Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 33170 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #90 - 26.07.2002 at 13:56:46
 
Q
kajti filozofska predpostavka slehernega znanja je v tem, da so danosti objektivno takšne kot so, ne glede na to, kako jih posameznik vidi ali razume.
Q
bo že res, ampak kot jest vidim se danosti (pogoje?) da spremenit in one ratajo drugačne in če nekdo gleda iz druge danosti je objektivna realnost drugačna, to je relativni del resnice, ta pa je del Resnice, ta se ne spreminja, to so zakoni narave - vesolja, spreminja se naše zaznavanje tega, naša resnica.
in ja, vse je relativno, čeprav tega še nimamo ozaveščenega popolnoma
bom mal pomeditru na to temo, ker tuki spet pridejo nivoji v igro in je čist težko povedat
da vidm če sploh štekam
znanje:
danost: zemlja je ploščata
resnica je bila da je zemlja ploščata
nekdo se zapelje okol zemlje in danost se spremeni - ona je okrogla
torej kar je še blo včeri resnica : ko prideš do roba padeš dol;
je danes neresnica, saj je resnica da ne padeš dol
torej ker so se spremenile predpostavke še ne pomeni da bi jest padu dol, sm pa v to verjel, zame je bla to resnica in zato sm se bal neznanega (dolgih potovanj).
Resnica je pa od skoz bla da na koncu zemlje ne padeš dol.
Z Veliko Začetnico
in o tej Resnici prekleto malo ljudi prekleto malo ve
kamoli navadni ljudje
oni verjamejo da to kar jim je bilo povedano da to je Resnica.
pa ni, to je samo resnica v katero oni verjamejo.
Resnica je da lahko letiš.
tvoja Resnica je da ne moreš letet in zato ne moreš!
to so vzorci
vzorci so po nivojih, in eni so bloj izi eni manj
to da moraš jest da preživiš je en od njih
to da ne moreš kodt po žerjavici je še en od njih
to da ti grejo čefurji na kurac je še en od njih

tko nekak no ... sm zdej opazu ime threada, to je največje nasilje ki ga izvajamo, da se omejujemo, tisti ki pa druge omejujejo .... slaboooo ... če to delajo načrtno ... zeloooooo slabooooooo ... in s tem ko skrivaš resnico delaš točno to (pa ne mislim tebe osebno samson)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Karel Miklav
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #91 - 26.07.2002 at 14:30:52
 
Edi,

iz tvojih ust vrejo čustva. Obžalujem, da nisem bil toliko političen, da bi se takšnim stvarem izognil, drugač pa nisem Jezus, da bi grehe drugih sprejemal nase.

Se je blo pa fajn tle mal pohecat, hvala Gape, pa lp vsem, ku smo se bral.

Karel Miklav
Back to top
 
 
IP Logged
 
SeK
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #92 - 27.07.2002 at 00:28:05
 
Oldio wrote on 26.07.2002 at 12:28:34:
Sicer je pa tu še ena morala, ki ni treba da je glih dvojna in krščanska, ki nam te stvari lepo ureja, poleg tega pa ravn tisti, ki jim je sex največji greh (katoliki)počnejo te stvari s svojimi otroci pogosteje kot ostali.


Oldi, ni prvič, da pišeš o stvareh, za katere ne vemo, od kje si gjih potegnil. Pa se zavedaš, da si konec koncev za te besede odgovoren tudi pred ostalimi na tem forumu?

Govoriš o stvareh, ki jih še otroci iz nižjih razedov šole bolje poznajo bolje kot ti. Pa saj Cerkev je zakon in vse kar se dogaja v njem, postavila za zakrament. Saj to je skoraj tako mogočno dejanje, kot je darovanje Jezusa pri maši.

Glede procenta zlorab pa bi dvomil. Kje si dobil ta vir, so ti ga komunisti sami spisali in nato podtaknili? Ne bi bilo prvič, še kaj hujšega so ti še živeči ljudje zmožni.

Mi je pa res žal za vsakega takega otroka. Verjamem da ni lahko. Vendar - verjetno se strinjava, da zlo je in obstaja. Se pa strinjam, da je mogoč tudi v Cerkvi. Zato pa lahko prosimo Svetega Duha, naj nam razjasni naše misli in utrdi našo voljo, da delamo dobro.

Sveti Duh, ti nedoumljiv ogenj, ki prežarjaš mojo dušo in jo napravljaš vedno bolj in bolj gorečo. Ob zgodbah, ki jih slišim Te prosim, da mi pomagaš da bom lahko obsodil greh, pa še vseeno imel rad grešnika. Ti Sveti Duh, ti nedoumljiv ogenj, ki žari v meni, te prosim, da bi te še bolj vzljubil, ter te mogel slišati, ko mi kažeš pot.

Posebno te v tej prošnji prosim za vse te zlorabljene otroke, da bi kljub težavam, zmogli začutiti in doživeti v svojem življenju očiščujočo kopel božje navzočnosti. Posebno v tem trenutku in teh dneh te prosim, da bi ti s svojo silno močjo zmogel ubraniti napade zleh duhov in njihovih misli.

Sedež v Tvoji navočnosti te prosim tudi za blagoslov vseh oseb na tem forumu. Ti si velih Duh, ti si Sveti Duh, pa vendar te še vsi ne poznajo, nekateri še sploh niso slišali zate. Pomagaj mi, da tudi to sprejmem v vsej ponižnosti. Vseeno te prosim zanje, predvsem za TO, da bi se tudi na njih uresničila božji načrt, ter božji blagoslov, ter da bi se mogli odpreti svobodi božjih otrok.

Sveti Duh, ti nedoumljiva, pa vendar živa skrivnost, poslana od samega Boga, hvala ti za ta dan in ta večer. Ostani še naprej z menoj. Amen.        



   

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #93 - 27.07.2002 at 00:37:47
 
Hi Gape,

Ej, clovk, full kompliciras.

Kar se teh resnic tice ma Samson prav.

Objektivna Resnica je samo ena. Ta je absolutna. Konec debate.

Ljudje pa imamo vsak svojo subjektivno resnico. Vsak neko eno in isto stvar vidi malce drugace. Ampak tukaj se lahko zacne problem.

Npr., da grem v ekstrem (o tem sem ze nekje pisal):
Ta subjektivna resnica nekega shizofrenika je lahko zelo zelo cudna. Isto velja za kaksnega, ki trpi npr. za kaksno fobijo. Ti so vcasih naravnost "smesni" kaj vse se jim zdi grozno.

Vse to so subjektivne resnice, ki z neko objektivno resnico nimajo nic skupnega. Se celo zdravimo jih, da bi stvar videli cim bolj objektivno.

Pa bos rekel, kaj zdej nekaj mesam dusevno bolane s zdravimi. No, med zdravimi in dusevno bolanimi je POGOSTO le ta razlika, da so dusevno bolani ze totalno priredili, na tak ali drugacen nacin, po svoji krivdi ali ne, to svojo subjektivno resnico, ki je zaradi tega postala neobvladljiva. "Zdrav" clovek, se se zna prizemljiti v tem svojem subjektivnem pogledu na svet in se pac ne vrze iz stolpnice, ko sanjari, da leti kot ptica pod milim nebom.

Da nehamo komplicirat: to sploh niso nobene resnice. To lahko kvecjemu imenujes iluzije, ali pa iluzorna resnica. No, in odvreci to, z vsemi privzgojenimi vzorci, je verjetno ena najtezjih stvari na duhovnem razvoju posameznika. Saj si bral Castanedo. Tam je ta problematika izredno lepo in na siroko obdelana.

Lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #94 - 27.07.2002 at 08:56:18
 
bral castanedo, ne vsega, začetek in konec, učenje in povzetek

Q
Vse to so subjektivne resnice, ki z neko objektivno resnico nimajo nic skupnega. Se celo zdravimo jih, da bi stvar videli cim bolj objektivno.
Q
ja
subjektivna resnica = resnica
objektivna resnica = Resnica
absolutna resnica = RESNICA

zdej ko se mi pogovarjamo med sabo (iz sebe) izhajamo iz resnice (svoje)
ljudi zdravimo v to da dojamejo Resnico (npr shizofrenika kot praviš)
jest sm pred časom tko napisu:
Drugi mu sicer lahko pomagajo spregledati univerzalno (skupno) Resnico, to pa je tudi vse.
VERJETI mora sam!
ampak ta trenutna Resnica ki je skupek resnic, ni RESNICA.
nikoli ne bo
ker Resnico spreminjamo, jo definiramo kaj je, znanstveniki se zmenjo, preizkusijo z experimenti, ponovljivimi in nova Resnica je rojena.
in po njej tudi delujemo
naprimer darvin in njegova razlaga kako se je človek razvil iz opice.
in njegov manjkajoči člen
ampak to je danes Resnica
tko je
neglede na to da po svetu potuje razstava ki dokazuje da ta Resnica ni Resnica, saj obstaja resnica, ki v to resnico nikakor ne paše in ta resnica so raznorazne izkopanine:
http://www.gape.org/gapes/prispevki/prikriti_izvor_cloveka.htm

razstave ne najdem, pa ni blema, je na forumu nekje link

skratka ker ta Resnica, kot ji ti praviš objektivna, ni objektivna, saj ne upošteva vseh dejstev, ampak je subjektivna, mi ni jasno kako lahko nekoga zdraviš v smeri te Resnice, ki je konec koncev napačna - mogoče pa un shizofrenik bolje pozna resnico od tebe, matr, ne tebe, unga k ga zdravi.

v tem vidim problem ... v nivojih v bistvu
in zato trdim, da je moja resnica
bližje RESNICI kot pa trenutno veljavna (skupna) objektivna Resnica.
in da Resnica je tuki samo zato, da ugotovimo kaj je RESNICA.
in ko bomo vse resnice ljudje med sabo povezali in napisali Resnico, takrat bo ta šele približek RESNICI.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #95 - 29.07.2002 at 07:52:07
 
Ah daj no gape že nehaj s tem dogmatizmom o RESNICI. Za nas nedogmatike resnica o veliko stvareh obstaja - recimo to da jabolko ne pade daleč od drevesa (razen če ne stoji na hudem klancu). O Darvinu recimo pa obstajajo neke luknje in nelogičnosti, s katerimi se nedogmatiki ukvarjajo, dogmatiki pa imajo vsak svojo resnico. In ti si eden od dogmatikov in zato o resnici sicer lahko govoriš, poveš pa bolj malo - žal.

Verjetno bo tole marsikdo smatral kot žalitev, samo moral sem to zapisati. Nenehno govoričenje o nekih z zdravo pametjo skreganimi "dejstvi" mi gre na živce, predvsem pa nas odvrača od konstruktivne debate.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #96 - 29.07.2002 at 10:26:20
 
resnica obstaja ... pa si zihr da je to RESNICA?
al je to samo trenutno najboljši približek RESNICI?
ker resnica bo že jutri nekaj drugega, kot pa je dasnes in ti ji boš verjel, ker bo Resnica, znanstveno dokazana.

recimo kaj je zate resnica, a je jezus umrl na križu al ne?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
natalie
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #97 - 29.07.2002 at 11:37:28
 
???


Sicer nisem sledila celi debati, ampak izkazalo se je, da sta fanta zaplavala že v subjektivne vode. Mogoče bi se mogla dobit na kavici pa v miru (z akcijo proti nasilju) pomenit, kako in kaj je s to resnico in vsem ostalim, kar potegne za sabo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #98 - 29.07.2002 at 11:50:39
 
Ob obravnavi pojma resnice ne moreš postavljati tako relativnih vprašanj kot je smrt Kristusa.

Sicer pa kot te štekam, je zate resnica vedno stvar tistega, ki se o nečem izreka. Zame je resnica le RESNICA - tisto, kar drži kot pribito, ostalo je pa stvar prepričanja in nikakor ne resnica.
Kako ti torej rečeš RESNICI - recimo da jabolko pade vedno dol, nikoli gor.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #99 - 29.07.2002 at 15:51:23
 
pa sej glih v tem je hec: resnica in nikoli dokončna (itak jo u bistvu sproti definiramo)

recimo ti rečeš da bo jabuk padu dol VEDNO, da je to resnica, ampak to je resnica samo doker ne vključiš v enačbo drugih dejavnikov, kot je naprimer veter, ki smer padca spremeni, če pa je močan, pa lahko jabuk 'odpade' tud na gor, če ga pa človk utrga pa sploh NIKOL ne PADE dol.

matr ... a za cremo-ta si slišu že oldi ... on to tolk lepo pove, ti bom poocrju
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #100 - 30.07.2002 at 08:07:13
 
Ma nisem mislil na jabolko, temveč na prosti pad, ti pa si vmes dodal še resnico o zračnem uporu, pa o akciji in reakciji (obiralec).....
Ne se izmotavat. Kako ti torej rečeš resnici enačbe prostega pada. Pa ne mi bluzit o tem, da slama počasneje pada od svinca.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Akcija proti nasilju
Reply #101 - 30.07.2002 at 10:26:02
 
pa sej sm ti povedu: v RESNICI on nikoli ni PROSTI PAD,
NIKOLI

tud v vakuumu ne bi bil

štekaš resnico ... ona ni u formulah, je v življenju.

moja

tvoja pač ne ... očitno

in pol je res težko se pogovarjat, če zate jabolko pade z drevesa s prostim padom, jest pa pri njega opazovanju vključim tudi druge dejavnike, dejavnike ki so na sceni, jih ne moreš ignorirat

al formula za prosti pad upošteva zračni (in druge) upor ???

v RESNICI ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Akcija proti nasilju
Reply #102 - 30.07.2002 at 11:45:15
 
Zelo dobro veš, da formula ne upošteva ničesar drugega kot gravitacije in za to gre.
Je zate gravitacija resnica oziroma kaj ti uporabljaš za eno besedo za ta pojem?

Kristus kot ga vi danes razumete definitivno ni realnost oz. resnica, ima pa vsak RKC vernik svojega Kristusa nekje v enem predelu možganov in to je zame predstava, zate pa kot te razumem RESNICA.
OK; ti predstavam rečeš RESNICA, kaj je potem zate dejstvo, da tak kristus kot si ga ti malaš zagotovo ni živel oziroma formula prostega pada? Pa ne mi tle s kako kvantno mehaniko strašit; ostajamo na makro nivoju.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Akcija proti nasilju
Reply #103 - 30.07.2002 at 17:32:26
 

Tud na makro nivoju ne pada, sploh pa ne prosto, ampak  se giblje po ukrivljenosti prostora. = Resnica alla Einstein. Je pa to stvar fizične, 4-dimenzionalne stvarnosti. Dimenzij je pa lahko več. Ni ovir, da jih ne bi bilo.

Jaz mislim, da ga ni, ki lahko trdil za nekaj, da je RESNICA, zato je brez veze filozofirat o tem. Lahko imamo le vsak svojo predstavo, kaj je to. Gotovo se pa večina strinja, kaj je splošno veljavno v 4-dimenzionalni fizični realnosti. Zato to tudi imenujem realnost.

Mi je pa Gapova filozofija kar všeč, se kar strinjam z njo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Akcija proti nasilju
Reply #104 - 30.07.2002 at 20:44:20
 
Hallo,

Gape, totalno ga lomis. Ocitno se prevec ukvarjas s
filozofiranjem.

Ti bi hitro dokazal, da seveda je 1+1 lahko tudi  3.
Sevede, ce le v to verjames.
In seveda, ce predpostavimo to.., pa ce ugotovis tisto…,
pa potem pride oni pa una…, pa pol upostevas glih tist,
pa ne upostevas glih tist…, matr sej je Ajnstajn tko reku…

Na tak nacin ti lahko vsak profesor matematike dokaze,
da je 1+1=3. Samo, ko bos to sprobal v praksi bos imel
hitro problem.

Npr. tak problem imajo shizofreniki.
Pri njih je 1+1 = 3. Za nas "normalne" se  1+1 giblje  med 2.1 in 2.9 Koliko je neki trenutek pa je odvisno od vremena, pa kolegov, sefa, hormonov itd. Bolj ko smo v sranju bolj se bliza 3 in bolj ko smo cool bolj se bliza 2.

Pa ne mi zdej filozofirat o shizofrenikih in njihovi resnici itd., itd. Sem hodil celo osnovno solo v umobolnico k zobozdravnici, ker mi je tesna sorodnica delala na zenskem oddelku (evo, majcken primer korupcije).
Lahko mi verjames, da si ne zelis spoznati njihove resnice.

Da nadaljujem…
No, potem pa zacnemo verjeti v Boga, ki je samo 2, nic vec in nic manj oz. Z drugimi besedami, je ABSOLUTEN.
Ali kot pravijo npr. RKC kristjani: Bog je en sam in edini.

Kaksen cudovit in preprost izrek. Ze kar malce prevec preprost…. Hehehe.

Gre za to, da v Naravi obstajajo Naravni zakoni in ti so
absolutni. Po moje se o tem pogovarjamo in ne o tem, kaj rata ce enki pristejes npr. pozitivno niclo…


A-Dio

P.S.:
Gape, se vedno sem ti dolzan bolj podrobno razlago okultne simbolike Jezusa Kristusa. Upam, da te se vedno zanima. Se bom danes usedel dol in poskusal kaj skupaj spraviti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8