Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 33084 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #60 - 20.11.2001 at 13:46:53
 
Ta debata s karmo itak nima srca ampak sam um fura svoje iz knjig...vseen:

To, da vec zivljenj prezivis z istimi ljudmi ne vidim kot karmo ampak kot prakticnost... Dusa se recimo odloci da bo izkusila odpuscanje  in se zmeni z eno od dus v njeni "ucni skupini" naj naprimer umori njenega sina in pol mora ona njej odpustit. Ne zmen se to kr z eno duso ampak s tisto ki se druzi v svetu onkraj. In pol to zgleda kot, da je karmicno povezan, pa ni, ker itak v tem primeru obe duse pridobita in nobena ne ostane dolzna(karma).    
 Pa se en primer: morda ste ze opazili: ce  nekomu naredis nekaj "hudega", ni nujno da ti bo Zivljenje to vrnilo ravno skozi to osebo, ampak ti lahko popolnoma druga oseba vrne podobno "hudo dejanje".

Tako se mi zdi , da nas karma ne more vezat na neko osebo.


Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
LittleStar (Guest)
Guest




Re: Free will vs. Karma
Reply #61 - 20.11.2001 at 14:02:41
 

Kako to misliš, Herby: da nas karma ne more vezat na eno osebo? Misliš, točno določeno osebo? Jaz nisem tega mnenja.

Evo primer: jaz svoje mame ne poznam. In je več v fizični obliki ni. Noben drug človek razen ona ne mora biti moja mama. Ali jo lahko spoznam brez nje?
Ali morda zgornja trditev ni pravilna?

Jaz se sicer lahko zavestno odločim, da me preteklost ne bo zanimala. Ok. vse je sedaj, pravimo. Čas je iluzija. Ampak, nisem še tako  'visoko' in tako 'čista', še zmeraj nosim ta energetski zapis naokoli Grin - temu bi rekla karma. Kako naj jo sčistim? Hja, da si ne želim spoznati svoje mame, da me niti ne zanima, da mi je vseeno?
Mojstri?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Free will vs. Karma
Reply #62 - 20.11.2001 at 14:22:57
 
tole ti je mal bz, 'iz knjig' in to, knjige smo brali, tudi ti si jih in ne moreš pričakovat, da ne bomo upoštevali tistega iz knjig kar se nam zdi res.
sicer pa, o karmi nisem bral niti ene knjige, kar sem o tem prebral je bilo edino v baršku in podobnih, ko opisujejo kako to oni vidijo. kar se mi zdi res to pobašem kar ne pač ne. to je moja resnica.
je pa ta reč s karmo nenapisljiva na kratko in bi se bilo treba poglobit, da bi človk kej pametnga napisu.

je pa to tko : it's all in the head. tko kt verjameš tko tud je. zate. za druge je pa drgač.
sam se obsodiš, drugi te lahko obsojajo, obsoditi te pa ne morejo, niti ti bog ne bo sodil niti karma, sam si sodiš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #63 - 20.11.2001 at 15:08:44
 

gape wrote on 20.11.2001 at 14:22:57:


---------------
je pa to tko : it's all in the head. tko kt verjameš tko tud je. zate. za druge je pa drgač.
sam se obsodiš, drugi te lahko obsojajo, obsoditi te pa ne morejo, niti ti bog ne bo sodil niti karma, sam si sodiš.
-------------

Amen.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #64 - 20.11.2001 at 20:25:43
 

herby wrote on 20.11.2001 at 13:46:53:


---------
Ta debata s karmo itak nima srca ampak sam um fura svoje iz knjig...vseen:
---------

Hja, Herby, ne vem, če je vse le intelektualno žlobodranje.
Vsaj kar se mojih izjav tiče ne.

Če na kratko še enkrat povzamem:
Karmična navezanost, usojenost, odvisnost od drugih...po mojih izkušnjah vse to izvira iz posameznikovega gledišča, odvisno je od svobodne volje posameznika (duše, če hočemo).

Sam sem odgovoren za svoje življenje, navezanosti in nenavezanosti v njem.
Karma je le zakon akcije-reakcije.
Tako pravijo bukve, sveti spisi, veliki in mali učitelji človeštva....in predvsem, to se mi potrjuje v mojem življneju...



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape1
Guest




Re: Free will vs. Karma
Reply #65 - 20.11.2001 at 20:39:19
 
karma - vzorci ???

obstaja povezava ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar (Guest)
Guest




Re: Free will vs. Karma
Reply #66 - 21.11.2001 at 11:16:28
 

Ko so posameznikovi vzorci neosveščeni, in nezavedni in jih še nismo predelali na razumski ravni nas vedno znova privabljajo v neprijetne, boleče situacije, nek začaran krog s podobnimi situacijami, ljudmi, z namenom, da se 'prečistimo'. Ko pa to ozavestimo, 'spoznamo sebe', pa ni več nujno, da so naši vzorci karmičnega značaja, saj niso nujni pogoj našega samospoznavanja.  VSE se ne dogaja samo na eni ravni Smiley, tako, da lahko hkrati spoznamo tudi vsesplošno urejenost vesolja - dharmo (saj veš, tisti odlomek od Vilija Ravnjaka).
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Free will vs. Karma
Reply #67 - 07.01.2002 at 16:31:35
 
Quote:
Razlika med tabo in dušo je v tem, da si "ti" minljivi del, ki se zaveda samo tega kar se je zgodilo v tem življenju, se pravi do zdaj. Duša pa je CD, ki ima posnete vse dogodke in doživetja že od prej in iz prejšnjih življenj.
Tukaj moraš seveda verjet v reinkarnacijo, ampak kdor v to ne verjame tudi v obstoj duš ne verjame...
Mislim pa, da forumovci vsi verjamemo v to, vsaj kolikor vas poznam...

Pa še to: pravijo, da je pot v naprej začrtana, bistvo življenja pa je, kako hitro bomo prišli do cilja-tu imamo svobodno voljo pri izbiri, če narobe izbereš, bo pač doša morala na cilj čakat kakšno življenje več, kot bi sicer...



To, kar piše v zadnjem odstavku, da pravijo, je men strašljivo in še malo pa bi si upala trdit, da je neresnično.  Ali sploh izbirat?



Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #68 - 07.01.2002 at 17:33:53
 
To da je pot v naprej začrtana se men tud dozdeva, tko se je men dans zgodil: kao grem na kolokvij tri ure prej, grem ze v klet da bi su z biciklom, ga odklenem pa se premislm, pa grem na bus pa se spet premislm da grem na 14 pa grem na bus 6 in gor je ena zenska, k je ze pol leta nisem videl sem jo pa pred dnevi sanjal

usoda?  verjetn
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Free will vs. Karma
Reply #69 - 07.01.2002 at 20:33:42
 
Herby!

A je imela kaksno sporocilo za tebe. Daj malo ven potegni iz glave kaj ti je nalozila ipd.   Mogoce jo moras pa na drink povabit, da to bo povedala tisto sporocilo.

Andres

p.s . A njene slike pa nimas? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Free will vs. Karma
Reply #70 - 07.01.2002 at 21:01:47
 
Ja normalno, da me zanima. Kaj bom tajil, brez veze. Ljudi navadno zanima pa ne upajo vprasat, al pa kaj vem, jih je sram pa tak. Ma dej no, gres direkt, pa vprasas, kot kamikaza.  Saj vem, jaz sem vcasih prevec direkten, zato mi je pa  v soboto ponoci ena Filipinka usla.
Ampak, ti se kar zaleti v tole tvojo avtobusarko, ki ima sliko na netu. Kaj ves, morda pa ima res sporocilo za tebe.  Sicer pa, ce ga ima za mene, ji lahko posredujes moj mail.  Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #71 - 08.01.2002 at 19:05:38
 
Mislim,da ima duša nek namen in ta svoj namen bo dosegla,z našim sodelovanjem ali z našim upiranjem.
Velikokrat recemo,da nas bo življenje že izucilo.Pa naj bo to na easy way ali na hard way.
Pravimo,da je življenje šola in ce sprejmeš božje ali naravne zakone,boš z manj trpljenja in prej prišel do cilja,kateri je tudi cilj duše.
Vemo,da se nam nekatere stvari ali dogodki v življenju ponavljajo in to tako dolgo,dokler potrebnih stvari ne ozavestimo in si tako omogocimo duhovno rast,ter prehod na višji nivo.
Tako,kot imamo ljudje svojo evolucijo,ima tudi duša svojo evolucijo oz. karmo.
Zato tudi je najboljši nacin in najboljša pot,da se clovek zazre vase,spozna sebe in tako dobi cimboljši stik s svojo dušo.Saj šele takrat dobi življenje nek globlji smisel.
Mislim,da je cilj duše združitev.Združitev z necim višjim (bogom).Do združitve pa lahko pride le skozi ljubezen.
Quote:
Do katere mere lahko sami vplivamo na potek svojega življenja?
Absolutno? Le malce?

Vplivamo lahko veliko.Seveda pa je bolj pomembno,kakšen je ta vpliv.Je pozitiven,negativen,sebicen,nesebicen.....
Predvsem pa je potrebno opazovati,kako s svojimi vplivi vplivamo na sebe in svojo okolico.Saj bo od tega odvisna naša prihodnost. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Free will vs. Karma
Reply #72 - 14.01.2002 at 11:23:52
 
Kot jaz vidim stvari, je vse v naših rokah oziroma rokah naše okolice.
Če se rodiš v okolju, kjer imaš možnost za duhovno rast, boš (če se ne boš ravno upiral) dosegel ogromno. V nasprotnem primeru pa se boš zaslepljen od kake verske sekte pehal za vsakdanji kruh in blaginjo verskih vodij.
Če smo pa že v Sloveniji je pa na izbiro ogromno poti in od naše odločitve je odvisno kam bomo skušali oditi. Kam bomo res šli je pa seveda odvisno od naših prepričanj in duhovnih potreb (recimo temu karma).

Na splošno bi jaz, ki v karmo ne verjamem, karmi rekel duhovne zakonitosti. Mislim na odnosno psihodinamiko, kot je temu rekel Pavao Braiša, verjetno pa že kdo prej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Free will vs. Karma
Reply #73 - 14.01.2002 at 21:58:23
 
Quote:
Na splošno bi jaz, ki v karmo ne verjamem, karmi rekel duhovne zakonitosti. Mislim na odnosno psihodinamiko, kot je temu rekel Pavao Braiša, verjetno pa že kdo prej.

Torej verjameš le v fizikalne zakonitosti,v duhovne pa ne ?

??? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Free will vs. Karma
Reply #74 - 16.01.2002 at 13:13:12
 
Oldio wrote on 14.01.2002 at 11:23:52:
Na splošno bi jaz, ki v karmo ne verjamem, karmi rekel duhovne zakonitosti. Mislim na odnosno psihodinamiko, kot je temu rekel Pavao Braiša, verjetno pa že kdo prej.


ne verjameš v karmo, dal si ji pa ime
???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6