo, ki ga daš na off in si v polju tišine radosti...to je nekaj kar bi privoščil vsakomur... sebi pa večkrat... Torej vse meditacije, ki jih imamo tiste, ki delujejo in tiste ki ne delujejo ...ene bolj uspešne, druge manj uspešne...so PRIPRAVA... nič več in naslednjič vam bom predstavil NORČEVO MEDITACIJO ali ljubkovalno imenovano  
Dinamično meditacijo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #1 - 19.05.2002 at 18:05:10
 
no čakamo

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #2 - 23.05.2002 at 17:52:19
 
zahteve:
zvočna izolacija sobe al pa ena koča, kjer ni drugih živih ljudi (beri:firbcev), stolp - po možnosti z ojačevalcem + ta prav CD al pa kaseta, brisača in pa nekaj za pit...lahko tut za jest.

Ko mate to use urejen...pa veselo na delo... Moje mnenje je da se je dobro ogreti, lahko malo plešete ali pa raztegujete, nategujete in krivite vaše ude po filingu...ni pa to ena nuja

  1 faza: kaotično dihanje        
Pri tej fazi samo mislite na izdih...in se trudite čim hitreje izdihniti... Brez skrbi, telo ve, da mora tud udihnit in to naredite avtomatsko...
To naredi v vas kaos, nered in to traja ene cca 10 minut.
 nasvet: ne se ustavljat

  2.faza:izražanje jeze        
Kle se lahko derete, brcate, mahate in kričite, pluvate, grizete, udarjate, skačete... uglavnem važno je da čim več jeze izrazite - KARKOLI vas je v lajfu razjezilo, je sedaj ta trenutek, da to izrazite...
 nasvet: ne se ustavljat

  3.faza: skakanje na pete        
Skočite v zrak in ko pristanete na petah izdihnete HU. Pri tem imate roke visoko v zraku, kot da se zgovarjate z bogom... Skačete visoko, kot pač lahko in doskočite na pete (nikol na prste)...
 nasvet: čim hitreje, brez ustavljanja,

  4.faza: freez        
V položaju kakršenkoli je že ta, ko ste skakali v prejšni fazi in ko se melodija zamenja... otpnete... ni dovoljeno pobrisati potu, ni se dovoljeno popraskati, ni dovoljeno govoriti, ni dovoljeno zavijati z očmi... nič ni dovoljeno kar se gibanja tiče.  dovoljeno je opazovati kaj se dogaja v telesu, kam silijo misli, kaj vas srbi, se pravi postanete opazovalec...
 nasvet: traja samo kakih 10 minut (da se zdržat)

  5.faza: radost        
ko se zamenja muzika, vam je dovoljeno se gibati kakorkoli to sami želite... poskusite uživati v gibanju, poskusite plesati po občutku... bodite užitek, bodite veselje... ta trenutek je VAŠ... vi ste RADOST
 nasvet: uživaj  

Izkušnja:
Pr 1.fazi sem sam izdihnu in spet izdihnu...pa spet izdihnu... ta del je kul...aja mau sem še pluval zraven...nekontrolirano mi je tekla slina...(bljak)

pr 2.fazi mi je začuda kr uspel najdt dost takih spominov, kjer sem bil komaaad jezen na okolico, folk itd...tko da sem se dru, zbijal z nogam, mahal z rokam, delal grimase. Kle sem mel že mal težav, ker bit deset minut al pa še več skoooz jezen... uglavnem vmes sem hotu bit kr mau žalosten al pa kej druzga...je pa treba vstrajat pr jezi....brez ustavljanja

pr.3 fazi pa je blo zajebaaan k svina... uglavnem pr jezi sem se dost trudil tko da sem bil kr zadihan...pol pa skakat in HU in hu in huuu in držat roke gor... zajeban k svina...tekel je iz mene kot da sem sam postal tuš in parkrat v 10 minutah sem bil sesut do konca...ampak se da Wink

4.faza. sam slišal sem STOP, ravno v trenutku ko sem se prpavljal na skok in HU...tko da sem mel roke GOR... Pekle so me oči, srbel me je, dihal sem tko kot da ne bi prej eno uro sploh dihal...pot mi je tekel po celem telesu in roke so postale železne...nevem kaj se je zgodilo s časom ampak ne verjamem da je trajal samo deset minut...men se je zdel najmanj ena ura... in en tip k ni zdržal je po dveh dolgiih minutah se kr ulegu na tla in počival... resno sem razmišljal da bi ga posnemal sam, sem raje vstrajal - "to delam zarad sebe" sem si ponavljal... pol pa so me oči me  še bolj pekle, roke so ble še težje, po telesu mi je povsod nekaj gomazilo in šlo mi je na bruhanje... postal sem neznansko žejen...mislil sem da bom dehidriral, bruhal in umrl vse na enkrat... bil sem totalno sfukan in ko res ne bi mogu več niti mal zdržat, sem še mal zdržal in pol ples radosti

5.faza... hahahahaha
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Dinamična meditacija
Reply #3 - 23.05.2002 at 18:02:45
 
zgleda hudo stari ...

a maš kakšno muziko za kle zraven?

k ona bi mogla bit po 10 minut napedenana in to z malce navodili umes ... maš?

obstaja to kje na netu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #4 - 24.05.2002 at 08:54:46
 
nimam še...nevem še...ko zvem pa povem   8)
drgač pa je en tip hodu nekam v  italijo delat in je šel 5x tja...pa pol k je pršu nazaj se je ta k nas kle uči samo smejal kao A TO JE dinamična meditacija... tko da jesen začnem in takrat lahko predam mau več znanja...če pa ste za lahko enkrat probamo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Dinamična meditacija
Reply #5 - 24.05.2002 at 11:34:22
 
Smo za to, da probamo Grin!
Oziroma sem za to!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #6 - 24.05.2002 at 12:21:12
 
mislm kje pa bomo prostor upedenal......pljuvanje pa to.....nekontroliranh iztek sline.....aaaaaaaa.........
še lovci nas bojo odslovil

sliši se pa dobro....neki tacga so u 60 -ih , 70-ih furali ......definitivno kul.......ampak to skakanje 10 min v jezi.....folk to ni zajebancija ma magla prou.....ena runda v kickboxu traja2 ali 3 minute in si zjeban k mamba.....kaj šele če se jeziš na norca........in to 5 rund al pa 4 ......za umrt ......jest to skor ne bi zdrćžou pr polni intenzivnosti......magla ......kondicija na nivoju.......

me pa ta zadeva močno interesira

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #7 - 27.05.2002 at 22:51:19
 
Mislim, da je nekaj teh tehnik in še cel kup podobnih opisanih v knjigi OSHO: Meditacija....

se spomnem.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #8 - 28.05.2002 at 16:53:42
 
Mike maš kr prav...to je od OSHOTA sam k en folk ma tok proti OSHOTU....potem raje ta podatek zadržim in predam le tisto bistveno... pot do razsvetljenja... Pa še neki... teorija in praksa sta dve različne stvari...

Glede telovadnice... ja tut mene zanima, če kdo ve za kako pocen varianto pa po možosti tko, da ima dobro zvočno izolacijo...

Bruse li...glede kondicije...maš ti zihr ful ful ful več kt pa jest...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #9 - 29.05.2002 at 01:54:12
 
jz sem tud za to, da bi to probal...

drugac pa jz neki podobnga delam s psy tranceom, k si zmixam komade v takem vrstem redu(prej posnamem pa pol plesem), da muzka v men najprej izzove power, da zacnem plesat, potem pa ta power ojacam se z bolj dark-psihedelicnimi komadi, da pride tista jeza(tist k stisnes zobe pa se cimbolj kaoticno premikas...yang energija recem temu), do neke tocke kjer vse to eksplodira,...pol pa pride trenutek, k se muzka ustavi s in takrat te obleti tista ekstaza....zacutis, kako se s tisino in zvoki v ozadju zacne energija dvigat v obliki ekstaze in pol gre sam visje in visje z neskoncnimi melodijami in yin energijo, k ti da tist nasmeh in si reces, kok je zivljenje lahko srecno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #10 - 29.05.2002 at 08:31:24
 
me čist na enga frenda Igorja spominjaš....tut take eksperimente dela.......hudo......a pa to maš tut naštudirano......kakšen bit pa kolk raznih for dodat,......k baje je kr neki treba vedt.......al ti pr tem filing nadomešča tehniko?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #11 - 29.05.2002 at 16:22:04
 
tehnicna stran mixanja je samo ta, da ujames beat pa da je dokaj enakomeren zvocen spekter...da ni ful basov al pa srednjih, visokih tonov...
umetniska stran mixanja je pa tist kar nardi DJa samana..., da najde prave komade, jih pravilno zmixa...pr ksnih spremembah recimo bolj pase da nardis direkten prehod, pr ksnih je bols, da je cimdaljsi prehod, vsak prehod ma tud dolocen ucink na energijo(zategne, dvigne, spusti,..)...pol mas ksne efekte tud...sam to zaenkrat se ne uporabljam velik...

komade si pa razdelim po yin/yang, pa po tem kok visoko vibracijo ma(energetsko), BPM pa na vsake tok casa mal povecam, se prav ga mam tm okol 140-145
Back to top
 
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Dinamična meditacija
Reply #12 - 13.03.2003 at 14:23:22
 
Meditacija...Tolikokrat uporabljen in zlorabljen pojem.Ko boste probali vse tehnike,ko boste imeli vse izkusnje boste se vedno ostali sami s seboj in s svojimi problemi.Tehnika meditacije je iluzija,meditacija realnost.Pustite tehnike na miru.Živeti življenje je najvisja meditacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Dinamična meditacija
Reply #13 - 13.03.2003 at 16:45:06
 
natural wrote on 13.03.2003 at 14:23:22:
Meditacija...Tolikokrat uporabljen in zlorabljen pojem.Ko boste probali vse tehnike,ko boste imeli vse izkusnje boste se vedno ostali sami s seboj in s svojimi problemi.Tehnika meditacije je iluzija,meditacija realnost.Pustite tehnike na miru.Živeti življenje je najvisja meditacija.



neavem če se lahko strinjam s teboj... preber si moj prvi post in pa poskusi z eno meditacijo dlje časa... lahko povem da so rezultati meditiranja vse kaj drugega kot pa nekaj kar mi življenje brez meditacije lahko nudi... mogoče življenje drog... kar pa ni isto...

kar se problemov tiče pa imaš 100% prav... ni problemov je samo življenje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Natural
Guest




Re: Dinamična meditacija
Reply #14 - 14.03.2003 at 10:23:53
 
Vem kaj zelis doseči in vem kaj ti nudi meditacija.Nisi razumel.Meditacija obstaja vsak trenutek.Ne mores je lociti od zivljenja s tem, da z neko tehniko prisilis zavest v neko "globje stanje"ki ni nic drugega kot locevanje zavesti od celote oziroma samohipnoza.Vem da marsikdo tega  ne razume.Nekateri vedo o cem govorim.Potrebno je meditirati in se sprasevati da bos nekega dne razumel sirino prave meditacije in prenehal z meditacijami, ki jih prakticira vecina ljudi in za katere vem da so poplnoma brezplodne in nepomembne za osebnostni razvoj.To je spoznal Krisnamurti.Vendar ti ne govorim o njegovi izkusnji temvec o svoji.In tako bi moral razmisljati tudi ti.Tehnika meditacije ni tvoja tehnika.Samega sebe ne bos spoznal po nobeni metodi ampak sele takrat, ko bos odstranil vse  misli o tem "kako".Imas samo samega sebe in odnose.In to je dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3