Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 127284 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Črna magija - DrugiDel
30.05.2002 at 16:42:05
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #1 - 30.05.2002 at 20:30:40
 
Hallo,

Hm..., kaj hocem rect. Titud, v smislu tistega tvojega stavka, ki mi je bil tako vsec dejansko lahko vse kar se dogaja opredelis kot duhovno dejanje. Cel svet je duhoven in vse kar se dogaja na njemu
je duhovno. In iz tega lahko reces, da vse kar se dogaja slabega lahko opredelis kot crno magijo, pa tud zarote korporacij itd. Ok, lahko tako razmisljas.
To me precej spominja na krscansko versko sekto Binkostna cerkev, ki izvira iz USA. Njihovo bistvo je kristusova ljubezen, s pomocjo katere se borijo
proti temnim silam, ki se stalno trudijo da bi nas unicile. Vem iz prve roke, ker je kolegica njihov clan. Men osebno se ne zdi, da to pelje kam posebej dalec.

Vsekakor mora vsak prevzeti odgovornost za svoja dejanja, ne pa tko kot clani Binkostne cerkve, ki odgovornost prelagajo na temne sile, ki jih
skusajo uniciti. To pomeni tudi, da slaba dejanja na Fizicne planu in nevednost o Astralnem planu nicesar ne opravicuje, ali zmanjsuje odgovornosti.
Nikoli nisem hotel kaj takega trditi.

Vse kar hocem reci je to, da vseeno ne smemo kar vse stvari povprek metati v isti kos.
Da povem malce banalen primer.
Npr., sosedov sinko ti gre blazno na zivce, ker se skoz dere.
Ko ga prvic srecas, mu das eno okoli uses. Seveda, nato sinko zbere kolege
in ko te prvic sreca te fejst pretepejo. Naredil si nekaj slabega in bil zato kaznovan.
Ok, vredu, ampak meni osebno se to ne zdi crna magija. A se tebi zdi?
Pa ce ta banalni primer prenesemo na pogoltne korporacije in njihovo zaroto?

No, pa recmo, da se sinko se vedno dere. In zdej ze ves, da pretep nic ne pomaga.
Zato ponoci, ko spi, se usedes dol, odpres knjigo, prizges kadila, meditiras, narises kaksen talisman, mu posljes kaksnega duha za vrat. In sinko je naslednji dan tiho ko bubica, ker je pac oblezal v postelji.
No, to je zagotovo crna magija. Tudi kazen ko bos na koncu prisiljen prevzeti
odgovornost za svoje dejanje bo povsem drugacna. Pa lahko mi verjames, da te ne bo nihce tepel.

Upam, da zdej ves kaj mislim, ko se ne strinjam, da je ze vsaka zarota ali slabo dejanje
zavestno ali ne crna magija. Mislm, hocem reci, da tako simpl pa spet ni vse skupaj.
Tako poenostavljeno so v Evropi razmisljali v dobi najhujsih pregonov carovnic.
Mal je nekdo narobe kihnil, pa so hitr ugotovil, da zato ker je ponoci od soseda pujsa
po zraku jahal pa se je prehladil. No, in namesto da bi spekl pujsa, so pac njega.
It happens... Vse kar je bilo cudno in nenavadno so rekli, da
carovnice nekaj carajo. In potem so jih tudi najdl, kolikor je pac blo drv na voljo...
Sej ne recem, da carovnice niso carale. Seveda so. Samo..., tolk pa spet ne!

Mam jst te stvari pac malce bolj po skatlicah. No, pa saj to je cist normalno, da nismo
vsi cist istih misli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #2 - 30.05.2002 at 22:55:43
 
Q
Da povem malce banalen primer.
Npr., sosedov sinko ti gre blazno na zivce, ker se skoz dere.
Ko ga prvic srecas, mu das eno okoli uses. Seveda, nato sinko zbere kolege in ko te prvic sreca te fejst pretepejo. Naredil si nekaj slabega in bil zato kaznovan.
Ok, vredu, ampak meni osebno se to ne zdi crna magija. A se tebi zdi?
Q
men se ne zdi,
bi bla pa npr  če bi mulac doma slabe misli pošilju titudu (bil jezn nanjga ipd) k ga je poču ... al ne?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #3 - 31.05.2002 at 07:43:22
 
Gape na prvi strani starega topica pisal
Quote:
če bi ga, bi pa v novicah pisal da smo ga najdl s pomočjo ezoteričnih znanj ne pa da so ga najdl nesposobni (sorry ne morm drugač rečt) gorski reševalci.


Kar je preveč je pa preveč. Če ste taki geniji bi jim lahko pomagali, da bi koga našli in s tem rečili kako življenje. Ker je pa 1000 krat laže bluziti, da je božja volja, da se nekdo prekucne preko skal in pogine, se kao vi ne smete vmešavati. Poden od podna oziroma blef na kvadrat.
Po drugi plati, če je vse to res česar ste zmožni, zakaj ne bi prosvetlili tega blesavega folka. Dokažite mu, da ste res zmožni, ne pa da recimo nekdo pobije družino, sorodstvo se ga pa leto boji, da ne bi pobil še njih, vi pa recimo natančno veste, da tipa že lisice raznašajo, pa tega ne poveste oziroma ne greste po ostanke.

Ali ste prepričani, da BOG hoče, da smo vsi blesavi, da geniji na izpitih padajo, da se skratka ovce žremo in pobijamo med sabo.

Skratka vi ste že po definiciji SATANove ovčice, drugače se ne bi spraševali ali delate črno magijo, ko nekomu pomagate.
Na prvi pogled morda izgleda, da ničesar ne štekam, kaj pa če štekam preveč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #4 - 31.05.2002 at 08:13:10
 
Dobro jutro,

Evo, moja jutranja oda forumu in vikendu, ki se bliza...

Eh, Oldi, mas kar prav. Prevec govorimo.
V starih cajtih so vajenci zaceli svoje ucenje s prakso.
In ko so postali mojstri, so svojo prakso popisali
in nastala je npr. odlicna filozofska knjiga iz prve roke.
Filozofija kot opis prakse.

No, danes jemljemo filozifijo kot navodila za prakso.
Danes delamo obratno. Najprej se naucimo cel kup knjig, filozofij in potem ko sploh vec ne vemo kaj bi, se pa gremo se neko duhovnost v praksi. Po moznosti kaksne mesanice vsega zivega...  Na koncu pa je vsa korist od nas ta, da znamo lepo in pametno govort.

Mas prav Gape, se sploh ce bi jih namerno koncentriral.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #5 - 31.05.2002 at 08:48:18
 
Quote:
Upam, da zdej ves kaj mislim, ko se ne strinjam, da je ze vsaka zarota ali slabo dejanje zavestno ali ne crna magija. Mislm, hocem reci, da tako simpl pa spet ni vse skupaj. Tako poenostavljeno so v Evropi razmisljali v dobi najhujsih pregonov carovnic.  


Men se zdi, da tako razmišljanje ni zginlo s tem, ko smo v ribnici pred 300 leti skurli gospo češarkovo, kao zadnjo za čarovnico (btw, ravno je izšla knjiga o tem, če koga zanima).  Evropa pa usa še danes iščeta individualne nosilce zla po balkanu, čeprav majo kao taglavnega že v holandiji. Da o poskusih kurjenja unega poosebljenga bin-ladna z vso s svojo mrežo po afganskih gorah sploh ne  govorim. Se zato zdi psihološko dost sprejemljiva   mentaliteta unih bin-koštnikov, da majo svojo zarotniško anti-zarotniško sekto. Se pa strinjam, da hudo poenostavljena, tud jest sem že v enmu topiku pisal, da če na zaroto odgovoriš z zaroto, boš nujno potegnu ta kratko na vseh nivojih:    

Quote:
Ampak mene ravno to zarotništvo skrbi,   logika z zaroto proti zaroti. Ker tle tud majhni, magari vmrežo povezani nimajo skor nobne šanse. So  globalni centri zarote odgovorli nanjo z enako mrežno redistribucijo moči pa nadzora. Jih ni več mogoče  zrušit z zaletavnjem v stavbe pa z blokiranjem satelitov in mestnih četrti. Se je zarotniška paranoja prenesla  soseda na soseda, s prjatla na prjatla. Ni možno zaupat nikomur, zato  smo po mojem prišli do točke,  ko je treba  zaupat vsakomur. Je treba it ven s čisto vestjo in odkritimi nameni, da nočeš nič drugega kot živet po svoje, brez strahov in paranoj. Da nimaš nič za bregom in  da se te zarad tega nima kdo kaj bat. So po moje odprtost pa iskrenost pa svoboda  ravno tko nalezljivi pojmi  kot so zarotništvo, skrivanje in paranoja.  
Samo virus iskrenosti  je treba iz karantene spustit.


Ampak me bega, da so zgodovini že bli taki,  ki so verjeli,  da če se znebijo virusa zarotništva v seb,  bodo iztrebili  tud zarotništvo pri drugih. Niso daleč prišli, so jih pometal zverem  pa skurli, na koncu pa na  njihovi ideologiji  nove imeprije gradil.   Vse nekako moramo začejat od nule al pa celo iz  minusa.

Quote:
To pomeni tudi, da slaba dejanja na Fizicne planu in nevednost o Astralnem planu nicesar ne opravicuje, ali zmanjsuje odgovornosti. Nikoli nisem hotel kaj takega trditi.


Odgovornosti na fizičnem ali astralnem planu? A  npr. kristusove izjave 'oče, odpusti jim , saj ne vedo, kaj delajo' in ' blagor ubogim na duhu, kajti njih bo nebeško kraljestvo' ne odvezujejo odgovornosti vsaj na astralnem planu?

Pa še tole o odgovornosti, ki se  veže na črno magijo. Zahodna etika predpostavlja odgovornost posameznika pred njegovo svobodo.  Sami smo si skoz zgodovino izborili  osebno svobodo, nobena avtoriteta nam jo ni podarila ali dodelila,  zato smo zanjo  tud osebno odgovorni. Zato naj  ne bi bli od nikogar drugega proti svoji volji vplivani in naj ne bi proti njihovi volji vplivali  na druge. Niti  z dobrimi nameni niti slabimi, saj je ni avtoritete nad nami, ki bi  opredelila razliko.  Izvajanje črne ali bele magije nad nekom, ki se tega ne zaveda, je zato neligitimno početje in v hujših primerih kaznivo dejanje.  Magija se po mojem začne, ko  osebna odgovornost za svobodo konča, saj  mag posledic svoje dejavnosti ni zmožen v celoti nadzorovat in zato zanje prevzet odgovorbnosti . Le v  obdobjih in kluturah, ko se  človek človeka lasti legitimno, je izvajanje  magije lahko legitimno.  Al pa naj mi kdo pove pa zgotovi, pod kakšnimi pogoji   ma mogoče magija tud danes, kljub temu, da je v bistvu neligitimna, kakšno  pozitivno kulturno-civiliazacijo vlogo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #6 - 31.05.2002 at 08:51:26
 
vse je že dokazal jezus, pa poglej ljudi, poglej sebe ...
ti bi da jest grem še enkrat dokazovat drugim bedakom, da je to tko?
ko vas j...!
dokažte si sami.
jest sm svoj dokaz dobu.

bog nič noče
on je samo ustvaru
dogaja se pa kar ljudje delamo. delamo s svobodno voljo.

bom še enkrat povedu
ČE NEKOMU POMAGAŠ PROTI NJEGOVI VOLJI JE O ČM.

drgač pa jst ... a veš kako jest pravm ... vse že vemo ... samo spomnt se še mormo ... sm učeri en hud člank od hawkinga bral ... model je z matematiko dokazu vse kar ezoterika ve že od zdavnaj ...
vesolje je hologram
vsak delec v vesolju je natančna kopija vesolja in obratno
vse je svetloba - energija - strune so osnovni delci
dimenzij je model naračunu 11 pol pa ni šlo več, sedem jih je še zvitih
... in še in še in še
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #7 - 31.05.2002 at 11:08:03
 
Ponavadi je tako da imaš nekega reveža ki nasanka in eno barabo in karkoli storiš je v nasprotju z voljo enega od njih, ergo ne smeš pomagat revežu. Na bruhanje mi gre.

Koliko je teoretikov, ki trdijo, da je bil Kristus prevarant in zakaj bi moral jaz verjeti tebi in unim prevarantom v Vatikano.

Zakaj recimo ne najdete tistega Celjana, ki je obogatel s krajo iz kreditnih kartic. Vsi se nekaj mučijo, potapljači in mama in policija, baraba pa uživa nekje bogu za hrbtom. Pa ne mi reč da je blo to treba, nekaj 100 ljudi pokrast da se bo ta baraba karmično nečesa naučila.

Ali res misliš, da po tem, ko nič ne naredite, še vedno lahko upijete, da smo ovce in da nimamo pojma. Kot da bi učitelji 8 let sedeli križem rok potem se pa na maturi svojim učencem posmehovali: "kaki bedaki ste"
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #8 - 31.05.2002 at 11:13:07
 
gape,........ej.....to je pohvalno da je Hawking naredu te izračune....a veš kolk je moronou k si tega nikol ne bi upali ....ker uradna znanost ne prezentira takega mnenja.....invalidu si pa ne upajo nč......pa tut jebe se njemu za use......gladko.

Titud.....u Cerknici so ta zadnjo spajskal.......čarovnico mislim ....so pa tam vraže še zmeri tko doma kot nikjer drugje.......gozdovi pa te fore.....

kaj pa je razlika med nočno magijo in črno magijo bi jest uprašou......pa še neki........a je črna magija po difoltu bed .....a morš delat slabe stvari.......al gre samo za drug pristop.....k to še zmeri ni jasno tle na tem forumu....pa smo že celo farmacijo dol udarl pa zarote.....itd

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #9 - 31.05.2002 at 11:15:55
 
Titud pisal
Quote:
Izvajanje črne ali bele magije nad nekom, ki se tega ne zaveda, je zato neligitimno početje in v hujših primerih kaznivo dejanje.  Magija se po mojem začne, ko  osebna odgovornost za svobodo konča, saj  mag posledic svoje dejavnosti ni zmožen v celoti nadzorovat in zato zanje prevzet odgovorbnosti .


Kaka pa je razlika če se prejemnik magije zaveda ali ne. V vsakem primeru vplivaš na nek načrt, najpomembneje pa je, da v bistvu ne veš kaj delaš.
Po tej logiki so vsi, ki se z ljudmi ukvarjajo kriminalci, ker ne vejo, kaj se bo iz tega izcimilo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #10 - 31.05.2002 at 11:19:50
 
Hi Titud,

Takole bom rekel.
Verjetno si ze slisal, ali pa bral od Castanede, kako si indijanci razlagajo "Bozjo voljo" po znamenjih. Npr. po letu ptic ali obliki oblakov itd. Pa znameniti svedski mistik Svedenborg je npr. rekel, da zivali ze ob rojstvu vedo, kako ziveti, ker pac zivijo po Naravnih zakonih. Clovek ne, pa se mora zato vsega nauciti. Pa ne iti tukaj zdej v malenkosti, ker trditev ni cist tocna.

Ok, pa kako si je don Juan od Carlosa rezultat neke operacije razlagal po letu ptice? Gre zato, da je bila njegova operacija izvedena predvsem na Astralnem planu, ki je predzadnji korak pritiska "Bozje energije" ali pa ce hoces astralne energije na Fizicni plan, oz. zadnji korak manifestacije te energije v fizicno formo. In ker, ce upostevas analogijo in simboliko neke ptice s astralnimi silami, ki jih je don Juan kanaliziral v Fizicni plan in je to tudi razumel, potem je enostavno lahko prerokoval iz leta ptic.
Ko pa je Svedenborg rekel, da zivali zivijo v skladu z Naravnimi zakonu pa je zopet mislil prakticno isto. Zivali so se vedno dovolj obcutljive, da cutijo pritisk energije iz Astralnega plana in se pac glede na fizicne omejitve Fizicnega plana tako tudi vedejo. Npr. za domaco macko ni noben problem lastnika spremljati na Astralni plan. Morda zato vecino dneva prespijo...

No, pa bom postavil eno tezo.
Recmo, da se zgodita dva nakljucna dogodka. Npr. dve identicni nesreci. Pa recmo, da sta posledici teh dveh nesrec enaki. Dva tezko poskodovana cloveka.
Ampak mi v nakljucja ne verjamemo, vsaj v tako tragicna ne.
Kaj zdej storiti? Kolikokrat sem na tem forumu lahko prebral, da je kdo rekel:" Zgodila se mi je nesreca, ampak, sej mogoce pa to sploh ni bilo tako slabo. Za nekaj je ze dobro."
Na Fizicnem planu vsaj na videz nakljucja so. Tisti, ki ima uvid v Astralni plan, kot sfero vzrokov nekih dogodkov na Fizicnem planu pa ve, da nakljucij ni. Torej kaj storiti?
Nekdo, ki ima uvid v Sfero vzrokov, ki pogojuje dogodke na Sferi posledic, bo med sicer popolnoma istima tragicnima dogodkoma lahko videl ogromno razliko.
Kaj ce bo na Astralnem planu videl, da je prvemu namenjeno, da zapusti fizicni svet, drugi pa mora dati samo tezjo nesreco skozi, da se kaj iz tega nauci.
Torej kaj naj zdej ta clovek naredi? Naj obema resi zivljenje?
Ce bo pomagal samo drugemu tvega, da ga zaprejo in naprtil si bo vecno jezo sorodnikov in prezir okolice. Ce pomaga obema tvega "Bozjo kazen", saj se bo  prekrsil zoper "Bozjo voljo", v katero vpogled je imel.

To so nasi predniki izredno dobro razumeli. Ljudje vcasih ravno zaradi tega zlepa niso pretrgali neke prisege. Zato so mnoge religije tudi strogo prepovedale priseganje...
Teh primerov je v cloveski zgodovini ogromno. Zato so vcasih tudi bili nekateri t.i. svetniki navzven kruti, brezbrizni itd. Danes te stvari precej tezje razumemo.

Zato jst tudi pravim, da je dobro premisliti in pretehtati preden nekaj ali nekoga obsodis za crnega maga. Vcasih si bil za tako obtozbo brezpogojno  usmrcen.

Ok, sej vem, da so danes drugi casi, ampak vseeno. Ne zapleti se v malenkosti, ampak raje potegni analogijo...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #11 - 31.05.2002 at 11:23:13
 
Havking nekaj izračuna, v kar še sam ni prepričan, nihče drug pa tega ne šteka in ojla že je tu matematična potrditev vse ezoterike. Da crkneš

Skratka nekateri očitno od vekomaj veste in verjamete čisto vse, kar se vam utrne v možganskih celicah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #12 - 31.05.2002 at 11:56:05
 
Moj fotr je bil magioničar oz. iluzionist, ukvarjal se je tud s hipnozo, telepatskim branjem, tako za show. Mene ni želel hipnotizirati. Moje mnenje je, da je čutil dvom, da me niti ne bi mogel, ker sem že kot majhna imela neko svojo energijo, al pa po domače rečeno, trmo. Morda me ni zgolj iz etičnih razlogov. Nisem ga vprašala. Po mojem je vsak poskus črne magije le izraz nemoči, torej poskus nadvlade, superiornosti nad nekom, nečim. Je nezavedanje, nevednost. Je ločenost od vesoljne inteligence. Je torej ločenost od sebe. In le kako ne bi veljal zakon vzroka in posledice, ko nisi v 'celem'? In le kako bi lahko nekdo izvajal črno magijo, če pozna Boga?

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #13 - 31.05.2002 at 12:08:04
 
Oldio wrote on 31.05.2002 at 11:23:13:
Skratka nekateri očitno od vekomaj veste in verjamete čisto vse, kar se vam utrne v možganskih celicah.


Zakaj pa to tebe tolko jezi? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Črna magija - DrugiDel
Reply #14 - 31.05.2002 at 12:17:28
 
Jst.....zelo dobra primerjava med dvema situacijama ....na videz istima.....

little star......fotr te ni hotel hipnotizirati zato ker je poznal fore .....da se s hipnozo premagajo ali pretečejo določene vsebine iz ene osebe v drugo.......život je zlo nepredvidljiva stvar.....o kralju Ojdipu si slišala in podobne reči se dogajajo........drugi štos pa je v tem da te kot otroka ni imel kaj hipnotizirati........otroke je tudi nesmiselno hipnotizirati......čemu le.....kaj imajo velike probleme ....... ??? to je tako kot peljati nov avto na servis......ali pregled......

Oldi....kr neki klobasaš......čeprou mi je bla una z gorskimi reševalci simpatična....a si to ti napisou?
Špekulacija je že tudi to da človek postavi Izrek ali pa Lemo.......in reče Tercium non datur..........ampak pustmo to ........če ne bi člouk špekulirou ne bi nikamor prišel......razvojno seveda.......usedu bi se u travo .....kar je spoznano je spoznano, več ne rabim ........in to je to.......za božjo voljo........kako moraš biti tako statičen......bodi tehtna opozicija.......zagovarjaj svoj materialistični pristop ....vendar ne ruši tistega kar je osnova raziskovanju.....čeprav še zaenkrat špekulativnemu.......kaj potem praviš za raziskovalno novinarstvo? Vsak dan vsemu verjameš v tisku ali na TV?
Seveda....kajti oni so potrjena resnica.   Smiley))))

plp

brus-li

p.s. res lepa družbica na tem topicu
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10