Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17
(Read 80159 times)
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #165 - 12.06.2003 at 18:45:17
 
dragi mind,
poglej si moj topic vse moje prijazne odgovore arianu, povabila, sam je večkrat izjavil, da ga stvar ne zanima, ampak javlja se pa kar naprej in teži s svojimi zmedenimi vprašanji in komemntarji.
celo lepo sem ga prosil, naj se umakne iz mojega topica pa nič ne zaleže, on mora mlatiti svojo prazno slamo kar naprej in naprej, nazadnje to, da ga resonančni kamen ne zanima, ko da bi ga kdo kdaj kaj vprašal za to.
Ta človek se tu napihuje kot kaka žaba.
Vse ima neke meje, tudi prijaznost ni brezmejna.
Jaz govorim o resnici ves čas kot o občutku zavesti, katerega je možno ponovno prepoznati znotraj sebe in tudi povem njen naslov, kje sem to našel.
Napišem zgodbo in že se pod njo s svojo negativno slamo namlati arian.
Delati se norca iz stvari,
ki je človek ne pozna,
ni tako mala stvar
in za takega je notranji mir
daleč stran a ne arian?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #166 - 12.06.2003 at 18:47:01
 
Grin
in btw arian, ali te ni prav nič sram, Tongue
da tako debelo lažeš, da hodiš v službo? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #167 - 12.06.2003 at 19:55:22
 
stoychi wrote on 12.06.2003 at 18:47:01:
Grin
in btw arian, ali te ni prav nič sram, Tongue
da tako debelo lažeš, da hodiš v službo? Grin

a si ta podatek dobil kje na "internetu"? pa ne da si kr naenkrat postal vernik, in ne tist ki nekaj spozna skozi izkusnje?

stoychi wrote on 12.06.2003 at 16:17:49:
ko pa te človek povabi na soočenje,
se strahopetno izvijaš,
res si samo bedna strahopetna reva

no pa povej o katerem in kaksnem soocanju ti govoris da bomo se ostali kej o tem zvedl?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #168 - 12.06.2003 at 21:42:05
 
Grin
arian,
ali poleg sebe,
poznaš še kakšno drugo lažnivo bhakto? Grin Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #169 - 12.06.2003 at 22:05:25
 
Quote:
al bo spet en slep vodil drugega slepega, in en ujet reseval drugega ujetega Smiley

lahko probamo ...

Quote:
ta ponos lahko opazi v tem, da se povzdigujemo v oblake (JAZ SEM...), in hkrati ne opazmo kolk smo v bistvu majhni in odvisni.

jaz sem ne izključuje odvisnosti od boga ... niti pod razno ne. jaz sem je v bistvu vmesnik za dostop do boga.
ti do boga sploh ne moreš drugač kot skozi jaz sem.

isto velja zame, da ne bo kakšne hude krvi ...


aryan ... ti se upaš 'vaše' svete spise definirat kot 'najbolj verodostojni vir informacij'?
in to za vsakogar?


jezusovo učenje, učenje mojstra, ki je prišel do takarat znano znanje nadgradit recimo, mečeš v koš?

in vse ostalo?


mislm ... sej ne rečem, ko so ble vede napisane so ble zihr najtrgajoča reč znana do takrat ... ampak ... od takrat se je že tolk enih reči že spremenil ...


vsak M ti je sposoben vede predat v enem govoru ... vsak dalajlama ti pove njihovo bistvo v urici ali dveh ... še več ti pove ... ne me narobe razumet, nočem dajat najstarejših spisov v nič, ampak, oni so bili pisani mnjogo časa nazaj, a njih velja precej podobno kot za sveto pismo obeh zavez ...

v njih je vseh zapisana vsa resnica ... Resnice se pa kuitak ne da povedat, ali pač zapisat ...
tud če ti jo bog narekuje, k ti jo pa nikol ne, poavad bolj kakšen vodnik, mojster ali podobno.


*realiziran je lahko le vsak sam, ne pa da obstaja "kolektivna realizacija". razen ce bi bli vsi v skupnosti realizirani*
to trdiš ti aryan, jest se pa ne strinjam s teboj ... trdim, da je ta rezen izvedljiv ... za to pa govorimo o enosti, ki je v bistvu to kar ti iščeš ... večna sreča, al kako že. velika večina nas ve, da dokler tega ne sfuraš v trenutek, ne bo ta trenutek, ki ga ni, nikoli prišel. sam od sebe pa sploh ne.

verjamem da vede tega ne vedo povedat ... ali pač ... a obstaja v vedah zapis o tukaj in zdaj?



samo sam sebe se lahko rešiš aryan ... na žalost ... ga ni boga k te bo rešu, brez da boš sam precej za to naredu ... sai baba pravi, naredi 1 korak proti meni in jaz jih bom 100 proti tebi. bog ma zihr vsaj 1:1 razmerje.
no ja ... en 'bog' obstaja, ki te bo 'rešu' brez da sam kej prdneš za to ... samo dovolt mu moraš ... on sam te pa pride prositi za dovoljenje šele, ko si mu kaj vreden, prej ne. takarat ko si mu pa že nevaren, takrat te začne pa clo prepričevat.
menda.
skušnjavec mu kakšni rečejo včasih.




pa dejte si mal blj na izi uzet no ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #170 - 13.06.2003 at 08:51:02
 
Quote:
Skrivnost sreče ni v tem,da počneš, kar ti je všeč, ampak v tem, da ti je všeč tisto, kar moraš početi.


Kako je lahko nekomu tisto, kar mora, všeč?

Če je  to hkrati tvoja volja kot je Njegova, pol pa ni tu nobenega "moraš".
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #171 - 13.06.2003 at 09:10:37
 
stoychi wrote on 12.06.2003 at 16:17:49:
Grin

arian res si pokvarjen do fondamenta Tongue Tongue Tongue

ker ne iščeš v človeku,

tistega kar je dobro,

temveč samo tisto, kar je slabo, Tongue

ker se tu oglašaš samo zato, Tongue

da nekoga nekje provociraš, Tongue

hkrati pa sam ničesar ne ponujaš, Tongue

samo svoja zmedena vprašanja, Tongue

ko pa te človek povabi na soočenje, Shocked

se strahopetno izvijaš, Tongue

res si samo bedna strahopetna reva Tongue





Stojchi, a lahko iz tega, ker se aryan ni odzval na tvoje vabilo, kar zaključiš, da je pokvarjen strahopetec. Daj zamisli se. Lahko tako sodiš? Če si se ti odločil hvalit s soncem in svetlobo, ki si ju našel, bi lahko vedel, da ono sije na dobre in slabe. In kje je potem tvoja svetloba, ko tako sodiš in deliš na dobro in slabo. Vsak je v svojem iskanju prav tako o.k., četudi dobrega ne poudarja, ker tisto je itak v redu. Sama mislim, da je bolje raziskovati, kot pa kr vedeti, tko kot se hvalisaš ti, v resnici pa se naslajaš in opajaš s svetlobo, ki ni tvoja last. Pravi učenci skušajo sami postanati, kar je njihov mojster, oni ne stagnirajo in poveličujejo učitelja, ker sami ne zmorejo. In mimogrede, meni je večina aryanovih vprašanj je čisto na mestu, marsikaj sem v nesposrednem kontkatu spoznala, prav tako pa tud rade volje preberem kakšno tvojo lepo poezijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #172 - 13.06.2003 at 09:48:22
 
draga little star Wink
tukajle si nametala nekaj neumnosti v katere se ne bom spuščal. Če pogledaš moj odgovor mindu tu, je to tudi odgovor tebi. Vzemi si lepo čas in lepo počasi preberi vse moje in njegove poste na mojem topicu I in II, potem pa kaj lepega napiši o tem, a ne? Grin.
Tudi prijaznost se nekje konča, vsak pa itak ves čas dobiva svojo šolo, eni so zadovoljni in srečni, drugi pa trpijo, važno je, da sva midva srečna, a ne? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: enost...
Reply #173 - 13.06.2003 at 09:54:20
 
Če že napišeš, da so neumnosti, potem vsaj povej, zakaj se ti tako zdi.
Zarad mene bodi srečen, samo problem je, da ti ne verjamem. Srečnega človeka ne bo zmotilo, če se nekdo napihuje kot neka žaba Grin, in še marsikaj drugega ne.

In tako kot si nakazal, da boš ignoriral tole, tako se tud lepo vidi, kako verjetno tud v resnici ignoriraš vse, kar ni tisto, kar ti vidiš. Samovoljnost se ne iznese.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #174 - 13.06.2003 at 10:04:52
 
gape wrote on 12.06.2003 at 22:05:25:
aryan ... ti se upaš 'vaše' svete spise definirat kot 'najbolj verodostojni vir informacij'?
in to za vsakogar?

ne "nase" ali "moje" svete spise, ampak svete spise, ki prihajajo od Boga, izvora vsega, tud nas. in ja, za vsakogar.

Quote:
jezusovo učenje, učenje mojstra, ki je prišel do takarat znano znanje nadgradit recimo, mečeš v koš?

sem kdaj to naredu? po moje ti je ta ideja/misel ostala se od zgori k se ti zdi, da propagiram "svoje" in "moje", in s tem avtomatsko izkljucujem "druge" in "ostale". a si res dobil tak obcutek k si bral moje poste?

Quote:
mislm ... sej ne rečem, ko so ble vede napisane so ble zihr najtrgajoča reč znana do takrat ... ampak ... od takrat se je že tolk enih reči že spremenil ...

mas stvari ki so danes se kako iste kot so ble "takrat" in tud vedno bojo, in o tem (absolutnem) govorijo vede, ceprav simultano govorijo tud o drugih (relativnih) stvareh in s tistim se ti ni treba strinjat ce se noces (tisto je sekundarnega pomena v vedah, to tud one potrjujejo). drgac pa vede so vecne, le "enkrat" so bile napisane, za lazjo dostopnost ljudem zdejsne dobe, ki imajo zelo slab spomin. drgac pa srz ali esenca ved obstaja tud v potencialu v vsaki individualni dusi, ampak do tega znanja nima dostopa izkljucno po svoji volji. za to rabi pomoc.

Quote:
vsak M ti je sposoben vede predat v enem govoru ... vsak dalajlama ti pove njihovo bistvo v urici ali dveh ... še več ti pove ...

no vids, s tem se jaz ne strinjam. oni lahko govorijo o "relativnem znanju" (po svojih zmoznostih), ki pa ga tud lahko najdes v vedah (kot sekundarna stvar), sam ta v koncni fazi sploh ni tok pomemben. je do neke stopnje pol pa ne vec in kasnej postane se celo ovira.

Quote:
nočem dajat najstarejših spisov v nič, ampak, oni so bili pisani mnjogo časa nazaj, a njih velja precej podobno kot za sveto pismo obeh zavez

kot sm ti ze gor napisu, so vede vecne, le "enkrat" (kot ti pravis "najstarejse") so bile napisane, in njihov nauk se deli na dve veji znanja. absolutni in relativni. absolutni je skos enak, nespremenjen, relativni se lahko spreminja glede casa, okoliscin, razlicnih stopenj zavesti praktikantov, kulture itd.

Quote:
Resnice se pa kuitak ne da povedat, ali pač zapisat ...

ne da se jo v celoti, sam to ne pomen da se je sploh ne da opisvat in da to ne bi mel nbene vrednosti, ker kako bi lahko drgac sploh kej zvedu o Resnici brez da poslusas o njej in to od Nje same. od koga si ti zvedu da si sin svoje mame in oceta kokr ravno od njiju. in si jima mogu zaupat, ker druge metode ni, da bi ti zvedu "cigav" sin si, kokr da "slisis" to od nekoga (al od staresev al pa od drugih). sam do tega znanja ne mors pridt. na podobn nacin mi o nasmu izvoru ne mormo zvedt drgac kokr od njega. razmisl mal o tem.


in od teh "priblizkov" (vednar zelo vrednih) v vedah in od realiziranih dus izves velik vec kot pa lahko naspekuliras s svojimi omejenimi kapacitetami z indirektnim nacinom, ki ti samo govori kaj resnica ni, in seveda posledicno na konc ljudje utihnejo. sam tud ta "tisina" ni Resnica, ker resnica je oseba, in lahko govori Resnico, in vsi tisti ki dobijo moc od njega lahko govorijo Resnico, drug nben. ta Resnica se da slisat. seveda samo iz enga vira.

jaz ne pravim da z branjem ved bos ti realiziru sebe, ampak le ce bos sledil navodilom ki so zapisani tam notr, ki jih drgje kot tam ne mors zvedt. se prav si simultano odvisn od njih, pa hkrati mors neodvisno (individualno) prakticirat za rezultat.

Quote:
tud če ti jo bog narekuje, k ti jo pa nikol ne, poavad bolj kakšen vodnik, mojster ali podobno.

vede se delijo na "shruti" in "smriti". shruti je direktni govor od Boga, smriti pa je govor tistih ki so "slisal" od Boga in so to po realizaciji povedal naprej (vodniki, mojstri itd.)

Quote:
za to pa govorimo o enosti, ki je v bistvu to kar ti iščeš ... večna sreča, al kako že.

jaz ne iscem izkljucne "enosti", zato ker ta ne prinasa nbenga zadovoljstva, kaj sele vecnega. po moje ti ne bi skodil mal bolj pozorno brat moje poste o tem kaj jaz zelim in kaj ne.

Quote:
enosti velika večina nas ve, da dokler tega ne sfuraš v trenutek, ne bo ta trenutek, ki ga ni, nikoli prišel. sam od sebe pa sploh ne.

kaj?

Quote:
verjamem da vede tega ne vedo povedat ... ali pač ... a obstaja v vedah zapis o tukaj in zdaj?

najprej trdis, pol pa v svojo trditev podvomis. preveri. tudi skoz moje poste bi lahko ze do te informacije prsu.

Quote:
samo sam sebe se lahko rešiš aryan ... na žalost ... ga ni boga k te bo rešu, brez da boš sam precej za to naredu

kot bi lahko ze od velikih mojih postov zvedu se s tem jaz popolnoma strinjam. sam bolj pozorno ber. nas trud je seveda potreben, in prav tako pa tud Bozja milost.  kombinacija teh dveh prinese "odresitev". niti ne izkljucno ena stran ni dovolj, niti ne izkljucno druga. ponavad pa ljudje na tem forumu "sanjajo o enosti" in "po logiki" zakljucjo, da izkljucno jaz sam se bom odresu, brez pomoci drugega (kogarkol), ker to se pol ne klapa z njihovo teorijo o "izkljucn enosti", ki jim jo narekuje le njihov nenasitni ponos.  

Quote:
... sai baba pravi, naredi 1 korak proti meni in jaz jih bom 100 proti tebi. bog ma zihr vsaj 1:1 razmerje.

ne ti primerjat sai babe (in kaj on govori), z Bogom. ce bos hotu kej zvedt o Bogu bos lahko to slisu izkljucno od Njega, ali tistega katerga je on pooblastil, da lahko govori o Njem. nben drug ne more.

Quote:
no ja ... en 'bog' obstaja, ki te bo 'rešu' brez da sam kej prdneš za to ... samo dovolt mu moraš

to ni res. niti sam sebe izkljucno ne mors odresit, niti on izkljucno sam te ne bo, ce ti ne bos aktivno sodeloval pr tem. (taka je pac ljubezen. ne pozna prisile).

Quote:
... on sam te pa pride prositi za dovoljenje šele, ko si mu kaj vreden, prej ne.

vsako individualno zive bitje (delcek ene izmed njegovih potenc) je zelo zelo vredno in pomembno njemu, ne mors si nikol predstavljat kolk.  

Quote:
takarat ko si mu pa že nevaren, takrat te začne pa clo prepričevat.

heh, ce bi mu bil kdo "nevaren" pol on ne bi bil Bog, tko da tale ti je bla v meglo.

upam da bos pozorno prebral tale moj post (lahko tud veckrat), da bos lahko ujel kaj hocem povedat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #175 - 13.06.2003 at 10:10:11
 
pravkar sem marjani na to temo poslal tale post, pa ga pšošiljam še tebi:
draga marjana  
glej himiju sem na odprtem delu že povedal vse kar mu gre, prav tako arianu
Lepo je biti spoštljiv in prijazen, ampak samo tako dolgo dokler so do tebe spoštljivi in prijazni tudi drugi.  
Ko nekdo preseže določeno mejo spoštljivosti in prijaznosti in začne žaliti in podtikati imaš dve možnosti
ena je, da se umakneš in s tem potihoma daš prav tistemu, ki te je žalil
ali pa se enostavno postaviš zase in človeku poveš, kje so tvoje meje,
če tudi to še ne zaleže mu vrneš milo za drago mu ogledalo in tipu ves čas pošiljaš svojo ljubezen    
to orožje običajno vedno deluje  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #176 - 13.06.2003 at 10:18:57
 
In Bog je pooblastil Ariyana, velikega božjega glasnika, nezmotljivega Ariyana, ki celo dan čivka, kaj, kaj, kaj, kako, kako, kako, nisem srečen, nisem srečen itd.
Ariyan, ti in sveti spisi, ne me nasmejavat, a to so te v tvoji verski sekti nasrali ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #177 - 13.06.2003 at 10:32:22
 
hojla kreden pozdrav Wink in odgovor little star Kiss:

zakaj so to kar si napisala neumnosti?
Ja zato ker tega nisi preverila
praviš, da ne verjameš, da sem srečen,
jaz pa ti pravim zakaj ne bi tega ti sama preverila in se lepo nekje ti in jaz srečava in lepo v ljubezni pomeniva  Kiss Kiss Kiss

flancati Tongue
ali preveriti Kiss
sta dve popolnoma različne stvari a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #178 - 13.06.2003 at 10:56:05
 
stoychi wrote on 13.06.2003 at 10:32:22:
zakaj so to kar si napisala neumnosti?
Ja zato ker tega nisi preverila
praviš, da ne verjameš, da sem srečen,
jaz pa ti pravim zakaj ne bi tega ti sama preverila in se lepo nekje ti in jaz srečava in lepo v ljubezni pomeniva

flancati Tongue
ali preveriti Kiss
sta dve popolnoma različne stvari a ne?

stojchi, kako pa lahko littlestar preveri tisto kar ti cutis v sebi in samo tam? a se ti to zadovoljstvo pol lahko prelije tud navzven, da ga drug obcuti? al kako nej ona (ali kdo drug)  to drgac preveri?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: enost...
Reply #179 - 13.06.2003 at 11:11:43
 
Smileytočno to Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17