Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 40485 times)
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #75 - 09.06.2003 at 11:30:20
 
V danem trenutku je tisto kar- JE - vedno najboljse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #76 - 09.06.2003 at 11:32:58
 
Quote:
V danem trenutku je tisto kar- JE - vedno najboljse.

pa te preteklost in prihodnost nic ne ovirata pri uzivanju/izkoriscanju danega trenutka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #77 - 09.06.2003 at 11:38:33
 
Na preteklost nimam vpliva, niti ne morem bit sigurna, če je nekaj res bilo tako, kot imam v spominu. Prihodnost ..... je nekaj kar še bo ali pa tudi ne ... se pravi sem zopet brez vpliva .... torej me ne more ne eno ne drugo ovirati pri uživanju/izkoriščanju sedanjega trenutka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: Verniki II.
Reply #78 - 09.06.2003 at 13:12:05
 
Bog ni težko dostopen, potreben je le en pogoj: edinstvena in nezlomljiva želja, da odstremo tančico naše nevednosti.

Sri Aurobindo
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #79 - 09.06.2003 at 13:20:16
 
Quote:
Na preteklost nimam vpliva, niti ne morem bit sigurna, če je nekaj res bilo tako, kot imam v spominu. Prihodnost ..... je nekaj kar še bo ali pa tudi ne ... se pravi sem zopet brez vpliva .... torej me ne more ne eno ne drugo ovirati pri uživanju/izkoriščanju sedanjega trenutka.

se prav si ti tud zgleda ena tistih ki si do konca zadovoljna in izpolnjena. blagor teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #80 - 09.06.2003 at 13:22:18
 
Quote:
Bog ni težko dostopen, potreben je le en pogoj: edinstvena in nezlomljiva želja, da odstremo tančico naše nevednosti.
Sri Aurobindo

in kako se jo odstran?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #81 - 09.06.2003 at 14:38:21
 
Quote:
se prav si ti tud zgleda ena tistih ki si do konca zadovoljna in izpolnjena. blagor teb.  


A sem al nisem izpolnjena- ne vem .... niti me ne zanima .... enostavno sem zadovoljna s tem, da imam priliko- da SEM!

Vso srečo tudi tebI! LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #82 - 09.06.2003 at 14:41:09
 
Quote:
A sem al nisem izpolnjena- ne vem .... niti me ne zanima .... enostavno sem zadovoljna s tem, da imam priliko- da SEM!

to da SI te zadovoljuje, ok. ampak ali te to tudi izpolnjuje (tj. brezmejno zadovoljuje)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #83 - 09.06.2003 at 14:44:29
 
Quote:
in kako se jo odstran?  


Vsak si jo lahko edino sam ...... lahko pa ti pri temu kdo pomaga. Meni sta dva človeka, ki ju nisem imela prilike spoznati, pa sta mi s svojimi deli vseeno pomagala v iskanju lastnega izpolnjenja.

Anthony de Mello in pa seveda OSHO.
Iz srca ti priporočam njuna dela!
Vse ostalo pa je seveda "na Tebi" .....
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #84 - 09.06.2003 at 14:47:49
 
Quote:
Meni sta dva človeka, ki ju nisem imela prilike spoznati, pa sta mi s svojimi deli vseeno pomagala v iskanju lastnega izpolnjenja.

Anthony de Mello in pa seveda OSHO.

ok...

Quote:
A sem al nisem izpolnjena- ne vem .... niti me ne zanima ....

torej predlagas nekaj, cesar sama nisi spoznala oz. te sploh ne zanima? kako to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #85 - 09.06.2003 at 14:48:13
 
Quote:
to da SI te zadovoljuje, ok. ampak ali te to tudi izpolnjuje (tj. brezmejno zadovoljuje)?    


Ja ..... ker imam s tem da SEM brezmejno število priložnosti, da lahko ta SEM tudi vedno znova preizkušam ... tako ali drugače ... TAKŠNO SEM in DRUGAČNO SEM, v vseh oddtenkih ...... skratka v vsej svoji spremenljivosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #86 - 09.06.2003 at 14:51:43
 
Quote:
A sem al nisem izpolnjena- ne vem .... niti me ne zanima ....  



To je bilo mišljeno v odnosu JAZ- DRUGI.
Za marsikoga namreč nisem "izpolnjena", če ne živim po njegovi "predstavi" tega, kar ima ON SAM za "izpolnjeno" ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #87 - 09.06.2003 at 14:54:08
 
Quote:
To je bilo mišljeno v odnosu JAZ- DRUGI. Za marsikoga namreč nisem "izpolnjena", če ne živim po njegovi "predstavi" tega, kar ima ON SAM za "izpolnjeno" ....

no pol pa te se enkrat vprasam. a si ti zase, oz. cutis da si sama pr seb in ob seb izpolnjena (tj. brezmejno zadovoljna), al je vse skp le eno teoreticno sanjarjenje in zamisljanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #88 - 09.06.2003 at 15:01:39
 
Aryan, neki me zanima ker vedno tolko sprašuješ druge ali so ali niso in kako vedo in zakaj so in, in, in, nikoli konca.

Ali je po tvojem mnenju vsakdo, ki ne gre po isti, tvoji  poti izgubljena, črna ovčka ?

Ali ti ne da Gita in ostali sveti spisi dovolj dobre odgovore ?

Ali ti tvoja verska skupnost, kateri pripadaš ne da tistega kar bi ti rad imel ?

Itd, itd, ne da se mi več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #89 - 09.06.2003 at 15:04:20
 
Quote:
Ali je po tvojem mnenju vsakdo, ki ne gre po isti, tvoji  poti izgubljena, črna ovčka ?

ponavad tko mislijo in delujejo tisti ki so zagovorniki "enosti".

Quote:
Ali ti ne da Gita in ostali sveti spisi dovolj dobre odgovore?

seveda mi, samo jaz sem tist ki sem nezmozen jim pravilno sledit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8