Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 40232 times)
Jst
Guest




Re: Verniki II.
Reply #60 - 31.05.2003 at 10:16:41
 
Hello,

Jah, zato so kristjani izumili spoved v tistem globjem pomenu. Clovek sam sebi precej tezko postavi pravo vprasanje, kaj sele da bi najdel odgovor nanj.
Kje je tukaj sele znati si odpustiti?

Vrtati v druge zato ni nic slabega, dokler ne vrtas zato, da bi najdel nafto.

Debata je se vedno zanimiva, tko, da dejmo se naprej uzivat, duhovno razvite sodbe pa naj recitirajo na Krekovem trgu 1, Lj.


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Verniki II.
Reply #61 - 31.05.2003 at 16:15:01
 
Hehehe, smesna plat zgodovine...

No, bi pa mojo staro mamo tud kmal svabi ustrelil, pa jo je resu sosed, ki je znal nemsko.

Skoz so k njim, na osamljeno kmetijo, partizani hodil spat, pa kaksna krava je kdaj zmanjkala, ostala hrana itd., itd., pa so glih pred temi svabi tolk bezal, da so cunje pozabl. Pol so pa nemci najdl moske obleke, moskih pa nikjer. Razen njihovih usi seveda.
Normalno, da so hotel potem mal streljat...

Star oce je bil med tem casom, po dveh letih vec ali manj na silo partizanjenja, ze v nekem nemskem  
ujetniskem taboriscu iz katerega se je tudi srecno vrnil.

Izkusnja mojega oceta z nemskimi vojaki med drugo svetovno vojno so pa bile razne cokoladke, konzerve, pa v njihovih mesersmitih je lahko sedel, ker so slucajno blizu letalisca krave pasl itd. Nemci pa proti mulcem niso mel nic proti. Jih ma res v dobrem spominu.
Pa k se kaksen pilot ni vec vrnil, al pa s total razsutim avionom so bili precej zalostni itd., itd.

V bistvu tud smesna plat zgodovine...

Nic cudnega, da se je Kostelic skliceval na nemske vojake. Vedno za zur, pa vedno za strelat...


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Verniki II.
Reply #62 - 01.06.2003 at 08:45:06
 
Tale kozmicni zakon preveden v ljudski jezik gre pa takole:

oko za oko, zob za zob
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #63 - 01.06.2003 at 10:43:51
 
Quote:
Izkusnja mojega oceta z nemskimi vojaki med drugo svetovno vojno so pa bile razne cokoladke, konzerve, pa v njihovih mesersmitih je lahko sedel, ker so slucajno blizu letalisca krave pasl itd. Nemci pa proti mulcem niso mel nic proti. Jih ma res v dobrem spominu.


Proti belogardističnim mulcem ziher ne.. Ostalih otrok pa so postrelili in spekli na tone.

Ta plat zgodovine je smešna edino iz ust "pravovernih" vernikov, med katere je seveda všeta tudi Hitlerjeva armija ...

IMHO so takšni "prijetni" spomini malo bolni ...  Sad
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #64 - 01.06.2003 at 15:28:27
 
a_hero wrote on 01.06.2003 at 08:45:06:
Tale kozmicni zakon preveden v ljudski jezik gre pa takole:

oko za oko, zob za zob




v dobi tržnega gospodarstva bi zadevo reduciral na:

Čisti računi, dobri prijatelji.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #65 - 01.06.2003 at 23:25:11
 


Časa ni, je samo situacija.





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #66 - 02.06.2003 at 02:43:08
 
Pravi vernik lahko verjame v politični sistem, v versko doktrino ali v neko družbeno gibanje, ki vsebuje elemente obeh, vendar pa pravi vernik ne more resnično verjeti v življenje.

Pravi vernik lahko časti Jahveja, Alah ali Brahmana, nadnaravna bitja, ki so menda ustvarila vse življenje; pravi vernik se lahko suženjsko drži in žrtvuje za dogmo, ki je bila teoretično namenjena temu, da izboljša življenje; vendar pa življenje samo, s svojimi užitki, čudesi in zadovoljstvi pravemu verniku ne pomenijo prav dosti.

Glasba, vino, karte, zapeljive obleke, ples, meditacija, zmaji, parfumi, marihuana, flirtanje, fuzbal, čizburgerji in vsi izrazi lepote, kot tudi vsi izrazi genija ali osebne odličnosti -- vsaka od teh reči je bila močno obsojana in večkrat prepovedana s strani te ali one vrste pravih vernikov v modernih časih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #67 - 03.06.2003 at 15:03:22
 
Quote:
Pravi vernik lahko verjame v politični sistem, v versko doktrino ali v neko družbeno gibanje, ki vsebuje elemente obeh, vendar pa pravi vernik ne more resnično verjeti v življenje.

Pravi vernik lahko časti Jahveja, Alah ali Brahmana, nadnaravna bitja, ki so menda ustvarila vse življenje; pravi vernik se lahko suženjsko drži in žrtvuje za dogmo, ki je bila teoretično namenjena temu, da izboljša življenje; vendar pa življenje samo, s svojimi užitki, čudesi in zadovoljstvi pravemu verniku ne pomenijo prav dosti.

Glasba, vino, karte, zapeljive obleke, ples, meditacija, zmaji, parfumi, marihuana, flirtanje, fuzbal, čizburgerji in vsi izrazi lepote, kot tudi vsi izrazi genija ali osebne odličnosti -- vsaka od teh reči je bila močno obsojana in večkrat prepovedana s strani te ali one vrste pravih vernikov v modernih časih.



Kajti oni niso od tega sveta.

Ne zanima jih življenje, to je muka in trpljenje.

Ne zanima jih užitek, to pač ni večnost od koder so te dušice prišle.


Zato bi to morali tudi priznati - religije nasprotujejo življenju!


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #68 - 03.06.2003 at 15:22:38
 
t wrote on 03.06.2003 at 15:03:22:
Zato bi to morali tudi priznati - religije nasprotujejo življenju!

vitalne religije samo predlagajo naj se ne ukvarjamo s "plitkim" zivljenjem, ki v koncni fazi ne prinese nic dobrega za "nas". mogoce se nam zdi  da prnese kej dobrega za naso bolezen v obliki zmotnih poistovecanj z grobim in subtilnim telesom, ampak kej vec od tega pa ne.

tisti ki so ornk pozorni (in tud iskreni) pa bojo opazl da ob kakrsnemkoli materilnem uzitku je zraven pripeto se trpljenje, ki pa ga vcasih kr nocmo opazit, ker bi to skodoval nasemu ponosu, nasemu najvecjemu "prijatelju" Wink

"In our present state, sex appears both beautiful and ugly at once; beautiful in terms of its promise; ugly in terms of its failure to deliver the goods of unending amour."

zakaj pa je to tako, pa bojo lahko razvozlal spet samo iskreni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verniki II.
Reply #69 - 03.06.2003 at 18:18:29
 
Quote:
vitalne religije samo predlagajo naj se ne ukvarjamo s "plitkim" zivljenjem, ki v koncni fazi ne prinese nic dobrega za "nas". mogoce se nam zdi  da prnese kej dobrega za naso bolezen v obliki zmotnih poistovecanj z grobim in subtilnim telesom, ampak kej vec od tega pa ne.

tisti ki so ornk pozorni (in tud iskreni) pa bojo opazl da ob kakrsnemkoli materilnem uzitku je zraven pripeto se trpljenje, ki pa ga vcasih kr nocmo opazit, ker bi to skodoval nasemu ponosu, nasemu najvecjemu "prijatelju" Wink

zakaj pa je to tako, pa bojo lahko razvozlal spet samo iskreni.



Od kdaj pa religije kaj vedo?

Religije še plitke niso Shocked


Kdor je vsaj malo pošten in iskren, lahko to takoj spozna 8)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #70 - 03.06.2003 at 20:56:48
 
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Verniki II.
Reply #71 - 06.06.2003 at 05:04:28
 
t wrote on 03.06.2003 at 15:03:22:
Kajti oni niso od tega sveta.

Ne zanima jih življenje, to je muka in trpljenje.

Ne zanima jih užitek, to pač ni večnost od koder so te dušice prišle.


Zato bi to morali tudi priznati - religije nasprotujejo življenju!


uživajte!


Prebral sem večino postov pod to temo. Zanimive reči, ni kaj. Na žalost je nemogoče dodati svoje mnenje vsem tem raznim mnenjem, ki so zanimiva. Tako sem izbral samo citirano, ne zato, ker bi bilo najbolj prezentančno, ampak, ker se je potrebno nekje vključiti.

Jaz sem seveda vernik, kot si vernik ti, ten-nej, vendar je vsebina moje vere očitno drugačna. Če ti, ten-nej , nebi veroval tako, kot veruješ, preprosto nebi pisal, kot pišeš. Pač je vsebina tvojega verovanja takšna, mojega pa drugačna. Si pa prav tako vernik kot vsi mi ostali. Vsak človek je že po svoji naravi vernik.

To, da smo verniki v Boga po svojih značilnih verovanjih, še zlasti tisti, ki to verovanje tudi v življenju dosledno udejanjajo, nekako zunaj tega sveta (ki tako značilno med drugim izraža voljo po moči, brezglavemu uživaštvu in brezobzirni prevladi), še ne pomeni, da nas življenje ne zanima. Vsaj jaz tega nisem opazil. Ta očitek je popolnoma neutemeljen.

Popolnoma jasno je torej, da religija ne nasprotuje življenju, ampak mu, nasprotno, daje pravo barvo, ga osmisli, ga dela zares znosnega in rodovitnega.

Malo bolj razmisli, če mogoče. Priporočam!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #72 - 06.06.2003 at 10:06:07
 
Samson,

Jest častim svoje bogove v cerkvi življenja. Smiley

Da je totalni skepticizem življenju neprimerna drža z veseljem priznam, tudi to da v marsikaj kar verjamem. Sem že marsilkaj o tem napisal. Vendar, če to velja za skepticizem, ne velja nujno tudi za agnosticizem.

Kako je z odnosom religije do življenja je pa IMO precej odvisno od religije in nekaj od vernikov. Najboljši dokaz pa mi je srečen in v življenju izpolnjen vernik. Taki dokazi me edino prepričajo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
NATAWE
Guest




Re: Verniki II.
Reply #73 - 09.06.2003 at 08:54:13
 
Samson: Quote:
 Vsak človek je že po svoji naravi vernik.


Kdaj mora biti človek VERNIK? Ko veruje v nekaj kar SAM NE VE in so ga v to DRUGI PREPRIČALI!
Kdaj človeku ni potrebno biti vernik? Ko SAM VE in ni potrebno, da bi ga drugi v nekaj prepričevali, ker je njegovo LASTNO SPOZNANJE dovolj!

Torej je vsak človek vernik samo toliko časa, dokler ne pride do SPOZNANJA in VEDENJA- ne pa vere!
Vso srečo Samson!
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verniki II.
Reply #74 - 09.06.2003 at 10:51:41
 
Quote:
Kdaj človeku ni potrebno biti vernik? Ko SAM VE in ni potrebno, da bi ga drugi v nekaj prepričevali, ker je njegovo LASTNO SPOZNANJE dovolj!

natawe, a tvoje lastno spoznanje ti je trenutno dovolj al vcasih tud "verjames" da bi lahko bilo se boljs?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8