Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13
(Read 54063 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #105 - 26.08.2004 at 19:43:31
 
lilith, jest te nč ne silim ...
to kar sm ti napisu ob tej priliki bi ti lahko že marsikdaj prej ...
tako je pač moje mnenje, teb je itaq dost nepomembno, zato se ne sekiraj ...


Quote:
Jest pa mislim, da bi se morala ti potrudit in predstavit tvoje stališče na način, ki ga lahko drugi sprejmejo. Vse ostalo je prelaganje svoje odgovornosti na ramena drugih. Enako velja za Lilith in vse ostale.


*
RESNICA

vse je v sprejemaju in dajanju
ampak
v sprejemanju drugega in dajanju prvega

drugi mora dajati najboljše kar ima, da bo prvi to čim lažje sprejel

...
*
http://www.gape.org/gapes/index.htm#resnica




Vseobsegajoče sprejemanje == Ljubezen (brezpogojna, drgač pa quitaq ni ljubezen)

zdrava toleranca == sprejemanje

bi z lahkoto reku ...




Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 15:02:56:
zanimiv kako se lahko enmu tko obrne k men, a ne? sej vcasih se jaz tud zacudim... in pol takoj razveselim.

Hari bol.

...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #106 - 26.08.2004 at 20:39:51
 
Devi wrote on 26.08.2004 at 16:12:22:
Men se zdi da pustit na miru ni zadost.


Stopnjevanje od: Leave me alone, je: Go away.  Wink  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #107 - 26.08.2004 at 21:36:55
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 14:20:19:
zaenkrat so na tem forumu dovoljena tko verska kot ideoloska trobila, prav tako pa tudi citiranja ostalih postov za svoje iztocnice. tud iz tvojih postov se lahko razbere velik vere v dolocene osebe/nauke in ideologije.

ce si ti alergicna na te stvari se prosim posvetuj s svojim "zdravnikom" da ti bo priporocu kaj v tem primeru narest...

in o kaksnem dogovoru ti to?

Hari bol.


(odločen odziv kot iztočnica, ne reply)

tole je užitek gledat. in prilika za razmejit med mi sprejemajoči in oni egoisti. to ni tko, kao, vi pravoverni egoisti in mi, ki ne priznamo/skrivamo/se sramujemo svojega ega. mi ga mamo tut. in ta pride včasih naplan kot nek samoohranitveni reflex. ni pa ves čas vklopljen, ker si zaradi višje vibracije/zavesti lahko privošči status idle. torej enkrat za vselej, nič ga ne skrivamo in se ga ne sramujemo. imamo ga vsi.

pridejo momenti, ko pride ego na dan, tedaj nič hudega sluteča okolica osupne, kaj, ti, da si sposobna izustit te besede, bla bla. in se naravnost ne morejo načudit, ker v resnici je pa to dokaz, da so bili oni tolk blind, in da je "problem" izključno v očeh opazovalca.

zanimivo je, da se nekaj sproži v togih strukturah (mi in vi izvzeti) v momentu, ko se zamaje neka navidezna zunanja konsistentnost. le ta togim strukturam lahko nudi občutek varnosti. ko pa se z elastičnim principom pojavi deviacija, oz. moment nekonsistence sicer navidezno konsistentnega, pa se v togem obrambnem mehanizmu pojavi kaj drugega kot lastna podoba v zrcalu. and not everybody like what they see. thats what i think.

sprejemajoči so/smo bolj mehki in elastični od nesprejemajočih, ego pa imajo/imamo vsi.

Smiley

sem hotla sam to pojasnt, ker dostkrat razumem tako: ti, ki se razglašaš za vseobsegajoče sprejemljivega in vse ljubečega, tebi ni dovoljeno biti neprijazen, meni pa, ki se za takega ne razglašam, nasprotno, je dovoljeno biti neprijazen, in tak tudi bom, ker sem preveč len, da bi vložil trud in voljo, poleg tega pa ti lahko dokažem (beri: da imam prav), da se ti samo pretvarjaš, da si vseobsegajoče sprejemljiv in vseljubeč.




Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #108 - 26.08.2004 at 21:56:23
 
Mae wrote on 26.08.2004 at 21:36:55:
sem hotla sam to pojasnt, ker dostkrat razumem tako: ti, ki se razglašaš za vseobsegajoče sprejemljivega in vse ljubečega, tebi ni dovoljeno biti neprijazen, meni pa, ki se za takega ne razglašam, nasprotno, je dovoljeno biti neprijazen, in tak tudi bom, ker sem preveč len, da bi vložil trud in voljo, poleg tega pa ti lahko dokažem (beri: da imam prav), da se ti samo pretvarjaš, da si vseobsegajoče sprejemljiv in vseljubeč.




Sploh se ne gre za to, kaj je komu dovoljeno.
Gre pa za to, da če trobiš naokrog o vseobsegajoči ljubezni in sprejemanju, obnašaš se pa dimetralno nasprotno, potem definitivno nisi to, za kar se izdajaš.

In če nekdo sebe ne razglaša za vseobsegajoče sprejemajočega, potem to še ne pomeni nujno, da je len
ali kaj pač že....lahko pomeni tudi to, da ne želi biti tak (beri: vsepovprek sprejemajoč).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #109 - 26.08.2004 at 22:15:07
 
Mae wrote on 26.08.2004 at 20:39:51:
Stopnjevanje od: Leave me alone, je: Go away.  Wink  Cheesy


ne vem, če sem razumela, razloži mi v kontekstu
Vse, kar je več, kot da pustiš nekej na miru, gre že preko roba?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #110 - 26.08.2004 at 23:33:16
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 21:56:23:
Sploh se ne gre za to, kaj je komu dovoljeno.
Gre pa za to, da če trobiš naokrog o vseobsegajoči ljubezni in sprejemanju, obnašaš se pa dimetralno nasprotno, potem definitivno nisi to, za kar se izdajaš.

In če nekdo sebe ne razglaša za vseobsegajoče sprejemajočega, potem to še ne pomeni nujno, da je len
ali kaj pač že....lahko pomeni tudi to, da ne želi biti tak (beri: vsepovprek sprejemajoč).


hvala za pojasnilo. sej sem rekla, da sam jst tko razumem, in da je "problem" izključno v očeh opazovalca. ... ki uzre svojo podobo...


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #111 - 26.08.2004 at 23:36:27
 
Devi wrote on 26.08.2004 at 22:15:07:
ne vem, če sem razumela, razloži mi v kontekstu
Vse, kar je več, kot da pustiš nekej na miru, gre že preko roba?


Stopnjevanje: najprej pustiš pri miru, potem se še fizično oddaljiš od tega.

Šala.  Smiley

Je pa moja invencija, pa se samo men zdi smešna.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #112 - 27.08.2004 at 08:42:21
 
Mae wrote on 26.08.2004 at 23:36:27:
Je pa moja invencija, pa se samo men zdi smešna.  Wink

sej men se je tud najprej zdela smešna, pol sem si pa rekla, ja ne moreš tak, morš človeka resno vzet Grin Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #113 - 27.08.2004 at 08:46:01
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 21:56:23:
Gre pa za to, da če trobiš naokrog o vseobsegajoči ljubezni in sprejemanju, obnašaš se pa dimetralno nasprotno, potem definitivno nisi to, za kar se izdajaš.


tuki piscu manjka še ena vmesna dimenzija o kateri govorim. ni vse samo dualno. vmes je še aspiring to be.  ni samo črna pa bela. elastičnost. barvitost. intonacija. odtenki. warm & open. posluh. spoštljivost / sprejemanje. ljubezen / for no reason at all.

dobro, pikolovska je ta definitivnost. torej definitivno  nisem to, aspiring to be mogoče, torej sem.

and you'd describe yourself definitely as ...  Roll Eyes

2b


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #114 - 27.08.2004 at 09:02:39
 
Mae wrote on 27.08.2004 at 08:46:01:
tuki piscu manjka še ena vmesna dimenzija o kateri govorim. ni vse samo dualno. vmes je še aspiring to be.  ni samo črna pa bela. elastičnost. barvitost. intonacija. odtenki. warm & open. posluh. spoštljivost / sprejemanje. ljubezen / for no reason at all.

dobro, pikolovska je ta definitivnost. torej definitivno  nisem to, aspiring to be mogoče, torej sem.

and you'd describe yourself definitely as ...  Roll Eyes

2b





glede na to, da sem jez en hud nasprotnik vseobsegajočega sprejemanja, to še nič ne pove kje postavim meje ...

... jaz samo priznam, da sem sposobna biti egoistična

... in če sem si sposobna egoizem priznat (torej, da sploh obstaja)

... sem sposobna sprejti tudi posledice, ko ga moj egoizem pocvirna in gre predaleč ...

... začne se torej v točki ali  (ne)obstaja ... šele na to, ko se ugotovi, da nekaj je ... se je smiselno vprašat koliko ...

vseobsegajoče ideje so zame pač vseobsegajoči absolutizmi .... če pa ljudje z vseobseganjem, dejansko ne mislijo vseobsegajočega, pa lahko uporabijo tudi kak manj vseobsegajoči izraz ... ker so pač pismeni ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #115 - 27.08.2004 at 09:05:39
 
Robi wrote on 26.08.2004 at 17:52:47:
Tudi od mene so včasih nekateri zahtevali, da jih pustim pri miru.
Še Gape je napisal, da, če nekdo reče, da ga pusti pri miru, ga naj pustim pri miru.
Pa nikoli nisem "sral" po drugih, ampak pisal le svoja razmišljanja.




em ... kaj pa če se 2 dogovorita, da se ne bosta dirala? ... pa se nekdo odloči, da se dogovora ne bo več držal.... ali ta drugi tudi protestirat ne sme?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #116 - 27.08.2004 at 09:14:29
 
N. wrote on 26.08.2004 at 15:08:26:
Ja željo, cilj. Kaj pa sebe? Ali lahko ozavestiš sebe?

sej cilj in jaz sva nerazdruzljiva... ko ozavescas enega (kateregakoli) se ti avtomatsko razodeva se drugi.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #117 - 27.08.2004 at 09:15:08
 
sinjeoka wrote on 27.08.2004 at 09:05:39:
em ... kaj pa če se 2 dogovorita, da se ne bosta dirala? ... pa se nekdo odloči, da se dogovora ne bo več držal.... ali ta drugi tudi protestirat ne sme?


Kolk meni stvari postajajo jasne- je odgovor: v forumskem svetu absolutno ne smeš protestirati. Ne smeš od drugih nič pričakovati, samo s sabo se moraš ukvarjati. Pa do sem mi je še nekak sprejemljivo.

Vse pa se zame konča v nadaljevanju, ki je takšno: drugi pa se lahko s tabo ukvarjajo, pa te quotajo, pa ti solijo pamet, pa gnjavijo....oja, njim pa je dovoljeno.

Meni taka dvoličnost hudo smrdi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #118 - 27.08.2004 at 09:15:14
 
titud wrote on 26.08.2004 at 10:32:15:
A veš, kej jest vidm tvojo senco? Da  je ta senca 'univerzalno ljubezen' v teb, pa je ne upaš spravit na plano, ker se bojiš da te ne bo zaščitla pred vsem možnim sranjem , zdej pa to nezaupanje projiciraš v tiste, ki vsemočnost univerzalne ljubezni javno razglašajo in vidiš v njih samo to, da te ne začitjo pred sranjem, ne pa tistga, da te učijo  sprejemanja/zaupanja/prepuščanja.      


Titud,
to kar imam občutek, da želi Lilith povedati forumovcem jaz vidim na sledeči način ( LIlith me pa naj popravi ):

Vse skupaj nima nobene veze s t.i. senco. Kvečjemu imam občutek, da LIlith kot oseba dojema pojem univerzalne ljubezni kot nek nadrejeni arhetipični vzgib. Iz njenega pisanja je razvidno, da ima do tega pojma "odgovorni" odnos : 1. v smislu - nisem sposobna imeti vseh rada in vseh sprejemati, in 2. to je pojem, ki me presega kot človeka smrtnika. Ona torej diferencira in za to, da stvari diferenciramo potrebujemo odgovorno zavest. To pa še ne pomeni, da vzgiba t.i. univerzalne ljubezni ni sposobna " čutiti ". Čuti ,ampak vzpostavlja do njega samokritično osebno interakcijo .To kar jaz v tem njenem odnosu do tega pojma vidim je to, da si tega pojma kot oseba ne prilašča, ker je toliko ozaveščena , kritična , odgovorna in modra, da ve, da ta pojem ( univerzalne ljubezni )  ne pripada človeku posamezniku ; da je to nekaj kar presega človeka iz krvi in mesa in da sodi v krog tistih pojmov kot so npr. ljubezen, nesmrtnost, idr.

Gotovo se pa da dobro prodajati ( zakaj pa gledamo filme in beremo knjige ? ).

In za to, da tako misli in čuti , ji lahko le zaploskam ( in ostalim kateri se mogoče v tem najdete ).
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #119 - 27.08.2004 at 09:17:44
 
Če kdo ni pripravljen dopustit drugmu mnenj o seb na forumu kot v bistu javnemu prosotoru, je to lahko  njegova čist enostranska odločitu,  katero  v bistvo sam ne more izpelat, dokler s svojo udeležbo v javnem  prostoru izpričuje svojo javnost. Sitauacija je čist ista, kot jo ustvarjajo z udeležbo v javnem prostoru politiki, poslovneži, estradniki... Tud oni ne morejo postavljati pravil odbašanaj do njih, če so v javnem prostoru so v tem smsilu javna last. Sodno so zaščiteni le v primeru žalitev in laži, ne morejo pa se zaščitit pred pozornostjo javnosti sploh, v dobrem in v slabem.

Na tako javno obravnavo vsakega svojega dejanja se mora pripravit vsak, ki se z udeležbo v javnem  forumu izkaže kot objekt  javnega interesa.  Ta javni  prostor se od klasičnega  medijsekga razlikuje samo po tem, da pozornsot javnosti ni enostranska, da je vsak udeleženec foruma hkrat objekt in subjekt javnega interesa. Vsak je drug drugmu  novinar, ki ne v lastnem, ampak v  javnem interesu vrta v drugega. Za ustvarjenje take situacije pa mora bit forum  odprt,  da to ni privatna združba nekih od javnosti zaprtih posameznikov, v kateri se tisti,  ki vrta v drugega,  ne bi mogel sklicevat na javni interes svojega početja. Seveda taka javni interes tud od 'zasliševlalca' zahteva vsaj osnoven čut za to , da 'vrtanje'  v drugega ni  samo v njegovem osebnem interesu, ampak da to počne v imenu javnosti.

Po moje nas jebe v medsebojnih dialogih ta v ozadju prisoten javni interes, ki se ga v neki do konca izpeljani obliki  da razumet tu  kot 'univerzalna ljubezen' in se tist, ki svoje javne vloge na forumu ne razume (in misli, da je  na forumu izključno kot zasebnik), počut  posiljenga in zlorabljenga od tega javnega/univerzalnega interesa.

Jest sem kot novinar v majhnem kraju  zmerom imel jebo s folkom, ki so zlo selektivno razumel  javnost svojega delovanja in  sem jih moral stalno učit, da smem o njih napisat dost več in drgač skot si svojo javno vlogo  sami predstavlajo, če ne so bli užaljen kot en zamerljiv otroc, saj  so od medija  hotl imet samo priveligije, odgovornsoti  pa nobene.  Tko da se mi zdi forum zlo dobra simaulcija okolja, v katerem  sem tud kot zasliševlac  postavljen v vlogo tistga, ki je objekt zaslišanenga, da se na javni interes lahko sklicujeva oba  na istem nivoju in da oba nosva enak delež odgovornsoti pred intresom  javnosti kot magari  'univarzalno ljubeznijo'.  
Back to top
« Last Edit: 27.08.2004 at 12:39:07 by titud »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13