Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3293 times)
LittleStar
Ex Member




ANGELOVA RAZODETJA
28.11.2001 at 13:21:41
 
DREVESNE KORENINE

Angelov nauk so natančno zabeležili nekateri zvesti učenci, ki ga bodo prenesli drugim, prav tako zvestim osebam.
Angel je dejal: "Razkril ti bom največjo skrivnost, tisto o Absolutnem, ki povzroči izginotje iluzije o krivdi. Predvsem pa ti bom razložil, kaj sploh je iluzija, kako se osvoji znanje in kdaj bo prišel trenutek, ko boš razumel, kaj je absolutno, ko se ti ne bo treba več bati ničesar."******
"Predvsem pa, je nadaljeval angel, »si zamisli, da je tvoja duša Bog in ko se boš v mišljenju osredotočil na to misel, bo izginilo vse tvoje neznanje in z njim tudi vse negativno iz preteklosti, prav tako kot izginejo bolečine, ko vzameš pravo zdravilo. Za bistrenje mišljenja ne potrebuješ nič drugega. V tebi je vse. Vedno misli na to in se ne obremenjuj z zunanjim svetom. Tisti, ki živi z mislijo na dušo, se bo ob smrti potopil vame in postal jaz.«****** Pojasnil je tudi, da mišljenje porabi ogromno misli, da oblikuje misli. Če pa se mu uspe osredotočiti le na eno misel, se zbere v njen vsa energija in mišljenje tako močno, da je mogoče hitro doseči najvišji cilj.*
Podoba je ugovarjala, saj je bilo njeno trpljenje resnično, prav tako kot razočaranja, grenkoba, objokovanje mržnja, sovraštvo in zavist, ki so začeli prodirati globoko iz njene notranjosti. Angel je odgovoril mirno: »Tvoje duše ne more načeti tisto, kar se dogaja v svetu iluzij. Duša nima konca niti začetka. Je neuničljiva, nedotakljiva, nespremenljiva. On je tisti, ki je ustvaril telo, v katerem živi iluzija življenja. Kaj je Bog? Jaz sem Bog, ti pa si le moj odsev. Jaz sem prava resničnost, tvoj svet je iluzija. Svet je videti resničen le skozi oči človeka, traja pa le toliko časa kot sanje, potem izgine.«******
Tako je govoril angel in pristavil: »Nikar ne razodenite te skrivnosti tistim, ki tega niso vredni, niti če vam bodo ponujali kraljestvo. Ni večjega razodetja od tvojega lastnega. Poslušaj moje besede in sam preizkusi svoje resnično bistvo. Ko boš dojel, da je duša tvoj pravi Jaz in nima dodatkov ali priveskov, se boš odrekel poistovetenju s svojim telesom in svojim drugim Jazom. Poišči svoj pravi, nespremenjeni Jaz.«******
S prvim naukom je učenec torej spoznal, da obstaja znotraj podobe duša, ki da, preprosto rečeno, življenje telesu.

****** Rama
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ANGELOVA RAZODETJA
Reply #1 - 28.11.2001 at 13:37:37
 
Drugi nauk uči, da je duša Bog in da Bog ni nihče drug kot angel, ki kar naprej sanja o našem življenju. Vendar pa angel ostaja tak, kot je, nič ga ne načne, se ne spreminja, je neomajen, ne pozna niti časa niti prostora, ampak je absolutno samo. Zaradi tega ga tudi imenujemo Absolutno.
Angel je tudi učil, da telo sestavljata Jaz, ki živi v petih čutih, in Jaz, ki je duša sama. Če je duša Bog, nerazdeljen Jaz (Imenovana tudi On), je Bog. V resnici pa je angel rekel: »On se ne spreminja, brez dvoma je eno, pozna modrost, ki je v resnici. Je Najvišji gospod, neviden, spoznati ga je mogoče le z intuicijo.«****** Razveselil je naša srca, ko je oznanil: »Ko nekdo spozna, da sta duša in Absolutno eno, pa naj to razlagajo angel ali pa knjige, je to trenutek, ko se izvirni vzrok in posledica pomešata z Absolutnim. To je stanje osvoboditve.«****** Takoj potem je dodal: »Osvoboditev je stanje najvišje zavesti, do katere pridete z zanikanjem vtisov, ki jih dobite preko petih čutov. Razdeljeni Jaz se tako potopi v nerazdeljeni Jaz in doseže končno osvoboditev.«**
Angel je rekel, da je telo korenina večnega cikla nastajanja. Iluzorni svet sestavljajo rojstvo, smrt in ponovno rojstvo v večno ponavljajočem ciklu, ki ga lahko konča le prekinitev gibanja po utečeni poti, ki ga ohranja le pravilo vzroka in posledice, ki povezuje živa bitja, ki se še niso razvila. Vsaka akcija povzroči reakcijo, ki ustvari karmo. Karma, naj bo dobra ali slaba, se prilagaja na različne načine, vendar pa se nadaljuje preobrazba iz ene v drugo podobo, v drugačno bistvo, v katerem se pojavljajo različne vrste zavesti. Očitno je nevedni jaz tisti, ki s svojim nečistim mišljenjem zbudi in spodbudi novo karmo.
Ko ste enkrat odkrili osnovno resnico, jo je bilo treba prirediti, sicer bi ostale le besede v vetru. Da bi jo prilagodili, jo je treba vpeljati direktno in se je čvrsto držati vse življenje ter s tem vzpodbuditi druge, da bi sledili istemu občutku. Zaradi tega se je angel zavezal, da bo razlagal o poti, pri tem pa se je poslužil nekaterih zvijač.
Torej, telo je dobilo dražljaje, ki jih je predelalo po določenih merilih, in ustvarilo neresnični svet, podvržen časovnim spremembam, ki ni večen, ki ne traja, ki je nestabilen in podvržen propadanju. To, kar je telo dojelo, ni bila prava realnost, bile so sanje, angelove sanje. Ker sta bila svet in življenje del angelovih sanj, mu pripadata tudi onadva. Lahko bi rekli, da so bile angel in njegove sanje eno. O tem ni bilo nobenega dvoma. Tukaj ni šlo za izpodbijanje sanj, saj bi s tem pobili tudi angela, enostavno je bilo treba oditi. Svet je bilo treba pustiti pri miru, odkriti je bilo treba le način kako sestopiti.

**Sai Baba
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ANGELOVA RAZODETJA
Reply #2 - 28.11.2001 at 15:06:03
 
Učenec je spoznal, da sta njegov neresnični svet in angel (ki je bil resničen) isto. To spoznanje ga je navdušilo, ker je spoznal, da ni sam, zapuščen brezdomec v neskončnem prostoru brez cilja in upanja. Tudi on, kot ostale podobe iz angelovih sanj, je pripadal angelu, bil je njegov izdelek in nekega dne ga bo ponovno vsrkal.
Učenec se je moral soočiti z veliko skrivnostjo. Bila je ločena od angela, obenem pa je bila del njega. Bila je izven realnega, a hkrati v njem, saj je imelo resnično in neresnično isti izvor. Drugače sploh ni moglo biti. Ali sanje, ki jih je sanjal, niso bile njegove? Niso bile le plod njegove domišljije? Ni izginilo vse, ko se je zbudil? Torej je bila mračna resničnost življenja enaka njegovim sanjam: izginila naj bi, ko bi se ponovno zbudil. Zatorej se je bilo treba zbuditi tudi iz sanj o življenju. V tem je bila vsa skrivnost. Toda, kako? Ali je bilo zadosti slediti angelovemu nauku, da bi se zbudil? Dal je ogromno napotkov. Nekatere so posredovali naprej, druge so izkrivili zaradi nevednosti. Ponovno jih je bilo treba zbrati, drugega za drugim, v vsej njihovi pristnosti in verodostojnosti.
Med enim od prehajanj v sanje o življenju se je angel odločil. Predvsem je bil vesel tistih, ki so bili polni želje po znanju, ker bi jih to nekoč pripeljalo, da bodo »čast in sramoto, hvalo in grajo sprejeli z razumevanjem.«** Tako je dejal: »Če iščete napake pri drugih, boste kaj hitro pogubljeni sami. Če mislite obrekovati, se boste nepreklicno oddaljili od cilja in boste morali vseskozi plačevati zaradi vašega načina razmišljanja. Zamislite se nad svojimi napakami in jih odpravite. To je pot odrešitve. Ne smete misliti, da vas bo nekega dne vodila vera, kateri ste se zaobljubili. Vodila vas bodo dejanja, ki ste jih naredili, besede, ki ste jih izrekli, pozitivne ali negativne misli, sočutje ali mržnja, ki ste ju okusili.«**
Ko je videl nekoliko zmedene učence, je dodal: »Do osvoboditve vodita dve poti. Lahko je pot direktna ali postopna. Takojšnja osvoboditev je posledica znanja, postopna pa je rezultat duhovnih aktivnosti«* Seveda pa je znanje le za tistega, ki ga je vreden, je še rekel; medtem ko je druga pot primerna za vse. Zakaj ne bi kombinirali obeh in prepustili ljudem odločitve, po kateri bodo šli? Pa je oznanil: »Božje se da doseči z pomočjo analize, sinteze in intuicije. Če se učenjak s svojim znanjem potopi še v duhovno izvajanje, potem postane njegovo življenje zares posvečeno.«*
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ANGELOVA RAZODETJA
Reply #3 - 28.11.2001 at 15:23:04
 
Dobro si oglejte novo strategijo, ki jo je angel ponovno vpeljal v svet iluzij, in s tem pripravil slavnostno mizo, za njo pa povabil vse ljudi sveta. Prišli so milijoni raziskovalcev in radovednežev in se sklonili nad pogrnjeno mizo. Seveda je bil nekdo sit že, ko je pojedel en kos torte, nekdo drug je bil nenasiten in je pojedel vse, kar je bilo možno, na koncu pa je rekel, da ima še vedno tek, ker se njegove lakote po znanju ne da z ničimer potešiti.******* Toda takšnih je bilo manj. Večinoma so bili zadovoljni z malenkostmi, s pomočjo, z nasvetom. Redki, preredki, so prosili za tisto, kar jim je v resnici prinesel, za znanje,* to ga je precej zagrenilo. Vendar se ni odrekel odgovornosti, ki jo je s tem prevzel.
Nekdo je bil prepričan, da lahko ubeži končni božji sodbi, ker je mislil, da je Oče zunaj sveta, zunaj njegovega Jaza. Če bi bilo temu tako, bi mu bilo lahko prikriti vse, kar je bilo in kar je delal. Kako le je lahko razmišljal tako nespametno? Sanje so bile angelove, podobe so živele v teh sanjah, v njegovih sanjah, angel je bil očividec, stalni opazovalec, ki mu ni moglo nič uiti. Si lahko zamislimo, da bi lahko vse, kar se dogaja v naših sanjah, ušlo naši pozornosti, nam, ki nismo stvarniki?
Torej, nič ne more ubežati stvarniku sanj, ki je njihov pilot, dirigent, režiser in tudi igralec. Zaradi tega jih je angel opomnil: »Karkoli boste rekli, spomnite se, da Bog sliši vsako vašo besedo. Ves čas se zavedajte, da je Bog navzoč povsod in je vsemogoče. Bog vidi, sliši in pozna vse,«** toda vsi mu le niso verjeli.
Le redki so verjeli, da je vse to možno. Če bi mu verjeli, bi podobe iz sanj takoj izginile. Toda sanje so se nadaljevale, nadaljevale pa so se, ker mu podobe iz njih niso verjele in so ohranjale iluzije ter negirale pravo resničnost. Iluzije so same po sebi povzročale velik nemir, še posebej, če so jih izčrpali do konca in so vedno bolj vplivale na mišljenje.
Angel je povedal, da potrebuje mišljenje svoj mir, da bi si lahko prizadevalo za srečo in osvoboditev. »Mir je človekova vrlina in vodi v odrekanje, vdanost in zavedanje o minevanju materialnega.«** Kako obdržati na uzdi lačna usta? Mišljenje je bilo vse bolj polno želja, ki jih ni bilo mogoče uresničiti, ker so bile kot milni mehurčki, ki so počili ob prvem sunku vetra. »Mišljenje so premetavali impulzi, instinkti, strasti in zunanji vplivi ter mnogi dražljaji iz materialnega sveta. Zato je bilo prisiljeno prenašati stalne slabosti, lahko pa bi celo izginilo v prepadne globine, v brezkončnem padcu. Prav je, da vzdržujete duševni mir, kljub trpljenju ali veselju, blaginji in nadlogam, sreči ali nesreči. Ne glede na to, ali vas hvalijo ali grajajo, ločite se od sadov svojega dela in dosezite cilj.«**

******* Ramakrishna

Avtor: Giancarlo Rosati
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1