Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21741 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prejsnja zivljenja
Reply #45 - 04.01.2005 at 20:45:24
 
Kaj sploh je (re)inkarnacija?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

reinkarnacija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

Reinkarnacija, vzhodnjaske vere?!?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...
--- ta je za premaknt ... religije ...

V regresijo - da ali ne?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

regresija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

različnost
gape wrote on 15.07.2002 at 23:53:18:
vsak se reinkarnira s svojo nalogo, ki jo mora opraviti v tej inkarnaciji.
Nalogo si duša zastavi tako, da se bo na prvem (od trenutno izbranih) nivoju naučila določenih lekcij (tudi za ostale nivoje, saj vsi višji vsebujejo vse nižje). Lekcije so take da v nas vzbudijo občutke - čustva - odziv skratka, seveda slabe, saj smo si zastavili za nalogo, da se bomo naučili ljubiti vse (nam osebno kot duši) največje nagravžnobe kar je bilo mogoče (smo si drzini zaupati svoji presoji) ... vse dogodke, ki bodo na nas vplivali poučno - bodo vzbudili v nas slabo misel, zmo si seveda morali zrežirati sami, zrežirali smo jih na osnovi podatkov ki so nam bili na razpolago na tstem nivoju, smo se jih že naučili ali pa so javno dobro, če jih rabiš jih vzameš.
kao podatki na tistem nivoju so:
lahko se z dušo iz skupine 'zmeniš' za skupno definicijo naloge, tukaj dobiš ogromno podatkov - državo, narodnost ... to je že del definicije 'živali' ki si jo sestavljaš
... pa ne zdej vn padt ... tko je ... imho
pol si definiraš datum rojstva ... to nadalje definira 'žival' saj planeti s povezavo svojih vplivov, vplivajo na lastnosti živali, tekom njenega celega življenja, tukaj tudi definiraš večje prelomnice v lajfu, saj poznaš bioritem, on niha in tko počutje živali niha.
to, pa zihr še kej, je do zdej že definirano, če se tvoje individualno nihanje začne na ta dan, bo od idealne linije odstopalo v točno določene smeri, za točno toliko kot na to vplivajo planeti ... vsa ta nihanja lahko zdej začneš počas seštevat in jih sestavljat v eno samo nit ... sestavljeno iz več niti ... svetlobnih niti.
nato si na osnovi vseh podatkov ki jih imaš, lahko izbereš starše - o starših lahko izveš vse - najbolj pa te zanimajo njihovi vzorci in za kdaj so si splanirali njih razrešitev (za zgled). če so njihovi vzrorci enaki tvojim vzorcem, potem si na pravi poti pri iskanju staršev ... zdej začneš recimo pripravljat starše na spočetje ... kolkr si dobr ... če ti rata zaplodita otroka ... off you go
še 9 mescov in gasa ... gremo spet dol ...
čas je za zadnje priprave: komuniciraš z že inkarniranimi v tisti okolici, tistimi ki se še bodo inkarnirali, se učiš skratka - nabiraš znanje, časa je malo, dolgo pričakovani trenutek je napočil ... še nekaj mesecev ...

(tuki se seveda lahko zgodi da ena blesava duša od ne vem kje, si je pa izbrala glih uno cesto in bodoča (zdej že bivša) mama je bla zlo nepazljiva (kar je bila njena težava od vedno) in ti nisi mogu glih čist useh podatkov čist povsod kjer bo mama gazla pregledat in nisi opazu da si je un tm k živi 100 km stran se spravu kle divjat (naloga kaj čš) ... no v tem primeru bi šlo veliko časa ali kot mi prvimo energije v nič ... datum je mim, mama je čao) ... jovo na novo vse splanirat ... si predstavljaš kolk dela?
faaaaaaak
zarad enga idijota ... mislm
(ups, moja težava)

skratka ... to vse je delu JAZ SEM - višji jaz.
jaz sploh še ni na sceni ... bog je ...
zdej samo še upaš, ne, veruješ da si vse izbral čim bolje kot se je dalo
... še par mescov
v tem procesu enkrat se zgodi tud delitev duše
tega ne štekam glih točno ... bom pa probu še razumet ... recimo
... duša se odloči da se bo inkarnirala z določenim procentom svoje energije ...
višji jaz ostane z enim delom 'gor', ostala energija pa se bo naselila v prej izbrano telo

odvisna od tega, kolk si vzel energije sabo in kolk težke preizkušnje si si sprogramiru, je stopnja zajebanosti tvojega lajfa ... že od prej ... to vse sam nardiš

zdej sm pri rojstvu, duša se je že naselila, privadila se je utesnjenosti ... (tuki vmes pride na sceno prva večja napaka, ki se ti lahko primeri, zaradi nečesa, kar nisi upoštevu pri pogramirnju, se porod mal zamakne ... par urc, ampak, telo nima idealne osnovne krivulje) ... glavni vzorci so zapisani ... lahko se začne življenje človeka ... lahko se začne pisanje vzorev ... s strani staršev (mi točno vemo kakšne vzorce imajo in te nam bodo predali, s svojim vzorom, če so jih že spucal ... je pa zadost drugih okrog nas s tem istim vzorcem (podobno privlači podobno)) in okolice ... s to svinjarijo (in dobroto, ne pozabt, tud taki zgledi so) nas okolica pita in vzorci se zapisujejo, vedno bolj natančno se zapisuje človekov individualni odziv na neko doživetje. mlajše ko je telo bolj dovzetno za vzorce je ... pri sedmih letih je dovzetnost za vzorec skoraj nična, lahko se pa še vedno navlečemo slabe navade ki, je sorodna vzorcu seveda ...

in različnost je rojena
zakaj
zaradi naloge
naloga je pa???
vsak ima svojo
kaj pa je skupna naloga???




Re: dr.Rugelj o reinkarnaciji
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...




gape wrote on 27.07.2002 at 09:52:56:
tuki bi ti dal kr prav

sej sm vedu da brez boga ne morte nč skupi naštrikat

BOG namreč SeK ni jezus, v jezusu je učlovečen Bog, po imenu kristus, rajt?
tko nekako
BOG je za orlom in je neopisljiv, absoluten, nepredstavljiv in neoseben ... lahko si ga naprimer prestavljaš edinole kot ljubezen ki ti dovaja življensko energijo, nepreknjeno, rečmo mu (sveti) duh.
do orla je mega težko pridet, mimo orla, k BOGu pa še tsočkrat težje.
in to je naloga.
nekateri smo je zavestni nekateri ne
orel je nekako razsodnik, on ima vgrajen mehanizem ki 'poje' nabrano zavest (za BOGa) in ti da možnost da se vrneš nazaj in nabereš moči (energije) da prideš mimo njega.
ti si Bog ki je učlovečen v človeku
v človeškem telesu se ta Bog uči, nabira izkušnje, znanje, zavest, in sploh vse energetske zgodbe, ki jih bo lahko uporabljal tam kjer je BOG
tam je naslednji nivo, nivo o katerem ne vemo nič, dokler smo tukaj, nam je popolnoma nepredstavljiv, nam jaz-om, jaz-sem je precej nivojev višje in on tega ne rabi razumet, on to ve, njegov zapis to vsebuje, če se jaz z njim poveže, lahko izve tudi on.
jeba je edino to da niti Bog ne pozna RESNICE.


duh=BOG=enost=dao/tao
na poti do njega je orel (temno morje zavesti)
duša
nanj smo vsi - jaz sem = višji jaz - pripeti s svetlobnimi nitmi
(njemu nekateri rečejo tudi bog (v človeku))
8 - pred-enost (de/te)
med višjim jazom in jazom je še ena svetlobna nit
7 - Bog
na koncu te niti (pri zemlji), je svetlobna krogla
nebeško telo
6 - jasno vidim
duhovno telo
5 - učitelj
kavzalno telo
4 - ljubezen
intuitivno telo
3 - ego - strah - skorja skozi katero ne vidiš
mentalno telo
2 - sex
čustveno telo
1 - zemlja
eterično telo
(človek v materiji)


BOG ni oseba (oseben), osebnost se izgubi po 6 nivoju nekje

odnos - izmenjava - tantra
karma - reinkarnacija - orel
za prehod mimo orla rabiš določeno količino energije
na zemlji je treba kot prvo razrešiti vso svojo karmo pozitivno in negativno
potem pa še nabrati energijo za polet mimo orla
in mimo orla je lažje pridet če nas je več ... in to je ključna ugotovitev, ki razlaga zakaj delam(o) kar delam(o).
in skor 100% bo avtobus odpelju tm do 2012 enkrat in kdor ne bo pripravljen, ne bo pripravljen, in predpogoj za pripravljenost je razrešena karma, naslednji pogoj pa je energija zbrana in obvladljiva, skupaj s telesom (jaz-om), ki se temu upira - kar je logično, saj se njegovo potovanje tam konča, matrica se prenese na Boga - Bog se zlije z jazom in gremo tja kamor fizično telo ne more, lahko gre samo Bog, tam seveda ne vemo kaj je - pri BOGu namreč - in zato se ego upira kakršnikoli ideji o tem da bi tja sploh šel. zato ga je treba kultivirat do te mere da imaš kot Bog popolno oblast nad njim, da se ne upira, da ne izgubljaš dodatne energije.

Q
koncepti ala ego, superego in id zlo lepo prilepit na drevo življenja na sfere 9, 6 in 1
Hočm pa seveda povedat, da se dajo koncepti iz duhovnosti zlo lepo prenest v normaln jeziku

vsakim človeku razumljiv, brez potrebe da bi poznal folkloro določene kulture al pa naroda.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102750...
Q

zdej ... ne me napadat če je vaša resnica drugačna, povejte jo ...

karel mislim da bo skrajni čas za sistematizacijo izrazov, jezika, enciklopedija skratka




... Temno morje zavesti
http://www.gape.org/gapes/prispevki/aktivna_stran_neskoncnosti2.htm#temno
Kristali#cakre
http://www.gape.org/gapes/prispevki/mockristalov/index.htm#cakre
resnica
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102577...





gape wrote on 16.06.2002 at 23:49:45:
to je pa res en boljših textov k sm jih bral u lajfu ...
VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/ucenja.htm

sm čist poln idej ratu med branjem tega ... dons k je bil smak svijeta ...

lahko bi npr enciklopedijo začel gradit iz tega texta ... itd ... ostalo je samo v moji glavi ... še


malo txta za pokušino:

Človek je sestavljen iz osebnosti (ega, nižje narave) , individualne duše in enotnega duha (višje narave). Osebnost je sestavljena iz fizičnega telesa, življenjske energije (energijskega telesa), čustev (čustvenega telesa) in razuma (mentalnega telesa). Duh je sestavljen iz (višje, čiste) inteligence (modrosti), (brezpogojne) ljubezni (dobrote) in (svobodne) volje (moči). Duša je vmesni člen, ki povezuje osebnost z duhom (nekatera učenja se izogibajo besedi duša in večina učenj se izogiba besedi Bog, ker ju razum ne more spoznati).

Namen življenja je učenje modrosti in gojenje duhovnih vrednot: preprostosti, skromnosti in prave mere ponižnosti, sprejemljivosti, strpnosti in potrpežljivosti, vztrajnosti, iskrenosti in poguma, vere in zaupanja ter ljubezni in sočutja. Končni cilj je spoznati samega sebe in preko razsvetljenja (blaženosti, nirvane) združiti materialno z duhovnim, tako da učenec postane mojster modrosti, ki preseže svoj ego, vzpostavi nadzor nad svojo osebnostjo, živi duhovne vrednote in postane učitelj. Modrecu se razširi metafizično srce preko vseh ljudi in ne dela več razlik med ljudmi. Njegova zavest se razširi, da dojame, da smo vsi z vsemi povezani.

Temeljni princip, ki omogoča učenje in napredovanje na duhovni poti, je reinkarnacija: duša se spušča v (fizično) telo znova in znova, se uči in nabira izkušnje, dokler ne obvlada svoje osebnosti in ne doseže razsvetljenja.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #46 - 04.01.2005 at 21:03:10
 
gape:
Quote:
BOG je za orlom in je neopisljiv, Absoluten, nepredstavljiv in neoseben ...


gape:
Quote:
BOG ni oseba (oseben)


pravis da je Bog neoseben in hkrati absoluten....

kako je mozno da Absolut ne more bit oseba ?

mi (osebe) smo torej nekaj kar Bog ne more bit ?



gape:
Quote:
lahko si ga naprimer prestavljaš edinole kot ljubezen ki ti dovaja življensko energijo, nepreknjeno, rečmo mu (sveti) duh.


torej čeprav je Bog nepredstavljiv in neoseben si Ga lahko predstavljamo kot ljubezen ?

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #47 - 20.01.2005 at 23:20:05
 
Smrt je konec časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #48 - 21.01.2005 at 11:38:58
 
gemba wrote on 20.01.2005 at 23:20:05:
Smrt je konec časa.


Lahko razložiš malce, kako to misliš ?

Živali recimo ne prepoznavajo časa; so svobodne. Nimajo take vrste razuma po moje, s katerim bi merile čas.

Tako verjamem, da je čas po času.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #49 - 21.01.2005 at 12:10:37
 
gemba wrote on 20.01.2005 at 23:20:05:
Smrt je konec časa.

Čas je dimenzija, ki si jo mora um skonsturirat, da se lako orientira v prosotoru in s tem  usmerja  in nadzoruje gibanja telesa. Um mirujočega telesa ne rabi orientacije in ker ne rabi konsturirat časa  je lahko zato vseprisoten. Po moje   to tkorekoč fizikalno dejstvo s  pridom izkoriščjao mistiki na svojih duhovnih potovanjih, običjani smrtniki pa se z njim soočamo če ne prej  pa ziher  ob lastni smrti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #50 - 21.01.2005 at 12:16:03
 
Quote:
Lahko razložiš malce, kako to misliš ?

Živali recimo ne prepoznavajo časa; so svobodne. Nimajo take vrste razuma po moje, s katerim bi merile čas.

Tako verjamem, da je čas po času.


Živalski um ravno tako  konsturira čas, samo pri njih ostaja ta kontrsukcija nezvedna. V tem smsilu so živali še  bolj 'sužnje' časa kot ljudje in v tem smsilu se mi ne zdijo svobodnejše od nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: prejsnja zivljenja
Reply #51 - 21.01.2005 at 23:28:06
 
Quote:
Zakaj se moti? Dokaži, če nekaj trdiš.

Dokaži, da je bil pisec žrtev svojega lastnega fantaziranja? Dokaži, da so to fantazije.

Dokaži, da ni reinkarnacije.

Kot vedno doslej, nekaj zanikaš, pa tega ne utemeljiš.

Eh, Iga!

Dokaže naj tisti, ki trdi, s čimer se ne strinjamo. Gre pač za fantazije in sanjske želje, če to ni res, je ptorebno dokazati, da je res, sicer je trditev neutemeljena.

Torej loti se dokazovanja! Ne pa po starem običaju nekaj fantazirat, drugemu pa naprtiti nalogo, da tvoje očitne fantazije dokazuje, da so res fantazije.

Seveda pa ti nebi dokazoval. bi raje kar še fantaziral.

Veš, jaz za neumnosti nimam časa.

Sam lahko uvidiš, brez fantaziranja, da je takšno delo nesmiselno!...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #52 - 21.01.2005 at 23:59:11
 
Quote:
KRISTUS NAS VSE LJUBI!
Nikoli ne pozabi tega!

Samson


Kar se mene tiče, bi bil zelo vesel, če bi me Kristus prenehal nadlegovati s svojo ljubeznijo.

Reikarnacija pa je. Itak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: prejsnja zivljenja
Reply #53 - 22.01.2005 at 15:50:21
 
Samson, ti si kar trdiš, da reinkarnacije ni, čeprav jo uči tudi biblija.
Ker imaš raje instuticijo Cerkve, kot pa to, kar katoliška vera uči. Če ti je bilo povedano, da je en Justinijan iz nje dal vreči vse nauke o reinkarnaciji in ti še vedno nasprotuješ... še naprej, torej v nasprotju z vero, trdiš, da je ni...ker je tako pač določila sama institucija Cerkev...Kakor hočeš. Sam si tisti, ki ga zanima resnica -dana od Boga (ali pa tudi ne) oziroma samo  mnenje o resnici  od ljudi na položajih.

Zame posvetne besede neke institucije ne bodo nikoli dokončna resnica. Ker je samo od ljudi...in tudi jaz sem človek, zato je moja resnica (lastno spoznanje) ENAKOVREDNA njihovi resnici. Lahko se zanesem le na svoja spoznanja. Ki pa tud niso nekaj stalnega, v določenem trenutku v življenju sem jih pač razvozlala in njih sporočilo razumela kot takšno.

Ti tovrstnih izkušenj pač nisi imel in zato govoriš proti njej SAMO ZATO, KER JE TAKO REKLA SEDANJA CERKEV.  Torej tako so rekli ljudje, ki so del institucije, na katero ti polagaš vse.
Biti proti nečemu, kar je bilo dano uvidet  nekaterim kar zato, ker sam nimaš tega spoznanja. Raje verjameš drugim ljudem (ljudem, ki vodijo in imajo moč vplivanja na rajo) kot sebi, že vnaprej. Morda res zato, ker se sam povsem strinjaš. Naslanjaš se pač edino na nauk sedanje institucije in sprejemaš njen pouk in to raje kot izvorni nauk. Institucija je vendarle od tega sveta tokom let (razen tistih ljudi, ki jih je Jezus postavil za skalo) in tudi besede njenih ljudi -TAKE SPREMENJENE- so od tega sveta, še vedno samo od navadnih ljudi na položajih...
In bilo je vendar zapisano:
ne ljubi sveta, zakaj ta svet ni od Boga.
      Meni je vse ista reč : Cerkev, Društvo prijateljev mladine, Unicef, Društvo motoristov...vse to je ena in ista POSVETNA ZADEVA. Vsi se trudijo za dobro, kako jim uspeva, je pa spet drugo...Ker pač nisem imela takšne sreče kot ti, dragi Samson, da bi se lahko nekje dokončno našla, se počutila povsem sprejeto in povsem gotovo v vse,kar rečejo in ukažejo...Ker čutim, da smo vsi enaki, ljudje smo pač in en človek nad drugim- to je v nasprotju z mojim globokim hrepenenjem.
Tvoja resnica je tvoja...moja je drugačna. Sem pa v življenju že ugotovila, da je vsaka resnica dobra in (trenutno) pravilna za tistega, ki jo ima. Kot je rekel db : vse poti so prave...Jaz bi še dodala: v tistem času za tisto osebo. Kolikor daleč pač si želiš videti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: prejsnja zivljenja
Reply #54 - 22.01.2005 at 15:53:39
 
po moje je tud to napačno razlagan nauk;

po moje je itak dejstvo, da reinkarnacija je;

mogoče je cerkev zabluzila, ko je namesto razlage; da je pač življenje tukaj in zdaj najbolj pomembno zate,  začela tupit, da reinkarnacije ni....

tukaj zdaj pa je najbolj pomebno, kajti drugače, če preveč not padeš u pretekla življenja, lahko pozabiš živeti to kar si in kjer si zdaj Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: prejsnja zivljenja
Reply #55 - 22.01.2005 at 20:06:52
 
Quote:
Lahko razložiš malce, kako to misliš ?

Tako verjamem, da je čas po času.


Smrt je konec opazovanja, za notranjega opazovalca.
Smrt je konec časa.
Smrt je konec prostora.
Smrt je konec prostora-časa.

Brez večnosti življenje nima pravega smisla.
To je največji paradox.
Z vidika absolutnega večnega življenja je vsako omejeno, končno dolgo življenje le delno smiselno.

Glede dokazovanja pa takole:
Komur ni dano, pač ne razume.
Dokažeš lahko edino samemu sebi, pa še to v trenutku smrti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #56 - 24.01.2005 at 12:07:21
 
Samson wrote on 21.01.2005 at 23:28:06:
Eh, Iga!

Dokaže naj tisti, ki trdi, s čimer se ne strinjamo. Gre pač za fantazije in sanjske želje, če to ni res, je ptorebno dokazati, da je res, sicer je trditev neutemeljena.

Torej loti se dokazovanja! Ne pa po starem običaju nekaj fantazirat, drugemu pa naprtiti nalogo, da tvoje očitne fantazije dokazuje, da so res fantazije.

Seveda pa ti nebi dokazoval. bi raje kar še fantaziral.

Veš, jaz za neumnosti nimam časa.

Sam lahko uvidiš, brez fantaziranja, da je takšno delo nesmiselno!...



V čem, lepo prosim, pa je razlika med krščanstvom, hinduizmom in recimo budizmom? Vse tri so religije. V čem je trorej ponta, da nekdo verjame v reinkarnacijo, če pa ti verjameš v precej podobne stvari, recimo v brezmadežno spočetje,  le da gre za drugo obliko vere, ki je vzniknila v malce drugačni družbeno-kulturnih okoliščinah.

Tale debata se mi zdi brezpredmetna, kot da bi hotel dokazati, da je tvoj katolški bog "pravi" bog, recimo od muslimanov ali od hinduistov pa je "nepravi" Bog.  Smešno pa je to, da je Bog itak tako samo en.   Tongue

Samson, če ne kdo v nekaj veruje, zato ne rabi dokazov -menda to že veš? Mislim, da tebi tudi ne bo uspelo dokazati Boga, ker boga ne najdemo z neko matematično  indukcijo, statističnimi podatki, ampak ga lahko vidimo le s srcem. Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: prejsnja zivljenja
Reply #57 - 25.01.2005 at 15:30:03
 
exodus wrote on 24.01.2005 at 12:07:21:
V čem, lepo prosim, pa je razlika med krščanstvom, hinduizmom in recimo budizmom? Vse tri so religije. V čem je trorej ponta, da nekdo verjame v reinkarnacijo, če pa ti verjameš v precej podobne stvari, recimo v brezmadežno spočetje,  le da gre za drugo obliko vere, ki je vzniknila v malce drugačni družbeno-kulturnih okoliščinah.

Tale debata se mi zdi brezpredmetna, kot da bi hotel dokazati, da je tvoj katolški bog "pravi" bog, recimo od muslimanov ali od hinduistov pa je "nepravi" Bog.  Smešno pa je to, da je Bog itak tako samo en.   Tongue

Samson, če ne kdo v nekaj veruje, zato ne rabi dokazov -menda to že veš? Mislim, da tebi tudi ne bo uspelo dokazati Boga, ker boga ne najdemo z neko matematično  indukcijo, statističnimi podatki, ampak ga lahko vidimo le s srcem. Shocked


Toliko je že treba vedeti, da pozna krščanstvo enega boga, hindujci poznajo ogromno raznih bogov, budisti so pa pravzaprav neke vrste "ateisti", saj boga sploh nimajo, ker je Buda za njih pač samo učitelj in nekdo, ki je dosegel razsvetlenje (tukaj so izvzete nekatere budistične sekte, ki imajo Budo za neke vrste božanstvo).

Samson je pa itak že sam po sebi dokaz za reinkarnacijo, najprej je leva za šalo ubil, potem ga je prevarala ljubljena Dalila in  njegovo skrivnost prodala Filistejcem (od tod njegova zagrenjenost), potem pa se je kot slep suženj žrvoval in podrl tiste stebre, pod katerimi je poleg sebe pokopal še tri tisoč Filistejcev... Zdaj pa se je reikarniral in spet časti istega boga, ki mu je nekoč dolgo grivo in strašno moč podaril, pred žalostnim koncem pa ga vseeno ni rešil. Jebi ga, tako je če se z bogovi družiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4