Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 18561 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Shizofrenija
Reply #15 - 31.01.2002 at 10:20:17
 
Q
Kaj pa če je prav to vzrok shizofrenije. Ali ni namreč to nasilje nad logiko duše. Če te kdo na gob... ga moraš po logiki DUŠE nazaj, ne pa izvajati nasilje nad samim sabo in mu odpuščati.
Q
sorry oldi
jest v tisto kar že vemo ne dvomim in v to kar je jezus (menda največji shizofrenik) povedu in živel pač ne dvomim. tko pač je, neglede na vse filozofije, tvoje, moje ali kogarkoli, veliki so govorili in živeli, če jim ne verjameš - niti njim ... pol ti nimam kej za napisat, se kr s svojim razumom še mal pomen.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #16 - 31.01.2002 at 11:09:46
 
Quote:
hočeš reč ljudje, ki kreirajo življenje, so čedalje bolj kruti


Kar se tiče krutosti so to po moje neke zakonitosti, po katerih se družba giblje, naša zahodna gre po moje v smer pogube.
Poglejte samo Busha, kako so ploskali njegovim neumnostim (bojda je bilo čez 70 ovacij v enem samem govoru - Tito jih je dobil kakih 10); kot da bi bili vsi drogirani in to kongresniki, ki naj bibili cvet družbe.

Ja v bistvu so voditelji čedalje bolj kruti, ker je tak čas, da moraš tak biti in to zopet privede na površje še bolj krute ......

Gape
Nisem razumel tvojega odgovora, samo verjetno se z mojo izjavo ne strinjaš. Mislil sem na naravni zakon, po katerem žival useka nazaj, če se seveda čuti dovolj močnega. Mi pa naj bi pustili, da nam nekdo serje po glavi, nas krade, potem bi morali pa biti do njega humani, mu odpuščati???
Vem da je to lepo, če odpuščaš, samo nekateri te logike ne razumejo in jih je treba na g..,

Odpuščati se je treba naučiti, tako da temu na koncu sploh ne rečeš več odpuščanje, ker ni kaj odpustiti. Vsiljeno ideološko odpuščanje je pa eno samo nasilje nad samim sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Shizofrenija
Reply #17 - 31.01.2002 at 16:08:08
 
...ja tako je to ... čas tukaj ni odgovoren za stanje v družbi, po moje, ampak ljudje ... in kaj lahko storiš, no nekaj lahko, svet začneš spreminjat pri sebi  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #18 - 01.02.2002 at 07:22:18
 
Seveda so odgovorni ljudje, samo ko pridejo časi kot sedaj, na površje priplavajo posebne sorte ljudje.
Sama pa lahko na svet gledaš bolj pozitivno in malo lepši zagotovo bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Shizofrenija
Reply #19 - 01.02.2002 at 10:01:35
 
... se trudim v tej smeri  !!!    Roll Eyes ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Shizofrenija
Reply #20 - 14.02.2002 at 13:54:05
 
Schizophrenia linked to mother's lack of sunlight:

http://www.newscientist.com/news/news.jsp?id=ns99991890
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Shizofrenija
Reply #21 - 25.03.2002 at 09:58:48
 
Danes clanki o shizofreniji v Delovi prilogi Znanost, za povrh pa se clanek o ekoloski kmetiji na Planinci Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Shizofrenija
Reply #22 - 27.07.2002 at 09:13:34
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #23 - 01.08.2002 at 00:06:22
 
Hallo,

Sem s zanimanjem prebral tole o shizofreniji. Moram reci, da se moram zopet se najbolj strinjati s najvecjim skeptikom in logikom na temu forumu. To pa je seveda Oldi.

Oldi said:
...Shizofreniku se morda zruši ta mehanizem železne zavese.

Bom najprej priblizno citiral Castanedo, ker ga vsaj vecina pozna. Don Juan je veliko govoril o scitih, ki varujejo vsakdanjega cloveka pred pritiskom neznanega. Ti sciti pa so tocno ta mehanizen zelezne zavese, ki jo je omenil Oldi.

Npr., ta mehanizen se pri alkoholiku prav tako porusi, ko pade v delirij in vidi "bele misi". Ta mehanizem zelo ucinkovito porusi tudi LSD, hasis in vse ostale halucinogene droge.

Gre za pojav, ki je v Zahodni tradiciji zelo dobro poznan. Vsem psihicno neuravnotezenim osebam Zahodna tradicija strogo odsvetuje ukvarjanje s duhovnimi vescinami, saj te cloveka urijo ravno v vstopanju v to Neznano, kot je to ucil Castanedo tudi don Juan pa zopet iz Neznanega TRDNO IN PRIZEMLJENO NAZAJ v fizicni svet. Z drugimi besedami povedano, mu strize zelezno zaveso stran...

Namrec, neuravnotezen clovek, ko se vrne iz Neznanega ni sposoben zapreti za sabo zelezne zavese, pa se mu zacnejo dogajati cudne stvari, vidi sence, slisi glasove, zdijo se mu stvari...
In kot je rekel don Juan: Pod naletom Neznanega smo popolnoma vsi ljudje.

Sem ze omenil, da osebno zelo dobro poznam strokovno osebje iz bliznje umobolnice. Zgodbe o shizofrenikih niso nikoli prijetne. Ocitno se je moralo tem ljudem zgoditi v preteklosti nekaj zelo hudega, ali pa so nekaj zelo hudega storili..., ce niso seveda posredi fizicne napake telesa, kot shizofrenijo tretirajo psihiatri, cesar vsekakor ne smemo zanemariti.

Sem pa slisal tudi za stevilne primere, ko so sli ljudje na duhovno pot v Indijo, pa so se vrnili z ocitnimi znaki shizofrenije, le da pri njih pogosto ni slo za npr. preganjavice, temvec za privide, prisluhe taksne ali drugacne verske narave. Ocitno so pozabili ali pa niso znali zapreti zelezne zavese za sabo, ko so zapustili kaj jst vem kaksen "tempelj" ali karkoli ze...

Jest osebno se ga zihr ne bi sel zakajat in meditirat v Indijo...

Osebno pa sem ze dolgo nazaj povsem po naklucju spoznal dekle, ki se je ukvarjalo s magijo. Njen duhovni vrhunec je bil, ko je "spoznala", da je reinkarnacija Ailestra Crowleya katerega knjige je kar pozirala. Njen notranji svet se je na koncu ze tako odmaknil od realnosti, da je po vec tednih pristala v umobolnici, saj je postala povsem nesposobna za zivljenje. Nato so jo "prizemljili" s tabletami..., do naslednjic.
Za konec moram se povedati, da je bila ona shizofrenik ze od rojstva...
(Gape, pa ne zdej zacet o realnosti filozofirat)

In kaj je to Neznano o katerem je govoril don Juan:

Psihologi in psihiatri bi ga opisali verjetno kot kolektivno nezavedno.
Tisti, ki se ukvarja z Magijo kot Astralni plan.

RKC kristjani bi bili v opisu bolj skrivnostni. Morda bi ga opisali kot Bozje oko, ki vse vidi in vse ve. To je npr. tisto oko v trikotniku, ki je tako pogosto pod streho na bozjih znamenjih in kapelicah, ki so tako nagosto posute po Sloveniji.

Ali kot bi rekel najvecji shizofrenik vseh casov: "Ah..., gledajo pa ne vidijo!"


Lahko noc
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #24 - 01.08.2002 at 09:55:00
 
Čisto vsaka halucinacija pa spet ni shizofrenija. Shizofrenija je točno določena bolezen in ne kar vse po vrsti, kar je povezano s psiho in kar se kdo spomni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ORKA
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 35

Gender: female
Re: Shizofrenija
Reply #25 - 01.08.2002 at 12:58:00
 
LittleStar,
moj brat je shizofrenik.
Kolikor je meni znano, medicina ne ve natančno zakaj se ta bolezen razvije. Lahko je dedna, možno pa je tudi zaradi kakšnega dogodka v otroštvu – tu mislim predvsem poškodbe.
Moj brat je recimo pri petih letih padel in imel pretres možganov.
Zdravnik mi je enkrat omenil, da se ta bolezen v večini primerov razvije oziroma pokaže v času pubertete.
Tako je bilo tudi pri mojem bratu – njemu je »ven udarila« , ko je bil star približno 17 let. Moram povedati tudi to, da  je takrat začel tudi »raziskovati« svet drog – kadil je travo. In to počne še danes-poleg alkohola in »horsa«, seveda. Verjamem, da se da shizofrenijo »omiliti« z rednim jemanjem zdravil. Enkrat mesečno hodi na »depo«, hkrati mu dajo še tablete, ki jih proda in kupi drogo. Od države dobi penzijo, ki jo tudi porabi za nakup cigaret, alkohola, droge. Tako, da je to en velik začaran krog.
Sama že več let ne živim doma – strah me je za moja dva otroka, da jima kaj ne naredi.
Verjemi(te), da ko pride kriza, da je hudo.
Mamo je že tudi udaril, ustrahuje celo ulico…v glavnem: postane zelo agresiven, sovražen do vseh okoli sebe.Velik problem nastane, ko ga je potrebno odpeljati v bolnico. Ko zdravniku na Urgenci razložim, da je potrebno brata odpeljati v bolnico in da je nasilen, se moram še prej dogovoriti s policaji-da jih mora v tem primeru poklicati policija (ker je agresiven) in jih tudi počakati, da pridejo. Malo težje razložim policajem, zakaj morajo priti čimprej, ker me že na začetku (in tako je bilo vedno do sedaj) poskušajo dopovedati, da to ni primer za njih,… da moram poklicati Urgenco. Da oni (policaji) posredujejo, ko je nekdo v nevarnosti… V glavnem-ko se nekako »uskladijo« med seboj, brata odpeljejo v bolnico Polje.

Moj brat bo letos star 38 let. Ko sva se z mami pred leti pozanimali kakšne so »možnosti«, nama je bilo rečeno, da mora prenehati z uživanjem alkohola in droge (postavlja se samo vprašanje:kako ga prepričati…). Da pa shizofreniki itak ne živijo dolgo.
No, ko bo imel 50 let, se ga lahko da v kakšen »zavod zaprtega tipa« (v Vojnik-u).
Še to: vsak bolnik (tudi moj brat) lahko odkloni zdravljenje v bolnici…

NHLplayer,
moja mami  ni bila in tudi ni versko fanatična. Tudi jaz nisem. In moj pokojni oče tudi ni bil.

…Letos ga je zdravnica odpustila iz bolnice po treh tednih, rekoč: »itak ne bo nikoli bolje, lahko pa je še slabše«…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #26 - 01.08.2002 at 15:08:00
 
Hallo,


Bardo said:
Čisto vsaka halucinacija pa spet ni shizofrenija. Shizofrenija je točno določena bolezen in ne kar vse po vrsti, kar je povezano s psiho in kar se kdo spomni.

Nisem hotel reci, da je vsaka halucinacija shizofrenija.
Vse kar sem hotel povedati je, da je izvor taksnih ali drugacnih halucinacij pri npr. shizofreniku, alkoholnem deliriju, LSD omami ali pri verskem blaznezu ali razsvetljencu isti.

Torej, govoril sem o izvoru.

Nic ne recem. Lahko, da se motim.


Lp


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #27 - 01.08.2002 at 15:12:41
 
Quote:
Vse kar sem hotel povedati je, da je izvor taksnih ali drugacnih halucinacij pri npr. shizofreniku, alkoholnem deliriju, LSD omami ali pri verskem blaznezu ali razsvetljencu isti.

Torej, govoril sem o izvoru.


In kaj je ta izvor?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vucoman113
Guest




Re: Shizofrenija
Reply #28 - 18.08.2004 at 16:55:21
 
Na žalost je eden izmed shizofrenikov tudi nekdanji leader skupine pink floyd syd barrett... Njemu se je zmešalo zaradi eksperimentiranja z raznimi vrstami drog... V 2-h letih ga je pokopalo in postal je izredno čuden... Popolnoma drug človek.. Če ste morda gledali film The Wall je nekaj prizorov pobranih iz syd-ovega življenja kot na primer prizor ko se pobrije po celem telesu vključno z obrvmi, pa ko sedi sam v temi in gleda kako gori cigaret pri čemer pepela sploh ne otrese... Danes sem gledal dokumentarec o njegovem življenju o kateremu vemo seveda izredno malo vsaj po shiofreniji.. No še danes ni ozdravljen... Baje pa da se je nevem točno kirega leta preselil spet iz londona v cambridge in celo pot je prehodil peš... Razdalja pa ni ravno majhna... Če se ne motim je z avtobusom 3 ure...
Back to top
 
 
IP Logged
 
driada
1
*
Offline

Vsak dan ustvarjam svoje
življenje
Posts: 3

Gender: female
Re: Shizofrenija
Reply #29 - 25.08.2004 at 22:05:54
 
Zdravo  Smiley,
berem in berem in razmišljam ali bi kaj napisala, ali ne... Kaj je shizofrenija? Bom našla tukaj kakšen odgovor? Pa ne, da bi imela shizofrenijo, sem pa imela ne bom rekla podobne izkušnje, ker ne morem primerjati nekaj kar ne poznam, ampak sorodne izkušnje, če se temu lahko tako reče.  Smiley Pred dvemi leti sem imela prvo od tako imenovanih psihotičnih epizod. Diagnoza: boluje od psihotičnih epizod z znaki shizofrenije? In kaj ti to za vraga je? Kakšne psihotične epizode? Kaj sem ti jaz potlej kokerde nora? Jaz pa že ne.  Smiley Zakaj sem celih 30 let bila zdrava, zdaj sem pa nora. Da ne govorim o sramu, ki sem ga občutila pri tem, da sem bila ožigosana kot nekdo, ki nima vseh pik na broju. Zakaj se je to zgodilo ravno meni? In potem mi je kapnilo, pa ne  brez pomoči zdravnikov, staršev, prijateljev, ljudi, ki me imajo radi. To je bolezen. Tako kot katerakoli druga fizična bolezen, gripa, astma, diabetes. Jaz se nimam za kaj sramovati. Saj si nisem tega želela, enostavno zgodilo se je. Zakaj? Ne vem zakaj? Zakaj ravno meni? In potem mi je zdravnik razložil o možganih in o prenosu informacij in o tem, da v bistvu še sami ne vedo, zakaj pride do tega, ampak pride in sad ga drži i lovi, tu ga maš. Smiley In potem so mi predpisali tablete in stvar se je res izboljšala v toliki meri, da nisem imela epizode, za časa ko sem jemala tablete. In možgani so hecna stvar. Zakaj moja realnost za vas ni resnična? Zakaj bi bila za mene manj resnična, če vi "zdravi" pravite da ni, zato ker vas je več? Jaz dojemam svet iz sebe, ne obratno. Moram povedati, da se v trenutku ko doživljaš epizodo, govorim v svojem imenu, stvari odvijajo drugače. Kot če bi obstajalo nešteto realnosti, jaz sem pač trenutno padla v neko drugo, ki je za mene prav tako resnična, kot je za vas vaša. Kdo lahko trdi, da je moja resničnost slabša ali boljša ali da sem zaradi tega nora? Jap, problem je v tem, ker se v tej resničnosti nisem znašla. Sicer je res, da cela stvar ni trajala ne vem kako dolgo, ker so me prej odpeljali v Polje he he. Pa da ne bom predolga, tam so me lepo pošlihtali Smiley. In po nekaj mesecih bolniške, se stvar spet ponovi. In spet obisk na tratici, ki pa moram povedati ni trajal prav dolgo. In potem terapija- eno leto jemanja tablet. In zdaj sem čista. In razmišljam. In razumem stvari, zakaj so se zgodile in kaj so pomenile in del mene se boji in upa, da če se bo stvar ponovila, da bom znala "zagrniti zaveso" tako kot je rekel nekdo zgoraj. Ne zameri mi, ker si nisem zapomnila tvojega nicka, sem že menda celi dve uri pri tej škatli, da ne govorim o tem, da mi je vmes že parkrat crknila Smiley, mogoče božja intervencija  he he, kaj pa vem. Ma hecam se. Sigurno je še goro stvari, ki sem jih pozabila napisati, pa se mi dozdeva, da sem malo predolga, zato bom končala.
Lp
Back to top
 

Lahko učiš, toda prisiliti ne moreš.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2