Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 35432 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Črna magija - TretjiDel
20.10.2002 at 11:22:30
 
ker je to res najbolj oblegan topic v zgodovini foruma, odpiram njega tretji del:


nadlaljuje se tole od klele:
Črna magija - DrugiDel
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102276...

in
nje začetek
Črna magija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=989490...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #1 - 21.10.2002 at 23:34:10
 
Hi,

Ko bodo ljudje koncno enkrat dojeli, da je Magija na zahodu enakovredna duhovna disciplina Jogi na vzhodu, bo crna magija zagotovo izgubila precej svoje atraktivnosti.

Namrec, razlika med nekim indijcem-jogijem in nekim npr. slovencem-magom je samo v majhnih podrobnostih, ki pa so na zacetku zelo pomembne.

Koncni namen, koncni cilj, koncni rezultat, oz. kot kdo zeli, maga, jogija, reikista, tantrika pa kaj jest vem kaj se, pa je POPOLNOMA ENAK EN IN ISTI.

Ko bodo to ljudje koncno dojeli, potem tudi naivnih komentarjev na temo magije, bele ali crne, ne bo vec.


A-dio
Back to top
 
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #2 - 23.10.2002 at 13:26:44
 
jaz pa mislim, da bi morali lociti med MAGIKO in MAGIJO..  ker ce sem te prav razumel ti opisujes MAGIKO..

se motim..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #3 - 23.10.2002 at 21:24:24
 
Had,

Kaksna pa je razlika?


Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #4 - 24.10.2002 at 08:24:10
 
MAGIKA delanje na sebi, joga, tarot, astrologija, itd itd itd.. zato, da spreminjas sebe in rastes..

MAGIJA tist pod cemer si predstavljamo caranje..
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #5 - 24.10.2002 at 08:30:10
 
Če že mora bit razlika Grin, si jo predstavljam takole.

Magija - nekaj neodvisnega in večjega od naše volje, razuma. Lahko 'ujamemo' čarobni trenutek, lahko ga celo 'izkoristimo'.

Magika - nekaj, s čemer se nekdo bolj ali manj zavestno ukvarja, raziskuje z nekim namenom. Kot da je v nekem zaključenem krogu.  

Kaj pa potem razlike med magom, magioničarjem, čarovnikom in magikom?
Somebody knows.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #6 - 24.10.2002 at 11:01:16
 
Moram dodat tole, tud če je  čist out off topic:

Včerej zvečer sm bil s familjo na kellner magic-showu. Se seli iz vasi v vas in je prirejen prestavam o magiji, ki jih ma preprost folk. So že vsaj 30-et na sceni, se jih spominm še iz otroštva, zato majo garntirano uspešen recept:

- kičasto-psihadelično scenografijo z ustrezno glasbeno podlago, kar ustvraja sugestivno okolje

- akrobacije, ki človekove fizične sposobnosti postavijo na mejo  mogočega al pa celo ćez

- triki, ki s svojo spretnostjo in nepojasnenostjo navajajo gledalca na pomisel, da je 'še nekaj odzad'

- humor, ki skuša zrelativizirat trike,  a  z uprizarjanjem pardokasonih situacij  le utrdi v njihovo verodotojnost

- iluzije, s katerimi se gledalca neposredno napeljuje k verovanju v nadčutne zmožnosti iluzionista

- pripravlejnost gledalcev   na to, da so 'žrtve' ustvarjenih iluzij, ki jo morajo neprestno izkazovat z aplavzi, z   lastno udeleženostjo na odru in tud z denarjem, ki so ga bli pripravljen dat za vstopnico in tem dejanjem  potrdit njihovo verodostojnost (na kar  te v predstavi vsaj 10 x spomnijo)...

Evo, to je garantirano en dober recept za zlitje  magije in magike v praksi, ki v eni pravi meri zadostuje potrebam večine prisotnega  folka po filozoski razlagi sveta in hkarti za dostojno preživetje 8 članov kellner's family v real-lajfu in. Kakšen drug  team je  prav s podobnim receptom ter z logistično podporo medijev spsoben zadovoljit spoznanjske potrebe  miljone in milijarde folka. Na takšni magiji/magiki po moje temelji ves naš real-lajf, ki ga zmotno dojemamo kot racionalno nadstavbo postavljeno na trdnih, eksperimantalno dokazljivih zakonitostih  in  materialnih temeljih. Magija/magika je pač treba vzet kot  eno takih eksperimentalno dokazljivih zakonitosti, čeprav kao nima materialnih temljev. Če deluje kot taka, pol jih s tem tud ima!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #7 - 24.10.2002 at 12:49:47
 
Quote:
Če že mora bit razlika Grin, si jo predstavljam takole.

Magija - nekaj neodvisnega in večjega od naše volje, razuma. Lahko 'ujamemo' čarobni trenutek, lahko ga celo 'izkoristimo'.

Magika - nekaj, s čemer se nekdo bolj ali manj zavestno ukvarja, raziskuje z nekim namenom. Kot da je v nekem zaključenem krogu.  

Kaj pa potem razlike med magom, magioničarjem, čarovnikom in magikom?
Somebody knows.



tocno tako.. to je to.. dobr si napisal Smiley

s cim pa se ukvarjas ti.. z magiko al magijo Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #8 - 24.10.2002 at 15:57:28
 
Had wrote on 24.10.2002 at 12:49:47:
tocno tako.. to je to.. dobr si napisal Smiley

s cim pa se ukvarjas ti.. z magiko al magijo Smiley



Napisala. Hvala. Smiley

Glede ukvarjanja se ne želim opredeljevat, sploh pa ni kar tako za napisat, ker ukvarjam se s sabo, z okolico, z življenjem. Sem bolj človek duše. Kar me pritegne, me pritegne. Ukvarjam se, dokler se ukvarjam. Ukvarjam se ful, ampak na svoj specifičen način. Vem, kam grem.

Všeč mi je tvoj nick, ti Had, gospodar podzemlja. Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Had
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #9 - 24.10.2002 at 22:04:18
 
upps.. sorry.. se vidi da sem bolj nov na tabli Smiley
pa tist a na koncu sem pozabil napisati Smiley

se mi pa zdi resnicno, da je veliko bolj pomembno tako kot si napisala, ne da se isces v dolocenih stvareh, ampak da tiste stvari pridejo same po sebi do tebe..

Had Smiley ja.. al pa gospodar podzavesti.. stara zgodba ze ene 10 let isti nick na netu Smiley (uff sem ze star)..


Kaj pa potem razlike med magom, magioničarjem, čarovnikom in magikom?

mag.. nekdo ki je nad nami.. recimo a.c. crowley v svojem casu..  kar je po moji analogiji isto kot magik... ker je naredil na sebi vse to, kar drugi ne znamo ali pa nimamo casa naredit..

magionicar.. oseba, ki naj bi se ukvarjala z magijo.. se pravi, da naj bi carala.. Smiley karkoli ze to pomeni

carovnik.. iluzionist.. predvsem to..


(samo moje mnenje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #10 - 25.10.2002 at 20:10:06
 
prvic sem zasledil to magika - magija ...res dobro starka..........se razvijejte dalje ....lepo vas je citat........

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #11 - 29.10.2002 at 18:09:02
 
ufa ,,,,,,..........od tle tvoji tubular bells pol........al.......kaj,,,.......??????

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #12 - 30.10.2002 at 08:21:17
 
BRUS-LI wrote on 29.10.2002 at 18:09:02:
ufa ,,,,,,..........od tle tvoji tubular bells pol........al.......kaj,,,.......??????

plp

brus-li


Ja.Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
micikin hlapec
Guest




Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #13 - 30.10.2002 at 12:25:40
 
zakaj nekteri ljudje nikol ne zvedo?

zato ker jih ne zanima. amen.

izpod časti mi je, pa vseeno  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - TretjiDel
Reply #14 - 30.10.2002 at 17:31:24
 
uaaaaaaauuuuuuuuu.......micikin.........kej tacga pa še ne..........mnogo brojim a kad tebe čitam ne mogu da stojim ...........kaj je zdej ta pripoved.....pa sej si še bolj debilen od brus-lija...........tle si me pa ujel........kaj dogaja?

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4