Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 29599 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #45 - 06.06.2002 at 11:14:34
 
gape wrote on 06.06.2002 at 09:04:55:
ja smrt telesa je verjetno kr fajn, če si prej postoril vse kar je blo za postorit, če pa še  kej nisi naredu, pol je pa bl kurc, lohka si njen fen, ampak duša bo avijon zamudila, ok sej lohka pol kasneje pride z avtobusom ...



Jaz pa mislim, da sploh ni tolk slabo it z avtobusom, pa tud s kolesom al pa s karjolo ne. A ni lepo živet, pa se učit, pa naloge izpolnjevat, pa kar imamo že za narest. Če pa zdej ne rata, pa kasneje. Tko jaz zdaj čutim, in mi vse kar vodi po najbližji poti v razsvetljenje sploh ni bližnji cilj.

Mogoče sem pa tako mlada duša!  Wink

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #46 - 06.06.2002 at 12:43:23
 
Mogoče en utrinek takole na hitro po spominu iz knjige Nenavadni časi, nenavadni ljudje od Petersona

Ko je bil Peterson na sestanku z Mojstri modrosti nekje daleč nad Zemljo (kenede, da veste, za kaj se gre?), je Maitreji rekel, da se ne bi več vrnil na Zemljo, saj ga ne veže nič nanjo, zelo domače se pa počuti tam, med Mojstri. Pa mu je rekel Maitreja, naj pogleda skozi okno (ki ga je tisti trenutek ustvaril) in naj si ogleda, kaj vidi. In je Peterson gledal detajle na Zemlji in iz življenja Zemlkje in so mu bili všeč - in takrat se je zavedel: pogledal je Maitrejo in razumela sta se brez besed (telepatsko). Vedel je, kaj mu je hotel Maitreja dokazati: da je Peterson še vedno navezan, na Zemljo. In Maitreja je rekel nekako tako: Verjemi mi, če bi lahko, bi šel namesto tebe tvoje življenje tja dol živet.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
S_Taakoses_Rebus
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #47 - 06.06.2002 at 22:49:33
 
Smrt...ja Oshojvev knjiga Smrt-naječja izmišljotina je na pravi poti, vsaj zame, pa tud Castaneda ma u redu pogled,mogoče malo prevečkrat pove eno in isto stvar, kot da opiuje iskušnje tretje osebe!
Naj vam povem še jaz:

Strah = Neznano
Neznano = Smrt

Znano = Smrt - Strah

Smrt = Znano + Strah
Strah = Smrt + Znano

Neznano = Smrt + Znano

Neznano – Znano = Znano + Strah

lp
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #48 - 06.06.2002 at 23:16:42
 
Strah = Neznano > neznanega se bojim - me je strah - kul
Neznano = Smrt > v neznanem me lahko (verjetno?) čaka smrt

iz tega direktno sledi > strah = smrt

Znano = Smrt - Strah - zakaj je smrt brez strahu znano? od kje ta postulat?

Smrt = Znano + Strah > če me je celo v znanem strah, je to smrt - ok
Strah = Smrt + Znano > strah (me) je da me celo v znanem srča smrt

Neznano = Smrt + Znano > nč več jasn - dej to mal razlož - jest ne razumem

Neznano – Znano = Znano + Strah > ?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Samomorilnost in smrt
Reply #49 - 13.10.2002 at 08:29:15
 
Pa je kdo od vas že tudi premišljeval o suicidu, v tem smislu, da ga hoče in da ga bo naredil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #50 - 13.10.2002 at 10:04:29
 
ene par jih je blo, pa so se še vsi premisll ... niti nisem opazu da bi ostal tuki na forumu potem ...

vsak se premisli ko mu posije sonce v življenje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Samomorilnost in smrt
Reply #51 - 13.10.2002 at 19:58:08
 
... ko mu posije sonce v življenje...

ha, ha,...
mislim, da ne razumeš obseg zadeve, za vsakim sončnim žarko pride nevihta, ob kateri te zgrozi. Misel, da je bilo prej tako čudovito, sedaj pa je postalo tako....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #52 - 13.10.2002 at 20:32:09
 
Quote:
... ko mu posije sonce v življenje...
ha, ha,...
mislim, da ne razumeš obseg zadeve, za vsakim sončnim žarko pride nevihta, ob kateri te zgrozi. Misel, da je bilo prej tako čudovito, sedaj pa je postalo tako....

pomoje ne razumeš ti, za vsako nevihto spet posije sonce, in če to veš ni nobena nevihta tolk zlo grozna (priznam da je bil pretekli teden res grozen), ampak slej ko prej bo posialo sonce, tko kot je danes sijalo na nekatere v tej sloveniji ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Samomorilnost in smrt
Reply #53 - 13.10.2002 at 21:18:44
 
razumem že...

...vse bo spet dobro, pogovori se z nekom in videl boš, da bo postalo boljše, nič ni tako hudo, da ne bi postalo nekega dne boljše....

misliš kaj takega Smiley)

Ampak verjemi, včasih to ne velja
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #54 - 13.10.2002 at 21:23:05
 
Shadow:

lahko malo razlozis v cem je problem ?

kaj je tako hudega, da ne bi moglo biti boljse ?

opisi situacijo, ker drugace tezko (beri:teoreticno) kaj svetujem(o)


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #55 - 13.10.2002 at 22:54:44
 
Quote:
Ampak verjemi, včasih to ne velja

glej
ti si izbral tak svet, jaz pač drugačnega
i choose to belive ... ya know
in moja izkušnja je taka da to VEDNO VELJA ... če seveda vsaj malo za to narediš ... vsaj izbrat moraš ... vsaj to  ... I choose to belive ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Shadow
Guest




Re: Samomorilnost in smrt
Reply #56 - 13.10.2002 at 23:16:07
 
Mogoče sva se narobe razumela Gape, oprosti.

Nisem ti hotel vsiliti mojega sveta, ravno tako kot nočem, da mi nekdo drug vsili svoj svet, vsako bitje je individuum, s lastnim pogledom in mnenjem.

Toliko zadev se mi je nakopičilo, da več sam ne razumem za kaj gre, edina oseba kateri sem popolnoma zaupal pa se oddaljuje od mene in sem brez moči kaj ukrepat.
Upam, da bo že enkrat vsega konec, sit in utrujen sem vsega.
Zakaj mora biti življenje tako nepravićno, nekateri bi radi živeli in ne smejo, drugi pa si želijo smrt in ne morejo umret...


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #57 - 13.10.2002 at 23:41:29
 
nočem ti vsiliti mojega sveta samo sporočam ti, da svet ni tak, tvoj svet je tak.
sporočam ti tudi to, da ga (na našo veliko žalost) lahko spremeniš samo ti.
nihče drug.
veš kolk nas je ki bi vse dali za to da bi drugim lahko pomagali (da sebi ne bi blo treba) ???
ampak tko ne gre.
vsak mora sebi pomagat.
pol pa šele lahko drugim pomaga ... če to seveda hočejo, če tega nočejo ne moreš narest niti tega, u bistvu ne smeš.

sicer pa

... tko si izbral ... tko še vedno izbiraš ...  za zdej in za naprej ... konec koncev je vse kar je tukaj in zdaj in če tukaj in zdaj izbiraš to, potem to je, izberi kaj drugega ... izberi pravično življenje, če je za nas, je tud zate ... 100% sam če hočeš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Samomorilnost in smrt
Reply #58 - 14.10.2002 at 11:29:44
 
Quote:
Toliko zadev se mi je nakopičilo, da več sam ne razumem za kaj gre, edina oseba kateri sem popolnoma zaupal pa se oddaljuje od mene in sem brez moči kaj ukrepat.



Pa ukreni nekaj SAM. Brez te osebe, ne zanašaj se na druge. Zanašaj se na SEBE. Verjemi v SEBE. Če ti to uspe...ne bos nikoli vec SAM. Če se imaš rad nisi nikoli sam. Zaupaj SEBI. Svoji "skrivnostni moči" za katero pomoje vsak ve , da jo ima le ZAVEDAT se je je treba.

Če predpostavljaš, da ne moreš nič naredit potem tud NIČ ne nardiš.  Če se veliko slabega nakopičilo, je logično, da se ne da takoj odpravit vsega. Niti ne smes tega pričakovat. Bo pa ti sigurno lazje ce nekaj naredis v tej smeri, da ti da "zagon" , ker na mestu stopicat je najslabse.

Še vedno ne vem, kaj te v bistvu tako muči, da ne moreš preko tega.

P.S.

Pa še en nasvet: ne premisljuj (pre)veliko o "slabih" stvareh, ko pa premisljuješ si vzami čas in dobro premisli kako stvari stojijo in kaj BOŠ ukrenil , potem pa pozitivne misli v glavo in zacet delat. V glavnem ne se non-stop obremenjevat, ker situacijo samo slabsas s tem.


Angry Wink Smiley Grin


LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Samomorilnost in smrt
Reply #59 - 14.10.2002 at 15:33:20
 
Strinjam se z Mind,Shadow...

Vem,da vsak človek potrebuje oporo,kakšen potisk naprej...predvsem takrat,ko se mu zdi,da je sam ostal popolnoma brez moči.

A verjemi,da ima res največji efekt pomoč samega sebe.
Vem,ker se je meni nekaj let dogajalo podobno,no..vsaj mislim,da se pogovarjava o podobnih občutkih...

Sama sem imela navado,da sem se v kritično odločilnem momentu namesto k sebi,obrnila k nekomu drugemu.Seveda..izbrala sem najlažji način.Boleče stvari prelagati na nekoga drugega ali zanje njega celo kriviti...ali druga skrajnost - sebi pripisati kredit njegovih zaslug.
Ja,v vsem tem sem bila zelo domača.

Potem prelomnica.
Počilo je kot že tolikokrat poprej,a vseeno drugače...Lahko bi obrnila telefon,a o bolečini,ki sem jo čutila prvič nisem hotela govorit.Na začetku mi je bila odveč lastna družba,zato mi tudi do druge ni bilo.

Začetek je bil blazno težak,kajti o sebi nisem vedela ničesar.Nisem znala ne doživljat,ne sprejemat...Grozno mi je priznat,a vse to je namesto mene opravil nekdo drug.Jaz sem samo posnemala...

Kar naenkrat je postalo toliko novega,najhujši pa je bil strah ob vsakem spoznanju posebej.predvsem ob tem,da sem bila odvisna od drugih,njihovih reakcij...

Počasi,res počasi sem se prepoznavala,čutila vse kar spremlja moje doživljanje bolečine,veselja,topline...Po prepoznavi vsakega čustva posebej,sem končno začela iskati zdravilo zanj.Res je...sprva so me neuspehi tolkli,hoteli so me prepričat,da ne zmorem.A rinila sem naprej,kajti vedela sem ,da na slabše ne morem.
Prva zmaga rojeva enkratne občutke,rada bi Ti jih opisala,pa se mi zdi,da je vsaka beseda prešibka.
Prav te zmage in občutki ob njih,pa me rinejo naprej.In vem,da nisem edina,ki čuti tako...

Za stvari,ki so me potisnile v ta kot bom vedno hvaležna.
Poiskala sem se,pravzaprav to še vedno počnem.
Nimam se vedno rada,a vseeno sem rada Katarina z vsemi + in - skupaj.
Rada sem jaz,ne predstavljam si več bit nekdo drug.

Zato Shadow...ne prestraši se trenutnih neuspehov,tudi zmage pridejo.
Verjemi,

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6