Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 25291 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #45 - 23.05.2003 at 16:08:03
 
Misliš Smiley?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #46 - 23.05.2003 at 16:12:50
 
Devi wrote on 23.05.2003 at 16:08:03:
Misliš Smiley?

Vem. Cheesy

Zadnji odgovor. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #47 - 23.05.2003 at 16:23:44
 
Mi si sami svoje svetove gradimo. Smiley

Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #48 - 23.05.2003 at 16:41:58
 
Devi wrote on 23.05.2003 at 16:23:44:
Mi si sami svoje svetove gradimo. Smiley

Kaj pa če jih ne, smo potem brez sveta? Kje potem živimo, če sveta nismo nikoli gradili? Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #49 - 23.05.2003 at 16:57:08
 
Si mislim, da če si ga sam ne zgradiš, da ti ga potem zgradijo drugi... to pa ni fajn...

Se pa vse še lahko popravi Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #50 - 23.05.2003 at 17:53:21
 
naj se vključim v debato, Smiley
moj svet se stalno spreminja glede na moje zaupanje vase in na ljudi okoli sebe. Smiley
Moje negativne misli vlečejo name negativne ljudi,
moji strahovi pa agresivne ljudi,
zato kadar sem pozitiven in razpoložen, vidim okoli sebe prijetne ljudi, kadar pa negativen in agresiven, same grde Smiley

naša ogledala se vsak dan sprehajajo mimo nas Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #51 - 23.05.2003 at 18:05:57
 
Let's break the mirrors. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #52 - 23.05.2003 at 21:23:54
 
Lomit ogledal nima pomena, ker jih je preveč in tudi ne glede na to, da se v kakem več ne odsevaš, nisi nič drugačen kot si bil. Edino napake več ne vidiš, oslepiš za njo, ona pa ostane.

Quote:
moj svet se stalno spreminja glede na moje zaupanje vase in na ljudi okoli sebe.
Moje negativne misli vlečejo name negativne ljudi,
moji strahovi pa agresivne ljudi,

ko si tole rekel Stojči, sem se kar mal zamisla. V bistvu verjamem v to, za mene je ima to smisel, in je način pravilnega ravnanja.
Ampak sem pa prvič pomisla, da so se mi lepe stvari dostikrat zgodile ravno v trenutku, ko sem bla najbolj negativno nastrojena, najbolj obupana al pa sama s sabo nezadovoljna. In takrat nisem mogla odsevat v okolico nič lepega... in vendar je prišlo. Tolk presenetljivo, pa lepo pa dobro, da me je kar šokiralo pa da se mi je srce kar topilo. Ko en mali čudež Smiley

Tak, da se spomniš malo, da je dosti lepih stvari še na svetu, če bi jih slučajno kdaj hotel videt Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #53 - 23.05.2003 at 21:35:11
 
Devi wrote on 23.05.2003 at 21:23:54:
Lomit ogledal nima pomena, ker jih je preveč in tudi ne glede na to, da se v kakem več ne odsevaš, nisi nič drugačen kot si bil. Edino napake več ne vidiš, oslepiš za njo, ona pa ostane.

Torej ne verjameš več v spremembo? Smiley

Jaz tudi pravim, da stvari ostanejo takšne kot so. Človek se lahko le spremeni na zunaj, a na znotraj ostane vedno isti. Problem je le v tem, kolikšen del sebe sprejmemo. Torej, če določene napake sprejmemo kot naše, jih potem tudi na drugih ne vidimo več oz. jih obravnavamo nekoliko drugače. Glavno pa se je rešit vprašanja "zakaj", v smislu: "Zakaj je pa to storil?" Ni nobenega zakaj, vprašanje je le kaj boš ti storil/a naslednje.

Quote:
Ampak sem pa prvič pomisla, da so se mi lepe stvari dostikrat zgodile ravno v trenutku, ko sem bla najbolj negativno nastrojena, najbolj obupana al pa sama s sabo nezadovoljna. In takrat nisem mogla odsevat v okolico nič lepega... in vendar je prišlo. Tolk presenetljivo, pa lepo pa dobro, da me je kar šokiralo pa da se mi je srce kar topilo. Ko en mali čudež

Kot sm reku, ti živiš v paralelnem svetu. Wink
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #54 - 23.05.2003 at 22:03:03
 
himynameis wrote on 23.05.2003 at 21:35:11:
Torej ne verjameš več v spremembo? Smiley

Nope, nisem to rekla. Verjamem.
Misla sem, da lomit ogledal zato, da se človek ne bi rabil spreminjat, nima smisla.
Quote:
Človek se lahko le spremeni na zunaj, a na znotraj ostane vedno isti. Problem je le v tem, kolikšen del sebe sprejmemo.

samo tole ima pa za mene velik point. Sprememba se zgodi, ko se sprejmeš takega kot si, dostkrat, ne pa takrat ko se za to najbolj trudiš.
Ko se sprejmeš, se nehaš sam s sabo mučit in izgubljat energijo za boje s sabo. In potem se mi zdi, da pride en hip, ko se una senca ki se brani in una ki se z njo bori, prekrijeta in stopita ena v drugo... in ti si prerastel. To je preobrazba. Se mi zdi.
No vsaj tak si jaz predstavljam Smiley

Fajn si to povedal Cheesy Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #55 - 23.05.2003 at 22:46:02
 
himynameis wrote on 23.05.2003 at 16:41:58:
Kaj pa če jih ne, smo potem brez sveta? Kje potem živimo, če sveta nismo nikoli gradili? Wink


v svetu drugih ponavadi, svetu ki so ga zgradili drugi in je narejen za njih, po njihovih načrtih. morš se držat njihovih pravil ... mislm morš ... kr držiš se jih. si tko naučen. si sprejel pravila igre. matrica. sej veš. sam da je niso nardil stroji za ljudi ampak ljudje sami zase - vsak drugim in hkrati sebi.


himynameis wrote on 23.05.2003 at 21:35:11:
Jaz tudi pravim, da stvari ostanejo takšne kot so. Človek se lahko le spremeni na zunaj, a na znotraj ostane vedno isti.

s tem se jest nebi mogu strinjat himi.

tako zunaj kot znotraj
tako spodaj kot zgoraj
vse je eno in prepleteno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #56 - 23.05.2003 at 23:11:06
 
gape wrote on 23.05.2003 at 22:46:02:
s tem se jest nebi mogu strinjat himi.

tako zunaj kot znotraj
tako spodaj kot zgoraj
vse je eno in prepleteno

Jaz trdim, da si še vedno isti, kot si bil pri petih letih in od tam dalje. Koncept razmišljanja in tvojega delovanja je isti. Le zunanjost je drugačna ("več" stvari veš, kulturnejše se obnašaš, prevzel si tudi sam ta "pravila matrice", etc.). Dlaka je druga, a volk še vedno isti . Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #57 - 23.05.2003 at 23:34:32
 
himynameis wrote on 23.05.2003 at 23:11:06:
Jaz trdim, da si še vedno isti, kot si bil pri petih letih in od tam dalje. Koncept razmišljanja in tvojega delovanja je isti. Le zunanjost je drugačna ("več" stvari veš, kulturnejše se obnašaš, prevzel si tudi sam ta "pravila matrice", etc.). Dlaka je druga, a volk še vedno isti . Smiley

lahko bi reku tud tko, da si v bistvu še vedno isti, razlika je samo v tem da si več vzorcev ozavestu in jih zdej lahko uporabljaš ne pa da oni uporabljajo tebe.
to da se ozavestiš je v bistvu vsa sprememba ki nastane. je pa to velika sprememba, sprememba ki se odraža navzven. koncept deloanja in razmišljanja se spremeni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #58 - 23.05.2003 at 23:39:14
 
gape wrote on 23.05.2003 at 23:34:32:
to da se ozavestiš je v bistvu vsa sprememba ki nastane. je pa to velika sprememba, sprememba ki se odraža navzven. koncept deloanja in razmišljanja se spremeni.

Ne, ozaveščanja ne priznavam kot spremembo. Bistvo - srce - duša, karkoli, je še vedno isto kot poprej. Smiley
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Forum SEDAJ. PRIJAZEN OPIS - TEBE!
Reply #59 - 24.05.2003 at 00:33:36
 
z vidika duše je to pomembna sprememba, saj ji daje več prostora za udejanjanje in s tem učenje in pridobivanje izkušenj, izkušenj, ki so lastne samo temu sistemu.

ozaveščanje sebe pa četudi skozi svojo okolico je glavna naloga v življenju. nje izpolnitev ti šele omogoči tebi lastno in tebe vredno življenje.

in ta naloga ima svoj konec.


in to da svoje telo lahko uporabljaš (vedno več njega) ne pa da ono uporablja tebe  ... to ... to JE sprememba ... znotraj ... ki se odraža tudi na zunaj ... kako to zanje potem uporabljaš na zunaj je tvoj problem in tvoja odgovornost. se pa šteje da si to že ozavestu in karma deluje hitreje. veliko hitreje.
če rečem da je vzorec ki se mu reče:
telepatsko se z nekom pogovarjat, al pa mu samo neki povedat, al pa ga skenirat se ne da.
ko ozavestiš da se to da, ozavestiš ta vzorec.
in zdej to znaš delat.
kaj s tem delaš je tvoja odgovornost.
česar ne delaš (pa bi bilo lepo da bi) je ravno tako tvoja stvar in odgovornost.  

ne mi rečt da to ni sprememba. ozaveščanje da se to da, da ti to znaš ... to je sprememba. ki pa se na ven precej malo vidi. vidi pa se. in to je vse kar je. lahko bi skril, ampak masko gor držat ves čas ... škoda energije ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5