Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13
(Read 147513 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #60 - 15.05.2002 at 14:43:05
 
eden najboljših topicov in najlepših tem kar sem jih zasledil na tem forumu.....noro......
Težko bi komentiral črno in belo magijo hkrati saj težko poznam obe stvari natančno.....torej v ločitvi vsako zase ali pa povezani obe skupaj v nekakšni sinergiji........

Vendar vseeno ...mislim da imamo malo zgrešene predstave o tem kaj črna magija je in kaj je bela .......ravno tako kot smo fokusirani na dobra in slaba dela......še enkrat premislimo kaj predstvalja tantra ......ne bodimo bolj papeški od papeža......

Vendar iz poznavanja obnašanja belih in črnih magov s področja Indonezije lahko rečem da so ločeni predvsem na t.i. skupinske- beli magi in posamezne - crni magi......mislim da je potrebno za t.i. crnega maga dosti bolj delati saj si izpostavljen mnogo vecjim nevarnostim in pa posledicam ki jih sprozas s svoji delovanjem. Imel sem možnost spoznati možakarja, ki mi je predstavil to foro......vsaj nekaj. (Še nekaj za hec ko smo že pri demonih - tam vsi vozniki trobijo pred mostovi da prezenejo duhove)

Temeljna razlika je v tem da se spuscajo crni magi po mojem prepricanju preko zahtevnejsega podrocja na samem zacetku.....bi pa rekel da vse poti vodijo v isti Rim.

Ali so Vicce potemtakem tudi crnomagijke in carovnistvo na splosno? ALi je Sancteria - crna magija?

Kar pa se tice Japoncev in Reikija - njihova Shinto religija je dosti bolj blizu črne magije kot pa vse ostalo---in ce ze govorimo o Japoncu (katere zelo dobro poznam in z mnogimi tudi osebno prijateljujem) lahko recem da ze od majhnega zelo dobro pozna sinto, ki je mocno zakoreninjen v njegovo versko prakso ali svetovno nazorstvo.....tako po mojem tudi USUI ni bil izjema

Je pa tudi res da je prijateljica(ena prvih reikiistk v SLO in HSP nedvomno), ki je sla preko mej Reikija......dozivela to kar mogoce drugje ne bi.....ali pa tudi .....morala je iti v POLJE_DROM.....no sej zdej ji gre dosti bolje......ampak dalec se drzi od vsega dobrega in zlega......srecna sedi na svojem vrtu ....ko pac ni tistih trenutkov.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #61 - 17.05.2002 at 01:27:56
 
Andres wrote on 11.05.2001 at 01:07:51:
 Videl sem celo, da je dobila reakcijo, ravno tako pa se je zgodilo s sestro, le v lažji obliki. Isti teden v petek sem poklical sestro, če ji je mami kaj omenila o torkovi noči, a mi je povedala, da je morala ob enih ponoči bruhat. Sestra se je tisto noč ravno tako zbudila, bruhala ni, počutila pa se je bolano.
Tolažim se s tem, da je sestra nekaj mesecev po tistem zanosila, mama pa ne jamra, da bi ji zdravje bolj nagajalo kot prej.
Morda pa to kar je naredil Miro za punco in jaz za mamo vseeno ni črna magija. Namreč, nisva se okoriščala v svoje namene, zlorabljala znanje za dobrobit nekoga, ki bi to izkoristil v slabo stran, gre le za pozitivno dejanje, zato tudi ni izključeno, da sva oba z Mirotom delala na meji črne in bele magije, v sivi zoni in se nama na podlagi tega pač oprosti.

Andres[font=Verdana][/font]


Menim, da vsak prezame odgovornost za vsakega posameznika na katerega vpliva kakorkoli. Vsaj tako delam sam. Imam tudi sam podoben primer v družini, kjer samo moja lastna mati ve, oče in stric pa ne, da jih zdravim. Nagrado imam le njihovo boljše počutje ter okrevanje po težkih telesnih poškodbah!
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #62 - 17.05.2002 at 11:41:25
 
Itak je črna magija pol use kjer delaš z lastno voljo .....pa ne delaš v celostnem kozmičnem redu......ja tko pol je .......ker tle se lahko zajebavate do zadnje dlake v jaj.....ampak ne pomaga .....svet je pač tak posegamo , krademo , se šunjamo, zajeb......, nagajamo......vse v rok službe...........če pa se zgodi da si tolk slabih stavri naredu se ti pa itak vrne ......ampak od preveč čistih dejanj se ti pa itak en dan tut neki kontra zgodi ...........RADI RAVNOTEŽJA.......RADI RAVNOTEŽJA.........za božjo voljo

plp

brus-li (jin/jang)
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #63 - 17.05.2002 at 13:50:56
 
BRUS-LI wrote on 17.05.2002 at 11:41:25:
...........če pa se zgodi da si tolk slabih stavri naredu se ti pa itak vrne ......ampak od preveč čistih dejanj se ti pa itak en dan tut neki kontra zgodi ...........RADI RAVNOTEŽJA.......RADI RAVNOTEŽJA.........za božjo voljo
plp
brus-li (jin/jang)


Med ostalimi pacijeti, ki mi zaupajo prevzemam njihove napake (karma in ostale smeti od otroštva), tako da vsak dan mi prinese obe plati, da sem v ravnovesju, ter da lahko svoje poslanstvo izpolnem - tako kot mi je namenjeno! Wink
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #64 - 17.05.2002 at 14:34:50
 
Ekstremni perfekcijonizem je redkost!

Ja jest nisem te sreče .....daleč od te popolnosti

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Črna magija
Reply #65 - 17.05.2002 at 15:06:03
 
Kar se tiče pojmov ČRNA - BELA magija, jih je podrobno preštudiral, definiral pokojni dr.Stankovič in napisal o vsem tem debelo knjigo MEDICINA DIVINA (Božanstvena medicina), tok da ne bomo v temi in svetlobi taval, kaj to je in kaj ni.

Če kdo izrecno želi to knjigo, ali je ne bo dobil se lahko obrne name. Jo imam.

P.S. Brus-li, večkrat si že omenil knjigo Nikole Tesle, če jo imaš v lasti, si lahko kako zadevico izmenjava.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #66 - 17.05.2002 at 20:53:00
 
seveda bomo menjali......mam res dobro knjigco od Nikole ......samo sposojeno ampak ni blema ....ti ...piš mi na mejl.....pa sej itak gape je tle za vse nas sudija k gleda na nas iz višav ....dol

Smiley)))

itak

ti povem naslov pa avtorja ...pa se boš odloču

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #67 - 20.05.2002 at 18:52:38
 
immortal wrote on 17.05.2002 at 13:50:56:
Med ostalimi pacijenti, ki mi zaupajo, prevzemam njihove napake (karma in ostale smeti od otroštva), tako da vsak dan mi prinese obe plati, da sem v ravnovesju, ter da lahko svoje poslanstvo izpolnem - tako kot mi je namenjeno! Wink


Imaš paciente?
Prevzemaš njihove napake?
Lahko to dvoje razložiš?  ???
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #68 - 20.05.2002 at 20:45:14
 
recimo....jest sem en dober primer pacienta ....

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #69 - 21.05.2002 at 00:43:25
 
Amstel wrote on 20.05.2002 at 18:52:38:
Imaš paciente?
Prevzemaš njihove napake?
Lahko to dvoje razložiš?  ???


Za lažje razumevanje - iz osebe ki jo zdaviš iz nje vlečeš smeti, da lahko praznino zapolniš z "energijo" ter s tem uspostaviš ravnovesje, ki ga ne premore sama. Prevzemam pa ravno toliko kolikor potrebujem, da sem sam v ravnovesju.

Ne bi rad mešal ljudi tu na netu z mojimi postopki - važni so le ljudje kateri imajo korist mojega daru.
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #70 - 21.05.2002 at 00:45:53
 
BRUS-LI wrote on 20.05.2002 at 20:45:14:
recimo....jest sem en dober primer pacienta ....

plp

brus-li


Ko se boš zavedal, da si. Se boš rešil....
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
1.Angel
1
*
Offline

Zavestno bodite tista
ljubezen, ki ste. ©
Posts: 5

Gender: female
Re: Črna magija
Reply #71 - 21.05.2002 at 01:20:01
 
Prepričana sem, da se tu ne gre za črno magijo, ker je reiki energija NEVSILJIVA (za razliko od uroka) in jo oseba sprejme le, če se jo njen višji jaz odloči sprejeti in jo lahko tudi porabi kakor koli hoče. Se opravičujem, ampak mislim, da pretiravate in vas nese v neko izumetničeno farizejsko skrajnost, v smislu, da sedaj pa nikakor ne smemo drugim pomagat, ker kaj pa če bi bilo bolje za njih, če bi jih pustili trpeti, ker je bilo lahko tako namenjeno, sedaj smo pa mi spremenili njihovo življenjsko pot itd. Kaj pa če je bilo namenjeno ravno to, da pridete VI in jim pomagate??? Poslati nekomu reiki, poslati nekomu ljubezen,  je vedno dobrodošlo. Širiti SVETLOBO ni nikoli napačno. Še več, je zaželjeno.
Back to top
 

~1. Angel~
 
IP Logged
 
immortal
1
*
Offline

Gem cutter
Posts: 15

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #72 - 21.05.2002 at 01:32:02
 
Reiki stopnje sem naredil že močno po tem, ko sem z bioenergijo že izvajal. Mešanje reikija in magije pa osebi, ki to počne napravi neznosne psihične probleme (če gre oseba v ekstreme v obeh smereh); zato tovrstno zmešnjavo ODSVETUJEM. Razlika v črni in beli magiji je samo v načinu mišljenja, postopkih ter namenu.
Back to top
 

Ekstremni perfekcijonizem je redkost!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija
Reply #73 - 21.05.2002 at 09:39:32
 
kako pa veš....če si že nekaj let (10) delal kriya yogo itd....in potem nadaljeval z bioenergijo .....naredil reiki iniciacije ........1....nn.....kdo ti dragi moj mojster ne garantira ......ali kje je recept...da ne bo reiki začel delovati po svoje.....kot je angel 1 rekel ali tvoj višji jaz to sprejme ali ne.....vendar kot pravim vsi verjetno delamo po sistemu stvari se urejajo same ...mi jim samo pustimo...vendar mislim da za tem tiči mnogo nedorečenega in nejasnega.....na ta problem mislim da je opozorila abramelina.......ampak pustimo to. Ali mi znate mojstri dragi razložiti kaj se zgodi, ko začne REIKI delovati sam od sebe .....ko izgubimo kontrolo nad njim in ko postane vsiljiv. Poznam lep primer.......oseba spi in nenadoma se ji začne dogajati proces sam od sebe.....ali pa med sestankom .......zadeva steče sama od sebe....in le ta pada iz stanja v stanje......je to zaželjeno da ne moremo kontrolirati zadeve......

Kje je tu potem povezava s črno magijo...so stvari mogoče bolj komplicirane kot bi si marsikateri dobri mož lahko mislil ali želel?

plp

še vedno pacient brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija
Reply #74 - 21.05.2002 at 09:57:26
 
ja precej bolj zakomplicirane so stvari

je pač tko da če si reiki uzameš na način nedelovanja, potem tudi on nedeluje na tebe, če pa si ga uzameš na način delovanja, potem tudi on deluje nate.
nedelovanje bi lahko izenaču z wuwei, delovanje pa recimo z magijo. belo. o črni sploh ne razpravljam.
to isto velja za vse v življenju, več ko je akcije več je reakcije, če je akcija dobro premišljena in je ni preveč, ampak glih prav, potem je to nedelovanje. drugače je delovanje. če deluješ moraš vse sam narest, če nedeluješ pa se vse samo naredi ZATE.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13