Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 52905 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #15 - 25.11.2002 at 14:25:42
 
Quote:
Praviš titud, da se ne rabim pogovarjat? Mogoče OK


S tem ko pravim, da se ne rabiš  pogovorjat,  ne pravim, da se moraš nehat izražat.

Hočem povedat, da si zame vredna večje  pozornosti, ko se ne trudiš tolk pogovarjat kot pa če se skušaš zgolj izražat. To ni po mojem nič žaljivga, tud jest sem po moje močnješ v enem eseističnem pogledu kot pa skoz pogovor. Najbolj še takrat, ko me skor noben ne zastop ??? .  Pomanjkanje empatije al kaj, prevelik jogurt... Angry  Pač nismo vsi za vse  Roll Eyes. Forum je po ustroju pač bližji tistim, ki znajo vzbudit pozornost skoz dialog, a mene  kar dobr spodbuja k izražanju lastnih blodenj. Gape mi da lepo plac pa gmah, kar sem se nekak nauču spoštiovat in vse kar  pričakujem je, da bodo vsaj enako spoštljiv do tega tud drugi.  Zmenjeno, karmen?    
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #16 - 25.11.2002 at 14:38:51
 
Amstel wrote on 24.11.2002 at 19:39:03:
Če jih bom spet nehala brati, pomeni, da jih še vedno ne razumem.  Wink


Tolikšne odvisnosti od mojega pisanja pa nisem pričakovala. Saj veš, kako pravijo vsi kadilci; vsakič, ko ugasnejo zadnjo cigareto, "postanejo" nekadilci.

Quote:
Vzorec razmišljanja, s katerim se strinjam tule na Gape forumu, je ta, da se dvojnosti, dvoumnosti, izogibam.

Evo vidiš, vsak človek nosi v sebi dvojnost. Svojo dvoumnost lahko rešuješ le na način, da se temu ne boš izogibala.
Če boš bolj pozorno prebrala zgoraj thread, boš videla, da drugih nickov ne uporabljam; pa sploh ne zato, ker imam šele nekajsto postov.

Quote:
Toda, ne da se mi. In če se ne potrudiš, da kar želiš povedati, kar imaš v mislih, izraziš tako, da si jasna, potem vidim, da še v nadalje tvojih postov ne bom brala.

Smiley

Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #17 - 25.11.2002 at 14:58:35
 
N. wrote on 24.11.2002 at 21:32:43:
Amstel

Če nismo sposobni razumeti Karmenine stiske, je vsaj ne povečujmo z nerazumevanjem in obsojanjem.



Samonekdo.

Pozdravljena. Toliko razumevanja spet ne rabim, a popravila te bom zdaj le v eni malenkosti: ta drugi sklon si narobe uporabila, pa če bi ga prav, bi se morda drugače slišalo..:"Če nismo sposobni razumeti stiske Karmen, ..."


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #18 - 25.11.2002 at 15:14:32
 
titud wrote on 25.11.2002 at 11:32:54:
Karmen, jest ti ne bi upal svetovat, kako piš, ker nekak slutim, da pišeš tko, kot ti edin znese pisat - seveda takrat, ko pišeš kot karmen.

Zdej se moraš vprašat, al res tko zelo rabiš več pozornosti, da si moraš  speljat drugmu? Po moje ne, vsaj jest bi prav rad vidu, da ostaneš pri svojih asociacijah, preroških videnjih in drugih nekomunikativnih oblikah izražanja tistga filinga, s katerim si  po moje sposbna izluščit duh  debate  bolj  subtilno kot večina tle gor. Sprijazni se s tem, da si pač tolk unikatna, da nas ta tvoj  filing le stežka potegne za sabo oz.  če nas bi, pol bi bil znak, da je  zgubu vso izrazno moč. Da se je moral nekomu/nečemu prlagoti, da je zgubu vez s karmen, da je lahko  prevzel identitetito kogarkoli/česarkoli. Prevzemanje identitete od drugih je tko  največ škode nardilo prav teb. Forum kot tak zarad tega ne bo propadu in v s tem, ko  nekaj pozornosti dodatno teb namenil, smo  se s tem  na teb vasaj nekaj naučl. Pa ti tud na seb pa na nas, al kaj?    


Hvala titud, ker spoštuješ mojo izraznost.  Mi gode taka hvala. (pogrešam zdaj kakega drugačnega smajlija zate). Tongue

Z večjo mero občutljivosti, si tako hitro dojel, da pogrešam pogovarjanje. Verjetno je oboje koristno, tako zgolj izražanje kot pogovarjanje. In verjetno tudi za naju velja, da v nobeno smer i dobro pretiravat. Da pa cenim ta prostor tukjle gor, se tudi vidi (po moje tudi) Wink Maš ziher prav, ko praviš, da pa se lahko tudi motim.


Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #19 - 26.11.2002 at 00:17:22
 
nekako se mi zdi da se pričakuje od mene nekaj več kot le pozornost, pri tej zadevi, sej sm ja jest prosu karmen da odpre to temo ... no ja pa ni glih tko ... ta tema je zanjo pogoj ... pogoj da ji namenim še svoje pozornosti ... več pozornosti kot jo preneseta 2 mobi kartici in več kot jo je prenesla v pržanjčku v petek ...
ona hoče še več pozornosti

to je ključna beseda tukaj se mi zdi ... vsaj kar se karmen tiče ...

no pa da ne bom začel pri njej bom začel pri močnem samsonu rajši ... (mater sm se pa naisku zdele) ...
no on je bil prvi ki je imel na našem forumu probleme s tem da se je nekdo izdajal zanj.
začelo se je zaostrovat tukaj nekje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054030...
... se je pa zaostrovalo tudi na drugih threadih v tem časovnem obdobju
in to je pripeljalo samsona do tega da je se odločil da ne bo več sodeloval v naši druščini
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103307998...

seveda smo bili zelo nesrečni da je odšel ... pa se je vrnil ... močni samson ...

ravno ko sem odkril naslednjo zvrst dvojnika ... nemesis,
(nanjo sem postal pozoren tukaj:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103241888...
saj je nemesis, poleg tega da je vedela o skoraj vseh društvenih zadevah precej, vedela tudi precej o meni ... to sem ugotovil tukaj ... tukaj sem spoznal ... ta osebek mene pozna ...)
ki je evolvirala iz x-a in bp-ja, ki je član foruma svet pogovorov ... bil je celo zelo dejaven, dokler se ni odločil ravno tako zapustiti našo druščino
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1036193...
tudi njega, kot tudi karmen sem prosil da bi obrazložil to ... to ... pač ... zakaj je uporabu drug username in ne svojega.
me je prosu za tri dni časa da ne zblebetam vsega alešu, da bi lahko v sredo na chatu uprizoril eno igro ... sm mu dal časa še velik več ... pa nič z njim ... pa sm mislu da smo prjatli ...

no in na koncu uleti karmen (v zaklenjen del foruma, kjer je bila debata o dvojnikih in dvojnosti zelo živa) ... direkt v sredino tega z nemesis in z vpogledom vred, naredi tisto kar mi kot forum z usmeritvijo v enost, z usmeritvijo v združevanje ... NE PODPIRAMO.

mi podpiramo enost!!!


kolobocij je bilo še povsod mali miljon ... in se mi res ne da vsega tipkat ... v grobem je tako ... bom mogoče še kej dopolnu


seveda karmen in njeni dvojniki
natawe
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=103054064...
clovecnjak
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=103645...

treba je povedat da gre tuki za več stvari
----
en človek pod več nicki (vsi gostje)
isti človek pod nickom samsona - jebanje samsona
  samson odide
----
en človek pod več nicki (bp) - jebanje društva ...
  odide bp
----
en človek pod več nicki - nicki drugih
  karmen degradirana
   odide človečnjak in natave

seveda upamo da se vsi vrnete nazaj med nas

priporočamo da se to ne dela, ker samo ustvarja zmedo, dvojnost in vse kar iz tega sledi ... slabe misli ... no gut
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #20 - 26.11.2002 at 07:31:17
 
Ko že vsi pišete ........

Tudi jaz Karmen večkrat razumem ne, kot ja.

V enem izmed postov je napisala, da sva bili midve na kavi in sem ji nekaj povedala.

Post sem prebrala, debelo pogledala in se, ker vidim kaj se gre, nisem odzvala. Tongue

Oprosti Karmen, če sem preveč direktna, ampak zdiš se mi zmedena. Malo se sestavi pa bo lažje tebi in nam.


Gape!

Vse spoštovanje za delo in potrpljenje, ki ga imaš z nami. 8)


akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #21 - 26.11.2002 at 10:13:41
 
Amstel!
Quote:
Občutek imam, da si si najdla mene, da lahko skoz se zgražaš nad Egom, ki ga pri sebi tako sovražiš. Se motim?  

Ne sovražim svoj ego. Pač se ga trudim prepoznati (ga ozavestit) in potem, potem ne delujem več po vzorcu. In to je to. Zato, se motiš.
Saj boš razumela, kaj imam v mislih, ko ne boš več tako čustveno odreagirala. Kot si sedaj, ko si se razjezila. Ko boš bolj umirjena v sebi, s sabo.
Quote:
Zgleda, kot da rabiva celo posrednika, da umiri "hudo" kri.    

Smiley Mogoče boš mislila, da se zafrkavam, ampak jaz res nisem "hude" krvi. Pravzaprav sem pričakovala takšen tvoj odziv. Oz. je bilo za pričakovati. Ne pišem ti to zaradi neke zafrkancije ali kaj podobnega, če imaš ta občutek, čes da se poigravam s tabo ali kaj takega, daleč od tega. Pišem ti zato, ker ti želim povedati, da obstaja še en svet (hm, en drugi nivo sveta, zavedanja) in si nekako želim, da bi ga tudi ti lahko videla, oz. bi vse skupaj gledala s tega nivoja. Ampak prav imaš, če še nisi odprta in pripravljena za ta "korak", potem boš izpostavila to željo. Do takrat, pa vzemi moje poste kot nekaj, kar naj bi brali tudi drugi, da bi videla, da se da dojemati svet in sebe tudi iz druge perspektive.
Quote:
Tako, da Someone, imaš verjetno tudi sama kaj za popucat pred svojim pragom, če te moj način zbode, kaj praviš?

Ne vem, zakaj bi naj čustveno reagirala na tvoje pisanje.
Razumem, da gledaš iz sebe, saj si sama čustveno reagirala.
Vendar, kot sem omenila, obstajajo tudi drugi svetovi.
Berem in pišem, iz čistega miru in zadovoljstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
qd
Guest




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #22 - 26.11.2002 at 11:41:23
 
Gape,

Sem bil opozrjen na nekaj stvari, ki so se ti zapisale tukaj.

1. mi podpiramo enost
Še posebej s tem, da imaš forum razdeljen v dva dela, in da vse debate o forumu umakneš na razen par bedakom nedostopen del.

2. jebanje društva
jebanje društva, ni jebanje društva, ampak A., matrix in kar je njegovih inkarnacij na tem forumu, ker tip konstantno govori eno, počne pa nekaj čisto drugega. Pravi polititk. V tej "dvojnosti" pa ga prav ti zelo podpiraš in mu jo pravzaprav omogočaš.

3. dvojnostna paranoja
dvojnika vidim jaz na forumu še kakšnega, ne sicer po ip-jih, bolj po stilu pisanja. pa me niti najmanj ne moti, včasih se celo še z večjim veseljem pogovarjam z njo/njim. sem pa po pogovoru s tabo izvedel, da si nameraval slediti in celo blokirati preko siola nekatere ip-je. čemu? zaradi dvojnosti? enosti? a lahko to enost in dvojnost malo razložiš?

4. Karmen
Karmen kot jo vidim jaz, je trenutno v stiski. Mogoče celo rabi pomoč, ne vem.
Na začetku sem njene poste bral po trikrat, kasneje sem se navadil in moram rečt, da je lahko najbolj zanimiv sogovornik na forumu in da me je parkrat s kakšno svojo izjavo zadela v sredo čela. Njena razpršena pozornost in pa moj strah sta preprečila, da bi se kakšna debata razvila.

5. zasebnost, anonimnost
moj prvi post pod psevdonimom sem oddal pred časom zato, ker sem nekomu želel nekaj povedati, hkrati pa nisem želel, da se to kar počrez in pošrek povezuje z mano. me veseli, da ta opcija obstaja in mi je žal, da jo poskušate efektivno prepovedat. že pred pojavom Nemesis pa sem vse kar sem napisal (sem pisal čedalje manj), objavil samo še kot guest. mi je to, kaj kdo pove, torej zanimiva razprava bolj pomembna kot pa on-line občestvo, skupnost in njene razprtije, zavezništva ipd. smo glede tega toliko različni, da mene tukaj gor ni več.

Obilo duš-enosti vam želi

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #23 - 26.11.2002 at 11:59:33
 
si pa k ena siva eminenca klele ratu ... že tadrugič 'si bil opozorjen' ... jest ne vem kwa maš ti to z nami, ti ki nas ne bereš in ne tipkaš po našem forumu ker ...

morm rečt da to kar tipkam ne odraža nujno pogleda ustvarjalne skupinice sonce


1. zaklenjen del foruma in dvojnost ... to ti priznam ... moraš pa razumet demokracijo sceno ... ona predpostavlja da gape ne dela reči samovoljno (kar se tiče foruma npr.) in ker večini ljudi 'dol visi' za forum in ostale projekte (kar se tiče dela seveda, ne lapanja, lapal bi vsi), se nam je zazdelo pametno da bi o teh temah razpravljali v zaprtem delu, tisti ki imamo interes, tisti ki delamo, tisti ki smo delali že prej ... dobro veš da če bi imel interes bi lahko sodeloval s svojimi pogledi. pa nočeš. karmen bi, pa trenutno ne more. in tuki ni tolk debata zakaj tako. tako je. boljšega sistema ne poznam(o) ... še.

2. jebanje društva ... jebanje a.ja ... a je nekako ključna oseba teh igric tuki okrog, ker ni nikogar drugega, ki bi naredu vse kar je naredu. je en in edini. tko kot gape. in fantu je treba pomagat, ne pa ga jebat, pomagat skozi enost, ne dvojnost ... tko kot vsakomur drugemu.
ne rečem da dvojnost ni pot, ne rečem da se ne da dosešt reči skozi dvojnost, ponavadi drugače niti ne gre, ampak, mi se učimo enosti ... razumeš ... mi smo del bele hierarhije, tko smo se odločl, kdor se tega ne zaveda, mu jest težko pomagam, lahko probam, obljubit ne morem, ker ta odločitev je v vsakem  posamezniku ... in kot je a. lepo povedu A. je inkarnacija matrixa ... in matrix ni deloval skozi dvojnost, v bistvu sploh ni deloval, samo bil je, en del osebnosti, ki se ji aleš pač noče odrečt ... zdej bo mogoče zmogu, z našo pozornostjo in s pomočjo resnice - ne-skrivanja. nekako matrixov obstoj ni bil sporen, niti ni zdej, je pa prešel v pozornost, to je res ... in to da jest podpiram njegovo dvojnost in jo celo omogočam, si se mal zmotu, sm se pa nehu njegovo igro igrat, ker mi požre preveč pozornosti ... zdej se usklajujemo skupaj, v začetku sva se res samo midva z alešem, pač dve skrajnosti in to ... aleš mora res veliko poštimat pri sebi, da bo lahko to kar mu je namenjeno, je pa res to, da tega mi ne moremo narest, mora sam ... kot vsak drug

3. to da vidiš dvojnike po stilu pisanja je sicer krasno, tukaj sta si s karmen blizu, tudi ona vidi povsod dvojnike, mi jih je tudi naštela, pa jih ne bom ponavlju (ok edin tega da je andres v bistvu bp), sm ji reku naj jih obtoži, če si upa ... očitno ne ... podobno kot ti
enosti in dvojnosti nebi na tem mestu razlagu.
reku sm ti, da bi LAHKO blokiru ip-je, ampak potem bi delal samo še to, zato sem se namesto tega odloču, da bomo to ozavestili, sej počas bomo ... al prej al pa slej ... z blokiranjem zihr nebi nič dosegu, samo pozornost bi šla u pm ...

4. karmen je v stiski ... tko pravi ... kdo pa danes ni v stiski, manjši ali večji ???
upam da če bi rabila pomoč bi vsaj prosila zanjo ... direktno
jest težko preberem post od nekoga trikrat, mislim celo da si je to prislužil edino titudov post enkrat ... ti verjamem da te je zadela v sredo čela ... mene ne naprimer ... kaj ti to pove o nas treh ???

5. ne razumem tega koncepta da nekomu hočeš neki povedat, pa nočeš da bi se to povezovalo s tabo ... TO JE DVOJNOST.
in ni res da bi kdorkoli karkoli hotel prepovedat ... gre se za priporočilo, priporočilo kjer se priporoča enost in enost nasprotje od tistega kar je v tej točki na začetku napisano : neki poveš IN ZA TEM STOJIŠ s celim svojim bitjem - se ne skrivaš za nekimi maskami kt en otrok 5 let star!
Back to top
« Last Edit: 26.11.2002 at 20:46:59 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #24 - 26.11.2002 at 12:23:23
 
Back to top
« Last Edit: 27.11.2002 at 09:30:12 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: DUŠ-ENO-st
Reply #25 - 26.11.2002 at 13:59:55
 
m wrote on 26.11.2002 at 12:23:23:

ja, ganljivo lepo tole.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #26 - 26.11.2002 at 14:00:09
 
Jest sem  tle gor prbježov pred eno vsesplošno shizo pa paranojo. Sem se komaj navadu na eno enost, ki je u luftu, ki jo parktično ni možno zagrabit, priklopit.

Noben  nima nč kolkr tolk  oprijemljivga pod nogami tle gor, da  se mu tega ne bi dal z eno brco spodmaknt. Če tega nis vedu, zdej veš. Si pač mogu to sprobat kot en pet let star mulc, k se mu ne da dopovedat, da si dela škodo.

Zdej pa bod dec pa ga se nehaj zgovarjat na druge za barufo, ki si  jo sam ušpiču. Bod bp pa pomagej zgradit nazaj eno zaupnje, za katrega zdej veš, da  se ga da zlo na izy narušit. Še posebej, če se izneveri tist, ki je dost prispeval k njegovi izgradnji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #27 - 26.11.2002 at 14:36:37
 
Očitno jaz nisem dovolj pozorna, me zadeve in mnenje drugih ne zanimajo, čeprav jih berem, ne znam sklepati, v končni fazi ne razumem zakaj se je to sploh dogajalo tle gor.

Zaradi koristi? Zajebancije?

Zakaj...ko bi pa vse lahko funkcioaniralo tako kot je bilo mišljeno  Sad

Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #28 - 26.11.2002 at 14:46:00
 
Mater, sem naivna...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: DUŠ-ENO-st
Reply #29 - 26.11.2002 at 14:57:49
 
Quote:
Očitno jaz nisem dovolj pozorna, me zadeve in mnenje drugih ne zanimajo, čeprav jih berem, ne znam sklepati, v končni fazi ne razumem zakaj se je to sploh dogajalo tle gor.  

Zaradi koristi? Zajebancije?

Zakaj...ko bi pa vse lahko funkcioaniralo tako kot je bilo mišljeno  


Vsega s ne da v naprej zamislt. Tale forum je tehnično zlo domišljen, a ma luknje, ki jih bodo eni zmeraj imel  veselje izkoriščat. To se sklada z njihovo kreativno naravo, ki pač išče vse možne variante, da se izraz. V tem ni nič slabga, se lahko vzame kot ena kreativna zajebancija in vse lahko naprej funcionira kot je blo tud zamišljeno. Samo je zabjebanvcije konc, če ta zajebncija začne delovat kontra tistmu, kot jo forum kot en psihični  organizm lahko prenese. Se gor prenese ena paranoja, ki  se je tehnično ne da ustavt. Zaživi en svoj lajf, ki se ga ne da tehnično spucat, ki se lahko samo psihično sčisti. To zdej tle počnemo drug z drugmu. Ta topik je bil tko zamišljen in to je pravzaprav odraz tega, za kar je bil tud cel forum zamišljjen. Da se čim bolj sam razvija in sam tud omejuje pa čisti. Trenutno je bolj opazno slednje, čeprav je tud to le del razvoja. Po moje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12