Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 17
(Read 79655 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #15 - 09.06.2003 at 12:31:47
 
praksa je vse kar je ... druzga sploh ni ... če mislš da je še kej poleg tukaj-zdaj ... think again ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #16 - 09.06.2003 at 12:50:38
 
gape wrote on 09.06.2003 at 12:31:47:
praksa je vse kar je ... druzga sploh ni ... če mislš da je še kej poleg tukaj-zdaj ... think again ...

kje pa je pol vse tisto zadovoljstvo, ki naj bi bil smisel vsega tega? (s tem sem mislu, "kaj pa v praksi?")
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #17 - 09.06.2003 at 13:34:35
 
ne razumem glih vprašanja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #18 - 09.06.2003 at 13:41:27
 
ok, se bolj preprosto...

kje je tisto zadovoljstvo, pr tistih ki ze "vse" veste in ste spoznal "enost", "cilj", itd.? a ni smisel vsega tega teoretiziranja in prakticiranja v to smer prav zadovoljstvo? kje je to zadovoljstvo? a je al ga ni?

kdo bo tok pogumen (iskren) in stopu z mano v vrsto, in priznal da zeljenega zadovoljstva nima, ceprav so baje (teoreticno) ze "vsi pogoji" za to prisotni, vedno, povsod in kjerkoli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #19 - 09.06.2003 at 13:49:59
 
Quote:
kje je tisto zadovoljstvo, pr tistih ki ze "vse" veste in ste spoznal "enost", "cilj", itd.?

od kje ti (vam) ta podatek ... edini človek ki je to spoznal (tako pravi) in vem da je še vedno med nami je to spoznal  s pomočjo pripomočka ... mi (jest zihr) pa iščemo pot do tja brez pripomočkov, saj je vse v nas.

*a ni smisel vsega tega teoretiziranja in prakticiranja v to smer prav zadovoljstvo? *
smisel je brezpogojna ljubezen ... ona da zadovoljstvo

*kje je to zadovoljstvo? a je al ga ni?*
jest za sebe lahko rečem da če sm v zadovoljstvu v povprečju ta mesec, več kot v prejšnjem, da je to uspeh.
prejšnji mesec je bil mnjogo dobr, čeprov je klele gor sekal k svinja. ta mesec se je začel tako-tako in bo še nekaj malega prešrja ... pol pa samo zadovoljstvo.
tako BO.
ker tako JE.
... lahko pa me konc mesca povprašaš kako in kaj ...


tole je zlo dobr vedet
gape wrote on 26.05.2003 at 11:02:55:
in upam da do zdej že veš, da so to vse samo zgodbice, sploh ni rečeno da je tko, sploh ni rečeno da karma (enost) obstaja ali da deluje na tak način kot razumem jaz ali ti ali kdorkoli, vse to je samo ozaveščanje znanja, ki ga že imamo pa smo ga zaradi sistema bili prisiljeni pozabiti, nihče pa nam ne brani da se ga spomnimo. in to ni znanje, ki bi ti omogočilo razumevanje delovanja sveta, niti pod razno ne, to znanje je tu samo zato da ego vidi kako nič ne ve in kako je nebogljen in kako nima nič prav in kako so ga redkokatero stvar naučili pravilno.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #20 - 09.06.2003 at 13:58:10
 
gape wrote on 09.06.2003 at 13:49:59:
mi (jest zihr) pa iščemo pot do tja brez pripomočkov, saj je vse v nas.

ce je itak vse v nas, zakaj pol ne dozivljamo zadovoljstva (ki je v zgleda tud v nas)?

Quote:
smisel je brezpogojna ljubezen ... ona da zadovoljstvo

ce sledimo tvoji prejsni ideji, pol je ta tud v nas. zakaj pol mi ne obcutimo izpolnjujocega zadovoljstva, ki ga prinasa ta brezpogojna ljubezen?

Quote:
jest za sebe lahko rečem da če sm v zadovoljstvu v povprečju ta mesec, več kot v prejšnjem, da je to uspeh.

sam pr seb tocno ves kolk si zadovoljen s tem "uspehom", a ne?

Quote:
ta mesec se je začel tako-tako in bo še nekaj malega prešrja ... pol pa samo zadovoljstvo.
tako BO.
ker tako JE.


Quote:
... lahko pa me konc mesca povprašaš kako in kaj ...

in ce spet samo sledim tvoji ideji in ti pravim "kakor JE, tako tud BO" pol najbrz nima smisla da te sprasujem se enkrat na konc mesca, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: enost...
Reply #21 - 09.06.2003 at 14:11:03
 
aryan, če nikol ne doživljaš zadovoljstva, je neki hudo narobe s tvojo potjo ... imho

zakaj ... veš kaj ma himi napisan v podpisu?
ego pač ne pozna ljubezni, brezpogojne.
mogoče se preveč z zakaji ukvarjaš ... itak sm pa mislu, da ti nimaš problemov s tem.

točno vem ... ponavadi nima veze ... če ti je pa to v veselje, pa kr praš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: enost...
Reply #22 - 09.06.2003 at 14:19:46
 
Arjan, men se zdi, da ti niti brat ne znaš Gite, če bi jo znal....... pa dober to je tvoje življenje.

Pa en predlog, obrni Gito narobe in začni brati od vzadaj naprej, boš videl kako interesantno je to in marsikaj novega zveš.

                                       ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #23 - 09.06.2003 at 14:25:45
 
gape wrote on 09.06.2003 at 14:11:03:
aryan, če nikol ne doživljaš zadovoljstva, je neki hudo narobe s tvojo potjo ... imho

se strinjam s tem principom, ki je povsod in pr vsakmu isti. ce ni izpolnjujocega/zeljenega zadovoljstva (cilja) pol je logicno neki narobe s potjo. torej kater pogumen bo sel z mano stat v vrsto, z napisom na celu "sledimo narobni poti in priznamo da nimamo izpolnjujocega/zeljenega zadovoljstva", ceprav bi ga po vseh "pravilih" (teorijah) mogl imet.

časa za razmislek je na pretek... al pa tud ne. (blagor tistim ki so lahko iskreni)

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #24 - 09.06.2003 at 14:28:56
 
ej pa sem jaz mislila da preveč razumsko pristopam k življenju... se mi pa zdi da me ti fajn tolčeš  Undecided


lahko pa poskusiš direkt povedat to kar bi rad, ker mene s tvojimi vprašanji ne pelješ nikamor
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #25 - 09.06.2003 at 14:31:23
 
m wrote on 09.06.2003 at 14:28:56:
ej pa sem jaz mislila da preveč razumsko pristopam k življenju... se mi pa zdi da me ti fajn tolčeš  Undecided

ne se sekirat, saj ti si ali jo obcutis "brezpogojno ljubezen" in "mir v enosti in harmoniji".

Quote:
lahko pa poskusiš direkt povedat to kar bi rad, ker mene s tvojimi vprašanji ne pelješ nikamor

sej ne da jaz tebe kam peljem, ti dej mene. (do zgornjih obcutenj in spoznanj)
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #26 - 09.06.2003 at 14:33:43
 
tega pa ne morem... tako kot je zame odgovor samo v meni, je zate samo v tebi
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #27 - 09.06.2003 at 14:37:57
 
m wrote on 09.06.2003 at 14:33:43:
tega pa ne morem... tako kot je zame odgovor samo v meni, je zate samo v tebi

kje pa je pol "enost" tukile gor? kokr jaz opazim ni samo "enost", je tudi "razlicnost". al se motim? al si se ti zmotla ko si pisala tist gor?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: enost...
Reply #28 - 09.06.2003 at 15:04:34
 
enost je v tebi, samo začutit jo moraš Wink

meni danes prav dobro gre Cheesy
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: enost...
Reply #29 - 09.06.2003 at 15:07:36
 
m wrote on 09.06.2003 at 15:04:34:
enost je v tebi, samo začutit jo moraš Wink

a pa je moja enost razlicna od tvoje? in ce je razlicna (ker ocitno jo ti cutis, jaz pa ne), ali je to pol se zmeri "enost"?

Quote:
meni danes prav dobro gre

blagor teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 17