Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 29647 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #45 - 19.06.2002 at 16:45:56
 
V primeru De MElla, bi jaz duhovnika vprašala, na katerem svojem problemu želi konkretno delati, kaj želi pri sebi spremeniti...ne bi čakala tako dolgo, da bi mi šel na živce do te mere, da bi ga zmerjala, ocenjevala...

Realnost v primeru predpostavke?
Ja, če recimo nekdo reče, da ni ljudem za zaupati, ker te bodo izkoristili, je realnost ta, da nekateri te bodo, drugi pa ne.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DVOJNOST
Reply #46 - 19.06.2002 at 18:40:18
 
Robi wrote on 18.06.2002 at 09:46:50:
Ja, ego ali pa tisti, ki piše oz. se sporazumeva z zunanjim svetom.

ja ... ego ... jest bi reku da se z zunanjim svetom sporazumeva višji jaz ... ego je pa filter, ker vsaka misel mora potovat od jaz sem, preko uma in razuma (ego), skozi možgane do prstov ki natipkajo ... višji jaz ne more natipkat, niti povedat, niti narest ... za vse to rabi telo, kateremu je šef / upravljalec ego ... in od tu pomoje tud dvojnost jaz sem (del duše ki se uči) in telo s pomočjo katerega se uči.
oba sta eno.
ampak te enosti ne moreš razumet, zato smo na zahodu začel ta dva razločevat, da bi ju razumeli, ampak razumeš lahko samo oba skupi, vsak zase sta nesmisel, vsak deluje po svoje ... in dvojnost je sinonim za delovanje dvojnika (ega), kadar pa telo deluje po navodilih jaz sem-a takrat sem v enosti, saj se ego ne upira in dovoli telesu da dela po ukazih 'od zgoraj' in ni dvojnosti, ker je enost.
dvojnost je v tistem trenutku ko telo / ego 'zbezla' - začne delat po svoje ...

imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #47 - 19.06.2002 at 20:07:18
 
Quote:
kaj misliš pod  besedi "DEJSTVA in REALNOST", ki ju, praviš, večkrat spregledamo zaradi predpostavk. "DEJANSKO STANJE" bi lahko tud temu rekli, ali pa "STVARNOST". Ali lahko sploh kdo pove, kaj to je  

Po moje ne, ker še vedno obstaja nekdo, ki gleda in opazuje nekoga/nekaj. Dvojnost OBJEKT/SUBJEKT.  

Tudi, če nekdo obstaja, ki opazuje, je to tudi dejansko stanje.Saj vse, kar se dogaja, je dejansko stanje.
Vendar je tu treba upoštevati, da se "dogaja".
Torej dejansko stanje ni statično, ampak se vedno spreminja.
O tem je nemogoče govoriti in razlagati.Saj tudi razlaga ni več dejansko stanje, ampak le neka misel in spomin.

Mene zanima to, kaj je tisto, kar v resnici iščemo.
Ali nas resnično zanima dejansko stanje, ali pa iščemo le neko idejo in teorijo, s katero bi se lahko poistovetili in v njej našli neko trenutno zadovoljstvo ?
Če nas resnično zanima dejansko stanje, se ne smemo z ničemer poistovetiti, ampak je potrebno le opazovati, brez presojanja.

Če se malo poglobimo vase, bomo videli, da če imamo nek problem, se z njim poistovetimo in rečemo, da "imamo" problem. To se kaže tako, da se poglabljamo v problem, ga analiziramo....Vendar s tem problemov ne bomo rešili.
Ravno zato ne, ker problem vsak trenutek ustvarjamo in se spreminja, rešiti pa ga poskušamo s starimi vzorci.
Zato je potrebno razumeti tistega, ki ustvarja, oz. tistega, ki se zaveda. Če bomo le opazovali sebe v nekem odnosu, brez presojanja, se bo problem razkril sam od sebe.
Šele takrat bomo razumeli tudi dejansko stanje.

Dvojnost ustvarjamo s tem, ko presojamo in kjer je dvojnost, tam ni razumevanja.
V tem trenutku, ki ga le opazujemo, pa ni nobene dvojnosti, ampak le dejansko stanje.
In le v tem "dejanskem stanju" je možno rešiti probleme.
Točneje rečeno, se razkrijejo sami od sebe, saj ni več tistega, ki bi ustvarjal dvojnosti in s tem probleme. Smiley

Quote:
ampak te enosti ne moreš razumet, zato smo na zahodu začel ta dva razločevat, da bi ju razumeli, ampak razumeš lahko samo oba skupi,



Meni se zdi, da smo zaradi tega postali le še bolj zmedeni Grin

Torej smo z namenom, da bi se razumeli, ustvarili dvojnost, pa čeprav vemo, da se preko dvojnosti ni možno razumeti ?
Smiley
Torej delamo en veliki veliki krog okrog resnice ?
To pomeni, da smo se razdelili le zato, da se spet združimo ?
Torej je to, kot življenje in smrt.Kar pomeni, da življenje lahko obstaja le, če je dvojnost. Saj v smrti ni dvojnosti.
A je to namen življenja, da se razdeli, saj le tako lahko spozna samo sebe ?
To je tudi razlog, zakaj projiciramo, saj moramo, ker to je življenje.Saj le preko ogledala lahko mi ali življenje spozna samo sebe.
Ampak zakaj pačimo to sliko ? Zakaj nočemo videti sebe ?
A je to, izraz strahu pred enostjo ?

Ja, tako radi bi bili, kot eno, ampak v resnici se bojimo enosti.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DVOJNOST
Reply #48 - 20.06.2002 at 09:39:27
 
q
V primeru De MElla, bi jaz duhovnika vprašala, na katerem svojem problemu želi konkretno delati, kaj želi pri sebi spremeniti...ne bi čakala tako dolgo, da bi mi šel na živce do te mere, da bi ga zmerjala, ocenjevala...
q

Ja točno, De Mellotov point zgodbe ravno v tem, ker se večina noče zavedati, da si probleme sam ustvariš in zato so rešitve prav tako v tebi. Kako bo konkretno delal na problemih, če je prepričan, da so v drugem? Kaj češ takšnemu, ki se noče prebudit, niti potem, ko ga malo 'stuširaš s hladnim tušem'?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DVOJNOST
Reply #49 - 23.06.2002 at 14:43:05
 
Robi wrote on 17.06.2002 at 20:27:41:
Lahko govorimo, da smo vsi eno, vendar je to le trik, saj se tega ne zavedamo, da smo vsi ENO.

To je ravno tako, ko rečem, da nekaj vem, vendar tistega ne realiziram in se tistega tudi ne zavedam.
To je ta trik jaz-a, da se s trditvijo, da nekaj ve, potolaži in si želi dokazati, da ni potrebno več naprej iskati.

Torej se ta "jaz", ki ne želi soočiti z resnico.

Zato je boljše, da si rečem, da ne vem, saj s tem svoj "jaz" prisilim k temu, da še naprej išče resnico in s tem spozna tisto dejansko stanje oz. se zaveda tega trenutka.

Zato je potrebno svoj "jaz" razkrinkati in biti na njega čimbolj pozoren, ter se s tem zavedati svojega stanja.Naše zavedanje pa še sigurno ni na stopnji, da bi se zavedali, da smo vsi eno.
Potrebno je najprej se soočiti s svojimi omejitvami in bolečino, potem pa bo stanje in zavedanje enosti, prišlo samo od sebe.
Saj tudi razsvetljenje ne more biti želja, ampak je odsotnost želja.
Zato nehajmo lagati samim sebi.
Smiley



Imela sem željo odgovoriti že prej, vendar mi je ni uspelo realizirati... Smiley

Nisem govorila o tem, da se zavedam Enosti ali pa da se je ne. V razglabljanje o tem, česa se zavedam in česa ne, se ne bom spuščala. Kolikorkoli se že zavedam, se. Kolikor se še ne, se pa še bom! In to mi je v danem trenutku dovolj... Delam na tem, da sem bolj in bolj jaz. Zaradi sebe.

Hotela sem le povedati, da je logično, da čutim "stanje" nekoga drugega, ker smo med seboj povezani.

To je vse.

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: DVOJNOST
Reply #50 - 02.08.2002 at 17:29:01
 
dvojnost...to je vsekakor tema pri kateri se lahko razgovorim na dolgo in široko...

vsekakor sem se pred leti marsikdaj ujel, ko sem zaigral zasimuliral osebo, katera pravzaprav nisem bil jaz, ampak sem ustvaril neko fiktivno figuro Smiley)) vprašaš se zakaj ? hmmm morda da bi zaščitil samega sebe pred nevšečnostmi, da ne bi pokazal kako čustven znam biti, ali pa enostavno zato da bi ugodil drugim ? Smiley)

vsekakor sem z leti uvidel kakšna napaka je bila to...
igrati nekoga drugega... ker sem za vsakega prijatelja posebej imel nadejano masko, ki bi vsakemu od njih najbolj prijala, da bi ugajal vsakemu od njih... in sem pozabil na samega sebe... se zapustil...

potem pa mi je lepega dne prekipelo, in sem enostavno odvrgel vse maske... in bil enostavno JAZ ! postavil enkrat za spremembo sebe na prvo mesto...

in ugotovil ? da je moja družba... vsi ljudje ki sem jim hotel tako zelo ugajati navadna plehka družba... ostala je le ena prijateljica... in najbolj štosno pri vsem je to, da pred njo nisem nikdar imel nobene maske Smiley))

ostala je le ona in preživaljva čudovite trenutke Smiley)
NENAMASKIRANE Smiley)) !!!

lp
iz vročih globin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4