Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 18517 times)
A.
Ex Member




duhovna opozicija
11.01.2002 at 16:34:26
 
takole dragi "Svetovljani"

vem, da je treba bit kritičen do vseh novodobnih stvari in da je treba biti kritičen tudi do vseh starodobni stvari

je potem sploh smislelno imeti duhovno opozicijo, ki bo sama skrbela za to, da se tudi v duhovnosti stvari premaknejo oz, da ne zaidejo?

jo sploh potrebujemo, ko vsi govorijo sprejmite se in sprejmite druge, je v tem skrito to, da se izmažejo?

ali pa to da govorijo, da bodo samo z njihovo tehniko težave izginile ne meji že malo na ego navajnje?

kako gledate na to da se duhovnost vedno bolj ekonomizira
in da je rezultate težko izmerit in da ni neke resne inštitucije, ki bi bila protiutež

da bi s svojimi zgledi lahko, dosegla pomembne premike?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #1 - 11.01.2002 at 18:01:33
 
Je že tko, da tisti ki znanje ima ga želi izkoristiti tudi komercialno. Sam pa ločim na oderuhe in na fair-play mojstre...
...vsi pa živimo v komercialnem svetu, tko da je stvar zelooo kočljiva.
nobenemu se ne zdi čudno odšteti za samo majhno izboljšavo telefonskih storitev cca 50.000 SIT (ISDN), za "vodoinštalaterja" 5000 na uro, za avtomenanika 5.000 na uro,
za enega mojstra, ki ti lahko vpliva na kvaliteto odnosa je pač potrebno eno menjavo dobrine... in tko kot imamo slabe avtomehanike imamo tudi slabe delavnice... to spremeniti je vsaj zaenkrat iluzija...  dokler bo vsaj večina gledala na druge kot na vir zasluška ne pa kot njim enaka bitja

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
;DRe: duhovna opozicija
Reply #2 - 11.01.2002 at 22:13:09
 
Clovek vedno teži k pretiravanju.

Predvsem moramo najprej mi paziti,da nas ne zanese.Zato bodimo tudi kriticni med sabo.

Duhovna opozicija ??

A ni ta dandanašnja družba že kar ogromna duhovna opozicija ? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #3 - 14.01.2002 at 09:00:23
 
en intervju je bil v Nedelu ta teden, z enim tipom ki hoce opredelit bioenergetsko zdravljenje 'od zunaj'. mislim da si to mislil. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #4 - 14.01.2002 at 11:54:31
 
Jest pa mislim, da načeloma Vodoinštalater, TV-mehanik, Mobi račun, Kila kruha niti nima veliko z duhovnostjo v tej smeri, oz. v zvezi s tem vprašanjem. To so obrti, podjetja, ki delujejo pač po navadnem ekonomskem, kapitalističnem principu.

Iskreno in globoko cenim osebe, ki delujejo po principu "Plačaj, kolikor moreš" in poznam jih kar nekaj. Tudi sam delujem, na ta način, in že velikokrat sem moral ljudem dopovedovati, da tako pač pri meni je. "Plačaj tolikor, kolikor ceniš to kar sem ti naredil." In ne boster verjeli, vlelikokrat dobim tudi več kot bi sam pričakoval.

Vse ostalo, je zame navadno odiranje. Razumem stroške najema dvoran, prevozov, ki pa velikokrat nimaj nobene zveze s cenami, ki jih dobivam za raznorazna duhovna predavanja. Po 100,200,300 mark za nekaj urno predavanje, delavnico. Temu jest ne morem drugače rečt, odiranje ljudi in to je navadna obrt. Nič drugega. Je pa to osebna zavest vsakega posameznika. Vsak je sam odgovoren zase in vsak se mora sam razvezat.

lp MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #5 - 14.01.2002 at 13:32:43
 
Sem po uvodnemu threadu od A.ja že sebe skorajda uvrstil med opoziconalce, ker se tle gor grem en ezo-skepticizem. Zdaj vidim, da gre za o/pozocijo znotraj scene, amapak  si še zmeraj nisem čisto na jasnem, po čem naj bi se opozicijici razlikovalih od od onih na oblasti. Po mikovem razmišljanju sklepam,  da  je način zaračunavanja storitev en pomemben kriterijh ločevanja, ta pa je po mojem le odsev boja za legitmnost duhovnih praks. Za to, katatera od različnih šol je tapatrava, registrirana, pooblaščena od mojstra, da lahko inicira ali kaj. Pri tem pa sploh ne gre za eno iskreno gibanje človeštva k višji zavesti, amapak za ustvarjanje zaupanja vredne  javne podobe, prestiža in posledično več keša.  Opozicija po mojem ni  le tista stran, ki  profitnega motiva nima, ampak tudi tista, ki (še)nima mašinerije odzad, da bi bila lahko enakopravno zraven. To skratka ne pomeni, da je opozicija avtomatsko boljša,  bolj po podobnikovo poštena itd. Zadeva me spominja na razmere v obrtništvu v  poznih 80-ih, ko so se tastari obrtniki počutil ogrožne od šušmarjev.  So jih zatožili inšpektorjem, so jih prisilil, da se jih je večina  v zgodnjih  90-ih registrirala, odtlej pa vsi lepo složno državo pa folk okrog prinašajo, kjer le morejo.   Angry

Kaj hočem povedat? To da legalizacija, medsebojna konkunkurenca in državni nadzor tud na duhovno tržišče lahko vnesejo več reda pa preglednosti, ne pelje pa ta scena avtomatsko  in na splošno k eni višji pa boljši zavesti.  Za to so  pa tle gape pa taki, kjer se mixamo ne pa tekmujemo tako laiki kot verniki, amaterji kot profesionalci,   vajenci kot šamani...   Svojo kredibilnost taki in podobni projekti lahko ohranjio le z OS,  ampak o tem sem že tud drugje pametoval.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna opozicija
Reply #6 - 14.01.2002 at 17:42:54
 
"Plačaj tolikor, kolikor ceniš to kar sem ti naredil."
ta je tud men všeč, samo ljudem ni všeč, oni kao težko precenijo kolk je vreno to kar si naredu - kao.

pomoje se rabi opozicija, če za drugega ne zato da opozarja na napake pozicije, ne obsoja, opozarja.

to da se ezo ekonomizira, s tem nimaš kej dost, tko pač je, tak je svet, eko ... nomija

dočim inštitucija je v ustanavljanju, sm zadnjič slišu, taka ki bo zbirala podatke in garantirala za njih, da tale pa tale pa zna in to.

ostalo so pa že ostali povedal Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #7 - 15.01.2002 at 10:28:02
 
No ker že toliko ovinkarimo okoli denar gor, denar dol. Se bom zato še bolj konkretiziral.

Če se motim, prosim za iskrene komentarje. Zakaj? Ker imam dovolj neiskrenosti, sploh pa iz stališč duhovnežev takih ali drugačnih. Oziroma skrivanja pod nekimi krinkami, opravičevanji in zagovarjanju na raznorazne sisteme.

Kot prvo, ne morem ponuditi neke alternativne rešitve v tej smeri, jo pa iščem. In mislim, da smo tu tudi zato, da bi našli boljše rešitve kot nam jih ponuja obstoječi sistem.

No, eden od hitrih instant predlogov bi bil, da bi zaračunavanje temeljilo na dohodkih, ki jih prejema posameznik. In bi plačal svoje udejstvovanje, prejeto pomoč v odstotku, promilu glede na svojo plačo. Torej bi za neko storitev odštel delež svoje plače. Seveda se tu porodijo raznorazna podvprašanja in z njimi na dan.

Če pogledamo duhovnost z njenega najvišjega vidika, kot ga opisuje Buda, Jezus, Platon, in še cela paleta Velikih osebnosti so si vsi v enem edini. Vedno so delili svoje znanje s ciljem pomagati ljudem, vsem ljudem, ne samo tistim z debelimi denarnicami, celo trdili so nasprotno; "Pusti vse in hodi za menoj." Seveda danes živimo v drugačnem času, drugačnem okolju, vendar ideje misli ostajajo iste. Najti tisto pravo, resnico, ljubezen, sočutje, smisel bivanja človeka na tem našem majhnem čudovitem planetu.

Zato sem osebno proti takšnemu načinu obračunavanja raznoraznih duhovnih udejstvovanj. To seveda posledično meče veliko sramotno senco na trud mnogih posameznikov, ki delujejo v pravi smeri. Poznam ogromno število Iskalcev, ljudi potrebnih pomoči, ljudi v stiskah, ki so takoimenovano duhovnost zapustili, ali imajo do nje distančni odnos.

In tu niti ne gre za primerjavo, če si lahko plačaš mobi, avto, raznorazne luksuze, da pa nekdo ki ti ponudi duhovno pomoč, odrešitev lahko zahteva enako ceno.

Mislim, da namen, smisel duhovnosti niti ne sme vzeti takih primerjav pod svoje okrilje. Kajti s tem jasno in iskreno priznava, da navadnemu klošarju, navadnemu delavcu v tovarni, smetarju zapira svoja vrata, kar pa je v čistem nasprotju s svojim smislom in namenom.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
anomis
Guest




Re: duhovna opozicija
Reply #8 - 15.01.2002 at 12:33:20
 
Tole okrog denarja je zelo čudna zadeva. Vem, da če bi meni nekdo ful pomagal,  duhovno mislim, mu lahko dam vse kar imam pa to ni dovolj. Tega se zavedam, v resnici pa je zame veliko denarja npr. 10.000 SIT in ga težko dam od svoje plače. Po drugi strani grem pa v Mercator in pač nakupim stvari in plačam 15.000 SIT, pa se mi ne zdi tako veliko.
Meni se zdi recimo trapasto, da moram dat za reiki iniciacijo toliko denarja.
Prepričana sem, da je ta energija dostopna vsem, samo na pravilni kanal se moramo naštimati in bomo dobili vse, z iniciacijo ali brez nje.
Če se motim, mi naj kdo to razloži.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: duhovna opozicija
Reply #9 - 15.01.2002 at 13:29:47
 
[quote author=MIKE link=board=general;num=1010763266;start=0#7 date=01/15/02 at 10:28:02]Če se motim, prosim za iskrene komentarje. Zakaj? Ker imam dovolj neiskrenosti, sploh pa iz stališč duhovnežev takih ali drugačnih. Oziroma skrivanja pod nekimi krinkami, opravičevanji in zagovarjanju na raznorazne sisteme.

Jest po mojem nisem duhovno/strokovno kompetenten, zato se ponovno vključujem le z izkušnjo, ki sem jo doživel tle na forumu predvsem v svojem threadu http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Kakšna je ta izkušnja? Kolikor sem noter iskrenosti ali pa zvijačnosti vložu, tolk sem jo tud nazaj dobu. Vsak od vas , ki je del svoje  duhovne energije noter v thread vložu, je vedu, zakaj je to naredu. Je bil  že  nečim že poplačan, tud jest sem ga izplačal  (razen tega, da bi  se takem javnem teatru režiserju spodoblo glavnim akterjem častit ene dva deci).  Na duhovnem tržišču je večina iskalcev takih kot sem sam, zato jim lahko samo svetujem, da se odprejo in če bo do pri tem iskreni, jih bo pomoč našla sama. Brezlačno, prijatli, znanci, od zanancev znanci, OSS pa to. Tle je treba stavri čim manj regulirat, samo na široko ozaveščat pa duhovne scene javno odpirat. Demistificirat, normalne delat. Če so posvečene, zaprte, bo zmeraj kdo za dostop do njih vstopnino pa davke pobiral. Evo, jest še zmerej zardevam, ko grem na svoj tread, se zazdim samemu seb čist ubrisan, da sem se v to spustu,  me bo žena  ubila, ko bo zvedla, kako sem z tukaj z njeno duhovnostjo sočutje za svoj ego iskov.  Amak tako mora bit. Sem očitno pripravljen na tak način plačat. Psiho/spiritoterapevta, ki bi vse zase zadržal,  pa očitno ne, ker sem  preveč škrt, ker  mu ne zupam al pa dejnsko ne rabim, ne vem.  Če ga bom kdaj, če bom duševno tko na tleh, pa bi rad vidu, da ga plača država, tako kot plačuje zdravnike. Pa fajn bi blo, da bi bi imel nekaj takega vašega duha v seb (zvezdica, ana, gape, majk,  A., maxix, magla, herby... Smiley), kot ste ga na mojmu threadu pokazal. Zato je tud na  tem   treba delat, da se spiritualne zadeve v oficilno medicino pa psihiatrijo spravjo. Tle gre za politiko, ostalo je pa  komerciala.  Duše jima jest v nobenemu primeru ne bi rad prostovljno prepustu, imam  že s fizično eksitenco z obema zlo slabe izkušnje. Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #10 - 15.01.2002 at 15:12:11
 
ja,  je bilo na kratko v Auri napisano (vem pa tudi od Adija in Jasmine) o drugem srečanju zdravilcev v MB, kjer so izvolili in se dogovorili marsikaj. Sedaj naj bi se začela pogajanja z našo vlado, je pa okrog 40 zdravilcev, ki so pripravljeni, da bi se jih redno preverjalo in bi na podlagi teh preverjanj lahko šli oboleli k tem zdravilcem tudi na stroške zdravstvenega zavarovanja.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #11 - 16.01.2002 at 11:48:46
 
Pazite ljudje, to je dvorezna zadeva!

Osebno nimam nič proti, da me preverjajo, samo naj me preverjajo tisti, ki jih zdravim in ne morda nek funkcionar neke pofukane inštitucije.

Ko pride zraven politika, je šit. "Dobri" bodo postali tisti, ki imajo strica pa teto pri prašičjem koritu.

Zadnjič sem dobil vabilo na eno tako stvar, ki je bila v Litostroju. Naj vam samo povem, da sem po imenih ugotovil, da se guzi zraven ena politična strančica. In seveda nisem šel, pa še lep pripevek za njihov blagoslov je bilo treba plačati.

Poskusi ustanavljanja takih inštitucij so bili že prej, pa so vsi propadli, seveda zato, ker so forsirali neke tehnike, druge pa ignorirali. Na enem izmed zadnjih takih poskusov so npr. kompletno ignorirali reikiste, je pa bila za njih dobra vsaka leva šlogarca. Seveda od te "inštitucije" ni ostalo nič. Je pa bila nekaj časa tako aktualna, da so prišli še na Polnočni klepet na TV1.

Če so se res pričela pogajanja z vlado, bomo kmalu videli, katere sorte prašiči so se prigrebli h koritu. Pa še vlada bo lahko ustanovila kakšno ezo-inšpekcijo, da bodo nova delovna mesta, kjer se poleg plače da izsiliti še mastne podkupnine od tistih, ki bi radi delali.

Ni šans, ljudje moji. Vem samo to, da tisto, kar bo šlo pod državno marelo ne bo vredno pasjega prdca. Kot vedno.

Zadeva grozno smrdi. Če bo res zdravljenje pri katerem zdravilcu šlo na stroške obveznega zdravstvenega zavarovanja, potem bo v ozadju huda natega ali pa korupcija. Premislite, koliko uradnih zdravil ne gre niti v stroške dodatnega zavarovanja in koliko uradnih metod zdravljenja je takih, da moraš plačati, če hočeš priti na vrsto, preden se stegneš. In pri vsem tem, ko uradno zdravstvo praktično nima iti za toaletni papir, bo država dajala denar za alternativo?? In kaj država sploh ve o alternativi?

Sprašujem se, ali bo new age pod državno kontrolo sploh še new age?? Jasno da ne, v igri so mastni dobički, daleč večji od dobičkov raznih delavnic.

In kdo bo na koncu najebal? Seveda tisti, kot vedno, se pravi bolni, revni, potrebni pomoči...

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: duhovna opozicija
Reply #12 - 16.01.2002 at 12:12:25
 
Q
No, eden od hitrih instant predlogov bi bil, da bi zaračunavanje temeljilo na dohodkih, ki jih prejema posameznik. In bi plačal svoje udejstvovanje, prejeto pomoč v odstotku, promilu glede na svojo plačo. Torej bi za neko storitev odštel delež svoje plače. Seveda se tu porodijo raznorazna podvprašanja in z njimi na dan.
Q
to je kr kul, jest bi naredu tko kt so mel kitajci, da so dohtarji (navadki al pa alter) plačani dokler si ti zdrav, ne pa da so plačani kadar si bolan - tak način jih naravnost sili v to da smo vsi čimbolj bolani, da ja imajo kaj od tega. a nebi bilo boljš da bi oni hotli dda smo mi zdravi, ker bi bili pač plačani po učinku - več zdravih 'pacientov' - več keša.

Q
Če se motim, mi naj kdo to razloži.
Q
ne motiš se anomis - imho.

hvala titud, si mi pršparu tipkanje

Q
Sedaj naj bi se začela pogajanja z našo vlado, je pa okrog 40 zdravilcev, ki so pripravljeni, da bi se jih redno preverjalo in bi na podlagi teh preverjanj lahko šli oboleli k tem zdravilcem tudi na stroške zdravstvenega zavarovanja.
Q
ja to je blo v okviru KONAZ-a al kako že. je blo zadnjič srečanje v litostroju, eno soboto al neki, pa ne vem kaj so se zmenl, nism meu časa it tja, lahko pa kononenkota povprašamo, mislim da je med glavnimi. se mi pa zdi da so mal drekasti (KONAZ) ker so reikiste izključili iz igre - tko mam v spominu da me ne bo kdo tepu

sm odgovor stipku preden sm mirota prebral; pa naj ostane tako kot je

samo še tole: new age is dead!!!
zares prihaja nova doba, to ni več samo gibanje, to je postala realnost!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: duhovna opozicija
Reply #13 - 16.01.2002 at 12:52:14
 
no ja, ne vem, koliko so reikiste odštekal, a Lado ( Adi) je med drugim (tudi) reikist, v KONAZu je bil menda izvoljen za člana častnega razsodišča.

a je blo to v Litostroju povezano s Slavinskim?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: duhovna opozicija
Reply #14 - 16.01.2002 at 12:57:50
 
Nova doba bo postala realnost, ko se bo spremenilo stanje zavesti. Ko ne bo treba obračunavati promilov ali procentov. Ko ne boš rabil tipa s štemplom, da ti bo potrdil, da si to, kar si.

V novi dobi ne bo inštitucij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4