Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 57884 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Marihuana marš 2002
Reply #90 - 15.05.2002 at 08:35:31
 
/pol je pa najboljš da kr od prane začneš živet (no ja  ... vsaj pripravljat se na to), boš vsaj samo od nje odvisen dokler boš kle ... /

...biti odvisen - normalno je da si v življenju odvisen od hrane če nočeš bit lačen, pa od obleke, zraka in še od marsičesa ... !
...drugo je če si zasvojen s hrano, z bolestnim menjavanjem obleke, z odnosi, z drogami ...gre za obliko zasvojenosti, odvisnosti od nečesa, ko se človek nezavedno zateče v to zaradi notranje praznine ... !
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #91 - 15.05.2002 at 10:13:14
 
aha eno je normalno drugo pa ni normalno ... da mal poenostavim ... ti si normalna, jest pa nism ... pa ni res veš ... samo drugačen sem.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Marihuana marš 2002
Reply #92 - 15.05.2002 at 12:41:47
 
..od kje pa to  ???
Nisem tako mislila, sploh pa ni potrebno tega tako osebno vzet.
Če pa že hočeš, normalnost (sebe)  že kar dolgo iščem, že celo življenje ... !!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #93 - 15.05.2002 at 13:23:46
 
predobro vem - sej jo vsak - zato mi tud ni jasno kaj vam je da določate druge kaj je za nas dobro in kaj ni ... pač ste se spustil u eno tako področje kjer imam prokleto dobr izdelan svoj prav in mi sicer lahko kdo kej pove ampak bo treba zelo hudo dobro argumentirat ... sicer pa ... niti nism tolk zlo osebno vzel ... nč bat ... tko kt ti poenostaviš morm tud jest ... pa je ... dvojnost Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #94 - 15.05.2002 at 15:36:15
 
He,

majster, tokrat sva z Matejo imela prav.

Si vidu, kaj si VIDA misli o tem kar je napisala, mogoče je le uporabla napačne besede, mogoče je le tvoj uč, narobe transformiral informacijo, mogoče pa je to potrebno, da se kaj naučimo iz tega.

Naključje je hotelo, da smo o tem spregovorili.

Meni je to povedalo, kar dost.

Velikokrat se motimo o tem kar drugi mislijo in izrečejo.

Al, mamo slabo komunikacijo, background feelinge do osebe, s katero komuniciramo, al slab dan, al smo raztreseni, al pa kaj takega kar niti sam ne vem.

Torej v končnem smislu včasih črna tudi zgleda bela in obratno.


Ful Sonca
MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #95 - 16.05.2002 at 00:44:23
 
gape wrote on 14.05.2002 at 11:04:32:
pač uporabljaš kar je bog na zemljo dal, uporabiš kot pripomoček ...


Kaj vse je Bog dal na zemljo. Hm, le zakaj? Morda pa res zato, da kdo to uporablja!
Ampak nekako si ne predstavljam, da bi Bog hotel, da smo zadeti! Pa niti, da bi bodoča mami kadila (karkoli)... Po moje bi bil bolj vesel, če bi mantrali. To je naravna droga!
Pa sladki sadeži, ki zavrejo.... so tudi naravni. Z njimi se še žvalce zapijejo. Ampak ne vse leto.  Grin

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #96 - 16.05.2002 at 07:52:29
 
otroci se igrajo s plastičnimi nožki, mesarji uporabljajo tiste velike in nabrušene, večina nas pa vsakodnevo uporablja nekaj srednjega kalibra. Ni vse za vse.
gape ima pač dobre izkušnje s travco al kako se že temu reče. V redu, to so njegove izkušnje, vredne vsega spoštovanja in sprejemanja. A nikoli in nikdar ne moreš tega, kar je dobro zate (mišljeno na splošno), vsiljevati kot dobro tudi drugim. Vsak naj najde svojo lastno pot, vsak ima svoj način, vsak svoje pripomočke.
Nismo še tako ENO, da bi bili čisto eno. Samo povezani smo z nevidnimi energijskimi nitkami  v mrežo, vsak z vsakim, a vseeno smo vsak zase posameznik.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #97 - 16.05.2002 at 09:30:46
 
ja morda je pa bog res dal vsako reč posebi na zemljo zato da bi jo kdo uporablju.
morda.

in ana
sploh se kle ne gre za to da bi se mi fajtal za vas, kao da bomo pa pol vam lahko zlival thc po grlu.
ne v bistvu bistva je nam popolnoma vseeno za vas, v bistvu zaradi nas vi lahko uporabljate karkoli, alkohol, mantre ... karkoli, ampak PUSTE NAS PR MER PRI TEM KO MI UPORABLJAMO ZEL!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Marihuana marš 2002
Reply #98 - 16.05.2002 at 10:59:29
 

/PUSTE NAS PR MER PRI TEM KO MI UPORABLJAMO ZEL!/

NE, NE BOMO VAS PUSTIL PRI MIRU, KER NAM NI VSEENO ZA VAS ...!!!
...ker vas imamo radi, vas spoštujemo, bi vam radi pomagali ker se zavedamo da bi s tem pomagali tud sebi, ker imamo tud sami otroke pa oni spet otroke ...

... PA A RES NI NOBENE REŠITVE, DA BI TO ŽIVLJENJE KI NAM JE DANO LAHKO ŽIVEL BREZ DROG V MIRU IN LJUBEZNI   ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #99 - 16.05.2002 at 11:18:52
 
vida wrote on 16.05.2002 at 10:59:29:
/PUSTE NAS PR MER PRI TEM KO MI UPORABLJAMO ZEL!/

NE, NE BOMO VAS PUSTIL PRI MIRU, KER NAM NI VSEENO ZA VAS ...!!!
...ker vas imamo radi, vas spoštujemo, bi vam radi pomagali ker se zavedamo da bi s tem pomagali tud sebi, ker imamo tud sami otroke pa oni spet otroke ...

... PA A RES NI NOBENE REŠITVE, DA BI TO ŽIVLJENJE KI NAM JE DANO LAHKO ŽIVEL BREZ DROG V MIRU IN LJUBEZNI   ???

hmmmm
no in zdej smo pršli do jedra problema ...
ker vam ni vseeno za nas, nam boste povedal kaj je dobro za nas, ker vi to valjda veste bolje od nas, pač to kaj je dobro za nas.
kaj pa če mi vemo da je dobro za vas da bi si kakšnga prvil vsake tolko in se mal pomiril ... k se na suho ne znate?
kaj pa če ...

in pol ... vi bi pomagali nam ... pa še sebi ne znate ... sploh pa ... a vas je kdo prosu za pomoč ... se vam zdi da smo potrebni pomoči ... al ste morda vseeno vi bolj potrebni pomoči ... če se že gremo o 'nas' pa 'vas' pogovarjat ... in če vas ne prosimo za pomoč, kdo vam daje pravico nam sploh pomagat, smo se lepo zmenl da je to ditrekt črna magija ... kot da vi pa veste kaj je dobro za vaše otroke, če bi vedl, bi ne bila vsaka generacija bolj u kurcu ... po vaših merilih ... saj dokler sm svet sodil po vaših merilih se mi je zdelo da je vsaka generacija bolj u kurcu, dočim zdej vem ... da temu ni tako ... vsak otrok bolje ve kaj je dobro za njega kot pa njegovi starši, dolker ni sprogramiran seveda .... in tukaj če drugje ne, najde navodila za deprogramiranje sebe ... in make no mistake ... tuki trava pomaga pri deprogramiranju namreč ... sej mogoče kdo pozna ta efekt ... 'kaj sm že hotu rečt' 'sm pozabu' ... zihr nč pomembnga a ne ...

in prosim še enkrat ne mi več sploh nikoli in nikdar enačit trave s horsom in posledično mene z đanksom!

in ja je rešitev da bi lahko vsi živeli tko kt si ti želiš, nardiš pa za to nič in to celo dobro veš kaj je ta rešitev.
NEHAT SE UKVARJAT Z DRUGIMI IN VEČ S SABO!!!
pa četudi se ukvarjaš s sabo tako da ti pri tem pomaga katera od rastlin moči.

ps
ne osebno tega vzet vida
hvala
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Marihuana marš 2002
Reply #100 - 16.05.2002 at 12:58:51
 
Pa da še jaz dodam nekaj svojih misli.


Quote:
sploh se kle ne gre za to da bi se mi fajtal za vas, kao da bomo pa pol vam lahko zlival thc po grlu.  
ne v bistvu bistva je nam popolnoma vseeno za vas, v bistvu zaradi nas vi lahko uporabljate karkoli, alkohol, mantre ... karkoli, ampak PUSTE NAS PR MER PRI TEM KO MI UPORABLJAMO ZEL!


Človek vedno obstaja v odnosu do nečesa.Vsi smo povezani.
Vsi smo ,kot bogovi in ustvarjamo svet po svoji lastni ,notranji podobi.
Če sam  v sebi nosim sovraštvo in nemir,ga bom širil tudi navzven in s tem ustvarjal takšen svet,kot je v meni.
Ravno zato,ker se bom v takšnem svetu počutil varnega.

Zato je nemogoče,da bi ljudi pustil pri miru,saj s svojo prisotnostjo spreminjam svet okrog sebe.
Vendar je problem v tem,ali je človek sposoben sprejeti to,ali pa se počuti ogroženega in se bori.
Dokler je v človeku želja po ločenosti,je znak,da še vedno ne sprejema nekega dela sebe in živi v strahu.

Dokler bomo še imeli svojo karmo za spucati,tako dolgo bomo imeli želje po ločenosti.Čeprav te sebične želje povzročajo trpljenje,je to pot,kako ozavestiti nezavedni del sebe.

Nihče ne more vedeti,kaj je dobro za nekoga drugega,vsak se naj samo vpraša,kaj je tisto,česar pri "drugih" ne maram.
In zakaj ?
Itak se mora vsak sam soočiti s svojimi problemi.
Predvsem pa,biti pozoren.

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Marihuana marš 2002
Reply #101 - 17.05.2002 at 10:47:14
 
Naključje je pripomoglo, da sem na tvoje pisanje včeraj tako odreagirala.
S prijateljico, ki je tudi mati sva se pogovarjali o razmerah doma. Njen sin je namreč pred kratkim zapustil službo, ker se tam ni počutil zadovoljivo. Kot že nekajkrat ...! Ima težave s koncentracijo, ne druži se več z vrstniki in prebije večino časa v samoti, hodi na TM meditacijo. Za vse težave vali krivdo na svojo mater...! Ne verjamem, da kdorkoli lahko razume bolečino matere, ko gleda trpljenje svojega otroka in je pri tem popolnoma brez moči...!
Tema, na kateri sem spregovorila o tem je sicer namenjena drugačnim problemom in se zato opravičujem!
S spoštovanjem, Vida

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #102 - 17.05.2002 at 12:09:10
 
Saj ne mislim, da bom kaj pametnega povedala, ampak ze dolgo sledim tej debati in se sprasujem, kako bi se sama odlocila, ce bi se zelela odlocat. Trenutno se se izogibam odlocanju, ker se mi zdi, da si ne pridem do konca.

Za mene trava nic ne predstavlja, ker sem opazila, da nekako ne deluje na mene ali pa, ce ze hocem izsilit kak ucinek, slabo deluje.

Druzim se z ljudmi, ki kadijo ze desetletja ali pa so po desetletjih nehali kaditi. Vecina od njih travo izrablja, ker jim pomeni visje sfere in prirocen nacin bega od realnosti. Dosti teh jo kombinira tudi z alkoholom, cisto noben pa je ne kombinira s hujso drogo. Noben od teh ljudi ni dzanki niti to ne bo postal.  Po eni strani se mi zdi, da jim je trava do dolocene mere pomagala nekaj dojet v sebi in kadijo, ker so to izkusnjo rabili. Ampak neprimerno bolj je pomagala tistim, ki je sedaj ne kadijo vec in je niso nikoli kombinirali z alkoholom. Ti ljudje jo se vedno zelo cenijo, vendar jim ne disi vec. Njihova osebna nadgradnja poteka v stanju cistega uma...tocno s to besedo se tudi vsak od njih izrazi. Torej trava ne ustvarja dzankijev, ustvarja samo free mind, ki enim pomaga, drugim pa skodi.

Gre za to, da trave nikoli ne bo mogoce prepovedat, ce obstaja, se jo bo uporabljalo. Kot se uporablja alkohol. Za mene ni velike razlike med mladino, ki pri 15 zacne kadit travo ali se ga naziga z alkotom. To je nek del odrascanja, ki ga vecina od nas dozivi. Eni prej eni kasneje. Zadnje case pomeni del odrascanja tudi vsaj en poskus z XTC in raveom.

Ce bi travo legalizirali, bi zavzela podobno mesto, kot alkohol. Lahko bi propagirali kulturo kajenja, kot se zdaj trudimo uveljavit kulturo pitja. In s tako kulturo bi bila trava dostopna vsakomur, vendar bi jo mogoce manj izrabljali. Mogoce bi v prvem trenutku nekateri kompenzirali to legalnost in se ga zadevali do konca, bi se pa to stanje prej ali slej umirilo. Zdi pa se mi, da se trave vseeno ne bi smelo postavit na isto stopnjo kot alkohol, ker gre za popolnoma drugacno substanco in bi bilo zanjo potrebno, da je namenjena namenski uporabi in ne vsakdanji rabi. S tega stalisca pa ji lahko naredi legalizacija vec skode kot koristi.
Kar se tice skodljivosti, vem, da ni zasvojljiva, kot so na primer cigareti ali alkohol. Edina skoda, ki jo povzroca, je lahko psihicna, ker sluzi kot dober beg pred stvarnostjo. Tega pa ne povzroca ta rastlina, pac pa clovek, ki si tega zeli.
Vem, da me ne bo skrbelo, ce bo moj otrok kdaj skadil kak joint, bolj me bo skrbelo, ce bom opazila, da "bezi", se najbolj pa me bo skrbelo, ce ne bo razumel, da vsaka nelegalna stvar ni enako "user friendly" in bo zaradi tega pomesal travo, Xtc, koko in se marsikaj, kar bo v teh letih se izumljenega in v prodaji.

Lep dan vam vsem zelim, pa ne bit hudi da vam tle neka neuvrscena nekaj brezveze razlaga Smiley
res me je hudo tiscalo Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Marihuana marš 2002
Reply #103 - 17.05.2002 at 13:06:27
 
lepa hvala devi za tale neuvrščen post
bi prpomnu samo to da se ne zavzemamo za legalizacijo ampak za dekriminalizacijo in nočemo izenačit trave z alkoholom, ampak recimo z ... trto, e s trto bi jo izenačil jest

vida ... sej veš kako je z naključji - na-kluč-je ... vedno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Marihuana marš 2002
Reply #104 - 18.05.2002 at 00:27:08
 
Morda bi bilo zanimivo, da bi na kratko povzel za kaj se zavzemaš.

Drgač pa tole, sicer v italijanščini, pa vendar le toliko o količini informacij... itd:
http://www.fuoriluogo.it/medicalcannabis/terapia.htm
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8