Svet pogovorov
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl
General >> Kako spraviti Slovenijo na pravo pot >> Referendum o arbitražnem sporazumu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1273538537

Message started by Bamby on 11.05.2010 at 02:42:17

Title: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 11.05.2010 at 02:42:17

Slovenija, ladja norcev ali basen o takoimenovanih strokovnjakih.

Politiki skoraj enotno ugotavljajo, da odločanje o arbitražnem sporazumu na referendumu (6. junija 2010) ni dobra rešitev, ker gre za takoimenovano strokovno vprašanje.
"Ni dobro, da o tem odločajo državljani saj gre za strokovno vprašanje" so si enotni politiki.

Tako imenovani strokovnjaki skoraj enotno ugotavljajo, da referendum ni dobra rešitev z argumentacijo, da gre pri odločanju o za ali proti arbitražnemu sporazumu za strokovno vprašanje.
"Referendum je najslabša možna rešitev saj gre za strokovno vprašanje" so si skoraj 100% enotni t.i. strokovnjaki.

Novinarji ugotavljajo, da strokovnjaki niso enotni v mnenju, da je arbitražni sporazum dober za Slovenijo. Eni so za, drugi so proti.
"Strokovnjaki si niso enotni glede arbitražnega sporazuma" skoraj enotno ugotavljajo novinarji.

Novinarji ugotavljajo in tudi vsakodnevno poročajo, da so politiki glede tega vprašanja na dveh skrajno nasprotujočih si bregovih.
"Politiki so skrajno razdvojeni glede mnenja o arbitražnem sporazumu" vsakodnevno ugotavljajo novinarji.

Glede na to, da bodo na referendumu nekateri državljani glasovali za, drugi pa proti arbitražnemu sporazumu, kar je nekaj običajnega za vsak referendum o čemur koli, se postavljajo sledeča vprašanja:

V čem se potem tako imenovana nestrokovna javnost širokih ljudskih množic sploh loči od tako imenovanih strokovnjakov, ekspertov in politikov?

V čem naj bi bila odločitev državljanov na referendumu manj strokovno/nestrokovna in/ali bolj škodljiva od odločitve takoimenovanih strokovnjakov ali politikov?

Bom prvi, ki bo poskusil poiskati odgovor:

Če bi se odločanje o tem ali iti z arbitražnim sporazumom naprej ali ne, prepustilo takoimenovanim strokovnjakom bi lahko prišlo do posledice, ko bi lahko rekli:

Slovenija je na arbitraži na strokoven način izgubila del ozemlja, ki ga je kontrolirala in policijsko nadzorovala še v Jugoslaviji.

Ker pa bomo o tem vprašanju imeli referendum bomo mogoče lahko ugotovili:

Nestrokovne množice t.i.  zarukanih državljanov so na nestrokoven način onemogočile t.i. strokovnjake in njihove strokovne rešitve.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by D7 on 11.05.2010 at 08:39:11

Bamby kaj je rešitev te zadeve s piranskim zalivom (in ostalo?) po tvojem?

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 11.05.2010 at 09:09:59


Quote:
V čem se potem tako imenovana nestrokovna javnost širokih ljudskih množic sploh loči od tako imenovanih strokovnjakov, ekspertov in politikov?

Gre se le za prelaganje odgovornosti na državljane...
Politiki so samo za farso in pobiranje denarja...

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 11.05.2010 at 10:51:09

Zakaj bi mi laiki morali odločat o teh stvareh in jih kot davkoplačevalci še plačevat preko referenduma? Imam občutek, da živim v butalski državi, ki bi jo vsak moder človek z OŠ znal voditi bolje. Prvo bi razpustil vse brezdelne voluharje po javnih službah, pa nagradil ljudi za pošteno delo, pa strogo sankcioniral velike kraje. Pa ta ideja, občina v vsako vas- če greš kdaj na kakšno teh malih občin, pa zagledaš vse te na kupu ob kofetih, domačih problemih in spanju, te prime sveta jeza. Do kdaj še, tlačani?

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by gape on 11.05.2010 at 12:39:02

to je use sam pesek u oči
use se sesipa in da bi folk ne opazu se grejo take stvari
usmerjajo pozornost na


a pa ne bojo zdej hrvatje naši novi bratje u eu
kjer ni mej
zdej glih kar ...
pa italjani so naši bratje ...

men to 0 jasn ...

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by El Poeta on 11.05.2010 at 13:18:39


gape wrote on 11.05.2010 at 12:39:02:
to je use sam pesek u oči
use se sesipa in da bi folk ne opazu se grejo take stvari
usmerjajo pozornost na


a pa ne bojo zdej hrvatje naši novi bratje u eu
kjer ni mej
zdej glih kar ...
pa italjani so naši bratje ...

men to 0 jasn ...

Pa smi mi smo braća hlamudrača, bre bolan, juj!

Jel ne znaš ti, gape, da svi mi smo braća, onako iz kozmićnog braka, pa je to samo logično susledstvo stvari kakve jesu?

E ti moj brat gape, mi smo braća, znamo mi to, i svi znaju to, no ipak se pravi utvari, da u stvari nismo braća, znaš bolan?!

Pa vidi i ti, brat gape, kakvo sam ja pisao negdje drugje, da je pak i tijelo iskustvo što se dešava v polju svjesnosti, znaš? Evo, to ti je to, bre, svi smo mi braća, neki malo bolj od hlamudraća, neki manje, a u stvari sve je isto jer je princip isti, samo pakovanje drugo, znaš?

Bok, braća iz vse-mir-a! Ii-aaa  :D

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 14.05.2010 at 21:27:09

Miha Šalehar vedno znova preseneti s svojim ostrim in pronicljivim umom ter zmožnostjo ubesedit  resnico brez potvarjanja in kamuflaže.

[smiley=thumbsup.gif]


Quote:
ESTRADAMUS
Bučke
Piše: Miha Šalehar

Ha, kako ljubka sta bila v ponedeljek premier Pahor in večni pretendent za njegovo funkcijo Janša. Govorila sta o referendumu, ki zadeva arbitražni sporazum, a zdelo se je, kot da govorita o najpomembnejši temi pod soncem. Mar ni? Kljub težkemu boju, nizkim udarcem in argumentom, ki si niso mogli stati bolj navzkriž, sta bila v eni sami točki popolnoma enotna. Idilično enotna! Zdelo se jima je, da v tistih težkih minutah praznih besed dejansko rešujeta naš obstoj. Vehementno sta nam risala tiste črte po Piranskem zalivu in ob tem delovala, kot da nobenemu izmed njiju ni niti malo nerodno. Trenila nista z očesom, ko sta nam prodajala iluzijo, da je tista črta ta trenutek tema, ob kateri naj naciji zastaja dih. In nam je.

Grčija se je finančno sesula; pametne glave napovedujejo še potop Portugalske, Španije in Italije; evro, v katerega smo verjeli, začenja drseti dol; na dan se vlečejo predvčerajšnjim pozabljene zgodbe o nacionalnih valutah. Se spomnite tolarja? Skratka: vrabci v te dni buhtečih grmih čivkajo, da se nam kmalu ne piše nič dobrega. Pa ne gre samo za našo lepo dolino, Slovenijo, pod velikim vprašajem je velika Evropa. A pozor! Prav pod tem velikim vprašajem smo v prednosti majhni. Zakaj? Zato ker lahko postanemo še manjši, še bolj malenkostni, še bolj vase zazrti, še bolj sosedu sosed. In tako se v žaru atenskega ognja, ki se širi po stari celini, raje kot o prihodnosti Evrope ali aktualne družbene ureditve zakopljemo v domače zdrahe: zarolamo kako simpatično interpelacijo; se povprašamo o tem, ali ima Janezek lahko dva atija, če ne dve mami; ali pa tik pred dopusti, ki jih letos nemara ne bo, privlečemo na dan tisto znamenito navidezno črto, ki nam jo v tem času venomer kažejo po televiziji, tisto, ki deli Savudrijsko valo od Piranskega zaliva. Krasno! In da naši mali veliki problemi postanejo bolj verjetni in še malo večji, mobiliziramo naša največja imena. Dovolj je, da svoje dodata še Tine Hribar in France Bučar, pa ga ni več junaka, ki bi se upal na glas reči, da nam Janša in Pahor v en glas prodajata bučke. Pravkar namreč strmim v oddajo Piramida, kjer se Ivo Godnič - Tito, pisec narodno-zabavnih besedil Ivan Sivec in Violeta Tomič sila resno in ognjevito prerekajo o tem, kje je Jorasova rampa, dramo v Grčiji pa reducirajo na vprašanje, ali so Grki bolj leni od nas ali ne. Dober satirik bi dvakrat premislil, preden bi si ob tako turobni realnosti drznil zložiti tako sarkastičen scenarij.

Mora smo pa Slovenci zgolj pragmatični, brihtni in iznajdljivi. Zakaj bi se ukvarjali z gotovo smrtjo, če si, preden nas vzame hudič in se zvalimo dva metra pod zemljo, lahko ozdravimo še zlato žilo, nahod in išias. Zakaj ne bi odšli srečni, če je diagnoza gotova. Zato si za predsednika na hitro izvolimo tistega Karla, ki nam je všeč, ker ni želel posoditi psa, poleg hrvaško-slovenskega referenduma pa razpišimo še katerega na temo istospolnih družin, minaretov ali celo burk. In ko bo šlo vse k vragu, bomo lahko rekli, da nas je pobralo za silo pošlihtane; saj smo tik pred koncem vedeli, kaj je prava družina, predvsem pa, da ladje, ki plujejo iz osiromašene Luke Koper, dejansko plujejo po slovenskih vodah in ne po nekakem kanalu ali »junctionu«.

Oh, kako spokojna bo ta mala večnost.




Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 14.05.2010 at 22:52:17

Pa, izgleda kao udarila ga munja ispod vedrog neba, tog Šalehara. Jarane, jarane, svi crnog pogleda.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 15.05.2010 at 11:43:28

Ampak je pa dobro napisal, čeprav precej temnogledo, mrkogledo.  ;)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by gape on 16.05.2010 at 15:55:22

kje si to najdla? url?

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 16.05.2010 at 20:34:45

To je bilo objavljeno v S. Novicah 14. maja v Bulvarju, naslov Bučke, stran 17.

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Slovenske+novice

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Petra G. on 16.05.2010 at 23:09:52

men je to vse skupaj čist sick. politika in vse skupi mi je že itak tok mimo, da komaj kaj spremljam. in nimam pojma za kaj se točno pri tem referendumu sploh gre. vprašanje je, a bo moja duša kaj napredovala, če se ga udeležim? po mojem, da ne. tko, da mamicu jim vsem skupaj političarsko.  tok keša so zmetal za te zadeve, tok enga pranja možganov narodu in vzpodbujanja nestrpnosti in sovraštva, ki se itak stopnjuje vsako leto prav pred časom poletnih dopustov. in pol nas jebejo z referendumi? naj bi dal ta referendum pred 20 leti in bi mel že davno razčiščene odnose tko al drugače. marš, banda hudičeva.


;) [smiley=1grin1.gif]

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 12:40:06

Ma, ljudje 6. junija imamo vendar referendum o važni stvari vi pa o piknikih, čitahurjih, lebdečih dušah in podobno. Bom malo oživil to temo:

V ponedeljkovih Odmevih je bil lep in značilen primer soočenja dveh pravnikov na nasprotnih si bregovih, Viranta in Simone Drenik, vodje sektorja za mednarodno pravo pri Ministrstvu za zunanje zadeve.

Na vprašanje voditeljice Peskove kako bi onadva določila mejo v piranskem zalivu po tem arbitražnem sporazumu je Drenikova dejala:

"Verjetno vse geografske, zgodovinske in druge (ni povedala katere so to druge, moja opomba) okoliščine so dokaj v korist Slovenije ..."

http://tvslo.si/predvajaj/odmevi/ava2.69744846/

od 16:40 do cca 18:40

"Verjetno, dokaj, mislim, ..." to je najpogostejša argumentacija zagovornikov arbitražnega sporazuma med pravniki, ki se le zavedajo, da ni nobene velike garancije, če sploh kakšna, da se bo na arbitraži dobro izteklo za Slovenijo. Ta dvom seveda stalno izražajo, ker se ne želijo v bodočnosti blamirati po strokovni plati in da imajo zato že sedaj pripravljen vsaj en izhod (zapik), da bodo lahko v bodočnosti izjavili nekako takole: "Saj nikdar nisem trdil(a), da je 100% zanesljivo, da bomo dobili vse kar smo posedovali na dan 25.6.1991"

Tudi ta Drenikova je v tem soočenju priznala, da ne bo cel Piranski zaliv pripadal Sloveniji, z argumentacijo, da bi bilo nenavadno, če bi Hrvat stopil iz zemlje v morje in istočasno kazal potni list (zakaj bi sploh moral imeti dostop v morje, moja opomba).

http://tvslo.si/predvajaj/odmevi/ava2.69744846/

od 14:45 naprej, isti link kot zgoraj

To tudi sicer ni res saj sem slišal, da obstajaja tak primeri kjer meja med državama poteka natančno po obali.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 12:49:31


wrote on 11.05.2010 at 08:39:11:
Bamby kaj je rešitev te zadeve s piranskim zalivom (in ostalo?) po tvojem?


Zaenkrat, trenutno je edina rešitev, ki jo vidim v tem, da grem(o) 6.6.2010 na volišče in oddam(o) svoj glas v referendumsko skrinjico (smo iz papirnatih le uspeli po skoraj 20 leti napredovati do plastičnih, naša demoracija napreduje).

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 13:12:25


satis wrote on 11.05.2010 at 10:51:09:
Zakaj bi mi laiki morali odločat o teh stvareh in jih kot davkoplačevalci še plačevat preko referenduma?


Saj sem v uvodu pojasnil, da si t.i. strokovnjaki niso enotni v mnenju, kar z drugimi besedami pomeni, da so ravno taki laiki (ali pa še večji) kot so volilci.


satis wrote on 11.05.2010 at 10:51:09:
Imam občutek, da živim v butalski državi, ki bi jo vsak moder človek z OŠ znal voditi bolje. Prvo bi razpustil vse brezdelne voluharje po javnih službah, pa nagradil ljudi za pošteno delo, pa strogo sankcioniral velike kraje. Pa ta ideja, občina v vsako vas- če greš kdaj na kakšno teh malih občin, pa zagledaš vse te na kupu ob kofetih, domačih problemih in spanju, te prime sveta jeza. Do kdaj še, tlačani?


Počakaj z "reformami", sedaj je cilj 6.6.2010 in odločitev ZA ali PROTI.
Če imaš preveč oddaljen cilj ne moreš narediti niti prvega koraka.



gape wrote on 11.05.2010 at 12:39:02:
a pa ne bojo zdej hrvatje naši novi bratje u eu
kjer ni mej
zdej glih kar ...
pa italjani so naši bratje ...

men to 0 jasn ...


Vidiš, točno tako: "saj bomo v isti državi in meje niso važne", je leta 1945 govoril Edvard Kardelj in podaril del Istre Hrvatom.
On je seveda s tem želel pokazati, da je priden in zvesti komunist, Hrvati pa niso bili tako zagrizeni in so z veseljem sprejeli darilo.



Petra. wrote on 16.05.2010 at 23:09:52:
.... in pol nas jebejo z referendumi? naj bi dal ta referendum pred 20 leti in bi mel že davno razčiščene odnose tko al drugače. marš, banda hudičeva.


;) [smiley=1grin1.gif]


:)  Oh kako lepi časi so bili, ko smo vsi mislili enako in nas niso nič gnjavili z referendumi, kajne?  ;)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 24.05.2010 at 13:23:15

Ma Petra kar prav. Pahor in ostala tolpa so plačani za to, da takšne zadeve uredijo. Vsak mesec dobijo za to in takšno delo plačo. Oni se pa grejo skrito diplomacijo, naredijo sranje in ne dobijo večinske podpore v ljudeh, ter nato zaradi svoje zablode predpišejo referendum. Zadeva bi morala imeti najmanj 70% podporo v ljudstvu in ne bi bilo nobenega problema, zato so na oblasti, da delajo v korist ljudstvu ne pa zmedo.

Lp,igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 15:22:42


wrote on 24.05.2010 at 13:23:15:
Ma Petra kar prav. Pahor in ostala tolpa so plačani za to, da takšne zadeve uredijo. Vsak mesec dobijo za to in takšno delo plačo. Oni se pa grejo skrito diplomacijo, naredijo sranje in ne dobijo večinske podpore v ljudeh, ter nato zaradi svoje zablode predpišejo referendum. Zadeva bi morala imeti najmanj 70% podporo v ljudstvu in ne bi bilo nobenega problema, zato so na oblasti, da delajo v korist ljudstvu ne pa zmedo.

Lp,igor


V bistvu se strinjam vendar, zdaj je kar je in nič nam ne pomaga, če se zavedamo napake iz preteklosti, tu je datum 6.6. ena odločitev in dve možnosti.

Drugo, referendum je pri nas dobil slabšalni prizvok sam pa sem ravno zagovornik neposredne demokracije in vedno kadar slišim kakšnega, ki benti čez kak referendum si mislim: "Govedo rojeno za to da te vodijo na uzdi"

Švicarji npr, gredo cca 16 krat na leto na referendum (od lokalnih do kantonalnih in državnih) in se nič ne pritožujejo, ne bi želeli imeti drugačnega sistema.

Zadeva sploh ni tako enostavna v smislu češ, ljudje bodo šli na referendum in odločili z DA ali NE in zadeva bo končana kakršna koli pač bo, vse v smislu skrajnega jebivetrovskega defetizma, češ: "čas je končno, da se zadeva uredi" (le zakaj neki?, moja opomba)
Je pa res, da je politika in to t.i. levica totalno zabluzila v svoji samozagledanosti.

Zakaj zadeva ni enostavna?

O ustavnosti ali neustavnosti arbitražnega sporazuma se je izreklo tudi Ustavno sodišče in po mojem mnenju napravilo napako, kot že nekajkrat v svoji zgodovini, skratka odločilo je, ne strokovno, pač pa politično v prid tega kar si je želela vladajoča koalicija. Zadevo je na US tudi predala vladajoča koalicija in dobila to kar je želela.

Ustavno sodišče se je izreklo, da arbitražni sporazum ni protiustaven vendar pri tem poudarilo, da lahko odločitev arbitražnega sodišča pripelje do posledice, da bo potrebno spremeniti Ustavo Slovenije (Ergo, za njih arbitražen sporazum ni protiustaven čeprav bi zaradi njega lahko prišlo, da bi bilo potrebno spremeniti Ustavo RS => kaj je to drugega kot protiustavnost?)

Torej že vsaka delitev npr. Piranskega zaliva ali izguba treh naselkov na levem bregu Dragonje ali ozemlja v Prekmurju bi pripeljala v stanje, da bi bilo potrebno spremeniti Ustavo RS. Ustavno sodišče je šlo celo tako daleč, s svojo za moje pojme skrajno politično odločitvijo, da je celo predlagalo, da bi se Ustavo RS spremenilo že prej predno bi arbitražno sodišče sploh začelo odločati in to samo zato, da njegova morebitna odločitev ne bi bila v nasprotju z Ustavo RS.  Če to ni norost?
Če ni to ladja norcev pa nič nočem, ne samo slovenski predsednik Tuerk pa predsednik vlade Pahor, tudi politiki levega vladajočega trojčka in celo Ustavno sodišče se obnašajo kot advokati Hrvaške in ne politiki, ki bi se morali zavzemati za interese države katero vodijo. Še več, v stari komunistični maniri nasprotnike arbitražnega sporazuma posredno proglašajo za nerazumne, sebe pač za razumne:

http://www.vlada.si/si/teme_in_projekti/arbitrazni_sporazum/desetkrat_za_sporazum/

Včasih so to bili razredni sovražniki, kapitalisti, kulaki, "belčki", domobranci, itd, danes pa so tisti, ki se ne strinjajo z njimi nerazumni. Včasih so si vzeli monopol nad oblastjo in življenjem drugih ljudi, odločali so o življenju in smrti drugih, danes si jemljejo monopol nad določanjem o tem kdo je razumen in kdo ne.

In sedaj nastopi glavni problem, npr. če arbitražno sodišče odloči, da gre meja med Slovenijo in Hrvaško nekje približno po sredini Piranskega zaliva, in tako bi(o) odločilo, bo potrebno spremeniti Ustavo za kaj takega pa je potrebna dvotretinjska večina v parlamentu.

Če bi bil jaz poslanec ne bi v takem primeru nikdar glasoval za spremembo Ustave RS in tudi ne vidim nobene možnosti, da bi spreminjanje meje Slovenije kdaj dobilo v parlamentu dvotretinjsko večino.

In sedaj si predstavljajte kako nas bodo pa v tem primeru gledali v svetu, arbitražno sodišče bo odločilo, slovenski parlament pa ne bo hotel (mogel) sprejeti odločitve, ker bo potrebna dvotretinjska večina.
Kaj bodo potem postreljali predstavnike (sedanje) opozicije, oz. tiste, ki takrat ne bodo želeli glasovati za spremembo Ustave RS?
Levi trojček je tako zagazil s svojo totalno nesposobnostjo vladanja, da sedaj očitno vse stavi na ta arbitražni sporazum (to se vidi tudi po tem, da je nenadoma spet postal zelo agilen tudi Milan Kučan) in gre na nož s to kulturbundovsko temo, ki sploh ni več strokovna pač pa politična tema. "Vse tudi če izgubimo ozemlja samo, da imamo orodje v boju proti opoziciji, ker edino tako lahko obdržimo volilce v boju proti "princu teme", ker bitko za gospodarsko prosperiteto Slovenije smo že zdavnaj izgubili zaradi svoje nesposobnosti". In zakaj si tako zelo, kljub svoji očitni nesposobnosti želijo obstati na oblasti? Pač zato, ker je še kar precej stvari v tej deželi za poprivatizirati (beri pokrasti) in je zato potreben vsaj še en mandat. Potem jih oblast ne bo več tako zelo zanimala.
Človek se resno sprašuje kaj vse so jim obljubili ali že kar dali Hrvatje, ker tako advokatstvo kot se ga gredo tile levičkarji proti interesom Slovenije me resnično čudi.

To je moj pogled (kateri morebiti ni 100% pravilen v pravnih vidikih)s katerim samo želim povedati kako skrajno neumno ravna ta levi trojček in dela totalni kaos samo zato ker ravna totalitarno v stari komunistični maniri po načelu: "Država smo mi in nihče drug" in kako velika napaka je to, da se niso želeli pogovarjati z nasprotniki arbitražnega sporazuma in so ignorirali tako politične nasprotnike kot strokovnjake, ki so nasprotovali arbitražnemu sporazumu. Stvar je že tako zelo v slepi ulici, maneverskega prostora skoraj ni več, da je edina dobra odločitev glasovati PROTI, sicer bodo posledice v bodočnosti lahko tudi skrajno hude v smislu pritiskov na poslance, in v še večji sovražnosti med političnimi nasprotniki, ne samo na nivoju politikov ampak tudi volilcev, kot je sedaj.

Zagovorniki arbitražnega sporazuma, verniki sedanje socialistične vladajoče opcije, zagrizeni antijanšisti so tako zaslepljeni, da sploh niso sposobni videti vseh posledic, v njihovih očeh je očitno samo še boj proti "princu teme" kateremu so v preteklosti tudi že grozili s smrtjo.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 24.05.2010 at 15:46:59


Quote:
Zagovorniki arbitražnega sporazuma, verniki sedanje socialistične vladajoče opcije, zagrizeni antijanšisti so tako zaslepljeni, da sploh niso sposobni videti vseh posledic, v njihovih očeh je očitno samo še boj proti "princu teme" kateremu so v preteklosti tudi že grozili s smrtjo.

Na podlagi izjav večine ljudi, je razvidno, da bodo tisti, ki bodo glasovali ZA, za sporazum ravno zato, ker ta v zakonu obljublja konec spora.
Večini niti ni mar za tistih par metrov zemlje ali morja, kot pravijo, ampak si želijo le mir in da bodo lahko spet šli na Hrvaško, kot včasih...v prijateljskem duhu seveda.

Jaz pa zelo dvomim, da bo ta sporazum rešil spore, kot obljublja.
Nikoli ne bosta obe strani zadovoljni..Če ne bo težav z mejo, se bo fronta odprla nekje drugje...

Ljudje si res želijo mir, vendar kaj bi pa politiki z mirom in kje bi si nabirali točke...

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 24.05.2010 at 15:49:58


Quote:
Ta dvom seveda stalno izražajo, ker se ne želijo v bodočnosti blamirati po strokovni plati in da imajo zato že sedaj pripravljen vsaj en izhod (zapik), da bodo lahko v bodočnosti izjavili nekako takole: "Saj nikdar nisem trdil(a), da je 100% zanesljivo, da bomo dobili vse kar smo posedovali na dan 25.6.1991"

Politika je le gnila plat filozofije...

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Mr.Smith on 24.05.2010 at 15:50:26

Če arbitražni sporazum določi potek meje med Slovenijo in Hrvaško, stik Slovenije z odprtim morjem in režim uporabe ustreznih morskih območij - potem sem ZA


Mr. Smith



Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 24.05.2010 at 15:53:39

Bambi, poznam Švico in nisem proti referendumom. Vendar referendumi, kjer se bo upoštevala volja ljudstva, ne pa bebasto vprašanje o nečem, kar nihče ne ve kaj bo prinesla končna odločitev. Mi bomo 6.6. odločali o tem ali naj nekdo drug odloča namesto nas o tem, kar sami točno ne vemo, kaj in kako bodo odločali. V glavnem odločali bomo o megli, ker je cel sporazum s hrvati meglen.To je preprosto slepilo in nobeno pravo odločanje. Predali bomo nekim pravnikom in potem upali na najboljšo rešitev, oz. bomo dosti let nekakšni verniki v ugodno rešitev. Vlada želi iz nas narediti vernike v boljši in lepši jutri, ker ni sposobna tega jutri narediti danes. Prodaja obljube in se gre neko skrivno diplomacijo, kot da bi nam kradli denar in potem ponujali paket presenečenja. Ali, da imaš firmo in lepo plačuješ zaposlenega, zato, da ti prinese paket in potem za že kupljen paket s tvojim denarjem, da on le tega na licitacijo in se poteguješ za njega, ker si ga pač že plačal, pa čeprav ne veš kaj je notri.

Glede US. Ja kaj si pa mislil, da bo odločilo. In to ni zaradi politične opredelitve US, ampak zato, ker državo vodi pravo. In to je največja napaka sedanje vlade, da je v vsem pravo. Pravo je neživljensko in zato imamo tako skrpucalo od naše ljube Slovenije.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 24.05.2010 at 16:03:49


Quote:
Mi bomo 6.6. odločali o tem ali naj nekdo drug odloča namesto nas o tem, kar sami točno ne vemo, kaj in kako bodo odločali.

Pa še drago plačali....

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 17:04:47


Robi wrote on 24.05.2010 at 15:46:59:
Na podlagi izjav večine ljudi, je razvidno, da bodo tisti, ki bodo glasovali ZA, za sporazum ravno zato, ker ta v zakonu obljublja konec spora.
Večini niti ni mar za tistih par metrov zemlje ali morja, kot pravijo, ampak si želijo le mir in da bodo lahko spet šli na Hrvaško, kot včasih...v prijateljskem duhu seveda. ...


Če je to res, če je res tako večinsko mnenje, ne poznam dobro razmer med ljudmi, potem si Slovenci ne zaslužite imeti svojo državo in je najbolje, da se preimenujete v podalpske Hrvate.


Mr.Smith wrote on 24.05.2010 at 15:50:26:
Če arbitražni sporazum določi potek meje med Slovenijo in Hrvaško, stik Slovenije z odprtim morjem in režim uporabe ustreznih morskih območij - potem sem ZA


Arbitražni sporazum ne bo odločal o meji, o tem bo odločalo arbitražno sodišče, ki pa bo mejo določilo, če bodo ljudje 6.6. glasovali ZA in bo zadeva prišla na to sodišče.
Če nihče niti približno ne ve kako bo arbitražno sodišče odločilo je nesmiselno (in celo neumno) na referendumu glasovati ZA, tako je moje mnenje.


wrote on 24.05.2010 at 15:53:39:
Bambi, poznam Švico in nisem proti referendumom. Vendar referendumi, kjer se bo upoštevala volja ljudstva, ne pa bebasto vprašanje o nečem, kar nihče ne ve kaj bo prinesla končna odločitev.


Glej zgoraj


wrote on 24.05.2010 at 15:53:39:
Mi bomo 6.6. odločali o tem ali naj nekdo drug odloča namesto nas o tem, kar sami točno ne vemo, kaj in kako bodo odločali.


Torej zopet PROTI.


wrote on 24.05.2010 at 15:53:39:
V glavnem odločali bomo o megli, ker je cel sporazum s hrvati meglen.To je preprosto slepilo in nobeno pravo odločanje. Predali bomo nekim pravnikom in potem upali na najboljšo rešitev, oz. bomo dosti let nekakšni verniki v ugodno rešitev.


Enako kot zgoraj.


wrote on 24.05.2010 at 15:53:39:
Vlada želi iz nas narediti vernike v boljši in lepši jutri, ker ni sposobna tega jutri narediti danes. Prodaja obljube in se gre neko skrivno diplomacijo, kot da bi nam kradli denar in potem ponujali paket presenečenja. Ali, da imaš firmo in lepo plačuješ zaposlenega, zato, da ti prinese paket in potem za že kupljen paket s tvojim denarjem, da on le tega na licitacijo in se poteguješ za njega, ker si ga pač že plačal, pa čeprav ne veš kaj je notri.


Res, to skrivno diplomacijo je (poskušal) razkrinkati Žiga Turk v svojem blogu, ravno malo prej sem bral, bom pripopal sem enkrat v bližnji bodočnosti, kar malo grozljivo izgleda, nekdo očitno hudo laže. Podobno kot pingpong Kosorjeva-Pahor v katerem primeru bolj verjamem prvi, ker se Pahor sploh ni odzval z demantijem in smo ga enkrat že ujeli na laži.



wrote on 24.05.2010 at 15:53:39:
Glede US. Ja kaj si pa mislil, da bo odločilo. In to ni zaradi politične opredelitve US, ampak zato, ker državo vodi pravo. In to je največja napaka sedanje vlade, da je v vsem pravo. Pravo je neživljensko in zato imamo tako skrpucalo od naše ljube Slovenije.

Lp,Igor


Zdaj ne bom "filozofiral" čeprav me resnično zanima kako so v tem primeru razmišljali ustavni sodniki, nekaj malega imam v spominu (pa nisem čisto prepričan), da so prvič nekaj glasovali v razmerju 5:4, za crknt, in se pozneje poenotili, z enim samim ločenim mnenjem. ;)
Take odločbe, ko gre s 5:4 so pa res super strokovne in "zaupanja" vredne.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 24.05.2010 at 17:29:43

Bambi, ali si Slovenci zaslužimo svojo državo ne moreš presojati ti, ne bebasti Grims, niti Žiga. Le poglej si njegovo vizijo, je povsem enak šerefedin, kot Hanžek in Šuštar.
Preprosto povedano, sporazum, ki so ga je na skrivaj naredila Slo. in Hr. tolpa je slab. Zavaja, prodaja lepšo prihodnost, ki naj bi jo nam naredili arbitri in je povsem neodgovoren. Skratka strinjam se s Hribarjem, ko je rekel, da je to akt kolaboracije mentalnih bolnikov (moj dodatek) s sovražnikom. In sedaj bomo o tem aktu odločali na referendumu in lahko se izkaže, da bo več kot polovica državljanov mentalnih bolnikov. In kaj bomo, nič, pohlep vlade in njihovih pajdašev lahko naredi pohlepne (mentalno bolane) tudi državljane in to bomo potem slavili. Verjetno s kresom za rajo in pečenim volom za vlado ter priležnike.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Petra G. on 24.05.2010 at 18:48:31

ma daj bambi ne bluzi mi o referendumih. itak sem zvedla, da je ta samo posvetovalni. tko, da karkoli se bo odločalo, s ebo na koncu spet drugače naredilo. tako kot je bilo z referendumom glede nedeljskega odprtja trgovin.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 19:13:39


Petra. wrote on 24.05.2010 at 18:48:31:
ma daj bambi ne bluzi mi o referendumih. itak sem zvedla, da je ta samo posvetovalni. tko, da karkoli se bo odločalo, s ebo na koncu spet drugače naredilo. tako kot je bilo z referendumom glede nedeljskega odprtja trgovin.


Bom pa še malo bluzil, ti pa dobro premisli kakšne svetovalce imaš.  8-)

Zakonodajni referendum

Na zakonodajnem referendumu volivci odločajo o potrditvi zakona, ki ga je državni zbor že sprejel (naknadni referendum), vendar pred njegovo razglasitvijo. Državni zbor lahko razpiše zakonodajni referendum na pobudo najmanj desetih poslancev, poslanske skupine, predlagatelja zakona ali vlade, mora pa ga razpisati, če to zahteva najmanj tretjina poslancev, državni svet ali najmanj štirideset tisoč volivcev. Zakon je na referendumu potrjen, če zanj glasuje večina volivcev, ki so veljavno glasovali.


Posvetovalni referendum

Državni zbor lahko razpiše posvetovalni referendum o vprašanjih iz svoje pristojnosti, ki so širšega pomena za državljane. To lahko stori na celotnem območju države ali na določenem ožjem območju, kadar vprašanje zadeva samo prebivalce tega ožjega območja.



Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Devi on 24.05.2010 at 19:33:49


Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 19:48:56

Pop tv o arbitražnem sporazumu včeraj:

Primer kako se manipulira:

http://poptv.si/multimedia/tv-klub-102.html

od cca 15:50 naprej do cca 16:50

Minister Žbogar pravi približno takole:

Quote:
"Sodišče bo odločalo na osnovi arbitražnega sporazuma, to je osnova, to je statut, samo tisto kar je tam notri zapisano je važno in nič drugega. V tem sporazumu sta dve stvari, ki sta zelo važni, ena je 5. člen, ki govori o kritičnem datumu 25.6.1991, ne samo, da po tem datumu nobeni dokumenti, nobeni dokazi niso relevantni, ampak samo ta datum je relevanten, stanje na ta dan je relevanteno.

In Sloveniji ta člen, skupaj z ostalimi členi skupaj , ki govorijo o pravičnosti, relevantnih okoliščinah, omogočajo, da dokaže, da demonstrira, kaj je bilo stanje na dan 25.6. , ki sodnikom omogoča, da bi ga potrdili kot končno stanje

In mi MORAMO edino VERJETI, da imamo argumentacijo, da imamo dokazno gradivo, da smo kontrolirali celotni Piranski zaliv, vključno z izhodom do točke T5 in T6 in potem MISLIM, da se nimamo česa bati"



In če sedaj povzamem ministra V. Žbogarja, da je važno samo tisto kar piše v arbitražnem sporazumu in nič drugega, s čimer se popolnoma strinjam, lahko rečem tole:

#1 Peta točka AS se glasi:

Quote:
Noben enostranski dokument ali dejanje katerekoli strani po 25.juniju 1991 za naloge arbitražnega sodišča nima pomena in ne zavezuje nobene strani v sporu ter nikakor ne prejudicira razsodbe.

Eto, a kje tukaj v tem členu kdo od vas vidi, da se bo meja določala po stanju na datum 25.6.1991 kakor zavaja Žbogar in vsi zagovorniki AS (v rdečem). Ne to tega ne piše tu notri in to je precejšna pravniška past, ker se meja lahko določi tudi po stanju, ki je bilo pred tem datumom, in ne samo po stanju na ta datum.
Meja pa se seveda ne sme določiti po stanju, ki je bilo po tem datumu, to je edino kar se lahko vidi iz tega člena.

In Hrvaška je pred tem datumom (25.6.1991) kar lep čas kontrolirala tudi ozemlja, ki jih ni kontrolirala na datum 25.6, ker so se prej pač naveličali (verjetno zaradi balkanske lenobe) in so vse skupaj prepustili slovenski policiji, ki je občasno patruljirala tudi po savudrijski obali, tam itak ni bilo ničesar razen nekaj slovenskih vikendov. Sedaj pa tam Hrvati pospešeno gradijo, oni že vedo zakaj, pa mi tudi.

Gre za precejšno pravniško past, ki jo bodo zanesljivo izkoristili hrvaški pravniki in potem se bodo lahko naši "pametnjakoviči" tolkli po glavi. Hrvati bodo na veliko dokazovali, da so že pred Slovenci kontrolirali nekatera področja, ki so jih Slovenci imeli pod kontrolo na dan 25.6.1991.
Ni mi jasno kako so bili naši lahko taki tepci, da niso tega, da se meja določi na stanje 25.6,1991, vnesli v arbitražni sporazum. Ali pa naj kdo prizna, da se Hrvati niso s tem strinjali pa so naši kljub temu popustili.
Sam sem imel kar nekaj diskusij o teh zadevah na drugih političnih forumih v preteklosti, že davno prej, ko se tukaj na tem forumu še ni o tem diskutiralo, in še predno je prišel ven ta AS, in zanimivo, tja so se priplazili tudi Hrvatje in mi vedno pomolili pod nos, češ tudi mi smo kontrolirali ta zaliv in celo podali nekaj dokazov. Oni nam oporekajo celo, da smo na 25.6 sploh imeli kontrolo nad celim Piranskim zalivom.

#2 Žbogar spet operira z "MISLIM", tako kot ostali zagovorniki AS, on je pa vse skupaj nadgradil še z versko komponento: "MORAMO VERJETI"(v modrem).

To je čisto v nasprotju z njegovo trditvijo, da je relevantno samo tisto kar piše v AS in ničesar drugega. Ne, Žbogar, ko zagovarja AS pravi da moramo dobro misliti in globoko verjeti. Zopet en globoki mislec, ki poleg tega še globoko veruje. Nimamo v vladi samo velikega misleca Pahorja.

Z verovanjem v dober izhod se na sodišču težko argumentira.
Še nekaj, nobeden od zagovornikov AS si dosedaj ni upal narisati zemljevid kakršen naj bi bil po njegovem mnenju po odločitvi arbitražnega sodišča.

Vlačič pa ni nič drugega kot nek frajerski jebivetrovski žigolo, ki blefira s floskulami in očitno raje več časa posveča svoji frizuri kot pa svojemu delu.

Še nekaj je zanimivo, pri vseh teh diskusijah se vedno razpravlja samo o meji na morju ne pa tudi o problematičnih točkah na kopnem, npr. snežniški gozdovi in Pomurju. Enega Pomurca, ki mogoče v celem svojem življenju sploh ni bil na morju verjetno bolj malo zanima kako se bo določila meja  na morju. Ta obsedenost z morskim problemom je tako velika, da se popolnoma zanemarja druge sporne točke na kopnem.

Če bo sporazum sprejet, bodo arbitri določili mejo na kopnem in na morju po mednarodnem pravu, tako piše v AS. To je bila zahteva Hrvaške, odkar obstaja mejni problem, mi pa na to nikdar nismo pristali do tega AS.
Če se bo meja določala po mednarodnem pravu, je možno predvideti, da bo pri poteku meje na kopnem upoštevan zlasti kataster, ki je prvi kriterij in arbitri drugih zagotovo v večji meri ne bodo uporabljali. Arbitri meje ne bodo določali na terenu. Nihče si ne predstavlja, da bo teh pet arbitrov hodilo po nekaj sto kilometrih slovensko-hrvaške meje, se seznanjalo s situacijo in potem sprejelo neko pravično odločitev. Gledali bodo karte, tam so katastrske meje, in to seveda pomeni, da Sloveniji grozi izguba skoraj 800 in več hektarjev na levem bregu Mure, objekta na Trdinovem vrhu, levega brega Dragonje, pa tudi pri večini ostalih od skupaj štirinajstih spornih točk na meji govori kataster v prid Hrvaški.

Glasovati je potrebno PROTI.

In še nekaj, kar je najpomembneje, če glasuješ proti ga ne moreš nič polomiti, to je edini način, da ne pripomoreš k izgubi vsaj nekaj ozemlja, ki bo zanesljivo izgubljeno po odločitvi arbitražnega sodišča (koliko pa bo izgubljenega pa ta trenutek nihče ne ve).
In po izgubi se bomo(boste) Slovenci še bolj sovražili in medsebojno obtoževali kot se sedaj.
Lažje bolj znosno in bolj tolerantno se v Ameriki prenašata črnec in belec kot se v Sloveniji prenašata levičar in desničar.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 24.05.2010 at 19:58:54


Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Pa res. Potem je verjetno kakšen Lužiški Srb na bivanju v Sloveniji.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 24.05.2010 at 20:08:20


Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..


Pa to je že pravi pernati stereo, na mojemn levem ušesu mi gruli kokoška na desnem pa goskica.


wrote on 24.05.2010 at 19:58:54:

Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Pa res. Potem je verjetno kakšen Lužiški Srb na bivanju v Sloveniji.
Lp,Igor


Ne moji predniki so iz države, ki je imela že 600 let univerzo, ko so Slovenci še hodili lahko samo v tujino študirat.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Devi on 24.05.2010 at 21:02:02

tvoji predniki že, sam za tebe se mi pa zdi da sam ne veš dobro, čigav si in kam bi se dal..

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 24.05.2010 at 21:02:38

Kaj, torej sploh nimaš volilne pravice, kot nek tujec. Glavno, da tvoji predniki bojda izvirajo iz neke države, ki je imela pred 600 leti univerzo. Zelo pomemben podatek in verjetno je ta država zelo napredna.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Petra G. on 25.05.2010 at 07:32:44

ja mogoče res, ampak, to ne prekrije dejstva kaj se je zgodilo s trgovinami.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 25.05.2010 at 07:43:05


wrote on 24.05.2010 at 19:58:54:

Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Pa res. Potem je verjetno kakšen Lužiški Srb na bivanju v Sloveniji.

Lp,Igor


S stališča duhovnosti je varljivo biti nacionalno pripaden mestu, kjer se rodi telo. Vsi smo tujci na nek način, saj se duša rojeva v raznih deželah in oblikah, neki državi pripada pa le za manj kot sekundo časa v večnosti, kolikor živi minljivo in krhko materialno telo na nekem začasnem mestu bivanja.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 26.05.2010 at 05:06:57

Matevž Krivic ...

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042359073
(političen pamflet)

... se je očitno odločil, da bo stalno škodoval slovenskim interesom.
Ob takšni slovenski neenotnosti glede svojega ozemlja se ne obeta nič dobrega in se še enkrat potrjuje moja teza, da si Slovenci ne zaslužijo svoje države.
Se pa Matevž Krivic (sin komunističnega tožilca, ki je na skonstruiranih procesih obsojalo ljudi na smrt) že od začetka debate o AS očitno zelo trudi, da bi Slovenija dobila čimmanj in o tem so konec lanskega leta pisali tudi Hrvati.


Quote:
Tvrdnje da cijela Savudrijska vala pripada Sloveniji i da joj zbog toga pripada izlaz na otvoreno more pogrešne su, tvrdi nekadašnji slovenski ustavni sudac Matevž Krivic.

Matevž Krivic se u žestokoj polemici koja se zadnjih tjedana vodi na stranicama ljubljanskog Dela o tome je li nacrt arbitražnog sporazuma za Sloveniju dobar ili ne, postavio na stranu predsjednika vlade Boruta Pahora te bivšeg i sadašnjeg predsjednika države Milana Kučana i Danila Tuerka koji podržavaju sporazum, a protiv bivšeg premijera Janeza Janše i radikala iz stranaka desnog centra.

Prema tumačenju Pahorovih oponenata, sporazum ne jamči teriotorijalni izlaz Slovenije na otvoreno more ni mogućnost proglašavanja suverenog koridora do otvorenog mora i morskih zona.

"Laike, ali na žalost i brojne slovenske pravnike, treba upozoriti na nestručnost i populističku intonaciju dviju teza: da je Piranski zaljev oduvijek u cjelini pripadao Sloveniji i da je Slovenija preko voda u zaljevu imala doticaj s otvorenim morem", tvrdi Krivic.

On smatra da je sklapanje ugovora o arbitraži u sadašnjim okolnostima jedina realistična mogućnost za Sloveniju da ostvari približno ono što je željela.

"Nije istina da je Sloveniji oduvijek pripadao Piranski zaljev i da je zato oduvijek imala kontakt s otvorenim morem. Taj kontakt imale su države u koje je taj zaljev spadao kao cjelina, a to su bile Mletačka Republika, Austrija, Italija i SFRJ, a nikako Slovenija, koja sve do 1991. nije bila subjekt međunarodnog prava", navodi u svom prilogu u Delu Krivic.

... itd


http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/10/29/0384006.html  

Za njega ne pomeni nič, da je bil tekom več stoletij del savudrijskega polotoka znotraj piranske katastrske občine in je to v bistvu še danes (zaenkrat še niso spremenili katastrskih načrtov, to bodo šele po dokončno določeni meji). Za njega je glavni argument, da Slovenija ni bila nikdar država in zanemarja dejstvo, da je bila piranska občina tekom zgodovina pač znotraj različnih državnih subjektov.

Prav zabavna je njegova "pravniška logika" s katero dela prave akrobacije samo zato, da bi Sloveniji odvzel zgodovinsko dejstvo, da je imela na dan 25.6.1991 dostop, do odprtega morja in je kontrolirala cel Piranski zaliv.

Torej, če je bila katastrska občina Piran tekom zgodovine v različnih državnih tvorbah in so te državne tvorbe imele pod kontrolo cel Piranski zaliv in dostop do odprtega morja je nesmiselno ta dostop in kontrolo zaliva odrekati  edino Sloveniji.

To argumentira s tem, da Slovenija do leta 1991 ni bila priznana kot država in s tem subjekt mednarodnega prava pri tem pa prezre, da je bil ves čas cel piranski zaliv in del savudrijskega polotoka del katastrske občine Piran.

Po tej logiki bi lahko tudi rekel, da Slovenija sploh ne more dobiti teritorija, ker je bil ta teritorij katerega naj bi dobila 1991 ves čas v neki drugi državi, npr. v Avsto Ogrski, SHS, stari Jugoslaviji, Madžarski, NDH, Italiji, Nemčiji, novi Jugoslaviji, skratka imeli bi državo Slovenijo, ki pa ne bi imela pravice do ozemlja, ker do takrat nikdar ni bila "subjekt mednarodnega prava".  ;) ;)
In, tudi Hrvaška ni bila vedno samostojna država.

Celo po tem, ko je Kardelj (ustno) podaril Savudrijo Hrvatom se kataster občine Piran ni spreminjal in je bil cel zaliv in dostop do odprtega morja večino časa pod kontrolo Republike Slovenije.

Čemu tak trud, da bi se škodovalo Sloveniji?
Očitno gre za psihopata, ki bi se rad s svojimi "pravniškimi" akrobacijami povzdignil nad svoje pravniške kolege in jim tako kazal kako veliko boljši pravnik je od njih. In zaradi tega svojega psihopatskega egoizma je pripravljen škodovati Sloveniji in pri tem uporablja antilogiko. Ne berem več Dela od kar sem ga pred 12 leti odpovedal in sedaj vidim, da je Krivic bil svoje večne pravniške bitke proti "laikom" in z "neukimi pravniki" (v modrem) in si zdravil svoje komplekse.
Nekaj podobnega sedaj izvaja tudi Pahor, ki bi se rad zapisal v zgodovino s tem AS kot rešitelj problema, ki ga pred njim ni uspelo nobenemu rešiti, pri tem ga ne zanima kakšno škodo bo naredil. Ni zastonj rekel Karel Erjavec, da moral Pahor odgovarjati (ni mi jasno s čim, ali s svojo roko, ki jo je že velikokrat dal v ogenj) za slabe posledice AS, mu bo pa potrebno postaviti spomenik, če bi se za Slovenijo dobro izteklo.
Da, zato gre, psihopati si zaslužijo in želijo imeti svoj spomenik in to celo za živega.
S komunisti pa naj bodo to "originalni" ali njihovi mladiči Slovenija nima dobre bodočnosti, zapravili so ozemlje po 2. sv. vojni in sedaj so na podobni poti.

Ironija, Drnovškovi pa bi se radi spomenika ravno te dni znebili pa jim župan Zagorja Švagan tega ne dovoli kljub odločbi sodišča.

Za vlado, ki je povečala javni dolg za 6 milijard je odlično, če se v nedogled razpravlja o bulmastifih, enospolnih porokah, posvojitvah otrok, o 27.000 evrih za razbita stekla parlamenta, o arbitražnem sporazumu, kaj bo naslednje ???

Zaenkrat pa še vedno čakam zagovornike AS in pobudnike referenduma, da povejo kako (vsaj približno) bo odločilo arbitražno sodišče v primeru, če se bo večina volilcev odločila ZA.
Ker v nasprotnem primeru so to navadni lopovi, ki pozivajo ljudi na referendum ne da bi jim prej povedali kaj to pomeni, če bodo glasovali ZA.

Izjasnite se, in povejte volilcem na kolikšno zmanjšanje teritorija so pripravljeni pristati predno jih pozovete naj glasujejo ZA.

Sam vem, da bi ZA pomenilo zmanjšanje teritorija Slovenije glede na stanje 25.6.1991, potem mučno izvajanje pritiskov na poslance, da bi dosegli dvotretinjsko večino v parlamentu, zato bom glasoval PROTI.


Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 26.05.2010 at 05:35:13


Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Nisem tujec, sem državljan Slovenije, nisem oporekal pravne pravice do države pač pa opisal mentalni odnos Slovencev do svoje države.
Komaj prvič v zgodovini dobljene in jo že zapravljajo, kot če daš kroničnemu hazarderju denar ga bo takoj nesel v prvo igralnico ali otroku denar bo takoj letel po liziko.
Zadnjič je TV voditeljica posredno obtožila nasprotnike AS češ, da bodo otežili Slovencem dopust na hrvaškem morju, če bodo ljudje glasovali proti.
En dopust več vreden kot svoja država? V takem primeru se res vprašaš ...


Devi wrote on 24.05.2010 at 21:02:02:
tvoji predniki že, sam za tebe se mi pa zdi da sam ne veš dobro, čigav si in kam bi se dal..

Res je, imaš prav, in v Sloveniji se na tak način dobro počutim, takoj, ko bi imel stalni občutek, da sem Slovenec bi se pa slabo.


satis wrote on 25.05.2010 at 07:43:05:

wrote on 24.05.2010 at 19:58:54:

Devi wrote on 24.05.2010 at 19:33:49:

Bamby wrote on 24.05.2010 at 17:04:47:
...potem si Slovenci ne zaslužite..

mater si glasen glede pravic določenih slovencev glede na to da si tujec v tej državi..

Pa res. Potem je verjetno kakšen Lužiški Srb na bivanju v Sloveniji.

Lp,Igor

S stališča duhovnosti je varljivo biti nacionalno pripaden mestu, kjer se rodi telo. Vsi smo tujci na nek način, saj se duša rojeva v raznih deželah in oblikah, neki državi pripada pa le za manj kot sekundo časa v večnosti, kolikor živi minljivo in krhko materialno telo na nekem začasnem mestu bivanja.

Ni problema, eno sekundo bomo že potrpeli, nam bo pa potem lepše.  :)


Petra. wrote on 25.05.2010 at 07:32:44:
ja mogoče res, ampak, to ne prekrije dejstva kaj se je zgodilo s trgovinami.

Tudi v Švici se vsi referendumi (oz kar mnogi) ne izkažejo z dobrimi rezultati, vendar ljudje se tako učijo.
Ta referendum o trgovini se je izkazal pozneje za nepotrebnega, ker je očitno šlo samo za izsiljevanje za višje plačilo za delo ob nedeljah, praznikih  in ne za željo po prostem dnevu. Drugič ob podobnem primeru bo zato mnogo težje prišlo do referenduma in tako bomo rekli, da država postaja normalnejša, manj socialistična in bolj "neoliberalna" hahaha ...
... naj se pusti svobodo odločanja kdaj kdo želi delati, in naj se na drugačen način izsili višje plačilo za delo ob praznikih.
Samo problem je v tem, če bodo kdaj v bodočnosti res želeli imeti proste dneve ob praznikih in nedeljah in bo zadeva spet prišla na referendum bodo imeli malo možnosti na uspešen rezultat zaradi svojega zavajanja prvič.
Neiskrenost se pač maščuje, volilci se učijo, pa pobudniki mogoče tudi, tako, da tudi ta referendum ni šel v nič.

Še 13 postov do 1000  :)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by satis on 26.05.2010 at 08:24:03


Bamby wrote on 26.05.2010 at 05:35:13:

satis wrote on 25.05.2010 at 07:43:05:
S stališča duhovnosti je varljivo biti nacionalno pripaden mestu, kjer se rodi telo. Vsi smo tujci na nek način, saj se duša rojeva v raznih deželah in oblikah, neki državi pripada pa le za manj kot sekundo časa v večnosti, kolikor živi minljivo in krhko materialno telo na nekem začasnem mestu bivanja.

Ni problema, eno sekundo bomo že potrpeli, nam bo pa potem lepše.  :)


[smiley=1grin1.gif] [smiley=thumbsup.gif] [smiley=1grin1.gif]

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by El Poeta on 26.05.2010 at 09:30:46


Bamby wrote on 24.05.2010 at 20:08:20:
Ne moji predniki so iz države, ki je imela že 600 let univerzo, ko so Slovenci še hodili lahko samo v tujino študirat.

Univerza - kakšna bolezen je pa to?

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 26.05.2010 at 09:43:39


Quote:
En dopust več vreden kot svoja država? V takem primeru se res vprašaš ..

Žalostno dejstvo je tudi to, da se dopust na Hrvaškem tiče več ljudi, kot pa tistih "par metrov" zemlje ali morja.

Saj, če bi Slovenci imeli narodno zavest, potem sedaj ne bi debatirali o referendumu.
Vedeli bi, kaj hočemo..in za zavedni narod je pomembna država, ne pa dopust v tuji državi.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by El Poeta on 26.05.2010 at 09:46:03

Meni pa fraza "zaveden državljan" vedno bolj asociira na "zavedén državljan", pa naj si bo kdorkoli že.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Devi on 26.05.2010 at 16:43:46


Bamby wrote on 26.05.2010 at 05:35:13:
Res je, imaš prav, in v Sloveniji se na tak način dobro počutim, takoj, ko bi imel stalni občutek, da sem Slovenec bi se pa slabo.

met večno distanco ni slabo, človek se pol ne razburja zarad malenkosti..
sam met pripadnost tud ni slabo.. če nikol nič ni tvoje, nimaš ne zmag ne porazov.. in če nimaš zmag, nima nič prave vrednosti, če pa ne delaš napak, kako se boš pa pol naučil ponižnosti in preudarnosti in širokosrčnosti? ene stvari lažje osvajaš z nižje stopničke kot z višje..

recimo, referendum o trgovinah.. da ni šlo za prosti dan temveč za višje plačilo? so what.. jes jim ga prav gotovo privoščim, oboje. in čeprov vemo da ni problem z dobičkom, ostane še varianta, da se višje plačilo dela krije z višjo ceno izdelka ob nedeljah.. ljudje so vredni več kot stvari in jes svoje nedelje prav gotovo ne bi prodala poceni - če sploh.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 26.05.2010 at 16:57:36


Quote:
Minister Žbogar:

"Slovenija lahko dobi, kar je imela 25. junija 1991"
"Verjamem da bodo volivci na koncu te naporne kampanje ob treznem razmisleku videli, da je samo ena možnost in da je ta možnost zelo dobra, saj Sloveniji omogoča, da bo to, kar je imela 25. junija 1991, dobila zapisano tudi z mednarodnim sporazumom," je zatrdil.

http://www.rtvslo.si/slovenija/kampanja-vse-bolj-ideoloska-in-vse-manj-argumentirana/231009  


Torej sam minister Žbogar priznava da se bomo pogajali za tisto kar smo že imeli pa sedaj očitno nimamo več in naj bi raje šli  v negotov AS namesto, da bi zahtevali tisto kar menimo, da je naše. Kako bi nas npr. pogledali Italijani, če bi jim npr. rekli, da sega Slovenija do Verone in jim predlagali, da se gremo pogajati o tem ozemlju na arbitražno sodišče.  ;)
Mogoče pa ti tepci Pahorjevi, sedaj to že lahko zanesljivo trdim, sploh ne vedo več kaj je bilo naše na dan 25.6.1991 in se sedaj lažejo volilcem. Blondinka Kresalova ni npr. vedela niti tega kdaj so bile prve večstrankarske volitve. Za njo so bile leta 1992, torej po Brionski mirovni konferenci.
Ali pa so taki bojazlivci, da si tega kar je naše ne upajo zahtevati in se raje kockajo v igri kjer je vsaj delna izguba zanesljiva.
Slovenija z AS ponuja na pogajalsko mizo samo ozemlja, ki jih je imela na dan 25.6.1991 in je bilo to Sloveniji že priznano z mirovnim sporazumom na Brionih, med Hrvaško (ki takrat še ni bila država, v bistvu del YU) in Slovenijo (ki je že proglasila državnost) in Evropsko unijo (t.i. Badinterjeva komisija),  leta 1991 kmalu po koncu "deset dnevne" vojne. Torej gre za mednarodni sporazum, ki je bil pogoj, da sta lahko tako Slovenija kot Hrvaška upali na mednarodno priznanje.
Hrvaška s svoje strani ne postavlja na pogajalsko mizo ničesar svojega, torej naj bi se "kockalo" samo s slovenskim že mednarodno priznanim ozemljem.

In sem spet pri svoji tezi, da si taki Slovenci, ki se raje pogajajo za svoje namesto, da bi tisto kar je njihovo zahtevali, ne zaslužijo imeti svoje države.
Za začetek bi zadostovalo zahtevati od Hrvaške, da umakne mejni prehod t.i. "Plovanija" v petih dneh:





In še, pobudo za referendum je dala vlada oz. levi trojček in ne opozicija, ta je samo grozila z refrendumom, v pravnem smislu pa je predlagatelj referenduma vlada, torej tisti, ki mu je v interesu, da se glasuje ZA.

Mogoče se zdi nepomembno, vendar ni:

Če bi bila opozicija tista, ki bi predlagala referendum bi z lahkoto pozvala ljudi na referendum z jasnim argumentom kaj bodo dobili:
"Glasujte PROTI arbitražnemu sporazumu, ker bo sicer Slovenija ostala brez dela svojih ozemelj, ki jih je kontrolirala na dan 25.6.1991"

Na drugi strani pa vlada ne zna niti približno povedati kakšne bodo posledice, če bodo volilci glasovali ZA, na kar se jih poziva!!!

Argumenti levice, danes v parlamentu, v ladji norcev:

Cveta Zalokar Oražem, danes v parlamentu (približno): "Ko so delali anketo med Hrvati za koga bodo navijali na SP v nogometu se jih je kar 28% odločilo za Srbijo, Slovenijo so postavili šele na 4. mesto. To ste naredili vi nasprotniki AS, ki vnašate sovražnost med narodoma"

Super "argumentacija", navijači kot odgovor kje bo potekala meja, "razredni sovražniki" pa so seveda tisti, ki so PROTI.

Minister Vlačič, danes v parlamentu (približno): "Ko me ljudje sprašujejo kako naj glasujejo jim povem, preberite 3. člen AS in se potem odločite, tam vse jasno piše.
Ne vem kako se bo odločilo arbitražno sodišče, kaj nam kažete te vaše smešne zemljevide (za njega je smešno  :o ), mogoče pa bodo odločili tako (in je pokazal eno karto), mogoče, in se bomo potem smejali (spet mu je smešno  :o  ), NE VEM, ..."

Super "argumentacija", vse mu je "jasno", pa kljub temu NE VE niti približno.

Precejšna razlika, v tem kdo je bil predlagatelj referenduma, vendar nisem prepričan, da jo vsi razumejo.
Za lažje lažje razumevanje:

To zgoraj (v boldu, v rdečem) je jasno kot beli dan, kdor ne verjame naj da na mizo npr. 100.000 EUR in greva stavit, mogoče bom stavo celo predlagal ministru Žbogarju.
Vendar pa nisem prepričan, da bo do take stave sploh lahko prišlo, ker bom od njega zahteval naj vsaj približno točno definira kaj je bilo slovensko na dan 25.6.1991 (npr. cel piranski zaliv, torej do savudrijske obale) preden skleneva stavo, ker se edino na tak način lahko pozneje po odločitve arbitražnega sodišča ugotovi kdo je dobil stavo.
Verjetno bo rekel, poglejte 3. člen AS tam vse jasno piše.
Lahko pa za kriterij uporabiva tudi odločitev slovenskega Ustavnega sodišča, ki je to dokaj jasno izrazilo, vendar oni niso "igralci" v tej politični norišnici, povedati morajo tisti, ki pozivajo ljudi naj glasujejo ZA.

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 30.05.2010 at 23:05:46

Saj vem, da tole nobenega ne zanima, vi pač živite nekje v svojih lastnih nebesih, pa piknik se bliža, pa za nekatere še SP v fuzbalu, itd ...pa vendar dam tole gor za svojo dušo, mi je prav zanimivo videti kako se strukturirajo posamezne volilne grupacije (in boji med njimi) in kako bodo v bodoče Slovenci dobili poleg že ustaljenih kulturnih bojev morda še bitke med "kapitulanti", zapravljivci slovenskega teritorija in njihovimi nasprotniki.

Če se pogleda sporazum o arbitraži:


Quote:
3.
člen

Naloga arbitražnega sodišča
(1) Arbitražno sodišče določi:
   (a) potek meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško na kopnem in morju;
   (b) stik Slovenije z odprtim morjem;
   (c) režim za uporabo ustreznih morskih območij.
(tu so še tri točke, ki pa so samo proceduralne)

4.  člen
Uporabljeno pravo
Arbitražno sodišče uporablja:
   (a) pravila in načela mednarodnega prava za odločanje po točki (a) prvega odstavka 3. člena;
   (b) mednarodno pravo, pravičnost in načelo dobrososedskih odnosov za dosego poštene in pravične odločitve, upoštevajo vse relevantne okoliščine, za odločanje po točkah (b) in (c) prvega odstavka 3. člena.


Tu se dobro vidi, da se bo vsa kopna in vsa morska meja (razen t.i. stika)  določalo po načelu mednarodnega prava.

Po načelu pravičnosti se bo torej določal "samo stik Slovenije z odprtim morjem" (v rdečem) ...

... in režim za uporabo ustreznih morskih območij.


Hrvati temu pravijo v svojem prevodu: "Vezu Slovenije prema otvorenom moru"

Angleščina, ki pa je za sodišče edina merodajna pa to označuje z "junction). (Slovenci in Hrvati v bistvu prevajajo)

To pa si trenutno pravniki razlagajo "vsak" po svoje.

Torej je z AS popolnoma zavržena Badinterjeva deklaracija z Brionov z leta 1991, ki je določala stanje na 25.6.1991, da vsak ostane tam kjer je (najbolj pravično, staro načelo rimskega prava), torej cel piranski zaliv in morje do točk T5, T6 in levi breg Mure v slovenskih rokah.

S Hrvati se ves čas nismo mogli dogovoriti ravno zato, ker so oni ves čas nasprotovali točni razmejitvi ravno zato, ker so želeli določiti meje po načelu mednarodnega prava (piranski zaliv na pol) in ekola sedaj imajo s tem AS to kar so že cel čas hoteli.
Seveda pa jih strašno moti, ta točka v rdečem. Ne gre samo zato, da si želijo stik z Italijo na morju ampak tudi za iracionalen boj za prestiž proti Sloveniji.
Pa saj bi jim lahko Slovenija dala tisti trikotnik z Italijo na morju, mi bi takoj pristali na to, če bi drugje obveljalo načelo na dan 25.6.1991. In o tem bi se lahko zmenili vendar je pri njih ta boj za prestiž neverjeten, ne bi odstopili niti za "pedalj".

Pri tem je potrebno povedati, da v bistvu že cel čas kršijo Badinterjevo deklaracijo, ki so jo podpisali.

Sam verjamem (tudi sam sem pri tem vernik ;)) , da bo Slovenija kljub vsem dvomljimcem le dobila nekakšen dimnik do odprtega morja podoben kot je bil v sporazumu Drnovšek Račan (D&R) vendar pa bo Slovenija zaradi načel mednarodnega prava tudi precej izgubila, npr. levi breg Mure (800 ha) ki je v hrvaških katastrskih občinah, levi breg Dragonje (tega bi tudi v sporazumu D&R)  ...

Torej je ta AS v nasprotju z sporazumom D&R slabši, ker se ne ve niti približno kako "milostni" bodo arbitri do Slovenije pri določanju kopne meje, pa tudi na morju se ne ve kaj bodo naredili v Piranskem zalivu. Namreč tudi mednarodno pravo vsebuje nakaj načel pravićnosti čeprav bi si jaz želel, da bi bila ta pravičnost raje pomaknjena ven, tako bi bilo več maneverskega prostora za arbitre, da bi lahko res bolj pravično sodili.
Kdor pričakuje, da bo na sodišču našel pravično rešitev se moti.
Sodišča ne odločajo pravično, sodišča odločajo po zakonih.

Na to bi kaj bo, morali vsaj približno odgovoriti pobudniki referenduma, da bi ljudje vsaj približno vedeli zakaj bodo glasovali. Tako pa je to prepuščeno vsakemu posamezniku.

Na morju predvidevam, da bo podobno kot pri D&R (predvidevam, da bodo arbitri po liniji najmanjše zmote (zamere)zagrabili to priliko, ker sta jo v preteklosti že potrdili vlade Slovenije in Hrvaške) na kopnem pa se ne ve koliko "pravičnosti" bodo arbitri, če sploh, upoštevali poleg gole zakonodaje. Tega jim AS ne narekuje.
Skratka pri D&R smo vsaj vedeli kaj bi dobili (oz. koliko bi izgubili), ker je(bi) šlo za dvostranski sporazum, ki je bil kompromisen. Kompromis pa je bil smešen, dali smo Hrvatom v bistvu samo Slovenci.
Tu pa smo zopet v situaciji, da na pogajalsko mizo prispevamo samo Slovenci Hrvati pa nič, oni bi izgubili kvečjemu tisto kar so okupirali po 25.6.1991 in kjer je policijsko kontrolirala ozemlja Slovenija

Najbolje bi bilo, da bi se izteklo PROTI in bi še enkrat sedli za pogajalsko mizo, tudi Badinterjeva deklaracija s tem ne bi bila mrtva (stanje na 25.6.1991) in ne se bati, Hrvati se bodo še kako radi pogajali, mogoče bodo še prosili.
Vsaj tako bi moralo biti, če bi Slovenija ravnala kot država in ne kot cunja, ki si domišlja, da je perzijski tepih.
P.S.: Ker nisem pravnik bi si želel, če bi se še kdo od njih vključil v temo in me morebiti kje popravil.


In še en tuj (čustven) komentar:
Quote:
KOMENTAR NA FORUMU (24ur.com)
mac4_m30.05.2010, 22:271
monada
30.05.2010, 22:24

Ko se je SLO osamosvajala sem kot otrok živel v Bujah.
Na lastne oči sem videl, kako so se hrvati trudili izseliti slovence, jih razlastiti in jim odvzeti državljanstvo.
Na lastne oči sem videl kako so postavili mejo po prostem preudarku in na lastne oči sem videl kako naiven narod smo slovenci.
Ne bom podprl sporazuma, ker je neglede na politično stran slab za nas dober pa le za hrvate.
V končni fazi, če vam je tako vseeno kje je naša meja in vsem dol visi, pa predlagam, da se vsa Slovenija razdeli med sosednje države, kajti to je cilj vsakega soseda, da razširi svojo državo. Le mi razmišljamo, kako bi se potuhnili. Sram me je da sem slovenec, če bom zopet videl, kako smo zapravili še en kos naše države!

http://24ur.com/novice/slovenija/ne-zamudite-pahor-in-jansa-o-referendumu.html#comment


Še 9 do 1000

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 31.05.2010 at 06:49:56





Socialisti imajo daleč najbolj zagrizene vernike na levici.

SDS je na desnici komaj na tretjem mestu po številu vernikov, malo presenečenje, na prvem mestu je NSi in na drugem SLS.
Nacionalisti pa so celo na zadnjem mestu med t.i. desnico.

_______Za____Proti
Desus__47,8__ 26,1
LDS____40,0__ 42,2
NSi_____20,0__  73,3
SD_____79,1 __10,1
SDS____23,1__  53,8
SLS____20,0__  65,0  
SNS____21,6__ 43,2
Zares___44,4__ 29,8

To anketo sem dal gor, ker mi je bila zanimiva struktura anketiranih po pripadnosti posameznim strankam in to kako so glasovali.
Za tak podatek je vseeno kakšen je rezultat, celo, da je vzorec (800 ljudi) majhen ni zelo pomembno.
Na referendumu bomo npr. dobili samo končen rezultat in ne te strukture (o tem se bodo pozneje prepirali komentatorji).

Bi pa bil zato, da se zadnji mesec ali 14 dni pred volitvami in referendumi prepove javno objavljanje takih anket, ker imajo lahko negativen vpliv na labilne osebe, že itak se pri tej anketi vidi, da je ostro politično obarvana glede na pripadnost stranki.
Tako bi imeli poleg volilnega molka še anketni molk.
Z eventuelno arbitražo bo Slovenija nekaj izgubila in bodo še velike frustracije pri ljudeh in še večja razdvojenost in sovraštvo med pripadniki raznih političnih opcij.

Že sedaj vidim stanje po morebitni arbitraži v kateri se bo zanesljivo nekaj izgubilo. Socialisti, ki so najbolj zagrizeni pripadniki svoje stranke bodo po objavljenem rezultatu še vedno zvesto podpirali svojo stranko in širili tezo saj smo dobili dovolj, nasprotna stran pa bo trdila saj smo vendar izgubili preveč. In ta prepir bo stalno na tapeti tako kot so sedaj prepiri med "domobranci" in "boljševiki" ali med klerikalci in ateisti, ...



Še 8 do 1000

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by ajgor on 31.05.2010 at 09:13:28


Bamby wrote on 31.05.2010 at 06:49:56:
Že sedaj vidim stanje po morebitni arbitraži v kateri se bo zanesljivo nekaj izgubilo. Socialisti, ki so najbolj zagrizeni pripadniki svoje stranke bodo po objavljenem rezultatu še vedno zvesto podpirali svojo stranko in širili tezo saj smo dobili dovolj, nasprotna stran pa bo trdila saj smo vendar izgubili preveč. In ta prepir bo stalno na tapeti tako kot so sedaj prepiri med "domobranci" in "boljševiki" ali med klerikalci in ateisti, ...

Če se bo to zgodilo, bo najverjetnejši zaton verskih strank (verovanje v arbitražo in Hrvate), kot so SD, LDS in Zares. Tako, kot so po Koroškem plebiscitu lahko Krščanske stranke s Korošcem vladale samo zaradi Beograda in delne diktature, se ne bo več ponovilo. Sicer je 45-ga sledil njihov masaker, verjetno se pa tu, pri teh, ne bo.

Lp,Igor

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by m on 31.05.2010 at 13:38:48

No pa ti je uspelo ta referendum spolitizirat tud na tem forumu

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 01.06.2010 at 14:03:22


Quote:
Türk: Sem na strani zdrave pameti in pravne države
Predsednik republike Danilo Türk je na javni tribuni Zveze društev pravnikov Slovenije izrazil podporo arbitražnemu sporazumu, hkrati pa zavrnil trditve, da se je postavil zgolj na eno stran.

http://www.delo.si/clanek/108056


Pismo "svojemu" predsedniku, ki je "stopil na stran zdrave pameti"  in potisnil nasprotnike arbitražnega sporazuma na drugo stran.


Quote:
Urad predsednika Republike Slovenije
Erjavčeva 17
SI-1000 Ljubljana
Slovenija



Bamby
_______
_______


G. predsednik

V zadnjem času sem opazil, da ste se aktivno vključili v referendumsko kampanijo v kateri ste se jasno in javno opredelili
in stopili na stran zagovornikov sporazuma o arbitraži.

Če menite, da je ta arbitražni sporazum tako zelo koristen za Slovenijo, da se morate kot predsednik vseh državljanov
javno opredeliti in s tem dajati državljanom signal, da naj na referendumu glasujejo za arbitražni sporazum, vas sprašujem
zakaj potem niste nastopili javno z vsem svojim vplivom, da bi se dosegel politični konsenz glede reševanja mejnega problema?


Ker ste se javno opredelili kot zagovornik arbitražnega sporazuma vas sprašujem tudi:

Ali se še vedno počutite kot predstavnik vseh državljanov R Slovenije?


Po morebitnem sprejetju arbitražnega sporazuma na referendumu bo potrebna:


... , dvotretinjska večina v parlamentu za spremebo Ustavnega zakona.

… , dvotretinjska večina v parlamentu za vstop Hrvaške v EU.


Kako si predstavljate, da se bo po morebitnem sprejetju arbitražnega sporazuma reševala nemogoča politična situacija, ki bo s tem nastala?

S pritiski na poslance, se nam obeta diktatura?


S pozdravi!



Če je predsednik Danilo Tuerk stopil na stran zdrave pameti sam rade volje ostanem samo pri pameti.


Quote:
»Katera dežela bi svojo suverenost prepustila arbitraži? Saj nismo nori!«

»Vprašanje meje na morju ne more biti vprašanje arbitraže ali mednarodnega sodišča, je vprašanje naše pravice«.

»Če bomo pristali na arbitražo, si bomo Slovenci sami zaprli okno v svet, za katerega smo se bojevali pol stoletja?«.

Janez Stanovnik


Tale gospod pa je bil še pred kratkim na strani pameti sedaj po dolgih neprespanih nočeh in truda v usklajevanju partijske linije pa je prestopil na stran zdrave pameti.


Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Mr.Smith on 01.06.2010 at 15:05:08

BMK za arbitražo!!

Pa BMK za ves gnoj smrdeči okoli tega !!








http://www.ninamedia.si/referendum/



:P ::) :o 8-) :( >:( ;D :D ;) :) :-X :-/ :-* :'( :)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Bamby on 01.06.2010 at 15:56:33

Danilo Türk: "Sem na strani zdrave pameti ..."

Milan Kučan: "Na zdravo pamet se tokrat ne gre sklicevati. Je odpovedala."


(problemi z neusklajeno partijsko linijo pri propagandi za arbitražni sporazum)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by t on 02.06.2010 at 12:53:14

Sicer se mi zadeva niti ne zdi vredna mojega časa in pozornosti, vsekakor pa je potrebno glasovati PROTI.

Pa niti ne toliko zato, ker je ta sporazum nekakšno skropucalo, v katero lahko verjamejo samo tisti, ki mislijo s Pahorjevo ritjo ali pa tisti, ki so svoje možgane izklopili in zapadli v globinsko apatijo, ker jim je celotne kolobocije okrog te južne meje dovolj in bi pravzaprav lahko podpisali karkoli, samo, da bi bilo konec.

PROTI sem predvsem zato, ker mi grejo na kurac vsi ti naši brezhrbteničarski politikanti: vsi po vrsti, od Janše, ki za reševanje te zadeve ni naredil drugega kot veliko škode pa do sivega palčka iz Murgel in našega Turka in Barbike Pahor, ki je največji škodljivec od vseh. Proti sem zato, ker se bi rad nadvse naslajal nad tem, kako bodo mencali in se potili med pojasnjevanjem pred ameriškimi in EU birokrati nižjega ranga in kako bojo nesrečni, ko jim Papež ne bo dal roke za polizat...

Uživajte!
Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by El Poeta on 02.06.2010 at 13:42:49


t wrote on 02.06.2010 at 12:53:14:
Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!

He he, kar upaj na neko prihodnost, to vsi ljudje počnejo. Morda se vprašaš, zakaj se ti sedanjost zdi tako zanič? Odgovor je na dlani: ne živiš v sedanjosti, prihodnost ti pa stalno prišepetava, da bo nekoč bolje. Zdaj se pa odloči, čemu bolj verjameš: vsemu temu ogromnemu kar je sedaj, ali pa majhnemu zahrbtnemu glasku v glavi, ki stalno pravi, nekoč bo bolje, nekoč bo bolje ...

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by egotrip on 02.06.2010 at 19:36:05


El Pesnik wrote on 02.06.2010 at 13:42:49:

t wrote on 02.06.2010 at 12:53:14:
Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!

He he, kar upaj na neko prihodnost, to vsi ljudje počnejo. Morda se vprašaš, zakaj se ti sedanjost zdi tako zanič? Odgovor je na dlani: ne živiš v sedanjosti, prihodnost ti pa stalno prišepetava, da bo nekoč bolje. Zdaj se pa odloči, čemu bolj verjameš: vsemu temu ogromnemu kar je sedaj, ali pa majhnemu zahrbtnemu glasku v glavi, ki stalno pravi, nekoč bo bolje, nekoč bo bolje ...

To vsi delamo jop ,skacemo v preteklost in bredemo po moznostih za prihodnost samo da pobegnemo od zdaj . Kljuc pa je samo tuki zdaj vedno.
A se spomnes une fore . oci kaj se grema igrat ? ne sinko ne zdaj jutri ! Oci kaj danes se grema igrat ?ne sinko sem ti rekel jutri danes je danes ni jutri : /
Sam vseeno sistem je u kurcu pa tut js upam da se sesuje to sranje kapitalisticno demokratisticno pohlepisticno egoisticno : ) Mr. smith mas res btk za arbitrazo , folk bi lahko ze enkrat porajtal da se ne gre za njih ampak so ze v osnovi politiki v boju en med drugimi in kje so potem tu drzavljani ljudje kje smo mi ?? ovce nepomembne tuki smo politiki so zgubljeni v boju med sabo kot dva divjaka raja pa okoli navija butalci eni si ne porajtajo da niso v oceh divjaka nc druzga kot ovce. Tko da bilokaksna misel za proti ali o , je ze v izhodiscu zmotna . Koker da gres volit predsednika ki je po tvojem mnenju najbolsi in bo resu kej , jah ne bo slo ker ne more nc resit z takim pristopom nikoli in potem tako kerga kol gres volit volis tistga ki ti bo kradu dnar iz zepa se mal blj zapufal drzavo neki zasluzu in odsel ...
lp : )

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Petra G. on 03.06.2010 at 00:34:10


El Pesnik wrote on 26.05.2010 at 09:46:03:
Meni pa fraza "zaveden državljan" vedno bolj asociira na "zavedén državljan", pa naj si bo kdorkoli že.


[smiley=1grin1.gif] odlična misel

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Dante on 03.06.2010 at 12:14:05


Tud sam menim, da je to vse politični show, ki ima za posledico da nas razdvaja predvsem zaradi izhoda na odprto morje. Pri tem vprašanju lahko hrvati samo skomignejo z rameni in se temu na tihem smejijo. Tak, zdaj pa nas tu v Sloveniji vsaj nekaj žuli in grize. Kolik je tega nerganja tudi po objavah člankov v kterikoli novicah, prav srdito natolcevanje za ali proti. Ampak po že bežnem pregledu vseh odzivov se vidi, da so najbolj panični oni, ki so proti. Ne bi prejudiciral kakšne posledice bi imelo sprejetje za ali proti za razvoj Slovenije. Že sedaj je to breme med sodelovanjem z hrvati in zato ker je to tako "pomembno" vprašanje prišlo v ospredje. Na to opozarjajo tisti, ki imajo posle s hrvati. Zato ne bodimo budale in se objestno napadati za ali proti. Naj vsak zase odloči pri miru, to pa je tudi bistvo referenduma. Zato za vzdušje brez zavajanj! Čez en teden pa se bo ta prah najbrž polegel in kaj potem ... lahk bomo videli zakaj so se "trošili" živci.

Pa srečno! ;)

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by egotrip on 03.06.2010 at 13:23:00

Dober pogled imas Dante , vse to nas razdvaja namesto zdruzuje , politiki so razdvojeni nabijajo eni proti drugem in tak postane se ves narod spran od politike , vsi skupaj pa pozabljamo na bistvo .Hrvati se nam pa smejijo : ) V ozadju je pa biznis pa par posameznikov ki se bodo okoristili narod pa kot butalci zgubljeni lutajo brez lastne pameti .

Title: Re: Referendum o arbitražnem sporazumu
Post by Robi on 16.06.2010 at 11:13:04


El Pesnik wrote on 02.06.2010 at 13:42:49:

t wrote on 02.06.2010 at 12:53:14:
Naj že crkne ta demokracija, da bomo spet lahko živeli kot ljudje!

He he, kar upaj na neko prihodnost, to vsi ljudje počnejo. Morda se vprašaš, zakaj se ti sedanjost zdi tako zanič? Odgovor je na dlani: ne živiš v sedanjosti, prihodnost ti pa stalno prišepetava, da bo nekoč bolje. Zdaj se pa odloči, čemu bolj verjameš: vsemu temu ogromnemu kar je sedaj, ali pa majhnemu zahrbtnemu glasku v glavi, ki stalno pravi, nekoč bo bolje, nekoč bo bolje ...

Poet, tu si opisal to nezavedanje enosti.

Svet pogovorov » Powered by YaBB 2.3!
YaBB © 2000-2008. All Rights Reserved.