Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 25371 times)
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #45 - 30.04.2002 at 22:07:29
 
Harry, mislim, da bi si midva lahko podala roke. Zdaj vem, da nisem edina (ki tako misli) na tem forumu.

Zdaj pa:
1. Kaj je empatija. Empatija je, ko lahko čustva, občutke drugih sprejmeš za svoje, jih čutiš. Torej, če je nekdo jezen, boš lahko jezen tudi ti (pa ne da bi te kdo v slabo voljo spravljal). Oz. spomnite se filma Titanic, eni so (smo) šli iz kinodvorane objokani in se potem še cel teden držali, kot da bi nam nekdo umrl, drugi so se nam smejali. Tako. To je to. Če sem se zmotila, pa me prosim kar popravite.
2. TO PA ZIHER VEM!!!!! Otroci (majhni) tega ne zmorejo občutiti, čutiti. Čustva drugih. Oni tega ne vidijo. So pravi mali egoisti. Oni sredi vesolja. Torej, to ni prirojeno, ampak ... priučeno??? Ne vem, če kdo ve, naj pove.
3. Pedofili, taki in drugačni kriminalci po moji logiki, tudi niso zmožni podoživljat čustva drugih. Ker če bi bili, potem ne bi prišlo do takih in drugačnih incestov. Da se zopet ne spuščam v navajanje le teh.
4. Če to drži, potem so tudi oni ene vrste egoisti. Egoisti pa itak ne vidijo drugih ljudi (če s tem ne vidijo tudi uresničevanje svojih potreb).
5. Ali mislite, verjamete, da vam bo uspelo egoista (oz. takšnega človeka) spremeniti v ČLOVEKA??? Lepo prosim, če bo komu to uspelo, bom zelo dovzetna za čimobolj podrobne informacije. Ziher vam rada prisluhnem. In udejanjim.
6. Po mojem je težko človeka, ki nima vesti spremeniti v človeka z vestjo. In nič ne pomaga. Ne sprejemanje, ne tresenje iz hlač. Tak človek bo tak do konca. Vsaj v večini primera je tako. In tak človek, bo svojega potomca tudi naučil biti tak človek.
7. Zato.... je utopija misliti, da vam bo uspelo spremeniti miselnost ljudi. Populacije. Le kako bi vam uspelo? Če ne moreš spremeniti odraslega, potem bo on svoja prepričanja prenesel (naučil) svojega otroka....
8. Zato... mora biti obsojanje. Ker edino če veš, da se neko dejanje obsoja, potem veš, da bo nekdo VSAJ premisli, preden bo to dejanje naredil.

Toliko o tem. Zdaj pa še tole:
Miza. Na eni strani sedi otroški psiholog, na drugi strani mlado dekle. Glava ji počiva na roki (na mizi), druga roka se steguje proti sredini mize. Joka. Otroška psihologinja ne ve čisto, kaj bi naredila. Potihem ji govori tolažilne besede. Čez čas se dekle vstane, zapusti sobo. Preden odide, jo psihologinja objame.
Kaj vam hočem povedati. Prvič, psihologinja ne bi smela sedeti nasproti nje, ampak ob njej. Čimbliže, tembolje. Drugič, roka,ki se je stegovala preko mize je bila prošnja po dotiku. Tako ji je ona sporočala, naj se jo dotakne. Le objem na koncu je vsaj malo pripomogel popraviti dekletin vtis, jo je vsaj malo "potešil". Nobene besede niso zmogle nadomestiti objema, oz. govorice telesa. Ja razumevanje, pa ne z besedami, ampak z dejanji. Če hočete delate dobro, delajte z dejanji. Kaj vam torej brani?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #46 - 30.04.2002 at 23:03:25
 
O.K. sprejemam obsodbe... Samonekdo
Ampak kako si lahko razlagaš potem stavek
Ne obsojaj, da ne boš obsojen
Noben od nas ne govori, da moramo ljudi spreminjat...sami se bodo, ko bodo ozavestili par stvari... ko bodo odprli srčno čakro, ko bodo začutili moč kreacije v njih in ko bo ljubezen vse kar jih obdaja... to pa je NEW f****** AGE  Grin...
Pa če že jemleš moje besede iz konteksta - please zajemi bistvo... saj sem govoril o zakonu akcije-reakcije...torej kar seješ to žanješ, če sodiš - sodiš sebi... in takrat ko sodiš SIGURNO ni EMPATIJE v tebi.
Empatija ali atruizem je čutenje človeka preko srčne čakre (beri:višja čustva), ki jih premore visoko razvito bitje, ki sliši na ime homo sapiens... V praksi pa empatija lahko popolnoma izgine iz določenega okolja, kjer je nagon po preživetju močnejši...

Za empatijo je najbolje, da se postaviš v vlogo kogarkoli...najlažje...potem pa je komunikacija lažja
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #47 - 30.04.2002 at 23:17:04
 
Magla. Sem ti stopila na nogo? Kar naženi me dol, kar daj.

Ne obsojaj, da ne boš obsojen. Kako si razlagam ta stavek. Ne razlagam si ga. Ne živim ga. Saj poskušam tudi jaz biti človek, saj nisem zadrta do konca. Saj mene zna tudi boleti. Saj se trudim, pa mi ne uspeva glih najbolj. Mogoče se trudim premalo. Kaj pa vem. Mogoče je bolje, da se ne trudim preveč.

Noben od nas ne govori, da moramo ljudi spreminjat...sami se bodo, ko bodo ozavestili par stvari... ko bodo odprli srčno čakro, ko bodo začutili moč kreacije v njih in ko bo ljubezen vse kar jih obdaja... to pa je NEW f****** AGE  ...

Vidiš Magla, tega pa ni vsakdo sposoben. Ni, ker ne čuti. Ne čuti vsakdo. Ja? Ne čuti zato, ker je bolan. Dobesedno. In takšnega človeka pa ne ti, ne jaz, še dober kup dohtarjev ne bo spremenilo. Ga ozdravilo. Ker se ne da. Ja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor
Guest




Re: Newage ?
Reply #48 - 30.04.2002 at 23:24:49
 
Hy gape!

Friends? Seveda gape, me veseli!

Prav rad preberem tvoje replike. Mogoče celo oba misliva enako, vendar ti gledaš na to bolj filozofsko, tudi izražaš se bolj filozofsko. Jaz gledam na stvar bolj materialistično.
Napisal si, da mi ne moremo spreminjati ljudi, da moramo najprej sprejeti sebe. Jaz gledam na zadevo bolj praktično in me zanima nekaj. Ko smo že toliko govorili o sprejemanju naprimer pedofila. In kako mu pomagati. Normalno je, da je pedofil postal, ker je bil pač tako vzgojen, ali pa tudi ne. In ker ta oseba škodi okolici, ga je treba sprejeti in iz njega narediti dobrega človeka. In ker ga sprejemamo ga ne obsojamo. Torej mu bomo skušali pomagati. Tu pa me zanima, kako mu pomagati? Če ga obsodiš in daš v zapor, mu ne pomagaš, ker kot pravite, če bo v zaporu, bo še vedno ostal pedofil. Če ga daš v bolnico, ali mu boš pomagal na ta način? In kako mu vcepiti zavest, da njegovo ravnanje ni pravilno, če pa ga k temu žene notranja sla?
In ravno to me zanima, pa mi še nobeden ni konkretno odgovoril, kako takšnemu človeku pomagati. Vsi samo pravite, da ga je treba sprejeti. Če ga samo sprejmeš in pustiš, da še naprej dela po starem, mu ne pomagaš, prav tako ne njegovim naslednjim žrtvam. KAKO GA SPREJETI, MU POMAGATI IN GA SPREOBRNITI? KONKRETNO!  LP Harry
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #49 - 30.04.2002 at 23:29:44
 
ozaveščanje je odgovor na vsa vaša vprašanja!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #50 - 30.04.2002 at 23:31:31
 
Igor wrote on 30.04.2002 at 23:24:49:
Hy gape!

Friends? Seveda gape, me veseli!

Prav rad preberem tvoje replike. Mogoče celo oba misliva enako, vendar ti gledaš na to bolj filozofsko, tudi izražaš se bolj filozofsko. Jaz gledam na stvar bolj materialistično.
Napisal si, da mi ne moremo spreminjati ljudi, da moramo najprej sprejeti sebe. Jaz gledam na zadevo bolj praktično in me zanima nekaj. Ko smo že toliko govorili o sprejemanju naprimer pedofila. In kako mu pomagati. Normalno je, da je pedofil postal, ker je bil pač tako vzgojen, ali pa tudi ne. In ker ta oseba škodi okolici, ga je treba sprejeti in iz njega narediti dobrega človeka. In ker ga sprejemamo ga ne obsojamo. Torej mu bomo skušali pomagati. Tu pa me zanima, kako mu pomagati? Če ga obsodiš in daš v zapor, mu ne pomagaš, ker kot pravite, če bo v zaporu, bo še vedno ostal pedofil. Če ga daš v bolnico, ali mu boš pomagal na ta način? In kako mu vcepiti zavest, da njegovo ravnanje ni pravilno, če pa ga k temu žene notranja sla?
In ravno to me zanima, pa mi še nobeden ni konkretno odgovoril, kako takšnemu človeku pomagati. Vsi samo pravite, da ga je treba sprejeti. Če ga samo sprejmeš in pustiš, da še naprej dela po starem, mu ne pomagaš, prav tako ne njegovim naslednjim žrtvam. KAKO GA SPREJETI, MU POMAGATI IN GA SPREOBRNITI? KONKRETNO!  LP Harry


Ja jaz sem bil to. Sem nekaj poskušal. Sem videl da lahko tudi gostje pišejo, prej sem mislil, da se moraš obvezno registrirati. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #51 - 30.04.2002 at 23:33:48
 
gape wrote on 30.04.2002 at 23:29:44:
ozaveščanje je odgovor na vsa vaša vprašanja!
ž

Evo prijatelj, zopet bolj filozofski odgovor. Kaj pa praksa? LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #52 - 30.04.2002 at 23:39:11
 
Quote:
Miza. Na eni strani sedi otroški psiholog, na drugi strani mlado dekle. Glava ji počiva na roki (na mizi), druga roka se steguje proti sredini mize. Joka. Otroška psihologinja ne ve čisto, kaj bi naredila. Potihem ji govori tolažilne besede. Čez čas se dekle vstane, zapusti sobo. Preden odide, jo psihologinja objame.  
Kaj vam hočem povedati. Prvič, psihologinja ne bi smela sedeti nasproti nje, ampak ob njej. Čimbliže, tembolje. Drugič, roka,ki se je stegovala preko mize je bila prošnja po dotiku. Tako ji je ona sporočala, naj se jo dotakne. Le objem na koncu je vsaj malo pripomogel popraviti dekletin vtis, jo je vsaj malo "potešil". Nobene besede niso zmogle nadomestiti objema, oz. govorice telesa. Ja razumevanje, pa ne z besedami, ampak z dejanji. Če hočete delate dobro, delajte z dejanji. Kaj vam torej brani?



Lepo povedano, samonekdo. Kaj če bi napisala tudi svoj mail, mije K... , povedala, da si vidve dopisujeta. Tudi midva s K... si dopisujeva. Če hočeš!  LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

: Newage ?
Reply #53 - 30.04.2002 at 23:59:43
 
/In ravno to me zanima, pa mi še nobeden ni konkretno odgovoril, kako takšnemu človeku pomagati. Vsi samo pravite, da ga je treba sprejeti. Če ga samo sprejmeš in pustiš, da še naprej dela po starem, mu ne pomagaš, prav tako ne njegovim naslednjim žrtvam. KAKO GA SPREJETI, MU POMAGATI IN GA SPREOBRNITI?/
...kako pomagat ... recimo da dela v neki sredini in okolica ugotovi, kaj se dogaja. z odgovornostjo ukrepajo. poskrbijo za premestitev v drugo okolje, kjer nima več stikov s potencialnimi žrtvami. mu dajejo občutek, da mu stojijo ob strani, da jim ni vseeno ... pokažejo sočutje, ga sprejmejo ... počasi se začne sprejemat tudi sam, se spreminjat ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #54 - 01.05.2002 at 03:15:00
 
N. wrote on 30.04.2002 at 23:17:04:
Magla. Sem ti stopila na nogo? Kar naženi me dol, kar daj.

Vidiš Magla, tega pa ni vsakdo sposoben. Ni, ker ne čuti. Ne čuti vsakdo. Ja? Ne čuti zato, ker je bolan. Dobesedno. In takšnega človeka pa ne ti, ne jaz, še dober kup dohtarjev ne bo spremenilo. Ga ozdravilo. Ker se ne da. Ja?

Ja. Stopila si mi na žulj... Tudi sam obsojam in sem obsojen...vendar pa mi sedaj rebirthingi in žerjavca in taiji in reiki ter včasih še kaj drugega pomaga da ne obsojam oz. se učim, da smo vsi zmotljivi in kot taki le približki tistega, kar bi želeli biti... Ne obsojanje pa najde smisel, če ni nobeno bitje višje ali nižje od tebe samega... torej da so vsi enakovredni... Zdej ko govorim o rebirtingu mislim dejansko (nč filozofskega) ozaveščanje preteklosti (bolj natančno - potlačene spomine prežete z energijo močnih čustev), pri žerjavci - spoj z vesoljem (ne vedno), taiji - premagovanje ovir na WU-WEI in pa REIKI - srce....
HARRY - če mene vprašaš kako jim pomagati, potem ne bi gledal v preteklost - v načine, ki so jih uporabljali do sedaj... S tem vedam, k se jih sedaj učim, pa bi se dalo narediti marsikaj... Pogledal bi v preteklost in se soočil z njo v trenutku, ko bi imel veliko čustvene podpore, prečistil bi avro s pomočjo Reikistov...in tko naprej... Nevem koliko so ti te vede znane sam...verjemi mi, da se ti pogled spremeni...da začutiš eno toploto in to toploto nosiš s seboj...

Itak pa tut kle velja pravilo - najprej štalca pol pa kravca...tko da v tem trenutku ob taki medicini in ob takem mišljenju velikega števila ljudi...da so pa eni ŠE vedno slabši od njih...ja  se strinjam, da jim bi teško pomagali...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #55 - 01.05.2002 at 11:36:29
 
Igor wrote on 30.04.2002 at 23:24:49:
Hy gape!
Friends? Seveda gape, me veseli!
... moramo najprej sprejeti sebe. Jaz gledam na zadevo bolj praktično in me zanima nekaj. Ko smo že toliko govorili o sprejemanju naprimer pedofila. In kako mu pomagati.
... KAKO GA SPREJETI, MU POMAGATI IN GA SPREOBRNITI?
KONKRETNO!

veseli tudi mene Wink
pomagaš lahko (komurkoli) edinole s sprejemanjem, z ljubeznijo, z neobsojanjem. tko lahko pomagaš TI NJEMU.
on sam sebi pa lahko pomaga tako da spremeni sam sebe, najlažja pot je pomoje preprogramiranje možganov živali z naprimer maditacijo. težava je seveda ker se ti modeli ne ZAVEDAJO da bi se lahko spremenili, da bi bilo celo dobro za njih da se spremenijo.
težava pa je še ena.
in sicer.
neka deklica (al pa deček) je bila zlorabljena v prejšnjem življenju. ni mogla sprejet, ni mogla odpustit, je obsojala do smrti. in to se je zapeklo v dušo. to je duša nesla gor s sabo. in ta duša lahko to sprejme samo tako da gre tukaj in zdaj še enkrat čez to izkušnjo in sprejme, odpusti, ne obsoja. ni treba isti trenutek, ampak sčasoma mora, to je naloga. in kako naj gre ona čez izkušnjo če ne najde pedofila?
kako?
ne more, ne more spucat svoje travme, brez da bi se ena duša javila in se inkarnirala v pedofila. ponavadi ima ta duša glih ta blem, da se tega ne more znebit ... in tukaj ima možnost.
skratka
on se mora spremenit, ne ti njega. ti moraš sebe spremenit vsaj v toliko da boš opazil bruno v svojem očesu, in nehal opozarjat na trske v očeh drugih. saj oni morajo sami ozavestit to trsko in ti to bruno.

morm rečt še tole
tud jest sm mislu da je (moja) naloga pomagat drugim da pridejo na pravo pot, jim pomagat da se ozavestijo ... pa ni ... naloga je ozavestit sebe in potem dajat zgled drugim in če te prosijo za pomoč jim pomagat.
ampak če ne bi tko narobe mislu pol ne bi blo gape.org-a in ne bi blo tega foruma v tej obliki ... tko da dilema sicer obstaja ... čeprov v bistvu ne ... najprej seb pomagat pol pa šele drugim, ne pa najprej drugim in drugi bodo men, ker tko pač ne gre, vsak lahko samo sebi pomaga.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Newage ?
Reply #56 - 01.05.2002 at 12:40:05
 
Harry!
Kaj če bi napisala tudi svoj mail

Tudi od tukaj lahko pošiljaš oz. sporočila, čisto na vrhu, pri pozdravu, Hey Harry, you have.... Pošljem ti tudi mail.


Zdaj pa tole. Gape, tudi jaz sem včasih mislila, ne samo to, zelo zelo sem se trudila, da bi pomagala ljudem potrebnih pomoči. Zdaj vidim, da stvari niso take, kot si želimo. Kot verjamemo. Žal.
Imam še eno zgodbico. Je v psihiatrični bolnici bil bolnik, študiran, ki je iskal samega sebe. Ne vem točno, kaj se mu je zgodilo, toda ta človek ni prenesel, da bi se ga kdo dotaknil. Torej, dotik. Kadarkoli so prišli bolničarji, da bi ga spravili dol s postelje, je kričal, tepel, opletal z rokami sem in tja. S silo so ga vsakič spravljali v ambulanto, s silo so ga poskušali izvleči ven iz svojega lastnega sveta. Nekega dne se je zdravnik odločil, da bo poskušal drugače pomagati bolniku. Prišel je v ambulanto (kjer je bolnik že čakal), se vsedel za mizo, sedel, delal svoje, čakal. Eno uro. Nič izgovorjenih besed, nobenih dotikov, ničesar. Po eni uri, je vstal in odšel. In zopet, ponovno, isto naslednji dan. Dan za dnem. Prišel v ambulanto, se vsedel, in počel iste stvari. Vedno znova dopuščal možnost, da bi se bolnik sam odločil stopiti na pot, nazaj k prejšnjemu življenju. Tako je delal eno leto. Po enem letu, ne da bi spregovoril ene same besede, ne da bi se ga kakorkoli dotaknil, je odnehal.
Noče vsakdo pomoči, in ni moč vsakemu pomagati, mu pokazati, kje, kako se živi. Ne z besedami, ne z željami, ne z dobrimi namerami. Eni ljudje so pač taki. Lahko je še tako dober namen, lahko smo še tako vztrajni, so stvari, ki se jih ne da spremeniti.

Ampak, vztrajajte. Dokler le lahko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #57 - 01.05.2002 at 12:59:34
 
quote]TO PA ZIHER VEM!!!!! Otroci (majhni) tega ne zmorejo občutiti, čutiti. Čustva drugih. Oni tega ne vidijo. So pravi mali egoisti. Oni sredi vesolja. Torej, to ni prirojeno, ampak ... priučeno Ne vem, če kdo ve, naj pove.  
3. Pedofili, taki in drugačni kriminalci po moji logiki, tudi niso zmožni podoživljat čustva drugih. Ker če bi bili, potem ne bi prišlo do takih in drugačnih incestov. Da se zopet ne spuščam v navajanje le teh.  
[/quote]
Tega ne verjamem.To bi potem pomenilo,da se človek rodi z egotom in brez čustev.
Takih bedarij pa res ne morem sprejeti. Grin

Quote:
Ali mislite, verjamete, da vam bo uspelo egoista (oz. takšnega človeka) spremeniti v ČLOVEKA Lepo prosim, če bo komu to uspelo, bom zelo dovzetna za čimobolj podrobne informacije. Ziher vam rada prisluhnem. In udejanjim.  

Samo nekdo ! Tu maš odgovor.
[/quote]
Quote:
Nobene besede niso zmogle nadomestiti objema, oz. govorice telesa. Ja razumevanje, pa ne z besedami, ampak z dejanji. Če hočete delate dobro, delajte z dejanji. Kaj vam torej brani?

Torej kdo tebi brani ?

Quote:
Noben od nas ne govori, da moramo ljudi spreminjat...sami se bodo, ko bodo ozavestili par stvari... ko bodo odprli srčno čakro, ko bodo začutili moč kreacije v njih in ko bo ljubezen vse kar jih obdaja... to pa je NEW f****** AGE  ...  


Quote:
Vidiš Magla, tega pa ni vsakdo sposoben. Ni, ker ne čuti. Ne čuti vsakdo. Ja? Ne čuti zato, ker je bolan. Dobesedno. In takšnega človeka pa ne ti, ne jaz, še dober kup dohtarjev ne bo spremenilo. Ga ozdravilo. Ker se ne da. Ja?

Ne razumem.Po eni strani bi radi živeli v lepšem svetu.Po drugi strani pa pravite,da ni možno ničesar spremeniti.
Zato se najprej odločite,kaj bi sploh radi !

Pa spet ne razumem,zakaj se toliko obremenjujemo z neko tretjo osebo.Zakaj svoje nezadovoljstvo projiciramo na nekoga drugega.
Takšn razmišljanje,da nas ne bo ozdravilo kup dohtarjev,jasno kaže ,da se nočemo soočiti s sabo.Še vedno je v nas to prepričanje,da so drugi krivi za naše nezadovoljstvo in so potem tudi drugi odgovorni,da nas z nekim čudežnim zdravilom ali urokom ozdravijo.
Razumem,da ideja Newage večini ni všeč,saj zahteva ravno to,da se vsak sooči s sabo.Da se sooči s svojimi potlačenimi čustvi in najde v sebi vzroke za nezadovoljstvo,ter seveda sprejme odgovornost za svoje življenje.
Zdaj večina ljudi živi v prepričanju,da so zdravniki zato,da skrbijo za naše zdravje,zavarovalnice zato,da skrbijo za našo varnost......Svoje življenje smo prodali,pravzaprav niti ne živimo.
Radi bi bili srečni in zdravi,živeli v miru...v resnici pa niti nočemo skrbeti za to.Drugi so tu za to,da poskrbijo za našo srečo in ljubezen.Zanimivo je to,da vsak se proda neki ideologiji in potem pričakuje,da bo lahko srečen in poln ljubezni,saj je dovolj,da samo sledi nekim pravilom.
In opažam,da se isto dogaja zdaj.Večina preizkuša,če je Newage ideologija dovolj ziher,da nudi dober program,kako biti srečen in zadovoljen.
Ampak moram vas razočarati.Takega univerzalnega programa ,NI in ga nikoli ne bo.
To je le ta ego,ki noče sprejeti odgovornosti in se soočiti s sabo.Saj  je to zelo praktično,da če nismo zadovoljni ali ne "najdemo" ljubezni,se lahko zgovarjamo na nekoga drugega.Saj so vedno drugi krivi in se le drugi nočejo spremeniti.Vedno najde tisoč izgovorov,saj ima sebe za popolnega in zato mora s tem svetom biti nekaj narobe.
Takšno razmišljanje pa je seveda brezplodno,saj ego s tem sam sebi dokazuje,da je res nesmiselno se spremeniti.Ali pa celo delati na sebi.Ufff...samo tega ne.... Grin.
To je zame brezvezno filozofiranje,ki nikamor ne vodi.

Ozaveščanje ne more biti filozofija,ker ozaveščanje ne temelji na nobeni ideji ali vzorcu.

Ozaveščanje pomeni,da se soočiš sam s seboj in vsak človek je original,zato ni univerzalnega zdravila.
Zdravilo je v tebi.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Newage ?
Reply #58 - 01.05.2002 at 13:08:59
 
Robi wrote on 01.05.2002 at 12:59:34:
Ampak moram vas razočarati.Takega univerzalnega programa ,NI in ga nikoli ne bo.

evo to je to, ta program še vedno iščem(o) (mi je pa tud zmeri bolj jasno da tega nikol ne bomo najdl, ampak pustimo se presenetiti).
iskanje tega programa, to je moja Resnica - www.gape.org/gapes
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Newage ?
Reply #59 - 01.05.2002 at 15:45:31
 
Comp zlo lepo si povedal, da je odgovor v nas samih...sam samo s tem stavkom pač ne narediš ničesar...ker če bi vsi vedeli, kje v nas so ti odgovori...potem njuejđa ne bi potrebovali... ne bi bil zanimiv, ker je izmišljen...
Se pravi resnica o nas samih nas dela take kot smo....in v tehnikah, ki sem jih spoznal sem začutil polnost te resnice...polnost utripa in popolnost življenja... To se ne da naredit samo če zveš da je odgovor v tebi... to moraš začutiti in ko začutiš potem veš, da je to kar ti praviš resnično...prej pa ne

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6